ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 4

  • 77 029
  • 929
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 420
.

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 12:30 от mimenceee

# 916
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз съм в такава ситуация. Док ми казва, че съм ок. Минаха 4.5 г. от операцията и всичко изглежда ок.
След операция хормоналното лечение е с цел да изчезне дори и това, което не се вижда с просто око - най-грубо казано. Често има операция и кистата е премахната, няма лечение и след няколко месеца жената пак се е сдобила с киста. Казвам ЧЕСТО, а не ВИНАГИ.
Kia с кой препарат е било твойто лечение и имала ли си проблеми със страничните ефекти?
Лекувах се с Диферелин - 4 месеца. Имах вълни, главоболие - в първите 2 месеца, бях нервна.
НЕ напълнях, не ме стягаше сърцето. Сега, като се наведа да чистя с прахосмукачката например после трудно се изправям и си мислех, че това е някакъв симптом на остеопорозата, но джипито ми каза, че по-скоро някакъв прешлен ми се прищипва. Наесен ще ходя да си направя изследване за остеопороза - за всеки случай.
Не сте прави, че няма много жени, забременели след лечение. Познавам около 15 жени, които се лекуваха с Диферелин или с Лукрин депо. Само 3 от тях нямат деца или не са бременни сега. Едната не е пожелала, за втората - не поддържаме връзка и не знам, а третата има запушени тръби, които не успяха да отпушат с операция. За протокола няколко от въпросните 15 жени стигнаха до инвитро.

# 917
  • Мнения: 1 291
Аз пак съм тук..
ендометриоза,лапаро,диферелин 6 месеца, инвитро 2 пъти, резултат=две прекрасни бебета,НО на 2рата година след това пак съм с киста 3 см. Sad
сега пак лапаро ми предстои 6 мес. инжекции, мисля след това пак бебе, ама няма как да се продължи този безктраен цикъл. Ако след 3тото бебе пак се появи ендометриоза-какво следва?! Пак лапаро ли..Корема ми ще заприлича на кълцаница..пък като гледам не минава, ни от инжекции ни от бременност при това расте много бързо..
майка ми се отърва като й махнаха матката и яйчниците, но аз съм на 32 години, май ми е рано за подобни манипулации.
не искам да ви отчайвам, но при мен е така, вероятно, не при всеки е така.
на всичко отгоре туморния ми маркер е 116 и се притеснявам.
Сега се чудя да бързам ли с лапарото или мога да почакам да мине лятото..

# 918
  • Мнения: 22
здравей Bliznachkova,
много съжалявам са лошия опит, който имаш с това ужасно заболяване... Sad Но е много хубаво, че все пак имаш 2 дечица!
Аз  си мисля, че лапаротомията е по-добрият вариант при премахването на кисти, тъй като много по-добре се изчистват ендометриомите. Може и да не съм права, но мисля, че е добре да се консултираш с още 1-2ма лекари за това кой оперативен метод да избереш!

# 919
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте. Бихте ли споделили колко време след последната инжекция ви се възстанови цикълът? Имахте ли ПМС? Как се случиха нещата? Моля споделете опит, всякакви мнения ще са ми от полза, тъй като вече и аз съм в очакване на цикъл. Simple Smile

# 920
  • София
  • Мнения: 3 889
Здравейте. Бихте ли споделили колко време след последната инжекция ви се възстанови цикълът? Имахте ли ПМС? Как се случиха нещата? Моля споделете опит, всякакви мнения ще са ми от полза, тъй като вече и аз съм в очакване на цикъл. Simple Smile

на 64-тия ден от последната инжекция, нищо не усетих, никакви болки и ПМС, беше по-обилен, но без никакви болки.

Bliznachkova, много жалко и сякаш поредното доказателство /за съжаление/, че бремеността не лекува и ендометриозата си има собствен ход на протичане, който не може да бъде контролиран Sad
стискам палци всичко да е наред и бързо да се възстановиш от лапароскопията. след това какво те посъветваха, задължително ли е минаване през лечението отново?

# 921
  • София
  • Мнения: 8 131
Има ли някой с цикъл, възстановен преди 60-тия ден? На мен лекарят ми каза да чакам толкова преди да отида на преглед.

# 922
  • София
  • Мнения: 2 381
Има ли някой с цикъл, възстановен преди 60-тия ден? На мен лекарят ми каза да чакам толкова преди да отида на преглед.
Да, има. На едно момиче й ес възстанови на 56-я ден.
ПМС имах около 2 седмици преди да ми дойде първия път след инжекциите.

# 923
  • Мнения: 1 291
Ами дамм пак ще има 6 месечно лечение..
сега съм в чуденка дали да не изчакам лятото преди да се подложа на лапароскопията, ама междувременно се притесявам с тоз тум.маркер 116, дока каза че лошите работи били с три цифрено число, пък моето е трицифрено..
хем не ми се рискува, хем и аз не знам
какво е лапаротомия?не са ми споменали за подобно нещо. В щерев съм вече 4 години,все съм си при една лекарка, тя ми знае всичко

# 924
  • Мнения: 531
Лапаротомия е операция на отворен корем. Т.е. от лапарскопия, ако е нужно се минава към лапаротомия.

# 925
  • Мнения: 583
...Опитах се да си взема епикризата от лапарото, но ми казаха, че трябвало да я подпише док. Него го нямаше и така и не ми я дадоха... Искам да разбера какво пише там.
Док каза, че мога да кандидатствам по фонда /значи имам ЕМ/. И докато чакаме - да проведем лечение с Диферилин.
Сега, обаче, чета и си мисля... ако имам ендометриоза-защо не са изрязали или махнали?!?!  И при условие, че още си е там - какъв е смисъла на лечението с Диферилин?!?!?
Вие какво мислите?!?! Не ми се иска да се блъскам само с хормони, при условие, че няма смисъл...

# 926
  • around the world
  • Мнения: 651
...Опитах се да си взема епикризата от лапарото, но ми казаха, че трябвало да я подпише док. Него го нямаше и така и не ми я дадоха... Искам да разбера какво пише там.
Док каза, че мога да кандидатствам по фонда /значи имам ЕМ/. И докато чакаме - да проведем лечение с Диферилин.
Сега, обаче, чета и си мисля... ако имам ендометриоза-защо не са изрязали или махнали?!?!  И при условие, че още си е там - какъв е смисъла на лечението с Диферилин?!?!?
Вие какво мислите?!?! Не ми се иска да се блъскам само с хормони, при условие, че няма смисъл...
Когато ми правиха моята лапароскопия д-р беше махнал всички кисти. След което всичко беше изпратено за изследване и след около 10-14 излязоха резултатите, които потвърдиха, че кистите са били ендометриозни. Но без изследване( хистология) няма как да е сигурно дали са ендометриозни или не.  Като мисля, че и без док. от хистология/епикриза няма как и да се кандидатства за лечение отпуснато от Здравната Каса.

# 927
  • Мнения: 147
Ами дамм пак ще има 6 месечно лечение..
сега съм в чуденка дали да не изчакам лятото преди да се подложа на лапароскопията, ама междувременно се притесявам с тоз тум.маркер 116, дока каза че лошите работи били с три цифрено число, пък моето е трицифрено..
хем не ми се рискува, хем и аз не знам
какво е лапаротомия?не са ми споменали за подобно нещо. В щерев съм вече 4 години,все съм си при една лекарка, тя ми знае всичко
Bliznachkova, щом ходиш в клиниката на Щерев, и като гледам още кистата ти е малка, защо не пробваш с пункция на кистата, процедурата е същата която се прави при ваденето на яйцеклетки от яйчниците при инвитро. Безболезнено е не се налага да те режат. Аз също бях с ендометриозна киста и ми я пунктираха, така.
Тази болест е ужасна, и аз се боря непрекъснато с нея, и след две операции и две проведени лечения с Лукрин, нещата се повтарят и стигнах до двустранно запушени тръби и един неуспешен опит инвитро. Според мен проблема не е само на хормонално ниво, затова след проведено лечение със синтетични хормони и дори бременност, не се решава, а нещо в определен период го отключва. За мен тази болест в вторично заболяване, вследствие на нещо друго което работи в организма ни. Оказва се, че много от нас освен ендометриозата имаме много единнични други заболявания. В САЩ има теории, че ендометриозата е автоимунно заболяване.


# 928
  • Мнения: 583
Аз затова искам да видя епикризата... Тогава ми казаха, че нямам ЕМ - значи нямам и изписано лечение. Нищо не са изрязвали, нямам кисти, а ендометриозно огнище на левия Я /последно време го разбирам от ехографските преледи/. В същото времем ми казаха, че мога да кандидатствам с диагноза ендометриоза.. ТОТАЛНО СЪМ ОБЪРКАНА....
Чуденката ми най вече е - дали да приема лечението с Диферилин, след като явно имам ЕМ, но пък не е отстранено ендометриозното огнище?!?!
Май спирам да чета и да пиша, поне докато не си взема копие от епикризата...

# 929

Общи условия

Активация на акаунт