Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 6 743
От няколко дни вечер реве и не ще да суче от шишето с мляко  Shocked Shocked Shocked.
От около месец закуска,обед и следобедна закуска хапва с лъжица и само вечер млякото в шише.
Дали на това се дължи не знам,но от няколко вечери ми отказва шишето за вечеря.
Не е ли рано да минем САМО на хапвания с лъжица.Малък е още за супи и т.н.,а не мога да давам мляко с лъжица  Rolling Eyes
Какво мога да направя?
Много объркано го написах - дано сте ме разбрали  newsm78

ВИЖТЕ ПОСЛЕДНИЯ МИ ПОСТИНГ ПО ТЕМАТА!

Последна редакция: пт, 04 ное 2005, 23:15 от Дамаянти

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 44
Незнам дали случая е точно като нашия , но до вчера бяхме в същото положение. Бях се побъркала и давах цялото мляко само с лъжица. Оказа се че днес е покарало зъбче и от сутринта пак си прие шишето без проблем. Незнам дали биберона го дразнеше или нещо друго , но 3-4 дни приемаше цялата си храна с лъжица.Може пък и при вас да са зъби и дано да е така. Не е приятно да се дава млякото с лъжица . Пробвай от време на време да предложиш пак биберона.

# 2
  • Мнения: 5 299
При Вики нещата са точно обратното Cry От 4-5 дена не иска да яде с лъжичка(яде, но ужасно много се нервира), а само мляко от шишето. Вероятно е или скок в растежа или зъбче. Така си мисля newsm78

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Наистина може да е зъб.Алекс имаше такъв период,но просто му давах нещо друго да хапва.Каша с полодове,или нещо подобно.Като му проби зъба си прояде пак от шише.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 201
Сигурно е ново зъбче, нали имахте вече. И Ева, която толкова не обича да яде с лъжица 1, 2 дена преди да избие не иска шише, а предпочита лъжица. След като е само вечер има ли вариант да му даваш шишето като заспи в полу сънено състояние?Или не иска да заспи докато не е ял?
Пу,пу - много са ти хубави момчетата!

# 5
  • Мнения: 5 254
а не мога да давам мляко с лъжица  Rolling Eyes

Можеш, можеш повярвай ми  Simple Smile аз близо 2 месеца давах адаптираното мляко с лъжица, защото отказваше да го пие с биберона  Wink
Пробвай временно да му даваш с неразливаща се чаша, при мен това даде ефект  Peace За целта купих чашата на Нуби със силиконовия накрайнк.

# 6
  • Мнения: 8 505
Опитай с чаша с накрайник или сламка.Може пък вече просто да не иска биберона.

# 7
  • Мнения: 4 187
И моят съвет е пробваш с чаша с мек накрайник  Peace!

# 8
  • Мнения: X
При моето диване имаше много такива периоди, та знам колко е гадно ooooh!

Най-вероятно е зъб, но е много вероятно нослето да му е запушено. Съветвам те да мажеш венците с гелче за успокоение и веднага даваш шишето. Ако е от нослето - отпушваш и даваш лякото. Ако са зъби е добре млякото да не е топло, за да не го дразни.

Ако искаш пробвай чаша, но тя трябва да е с твърд, а не с мек накрайник!

# 9
  • Мнения: 1 613
И Зори имаше такива периоди. Забелязала съм, че е когато й никне зъбче.
Знам колко е гадно, но не насилвай детенце. Колкото иска, толкова. Ще отмине  Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
При моето диване имаше много такива периоди, та знам колко е гадно ooooh!

Най-вероятно е зъб, но е много вероятно нослето да му е запушено. Съветвам те да мажеш венците с гелче за успокоение и веднага даваш шишето. Ако е от нослето - отпушваш и даваш лякото. Ако са зъби е добре млякото да не е топло, за да не го дразни.

Ако искаш пробвай чаша, но тя трябва да е с твърд, а не с мек накрайник!

ние получихме същия съвет от докотора - да мажем с гел в случай Дентинокс 30 минути преди ядене. Мисля, че това са различни периоди и нещо като поведенчески реакции. Сега вече приема шишето с мляко, но по-трудно яде пюретата. Мисля, че е важно не да се досажда на детето, за да не се затвърди това поведение.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Вече не знам от какво е.Изгледи за нови зъби сега няма.Чаша имам на Авент ,ама тя нали е с клапан и той не се сеща да дръпне.Опитвам се да го излъжа в полусънено състояние -  Naughty не става!
Носа си му е отпушен!Мажа и с Дентинокс .
Най- станното от всичко е,че сокчетата си ги пие от шише с биберон  #Crazy #Crazy #Crazy , но мляко не ще.
направо ме подлудява като стисне устата или започне да се извива и да плаче Rolling Eyes
Вече зашпочвам да се чудя на някакъв друг вариант за вечеря  newsm78 ???? ама му е раноооо,та той си е още бебе - трябва да пие мляко  Cry

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Щом си пие сокове newsm78, може млякото да не му харесва? Защо не питаш педито дали да го смениш с друго за да видиш дали ще иска.Какво АД му даваш сега? Груева ли му е педиатар?

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Да не би просто да не иска мляко?  newsm78
На моя приятелка сина отказа биберона с млякото на 6-7 месеца. Не ще и това е. Как ли не му го предлага. Само дето не му игра кан кан и пак не щеше. Започна да се храни по 4 пъти с лъжица.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 239
Може да пробваш да сложиш в млякото малко -20 мл сок от банан или морков или друг.При нас поне до сега този номер помагаше , но от 3 дена и това не ни спасява.Стиска устни и това е.Не е от зъб, защото преди 2 седмици израстнаха първите 2.Мисля,че е рано за нови newsm78.Честно ви казвам,че като дойде време за хранене с мляко и тръпки ме побиват Tired
Успех,дано да е за кратко!!!

# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Щом си пие сокове newsm78, може млякото да не му харесва? Защо не питаш педито дали да го смениш с друго за да видиш дали ще иска.Какво АД му даваш сега? Груева ли му е педиатар?

Млякото е Нестоген и го пие вече от 2 месеца (беше на НАН,но по финансови съображения го сменихма,а и с Нестогене се оправи акането ) .
Пиеше си го детето.Смесвах и с бисквитите на плазмон и едни други.Смесвах и със малко плодово пюре.Пиеше си го и чисто!Просто изведнъж сви устата и  Sick
А да ти кажа Билянче.Записх го в Люлин на педиатър, да има държавен .Отидохме на 1 месец за ваксина и на консултация.Ваксина нямаше и 2 седмици чаках да ми се обади да отидем - НИЩО!Да не говоря,че на консултацията чакаха болни и кашлящи деца ,а аз си мислех ,че когато има ДК няма прегледи  #Crazy(Симова се казва)
Понеже мъжът ми работи (а и аз преди) в Торакс започнахме да си ходим там (безплатно ни е,а обслужването е супер!).Мислълта ми е,че Влади е вече на 6 месеца,а тя не се е поинтересувала какво става и защо аджеба това дете не посещава консултацията?!
(сори за разводняването  Embarassed)

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
Повдигам си темата и МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!
Отказва мляко и това е и установих ,че не отказва биберона ,а млякото.Смених го и НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Cry не ще!!!

Та молбата ми е за ИДЕИ за ВЕЧЕРЯ на 6 и половина месчно бебе????
Много ви моля,за да не пускам нова тема пиша тук!
Благодаря предварително!  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 427
Да не би да е някакъв период?Не знам какво да те посъветвам,освен да опиташ с кисело мляко или каша.Дано всичко да е временно Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 499
При нас се случи същото, но малкия беше на 4 месеца #Cussing out. Единстеното решение което ме спаси беше, че му давах млякото след като го приспя. Така беше около 2месеца, а после нещата се оправиха от самосебеси та чак до десетия месец вечерно време пиеше мляко newsm78

# 19
  • Мнения: 5 254
А пробва ли да му даваш млякото с лъжичка  newsm78 Аз така го давах известно време, като слагах бисквити в него, за да не е толкова течно  Simple Smile
А кисело мляко яде ли, това е другия вариант  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 2 356
Да кисело мляко, с бисквити е вариант.
Сещам се за кашите на Хип "Лека нощ", давала съм следобед, но защо не вечер, те са на млечна основа. Моята не ги отказва, лапа ги със завидна скорост, но пък са скъпички  newsm78

# 21
  • Мнения: 65
Дамаянти, не се притеснявай отново да смениш млякото. Когато Лора бе  на 3 месеца категорично ми отказа да се храни. Само докато видеше шишето и започваше да свива устни. Успяваше да изпие много малко със доста усилия от моя страна. Тогава я хранех с Нутрилон. Започнах да и слагам плодово пюре във всяко мляко само и само да го пие. Този номер вървя близо седмица. И така се принудих да сменя млякото. Минахме през Аптамил, Милумил и Нан, като от всяко съм и давала по няколко пъти /а Нан-а само го опита и започна да го плюе/. Най-накрая купих една кутия Блемил /бях на ръба да започна с киселото мляко/ и с много резерви и го поднесох. Направо се родих с това мляко. До днес го  пие с голямо настървение Simple Smile. Та, моя съвет е да пробваш. Пък и в края на краищата кислелото мляко е добра алтернатива. Вие сте достатъчно големи. Успех и дано скоро го заискате този биберон с мляко!!!

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Писах ти на лични, но пак ще ти пиша и тук:
Пробвай с тази каша (в бурканче) на ХИП (мляко, бисквити и плодово пюре). Ако го хапва, спокойно можеш да му го приготвяш домашно.
Пробвай и с кисело мляко и бисквити. Знам, че много мами са против киселото мляко, но след като детето отказва всякакво АМ, то какво друго остава. Можеш да му го даваш (киселото мляко) с плод или плодово пюре.
Ние сме със същия проблем, но аз и кърмя, така че не знам какво още да те посъветвам.
Като откаже всичко, давам цица. Нея все още никога не е отказал.

# 23
  • Мнения: 843
  Дамаянти   , същата работа... ,но не го отказва изцяло млякото, а много малко яде.  С лъжичка успявам да я излъжа, донякъде.
 Щом мислиш, че е от самото мляко, аз пробвах с бисквитки... Една бисквита на цялото количество мляко и по- широк биберон. / става по- рядко от боза/  Явно и е вкусно  , лъже се и хапва:-)  Може би  да опиташ  нещо, което променя вкуса, но си е предимно мляко?
    И аз се притеснявам, защото две млечни хранения  са необходими .

     Мисля, че е от зъбките нашето,  но знам ли...
Успех  и да отмине бързо!!!

# 24
  • Мнения: 3 663
няколко предложения
- чаша с мек накрайник, но не Авент (или друга с клапа) ами Нуби примерно (към 5-6лв струваше) (има и меки накрайници за шишета, потърси, ако искаш, за да не купуваш чаша)
- сламка
- бисквити или плазмон толкова, че да можеш да даваш с лъжичка
- по-голям номер биба (или това го пробва ?)
- плодово пюре или сок (въобще ако е от млякото, т.е. от вкуса му - слагай вътре каквото ти хрумне, за да се промени вкуса, обаче според мен не това е причината, а средството...)
- да не би да не е гладно детето в тоя момент ? ако го храниш мааалко по-късно вечер ? колко време преди вечерята е предишното хранене ?

при всички случаи за мен детето е малко за каквато и да е друга вечеря освен млечна... пък била тя и кисело мляко

# 25
  • София
  • Мнения: 6 743
Благодаря ви многооооооооо!!!  bouquet
Ще пробвам всичко което сте писали,защото и на мен ми се струва рано да се откаже от млякото просто ей така.Дано е свързано със зъби Praynig
Снощи яде кисело мляко е 1 бисквита Закуска вътре.Изяде го.
За сега чаша с мек накрайник не ще.
Иначе сме с трипозиционна биба на Ажент.Давала съм му преди мляко с по една Плазмон бисквитка  и го пиеше,а сега и това не ще!
Дали тряба да давам адапте с лъжица  newsm78 newsm78Много е рядко - ужас,но ако се налага .... и това ще прибвам!!!

# 26
  • Мнения: 218
С моят син имах същия проблем. Никнеха му зъбки и два месеца се налагаше да го приспивам само и само да яде. Когато сасучеше и почваше да пищи от болкар нищо не помагаше. smile3511 Голямото ми откритие се оказаха бибероните на Нуби,  които имат масажиращи пъпчици по тях.  smile3501 Пасват на шишетата на Чико и Авент. Мисля, че това е проблема. Ако и това не е пробвай с друго мляко (крайния вариант е кисело мляко, но нашето педи не го препоръчва преди 9 мес.) Успех!

# 27
  • Мнения: 1 858
Да ви кажа хич не е рано да се откаже от бибата !Сестрата на мъж ми има дете та то нямаше 40 дни когато отказа да пие от биберон!Малко по-нататак в времето отказа и млякото(беше на 3 месеца)и започнаха да я хранят с боза #Shocked
Мой опит...сменихме 5 вида хумана докато принца не си хареса Омнео!
Наложи ни се да пие безлактозно мляко (поради непоносимост към лактозата) пи го няколко месеца и изведнъж започна да го повръща!
И това е от мен..

# 28
  • Мнения: 480
Използвам темата на Дамаянти за да кажа, че и ние от няколко дена сме с този проблем. Звънях на педиатърката и тя с лека ръка каза: "ми давай кисело мляко с бисквити, какво чакаш?!". Хубаво, ама аз още не съм въвела глутена и млечните...
Та въпроса ми е кое да въведа първо и дали да ги въвеждам вече или да продължавам да се мъча някак (с гореописаните хитрини) да давам адаптирано?

# 29
  • Мнения: 480
Използвам темата на Дамаянти за да кажа, че и ние от няколко дена сме с този проблем. Звънях на педиатърката и тя с лека ръка каза: "ми давай кисело мляко с бисквити, какво чакаш?!". Хубаво, ама аз още не съм въвела глутена и млечните...
Та въпроса ми е кое да въведа първо и дали да ги въвеждам вече или да продължавам да се мъча някак (с гореописаните хитрини) да давам адаптирано?

# 30
  • Мнения: 550
.......а не мога да давам мляко с лъжица  Rolling Eyes
Какво мога да направя?
Кой пък ти каза, че не можеш да даваш млякото с лъжица, то от шише всеки го може. Никак няма да ти е лесно, но като трябва да пие мляко, нямаш друг избор.Моята щерка още на 5м. отказа шише и оттогава /а сега сме на 1г./, всяка вечер с лъжичката, и то чаена. Питаш ли ме как се дава с чаена лъжица 250мл. мляко.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 743
Питаш ли ме как се дава с чаена лъжица 250мл. мляко.
Е това е направо  #Crazy #Crazy #Crazy.
Да ви кажа пробвам се да го излъжа като го оставям по-дълго гладен преди лягане,но само тази вечер мина номера.Дано обаче и утре успея. Praynig Praynig Mr. Green

# 32
  • Мнения: 140
Имам дъщеря на 7 мес.Преди 3 седмици отказа отраз да пие мляко от шише с биберон.Една вечер не поиска да го пие,реших,че не е гладна.Но и на следващата сутрин отказа да поеме биберона.Нейната лекарка казва,че на тази възраст децата вече имат усещане за вкус,и на някои деца вече млякото не им харесва.Между другото пробвах и с лъжичка и в комбинация с плодов сок,пак отказва млякото. Захраних я с кисело мляко и тя го яде само с лъжичка.но го яде с желание.От тогава вечеря кисело мляко с бисквити,а закусва попара и малко кисело мляко,а на обяд в пюрето и слагам по малко сиренце,заради Са.Сега пием единствено водата с биберон.

Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 10:52 от Vivi

# 33
  • Мнения: 643
Няма страшно да ви кажа честно проблема с млякото и шишетата го имах а и го имам от както малкият се е родил. Добре че в началото беше на кърма защото иначе щях да съм се побъркала досега. Имам всички възможни марки шишета на пазара и незнам коя марка адаптирано мляко не съм пробвала накрая си ги ползвах за сметана за кафето за да не ги хвърлям. И с лъжица съм давала кофти тръпка. Докато не стана на 6 месеца и сам се отби окончателно вече нямах избор и му дадох кисело мляко ама неще. И как така викам си аз 6 месечно бебе а няма да яде никакво мляко и започнах по старата система да сменям киселите млека хареса си едно и досега само него пием сутрин и вечер по чесовник. Така че не се притеснявай да опиташ с кисело мляко ако не иска друго без мляко не става

# 34
Проблемът ти ми е изключително познат. Малкия беше същата картинка.  Накрая се оказа, че предпочита млякото да е със стайна температура, а не телесна, както го правех аз. През този период венците са много чуствителни.  Давах му млякото малко преди да заспи дълбоко. Успех.

# 35
  • Мнения: 1 427
айде и ниесме с този проблем от три дни #CrazyКакво да я правя?Докато избие това зъбче мисля да пробвам с кис.мляко и бисквита.

# 36
  • Мнения: 140
 И ще си останете с киселото мляко с бисквита. Не е от зъбчето.Просто не и се услажда вече млякото. Stop



# 37
  • Мнения: 2 255
Калоян отказа да пие от шише на около 6 мес. - нито мляко нито каша нищо - какви ли не фокуси правих и не ядеше - щом му го направех по-гъсто с лъжицата  си изяждаше всичко. Накрая се предадох и минахме на вечеря купа с лъжица  (каша или мляко с бисквити) докато почна да яде супи.
Според джипито нямало проблем важното е да се храни

# 38
  • Мнения: 1 427
ама нали е важно млякото?Аз си мислех до година и нагоре два пъти задължително да й давам newsm78.Тази сутрин изпи 160г.с по-голяма дупка на биберона,дано и вечерта я излъжа Praynig

# 39
  • Мнения: 140
Алекс е на 7мес и 20 дена,от три седмици яде само с лъжичка и единствено водата пие от шише с биберон.Категорично отказва адаптираното мляко.За да не страда от липса на мляко и давам кисело и сутрин и вечер.Слагам сиренце в зеленчуковите пюрета,ако са гъсти дори ги разреждам с кисело мляко.Кашата,която си хапва е също млечна.Така във всяко хранене присъстват протеините,а всъщност те са важни. feeding




Общи условия

Активация на акаунт