Подсъзнанието може всичко 26 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 103 192
  • 657
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 105
На мен ми се сбъдна желание.
От ония, които съм ги искала като обезумяла, от сърце.
Не тия които утвърждавам или визуализирам, винаги ми се сбъдват желанията които искам от цялото си сърце.


Това отново потвърждава максимата,че трябва да мислим със сърцето си newsm51,това е правилният път!Честито! Hug Hug Hug

Синеоч Добре дошла! Hug

# 136
  • Русе
  • Мнения: 11 921
  Маргало,  Hug успех с всичките ти желания.
И при мен когато искам и настоявам нищо не става, но най съкровените ми желания се сбъдват.

# 137
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Нови членове приемате ли?  Embarassed Rolling Eyes
Оттдавна искам да влезна в темата ви, ама само четях...срам ме беше, а и с моя аватар  Embarassed Rolling Eyes Mr. Green
  Добре дошла,тук е свободна зона и всеки може да сподели.
 Познавам те от наборчетата. Не пишеш там отдавна.

# 138
  • Мнения: 630
Темата,която се повдигна за страха ме подсети за нещо което бях чела преди време от Аткинсън.На мен ми хареса и го споделям с вас.Той пише и за конкретни упражнения,които да ни помогнат да станем по смели и безстрашни.
Нека вземем за пример мисълта за страх. Това е най-добрият пример за лош навик на мислене, тъй като той нанася върху живота ни повече вреда, отколкото всички други лоши навици, взети заедно. Този, който е отстранил тази отвратителна мисъл, е направил решителна крачка към свободата си. Тя не е била от полза на никого, но е разрушила кариерата на хиляди хора, като е парализирала енергията им, попречила е на успехите им, отслабвайки разума им и подривайки здравето им. Ние всички сме я изпитали, а тези, които са се освободили от нея, никога не биха се съгласили да станат отново нейни роби. Животът им е придобил нов смисъл. Всъщност повечето от това, от което се боим, никога не се случва, а малкото, което все пак се случва, може спокойно да се избегне с помощта на силата, която се заражда с изчезването на страха. Енергията и жизнената сила, които губим поради страха, са напълно достатъчни, за да преодолеем житейските си трудности. Спомнете си разказа за умиращия старец, който дал на сина си следния съвет: „Иване, живях осемдесет години и имах страшно много неприятности, повечето от които никога не се случиха." А това знаят всички, достигнали до преклонна възраст.

# 139
  • Мнения: 5 140
Амбър не пиша, защото ще сме 2-ри клас вече.

Аз оттдавна както писах ви се каня да ви посетя, ама сега ми се отприщи...и си викам- сега или никога.

# 140
  • Мнения: 105
Ще си позволя няколко цитата от друг форум:

-Или действаме от позицията на Любовта, или действаме от позицията на Страха.

- Страхът е отсъствие на Любов.

- Всяко чудо - за три дни.

- Ако направим нещо, което е ново и ни радва и в същото време сме добронамерени (защото Доброто е единственият начин да бъдем щастливи) - то определено сме на на правилна пътека.


Ние сме тук, за да:
- се Развиваме
- сме Щастливи
- сме все по-Свободни от множеството Убеждения и Вярвания (Дон Мигел Руис ги нарича "Споразумения"), които сме приели след раждането си посредством Семейство, близки, училище, общество и т.н.

Необходимо условие за изброените до тук е да се намират в контекста на:
- Любовта
- Съзиданието (сътворяването)

Тези двете са фона, те са основата - върху тази основа се разполагат и израстват горните 3!


И един цитат от книгата на Руиз ("Четирите споразумения"):

"Почиващите върху страха изискват изразходване на много енергия, докато почиващите върху любовта ни позволяват да съхраним енергията си и дори да я увеличим"

.....

Всичко .. света, случките обстоятелствата, ние, вие .. те ... всичко е само една илюзия. Един сън. И ако сънят е филм - вие сте режисьорът.

Ако нещо се случва и ви се струва, че това, което се случва  не  е хубаво - задайте си въпроса: "Обичам ли?"

Обичам ли, наистина?

Не кой, не какво - а просто - обичам ли?

# 141
  • Мнения: 5 140
Ралико, това дето си написала е супер и много вярно, следваме ли го, ще сме щастливи...

Аз в момента чета това: "Силата на положителното мислене" - Норман Винсънт Пийл и съм впечатлена и то доста, опитвам се да се вслушам в самите неща които са написани.

# 142
# 143
  • Мнения: 5 140
Ралико Hug, така е всеки изминал ден стигам до този извод, сам трябва да си направиш така, че да си щстлив и всичко с теб и любимите ти хора да е ок, да не забравяме и здравето.

# 144
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Синеоч, сега Hug


Нещата се повтарят защото ние не се променяме..


О, не, всичко се променя - подкрепям Хераклит: Παντα ρει και ουδεν μενει: Всичко тече, всичко се мени. Не можеш да влезеш два пъти в една и съща река.

Маргало  Hug Hug Hug /Не ми отговори на скайпа  Wink/

"Имах страшно много неприятности, повечето от които никога не се случиха."

Всичко е в главите ни Simple Smile Да си го припомняме по-често  bouquet

# 145
  • Мнения: 5 140
Лениии  Hug

Така аз имам питанка, в моята книга пише дето я чета де...че трябва да се молим и да вярваме, дотук добре, правя го още преди да съм започнала да чета тази книга и преди да нзам за подсъзнанието - демек от малка, научих се от една съседка неволно по детски и така и до ден днешен. Аз вярвам и може би това ми помага.
Миналата година ми правиха конизация - махаха ми от шийката на матката 9това за тези дето незнаят какво е), от тогава ми се разви много шестотот чувство, незнам явно е трябвало да се случи, за да мога да се науча да го чувам, защото до преди това за мен то е било в забвение.
Помагайте ми, ако съм в грешка, ако греша - насочвайте ме.

# 146
  • Мнения: 105
Ок,мислех,че е разбираемо,но ако трябва да се поправя: Ако Нещата се повтарят ,то е защото ние не се променяме.. Peace Ако променим себе си и нещата ще са различни. Peace

# 147
  • Мнения: 105
Ралико Hug, така е всеки изминал ден стигам до този извод, сам трябва да си направиш така, че да си щстлив и всичко с теб и любимите ти хора да е ок, да не забравяме и здравето.
  Силата е в нас Hug

# 148
  • Мнения: 5 140
Ралико Hug, така е всеки изминал ден стигам до този извод, сам трябва да си направиш така, че да си щстлив и всичко с теб и любимите ти хора да е ок, да не забравяме и здравето.
  Силата е в нас Hug

абсолютно така е, ние я движим и ръководи, нали така  Peace

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Здравейте всички  Hug
Лени БЛАГОДАРЯ ТИ  newsm51 имам чувството че самата тема само като я отворя ме зарежда веднага със супер положителен заряд!
Искам да споделя нещо, което открих в една стара тетрадка от училище. За съжаление не мога да посоча източник (най-отдолу листа е скъсан) търсих в нета, но не открих нищо, надявам се да ви хареса:
"Има десет неща, за които никой никога не е съжалявал:
1. Че е бил добър към всички
2. Че е бил търпелив към всички
3. Че е изслушвал преди да съди
4. Че е мислил преди да говори
5. Че си е държал езика, когато е бил ядосан
6. Че е бил внимателен към обърканите
7. Че е искал прошка за всичките си грешки
8. Че не е говорил лошо за никого
9. Че си е запушил ушите за клюки
10. Че не е повярвал на повечето лоши вести"

raliko, всичко което пишеш е много близко до мен. Когато чета в различните книги и останали източници, винаги има неща за които в мен светва нещо като инстинкт "истина" и други, които може би все още не мога да ги приема, или такива които направо отхвърлям, но нещата които пишеш ти винаги ми светват като "истина". БЛАГОДАРЯ ТИ, че ги споделяш  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт