Отговори
# 60
  • Мнения: 101
Inka и ние сме в малък апартамент, при това преходен ... Това още повече наклони везните в полза на общата спалня /за нас и бебето/ Сега с още едно дете пак умувам как да разместим, че да събера две деца и 2 възрастни в една спалня! За това страшно ми хареса идеята с кошарката дето се долепяше до леглото, но се оказва, че както и да я сложа, пречи на отварянето на вратата  Sad Може да се наложи да махна някой шкаф, за да събера още едно легълце ... Като поотраснат и двете, ще направим едната стая детска, но за сега е безмислено /поне в моя случай/

chopi именно защото хората се притесняват да пренесат бебчето през студен коридор, след като е изкъпано или ако банята е студена, избират къпане в стаята. Поне на мен това ми казваха по-опитните мами, но аз за себе си избрах варианта с банята. Не е чак такъв студ при нас, че да не мога да го увия в хавлийката и да премина 2 метра, пък и ние държим вратите отворени, за да са топли и коридорите.

# 61
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Привет, момичета!

Днес зверски се успях. Снощи с мъжа ми си дърдорихме до късно (сигурно поне до 3 часа) и днес се събудих в 11:30 ужасно преспала! Сега така ме цепи тиквата... Толкова съм щастлива, че вече не ми е сънливо и изморено, беше ми писнало само да спя.

Днес ми е редовен ден за теглене на кантара. Останахмного приятно изненадана, още съм отслабнала.  Crazy Май ще си постигна плана!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 107
Абсолютно съм съгласна с мнението на flower само с едно изключение, ако се наджипкате всички в една стая, бебето в началото ще събужда всички, нали се буди през 3 часа, после колики, зъби. Аз измислих вариант кака Диди и татко й временно отиват в детската стая, аз оставам с бебето в спалнята докато замяза на човек, полсе 2-те деца сами и ние рахат Simple Smile Ех, мечти....

За къпането си купих ваничка на CAM, ужасна ми беше, бебето се хлъзгаше зверски, на ONDA май са по хубави.

# 63
  • Мнения: 101
Toni_baraboni Хич не се замислих, че вероятно всички ще се събуждат  newsm78 Аз за Тихомира се притеснявам по-скоро, той мъжо е свикнал и не чува такива шумове  Mr. Green Може и да преосмисля концепцията ... нещата се усложнихааа ... Ще измисля план Б и ако си пречим всички в една стая, ще се наложи да преустройвам в движение така да се каже

# 64
  • Мнения: 58
chopi именно защото хората се притесняват да пренесат бебчето през студен коридор, след като е изкъпано или ако банята е студена, избират къпане в стаята. Поне на мен това ми казваха по-опитните мами, но аз за себе си избрах варианта с банята. Не е чак такъв студ при нас, че да не мога да го увия в хавлийката и да премина 2 метра, пък и ние държим вратите отворени, за да са топли и коридорите.
миналата зима ни беше първата тук, и ни беше жега! и не бяха пуснати всичките радиатори. мъжа ми се е погрижил отоплението да бъде максимално, естествено ако завъртиш кранчето на радиатора.

Antoaneta и аз съм като теб, нищо ми няма,чуствам се идеално,  всъщност аз съм така от началото, а и в момента се шашкам защото и килограм не съм качила, но пък си имам коремче. Часът ми при лекаря е чак след 2 седмици и всеки път тръпна, дали всичко е наред.
и аз съм така, само жегата ме мори

Нощни очи, браво на теб

# 65
  • Мнения: 12
Леле колко сте изписали Party
При нас бебо ще спинка в спалнята.Като поотрасне ще си му направим стаята.Сега тя е боядисана в прасковен цвят,ама май ще го сменяме smile3504 нали ще е мъж.

# 66
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен  Hug
Като за в неделя излъсках кухнята,заприлича на нова...Нали мъжо предвидливо ми купи съдомиялна(от преди години бях казала,че искам миялна,че да се омъжа за него  hahaha),че да не го връща булката от вратата Joy
Каде отидохте вие чак... Shocked,стаи за бебето,къпане Thinking,леле,мале...Ние сме в 2 стаи с кухня,та бебо ще си е при нас,или с бабата,а ние в другата стая(нали ще дойде мама да помага първите 2 месеца,докато се възстановя аз от раждането)
Има едни масички за повиване,с чекмеджета отдолу и горната част се сменя с коритото за къпане,ако намеря снимка,ще кача,но мисля такава да взема,племенника ми с такава го изгледаха и много практична била...иначе като порасне бебето и почне да се плацика в банята естествено,няма защо да мокри всичко,но докато е малко мисля,че за да не сменя температурата в спалнята си е по-практично,нищо че ние сме с локално газово,та може да се настроят градусите на всички стаи да са еднакви...Зависи,то в движение ще си покаже как и каде е по-удобно...Може да не успея да изчакам скрининга тук,може ли някой да ми каже къде в бургас мога да го направя без предварително записване и до коя седмица  се прави ранния???...Мерси предварително..лек и хладен ден,че пече пак като наденичка на скара се чувствам... Mr. Green Hug

# 67
  • Мнения: 9
  bouquet колко много темииииии....браво  момичета...аз обаче още не съм в списъка на коремчетата (1.01.2011)а по въпроса  за спалнята и бебо ...по -добре да е близо до мен...така ще съм по -спокойна,а който иска да не го будят  в друга стая:)))

# 68
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ще те добавя сега (но ще бъде отразено едва при следващата тема). Hug

# 69
  • Сливен
  • Мнения: 145
Здравейте мами,честита нова тема. Благодаря на Нощни очи за труда Hug Виждам,че обсъждате стаи. Аз още нзм къде ще живеем. При нас е толкова объркано. Ние туко що завършихме двамата,аз в Пловдив,той в Търново. И моя тепърва си търси работа по специалността,преди седмица му беше държавния. Сега или аз спя у тях,или той у нас. Аз по принцип живея с майка ми,но тя замина за чужбина преди седмица. И съм сама. Отделно имаме друг празен апартамент,където сме решили да живеем,ако той работи в Сливен. Моя щеше да почне много хубава работа в Сл,но направиха съкращения и няма места(кризата),а така се надявахме да сме си тука. Хем стандарта е по-евтин,хем баби и дядовци,колкото искаш. Сега най-вероятно той ще работи в Сф,хубава работа,но все пак,всяко начало е трудно..и се чудим,дали да си отида при него,след като той намери подходяща квартира и да си родя в Сф или да си остана в къщи в Сл,докато бебето попорасне малко,майка ще помага,свекървата,няма да съм сама по цял ден,града е малък,болницата ми е отсреща,абе тука ще ми е най-добре,но таткото няма да го има,трябва да пътува всяка седмица на 300 км,ще е сам...нзм какво е най-добре. Затова не мисля още за стаи,защото не знам къде ще сме,още се надяваме за една работа в Сл,ама шанса е малък Sad Дайте някакъв съвет

# 70
  • Мнения: 180
Здрасти,здрасти. Simple Smile
Комари много ни хапят.Най-вече малката. CloseА колко я мажем....и само нея хапят.Имам всички продукти на Чико-занза-но,но файда никаква.Аутана като че ли по-действа. Peace
Не съм се замисляла къде ще спи бебето.най вероятно всички ще сме с впалнята като дядовата ръкавичка. Или ще правя отделна детска...но ще ми е трудно с кърменето.Тя щерката до ден днешен се пробужда вечер да иска нещо я водичка,я сок-рядко но все пак...
Аз се надявам за приуча новото бебе да не се буди нощем...Така се надявах и със Стела,но не се получи Laughing..Ама надеждата умира последна Mr. GreenС две думи още не съм мислила кой къде ще спи Rolling EyesКато наближи времето ще мисля.Няма да се тормозя от сега.
Ако е първо дете от раз решавам като преди-кошарата до спалнята и готово.Но като е второ и то с малка разлика от първото е по-трудно да се определи...
За къпането от скоро се къпем в банята(от преди 1 г)не само защото банята е по-студена,а и си ме е страх да не стане някой сакътлък.Бебето пак ще си го къпя в корито върху масата.Не ме затруднява.Банята ми е близо,нося си нещата,къпя и готово.Много са удобни тези шезлонгчета за корито-хавлиените Peace
Огладнях и забравих какво друго щях да пиша Embarassed
А да,Нощи очи  я сподели каква е хватката с ослабването newsm78Как може да стане като постоянно съм гладна и хапвам по нещо?
Виолини,дано се уредите скоро на най-подходящото за вас място.

# 71
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Виолини, според мен най-голямата грешка, която можеш да направиш е да не отидеш при мъжа си и да останеш при баби и дядовци с тях да си гледаш детето.
Ние бяме в подобна ситуация, когато забременях с Божидар. Тъкмо се бяхме оженили и още нямахме свое си жилище. Къде при нашите живеехме, къде при техните. Той си намери работа в София, та се установихме при техните и после, когато бях някъде в седми месец се изнесохме на квартира (можеше и по-рано, но трябваше други неща да оправяме). За мен това беше най-доброто решение!
Аз лично съм много против бабите и дядовците да участват постоянно в отглеждането на децата. Баща ми беше решил без да ме пита да си взема отпуска да идва да помага, свекърва ми и тя се натискаше, но ги отрязах и въобще не съжалявам. Първите месеци с тати и бебето бяха едни от най-прекрасните ни мигове заедно, не бих ги заменила за нищо на света, въпреки, че ни беше трудно (финансово, не че сме виждали зор с отглеждането).
Сега от един месец сме при баща ми, докато се завърши ремонта на апартамента във Варна и всеки ден по сто пъти се проклинам, че нямам избор да се разкарам от тук и трябва да търпя това съжителство. Просто не се получават нещата. А не е като да не се разбираме със семействата си. А и аз лично не мога да си представя с дни и месеци сина ми да е далеч от баща си. Просто не е честно нито спрямо детето, нито спрямо таткото, да не говорим, колко може да закуца после връзката между тях. Таткото трябва да е татко от първия миг, а бабите и дядовците за това са баби и дядовци - да се радват за малко на внуците си, а не да ги гледат. Майките са майки да си гледат децата от първия миг. бабите могат да помогнат да измият някоя чиния, да наготвят, но до там се простират правомощията им! Имали са време да гледат деца, да са се възползвали тогава! Това си е мое мнение де!  Peace

А да,Нощи очи  я сподели каква е хватката с ослабването newsm78Как може да стане като постоянно съм гладна и хапвам по нещо?

Става, ама само ако преди да забремнееш си тежала сто кила!  Laughing Аз започнах от 102 и половина, по едно време стигнах до 103 и нещо и после почнах да свалям, сега съм 100 кг точно. Има ги и това, че не ми се яде особено много, въпреки, че и аз съм все гладна. Ама хапна две хапки и ми мине. При това не знам какво ми е станало, ама само домати и кайсии ми се ядат. Що домати опосках за 2-3 месеца, не е истина просто!  Crazy ooooh! На двора пък имаме една кайсия, ако знаеш само от кога я обикалям да узрее, а тя гадината само ме измъчва, поне преди седмица трябваше вече да е узряла. А толкова много кайсии има, че е грехота да ходя да си купувам. Та карам мъжа ми да се катери на стълбата, по високото има поузрели, та ми бере...

# 72
  • Мнения: 142
Antoaneta и аз съм като теб, нищо ми няма,чуствам се идеално,  всъщност аз съм така от началото, а и в момента се шашкам защото и килограм не съм качила, но пък си имам коремче. Часът ми при лекаря е чак след 2 седмици и всеки път тръпна, дали всичко е наред.
и аз съм така, само жегата ме мори

Същото е и при мен, даже корем ми се пооформи преди няколко дни пък и съм по слабо от когато забременях. Вчера бях на лекар и всичко е ок, така 4е мисля че не е проблем

# 73
  • Сливен
  • Мнения: 145
Благодаря Нощни очи и аз съм на мнение,че не трябва много да се бъркат бабите,само в началото за малко и толкова и от време на време,само когато имам нужда... Също така и аз това казах на моя вчера,че май най-добре ще е той да е близо до нас...но моите хора не са на това мнение,даже свекърва ми вика,че като съм в напреднала бременност да съм живяла при нея,да се грижела за мен,ако майка ми още е в чужбина,естествено тя със сигурност по коледа ще се върне,но аз малка ли съм,че да не мога да се грижа сама за себе си...направо нзм,от друга страна като съм в Сф по цял ден ще съм сама...дали ще се справя Sad

# 74
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря Нощни очи и аз съм на мнение,че не трябва много да се бъркат бабите,само в началото за малко и толкова и от време на време,само когато имам нужда... Също така и аз това казах на моя вчера,че май най-добре ще е той да е близо до нас...но моите хора не са на това мнение,даже свекърва ми вика,че като съм в напреднала бременност да съм живяла при нея,да се грижела за мен,ако майка ми още е в чужбина,естествено тя със сигурност по коледа ще се върне,но аз малка ли съм,че да не мога да се грижа сама за себе си...направо нзм,от друга страна като съм в Сф по цял ден ще съм сама...дали ще се справя Sad

Не се давай на такива приказки!
Естествено, че ще се справиш!  Hug Ще си намериш нови познанства, а и много от момичетата в темата са от София. Аз също бях така, в смисъл на ново място, не познавах никого. А когато си тръгвах преди месец, толкова приятели оставих там! Не се поддавай на такива провокация, за да не съжаляваш после. Тия връзки са толкова крехки, лесно могат да се счупят. Не си струва просто. Не че съм най-опитния човек на света, но съм минала през тия неща и бая се опарих от доста подмолни камъни, ей така, мир да има се давах. Ама няма повече.
Да не говорим, понякога колко е лесно само и само да има някакво спокойствие и да не ти се натяква едно и също да се поддадеш и да оставиш грижите на детето на друг, особено, ако си изморена, депресирана и самотна. Мъжа ти е единствената подкрепа от която имаш нужда (стига разбира се да ти я дава).

Ето сега, хем основно се грижа аз за малкия и пак се усещам как се отпускам от време на време... Сутрин се успивам и ставам след него, викам си, е, дядо му ще му направи закуска... И белята станала преди да се усетя... Ох, не ми се навлиза в подробности, просто много кофти може да се получи и далеч не е задължително бабите и дядовците да са злонамерени. Напротив, като са мили и кротки даже сякаш по-лесно се поддаваш на тия неща.

Хайде стига съм дрънкала за моите перипетии...

Общи условия

Активация на акаунт