Отговори
# 45
  • Мнения: 58
Момичета, в предната тема, последните страници, бях написала следното :

На нас есента ни предстои да подготвим бъдещата детска стая, в момента се полза за склад. И си мисля каква мебел да сложим в началото. Бебешко легло, легло за възрастен, и...незнам, не искам гардероб, имаме вече 3. скрин? И един колега ми даде идея- килим, че като го къпем в стаята да не мокрим паркета. Идеи и предложения от вас?

Приемам идеи и съвети, все пак ще ми е първо дете. И да не спам-ваме темата, може и на ЛС.
Каква мебел в детска стая е необходима за едно бебе?

# 46
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
На нас есента ни предстои да подготвим бъдещата детска стая, в момента се полза за склад. И си мисля каква мебел да сложим в началото. Бебешко легло, легло за възрастен, и...незнам, не искам гардероб, имаме вече 3. скрин? И един колега ми даде идея- килим, че като го къпем в стаята да не мокрим паркета. Идеи и предложения от вас?

Приемам идеи и съвети, все пак ще ми е първо дете. И да не спам-ваме темата, може и на ЛС.
Каква мебел в детска стая е необходима за едно бебе?
Зависи за какво ще ползваш стаята. Ако детето само ще спи там - легло е достатъчно. Няма нужда да претрупваш с излишни неща. Малко декорация - завески, някоя картина/снимка на стената... Ако там бебчето ще му се сменя памперса/пелените - добре е да има маса за повиване - има различни модели - отгоре се повива бебчето, за да не се навежда мама постоянно, а отдолу стоят пелени/памперси, козметика... Ако там ще се къпе и облича бебчето - добре е там да са му дрешките, пеленките и хавлийките. Ако не искаш гардероб, то някакъв шкаф, скрин... (има в комплект с масите за повиване). Ако мислиш там да кърмиш - удобен стол, може люлеещо се кресло, може нещо от този род: http://www.sears.ca/product/stork-craft-tuscany-glider-and-ottom … t/3264555S?ptag=1
Ако ще играе там - кът за играчки, книжки... - някакви рафтове за тези неща с контейнерчета (щайгички)...

Въобще, помисли си какво ще прави бебчето там, колко време ще прекарва в тази стая и отговорите сами ще дойдат. Ако не веднага  - като се роди Simple Smile

# 47
  • Мнения: 58
Добро утро на всички Hug
Мама Мечка, бебето ще си е само в стая и там ще се прави всичко от изброеното от теб, с изключение може би на играта-ще го местя в хола. Със сигурност искам да взема шезлонг-люлка за тази цел(да го местя). И да, там мисля да кърмя и приспивам, и сякаш препочитам легло да взема за мен, че и аз да полягвам, а не стол-кресло. а и може на леглото да повивам понякога.
Нали няма лошо, че ще бъде само в стая, тя е до нашата спалня, а в нея няма място.
Задължително ли е бебето да се къпе в същата стая? не може ли в банята?
Използвали ли сте  бейбифон? Практични ли са?

# 48
  • Мнения: 32
Здравейте!

Мен нищо не ме боли, нищо не усещам, все едно не съм бременна. Преди поне ми беше приспивно ,а сега и това отмина. Притеснявам се, дали всичко е наред, а съм чак на 3ти август на преглед. Има ли други като мен- нищо да им няма?

# 49
  • Мнения: 32
О, забравих да ви кажа, майка ми ходила на гледачка/ аз не им вярвам, ама тя много/Казали и че ще имам момче, а аз сега разбрах ,че май повече искам момиче. Laughing Laughing Laughing

# 50
  • Мнения: 844
Здравейте!

Мен нищо не ме боли, нищо не усещам, все едно не съм бременна. Преди поне ми беше приспивно ,а сега и това отмина. Притеснявам се, дали всичко е наред, а съм чак на 3ти август на преглед. Има ли други като мен- нищо да им няма?


Спокойно и аз съм така. От 14 седмица всичко изчезна  (то не че имаше кой знае какви симптоми ...) дори гърдите спряха да ме болят. а и нямам корем, може би малък по-скоро приличащ на напълнял корем , а не на бременен . с бебо всичко е наред Simple Smile

Shanna
, мила чак сега се сетих...с тебе правихме заедно опит през юни миналата година...със сходна съдба !  Very Happy  Радвам се , че сега вече пишем в тази страхотна тема  Hug нали не се бъркам?   Blush

Последна редакция: пн, 19 юли 2010, 00:24 от rossy-pm

# 51
  • Мнения: 16
Благодаря на всички за пожеланията! Да ви се връщат!   bouquet

По въпроса с болките: изписаха ми папаверин за отпускане на гладката мускулатура и казаха да го пия 1 седмица, а след това - при необходимост. И аз имам спазми отвреме-навреме.

Приятна почивка от мен!

# 52
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте,
Да се запиша и аз в новата темичка.
Нощни очи, благодаря ти, че си ме включила в термините.
locus, честит имен ден, да ти е живо и здраво името.
Честито и на всички узнали пола на бебето. Ние май няма да го разберем скоро, но аз като че ли не бързам. Преди да забременея си мислех , че ще съм по-нетърпелива да знам Simple Smile А сега май искам просто нещата да вървят наред.
Ние също имаме една празна стая, но за сега май искаме бебо да е при нас като се роди. Най-много таткото да се командирова в хола, ако не може да спи покрай нас. Все пак ще е на работа. А по-натам може да направим и детска стая.
Ами май това е от мен за сега.  Wink

# 53
  • Мнения: 101
chopi
Аз също като теб исках бебка да е в отделна стая, но и до сега съм благодарна, че си промених мнението /разбира се, всеки сам преценява как ще му е удобно, а както пишеш, че нямаш място, може би нямаш вариант да е при вас/. При ставането по 100 пъти на нощ, за да кърмя, преобуя, завия или просто да проверя бебето, онези няколко крачки ми се виждаха километри. Иначе съм съгласна с изброеното от Мама Мечка за съдържанието на стаята.
За бейбифона - и до днес го използвам, макар малката вече е почти на 2 г. Понякога се събужда нощем и ако не отида при нея се разсънва, а после приспиването става трудно.
За къпането - в стаята сме къпали само веднъж. Първия път. После само в банята. Бях купила и стойка за ваната, за да ми е по-удобно когато съм сама, но така и не съм я ползвала. Голяма разправия е да носиш вода, да пълниш, да изливаш после .... и то за 5 мин. къпане Simple Smile Даже като започна малката да сяда, преминах и към използването на душ. Слагам я да седне във ваната и от там нататък само с душа, без да я пълня.
 А ти хубаво си намислила килим, но няма ли като се намокри да съхне трудно, а ако намокриш паркета само го забърсваш и готово  newsm78. След всяко къпане ще простираш килим ли? Според мен е по-удачно вместо килим някаква постелка гумирана да слагаш само когато ще къпеш и после я изнасяш.  Peace

# 54
  • Мнения: 1 424
Добро утро коремчета,

и аз да се запиша в новата тема, въпреки че нямам новини. При Док сме друугата събота и може би тогава ще видим пола на бебето, ако е в настроение Simple Smile

Виждам че говорите за болките в корема, мойте са от дясно или от ляво все едно нещо ми опъва, ваште така ли са?

А за комарите, мен досага никога не са ме хапали, но явно вече съм им много сладка след като оставиха мъжа ми на мира и ме почнаха мен  Joy

Хайде хубав ден от мен  и Нощни очи   bouquet за темата

# 55
  • Мнения: 58
chopi
За къпането - в стаята сме къпали само веднъж. Първия път. После само в банята. Бях купила и стойка за ваната, за да ми е по-удобно когато съм сама, но така и не съм я ползвала. Голяма разправия е да носиш вода, да пълниш, да изливаш после .... и то за 5 мин. къпане Simple Smile Даже като започна малката да сяда, преминах и към използването на душ. Слагам я да седне във ваната и от там нататък само с душа, без да я пълня.
 А ти хубаво си намислила килим, но няма ли като се намокри да съхне трудно, а ако намокриш паркета само го забърсваш и готово  newsm78. След всяко къпане ще простираш килим ли? Според мен е по-удачно вместо килим някаква постелка гумирана да слагаш само когато ще къпеш и после я изнасяш.  Peace
за къпането съм чувала и виждала- всеки в стаята,където е бебето. незнам защо newsm78 явно хората предпочитат да мъкнат вода. И на мен не ми се иска, и не проумявам защо всеки в стаята къпе,както казваш за 5мин, че и сестра ми. Затова искам и вашето мнение и опит.
 и аз имам вана,ама да я пълня...пиши ми на лични как точно си я къпала като бебе във ваната.
даааа, за килима- идеята за гумирана постелка е добра. още повече ако повече го къпя в банята. килим- по-нататък, а и е по-скъп от една постелка.

# 56
  • Мнения: 101
chopi , имах впредвид бебешката ваничка /пластмасова/. Ваничката така или иначе си седи в банята, просто вместо да я разнасям до стаята, си я къпех там. Ако банята ти е студена, продават печки за баня, които се закрепят на стената. Аз имам такава и зимата ми е много добре. Пускам я 5 мин. преди да вляза да къпя малката и после на излизане я спирам. Ако си на парно е още по-добре!

# 57
  • Мнения: 58
chopi , имах впредвид бебешката ваничка /пластмасова/. Ваничката така или иначе си седи в банята, просто вместо да я разнасям до стаята, си я къпех там. Ако банята ти е студена, продават печки за баня, които се закрепят на стената. Аз имам такава и зимата ми е много добре. Пускам я 5 мин. преди да вляза да къпя малката и после на излизане я спирам. Ако си на парно е още по-добре!

 doh
значи важното е да е топло помещението. на газ съм, ама мога да включвам допълнително духалка в банята за по-топло. реших го- ще се къпе в банята. Crossing Arms
ми хората тогава що разнасят ванички с вода?... newsm78 да си усложняват живота. и моля, никой да не се обижда...аз мисля оптимален вариант за мен,щото мъжа ми няма да е тук през цялото време и ако бабите заети или не могат... Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 93
Добро утро мамчета,

в момента и аз като някои от вас съм на фаза- как да преустроя стаята за бебо. Ние живеем в много малък апартамент, до сега ни беше добре само двама, но сега се чудя, как да преправя малката стая  newsm78, дали малка спалня и бебешко легло ще се събере или да си оставя само легло за мен + кошарката, но така ще трябва да спя самичка  Sad. Добре че има време за мислене....

Antoaneta и аз съм като теб, нищо ми няма,чуствам се идеално,  всъщност аз съм така от началото, а и в момента се шашкам защото и килограм не съм качила, но пък си имам коремче. Часът ми при лекаря е чак след 2 седмици и всеки път тръпна, дали всичко е наред.

# 59
  • Мнения: 0
Привет и от мен в новата темичка! Благодаря, че ме включихте в списъка. По принцип термина ми е на 22.01.2010, но не е изключено и да е на 29.01.10. Времето ще покаже. За болките в корема и аз имам понякога тъпа болка, но май това е нормално newsm78 Иначе се стягаме за морето. Живот и здраве утре ще сме на плаж  grinning039
На всички мами пожелавам много слънчеви емоции  Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт