Да отидем в чужбина или да останем в България.

  • 9 984
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Вяра,за малко да те "скастря" Laughingза постинга ти,пьк се вьрнах назад да го про4ета пак  hahaha.Оба4е аз не виждам примерите които сам дала в предиШният си постинг да имат неЩо обЩо с празни градове Thinking.СьЩо така сьм споменала ,4е става вьпрос за жилиЩа втора рька.
За тези "празни пространства" за които говориШ ти ,е напьлно нормално да са в такова сьстояние,има криза хората сряха да купуват,кое му е странното,обикновенно тези"селиЩа"както ги нари4аШ са на много малко километри от големи градове.

Немирница,статията която си пуснала е много вярна ,много хора не успяха да се приберат за Коледа поради финансови проблеми,но и с тези цени които са циритали newsm78,няма как да стане hahaha.Билета за Коледа с нискотарифна компания  отиване и врьЩане ни струваШе за мен и детето 220 евро(неЩо такова),купих го август месец.За самолет става вьпрос.

# 62
  • Мнения: 259
Val съгласна съм, че цените на жилищата драстично спаднаха, но за 45 000 евро в Аликанте, ще е нещо на 40 год. на 8 етаж без асансьор Thinking. Казвам това, защото имам познат които си купи жилище в Аликанте и се пренесе от Мадрид там и е точно нещо подобно и все пак, пак им струваше около 100 000 евро.
Ние също живеем на морето и не в голям град, а в село и апартамента ни струваше 159 000 евро. Да не забравяме,че към тези пари трябва да се добавят още около 10 % за разходи по нотариус, данъчни и т.н. Да сега цените са много по ниски, но все пак тук под 120 000 евро все още е трудно да намериш нещо. Къщите които преди тук струваха 240 000 сега може да се купят да речем около 180 000, но все още говорим за големи суми. Истината е, че жилищата втора ръка трудно им падат цените, защото ако имам ипотека да изплащам и все още ми остава 90% от сумата да платя, не мога да си позволя да го продам за по малко пари, по скоро такива хора си уреждат нещата и остават жилищата си на банките. В нашият регион определено такива цени не съм виждала, но които търси намира Peace.

# 63
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Рали ,апартамента който Щяхме да купуване ние там (за 45.000)беШе на главната улица,5 етаж(последен)с асансьор и сградата е на 20 години.
Апартамента който си купиха наШи роднини пак в Аликанте им струваШе 65.000 евро,на 4етвьрти етаж,с асансьор и сградата сьЩо беШе на около 20_25 години.Тези подробностти ги зная ,заЩото ходих да им превеждам при нотариуса Laughing.Апаратамента е с 3 спални,една голяма и две малки(като имаШ в предвид,4е в едната малка стя имаШе две легла,тоест не била 4ак толкова малка).Естествено ,4е за нотариус се плаЩа отделно,на тях им взеха 15 .000 или 10.000 ве4е не помня то4но,на нас ни искаШе нотариуса 10.000.
Като имаШ в предвид 4е в Толедо цените винаги са били много по скьпи от колкото на морето ,при нас в момента може да се намери апартамент без НИКАКВИ проблеми за 120.000 евро,имайки в предвид ,4е до преди 3 години това беШе абсолИУтно невьзможно.
Ако искаШ мога да ти дам всякакви данни за кьЩи ,апартаменти и тем подобни Laughing,всеки ден с тях се занимавам в момента Joy
Хората си продават жилиЩата ,за да могат да платят поне половината на банката,заЩото банките им взимат жилиЩата и ги оставят да плаЩат по 120.000 евро отделно,по тази при4ина се продават на безценица.
Да не говорим за продажби на недвижими имоти от Асиенда и тем подобни,там имахме слу4аи при които цената падна на 65 процента от реалната цена на жилиЩето.
Сега се сетих за друг слу4ай....в Кампейо Laughingскоро се продаде апартамент с две спални ,на около 40 години ,реформиран от до(заЩото хората са си го правили за тях си),на последен етаж за 39.000 евро.Собствениците са го купили преди 4 години за 110.000 евро ooooh!,не са плаЩали и банката и им иска освен апартамента ,70.000 евро отделно.Е хората предпо4етоха да го продадьт на безценица и така им остава да врьЩат само 40 .000 евро на банката.,ина4е 70.ооо ooooh!(което аз така и не разбрах как то4но стана ,но имаШе посредник между новият собственик и банката,там някакви ШаШми си правят адвокатите Joy)

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 19:47 от Val

# 64
  • Мнения: 191
Ние сме се запътили към Испания по принцип ако отидем там  може да останем за един месец в квартирата на девер ми докато си намерим жилище и работа. Ние решим ли че тръгваме продаваме всичко тук - апартаменти,коли, селски земи - покриваме си единия заем 15хиляди лева  и другото взимаме с нас. Ние езика го знаем перфектно и двамата . Ако отидем там  преди да родя ще работи сам той а ако е след това и аз няма значение какво само да има работа и да може да се живее малко по нормално.
Аз бих ви посъветвала да не продавате всичко освен ако не сте 100% сигурни. Защото ако се наложи да се върнете, няма да можете да си купите обратно това, което сте продали. И второ, парите се харчат много лесно, имай предвид, че каквото и да се пише тук, разходите в чужбина ( за Испания нямам преки впечатления) са чувствително по големи за обикновени  и неизбежни неща като билетче за автобуса или кафе от автомат. А е много трудно да си без никаква собственост зад гърба си.
Има сайтове за cost of living за всички европейски столици и големи градове, така че можеш да направиш някаква съвсем бегла сметка за разходите. И не се доверявай сляпо на думите на девер ти.

И аз съм на мнение като Рокси - недейте да си продавате жилищата и земята. В началото ще имате толкова много разходи и само ще изхарчите парите. Отидете, вижте как ще е, ако ви хареса и си намерите работа и останете, винаги може да ги продадете после и да ги сложите за даунпеймънт за жилище или за нещо друго. А мисълта, че нямате нищо в България и няма връщане назад е много страшна. Не прибързвайте.

Искам да кажа и нещо друго - в САЩ и Канада кризата явно беше по-рано, сега сме на етап "бавно възстановяване". В Европа и България сега май ви удря и там, и е нормално да се чувствате отчаяни, да ви е писнало и да искате да се махнете. Но като отидете в чужбина и там ще ви очаква същото. Нямам за цел да разубеждавам никой да напуска България, но и в чужбина си има много проблеми, не е само в България. Просто тук са различни проблеми, а за някои българи са все същите - финансови.

Пожелавам ви успех!   bouquet

# 65
  • Ispania
  • Мнения: 4 483


Искам да кажа и нещо друго - в САЩ и Канада кризата явно беше по-рано, сега сме на етап "бавно възстановяване". В Европа и България сега май ви удря и там, и е нормално да се чувствате отчаяни, да ви е писнало и да искате да се махнете. Но като отидете в чужбина и там ще ви очаква същото. [/quote] Peace Peace
Виж колко хубаво казано Peace

# 66
  • Мнения: 289

Аз знам, че в Испания е страшна криза, безработица, българите се връщат, самите испанци нямат работа, не знам как сте се запътили на там, имам познат казва, че е страшно, всеки трепери за работата си, дори и чистачите не ги искат, нямат пари да им плащат, Испания не е това, което беше преди 10 години.

Успех де

# 67
  • Мнения: 5 710
Вчера точно бях в общината и видях няколко испанци, които си правиха тук карти за престой  Rolling Eyes
Изненадах се, защото обикновено в тоя офис се мотат източноевропейци, китайци и араби ...


# 68
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Искам да кажа и нещо друго - в САЩ и Канада кризата явно беше по-рано, сега сме на етап "бавно възстановяване".
Не знам за Канада, но за САЩ мога да кажа, че кризата е ужасна. Изобщо не бих казала, че има "бавнно възстановяване."  Peace Ако имаш стабилни приходи си ок, но това важи за навсякъде по света.

# 69
  • Мнения: 7 605
Тук определено излизаме от кризата (Германия)  Peace

# 70
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Зна4и заминавам за Германия Laughing,4е тук скоро няма да излезнем от нея Laughing ooooh!

# 71
  • Мнения: 1 004
Тук определено излизаме от кризата (Германия)  Peace
Peace

# 72
  • Мнения: 3 932
Тук определено излизаме от кризата (Германия)  Peace
Peace

И ние се поизmъкнахmе доста леко, според mестните mедии и статистически проучвания (Канада). Ние честно казано криза не усетихmе, освен, че се възползвахmе от ниските лихви да купиm иmот и от това, че цените на почивките в страната паднаха доста приятно.

# 73
  • Мнения: 2 093
Тук определено излизаме от кризата (Германия)  Peace
Peace

И ние се поизmъкнахmе доста леко, според mестните mедии и статистически проучвания (Канада). Ние честно казано криза не усетихmе, освен, че се възползвахmе от ниските лихви да купиm иmот и от това, че цените на почивките в страната паднаха доста приятно.

МaНЕВрата ти имаш ли представа как са паднали цените на почивките. Една година тьрсих пакет, някьде в Канада, и абсолютно никьде не се предлагаше или пьк беше доста скьпо, за разлика от САщ. Имам чувството, че туризма в страната не е изобщо развит или не се правят опити да привлекат канадци.

и аз много не я усетих тази криза, освен от новините. Дори компанията за която работя беше сравнително засегната и продажбите ни бяха намалени и пак нямаше съкращения.

# 74
  • Мнения: 3 932

МaНЕВрата ти имаш ли представа как са паднали цените на почивките. Една година тьрсих пакет, някьде в Канада, и абсолютно никьде не се предлагаше или пьк беше доста скьпо, за разлика от САщ. Имам чувството, че туризма в страната не е изобщо развит или не се правят опити да привлекат канадци.

Аз да ти кажа честно пакети не съm търсила, а саmа организирах пътуване до NB с наколко спирки по трасето. Във всички хотели, на които се обадих, управителите mи направиха страхотни отстъпки, особено таm, където спахmе 6 дена, цената беше около 560$ с вклУчена закуска, ако наеmеш вила излиза и по-евтино. Градчето беше на Атл. океан и  mного туристическо, почти като наште по mорето, саmо че вmесто цаца хапвахmе оmари  Mr. Green. Естествено, излиза по-скъпо от пакетите, но пък е доста по-интересен тип туризъm.

Общи условия

Активация на акаунт