Електронна цигара - алтернатива на тютюнопушенето тема 3

  • 35 420
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Това е тема посветена на електронните цигари и всичко което е свързано с тях.
Приема се, че са една добра алтернатива за пушачите, които не искат да се откажат от вредния си навик, както и за хора които желаят да откажат цигарите по по-безболезнен начин.
Едно по-малко вредно "пушене".

Линк към старата тема

Ще се опитам да изброя най-често използваните, като искам да подчертая, че това е мое лично мнение на базата на изчетеното и личният ми опит, който вече е малко над 3 месеца /ура!  Laughing/:

- Батерия е долната част на цигарата. Може да бъде с различна големина /дебелина, дължина/ като правилото е, колкото по-голяма е, толкова по-мощна, съответно ще издържи по-дълго време с едно зареждане. Почти всички масови /и не само/батерии са с резба 510 - нещо като стандарт. Това е важно, защото на такава батерия може да сложите почти всеки изпарителен елемент. Съответно вероятността батерията да не е съвместима с изпарителното устройство е малка. Различна е резбата на новия модел eCab на Joyetech. Тоест на батерия на eCab, не може да сложите картомайзери или атомайзери eGo, CE+, DCT, Kanger T2  и т.н. /не мога да изброя всички щото са ужасно много/  без преходник.

- Атомайзер е елементът изпарител - частта, която преобразува течността за електронна цигара в пара, която инхалираме.

- Пълнител е елемент, който задължително се използва с частта атомайзер и това всъщност е контейнерът, който съдържа течността която изпаряваме.

- Катромайзер е елемент който реално представлява комбинация от атомайзер и пълнител в едно общо тяло. Тук моделите са мнооого и от тук започва кашата Simple Smile

Има няколко големи фирми и много малки фирмички които произвеждат електронни цигари и елементи за тях с различни имена, но като принцип на устройствата ползват почти едни и същи, съответно и външния вид на устройствата са идентични.
Тук тънкият момент е в изпълнението на устройството - до колко качествено е изработено или до колко качествено е изимитирано.
Тъй като от снимка е трудно да се разпознае качественият продукт, залагаме на магазини с изградено име.

Течностите:

Тук също има голямо разнообразие от производители /знайни и незнайни/ и според мен акцентът за избор, задължително трябва да падне на такива с доказан произход, защото реално изпаренията от тях е това което ни влиза в дробовете.
Най-известните които продават на българския пазар са на:
 
FlavoutArt /италиански/ - продават се както готови течности, така и отделно бази и аромати, които да си овкусите сами.

Inawera /полски/ - важи същото като горните.

Dekang /китайски/ - продават само готови течности. Ако видите че ви ги забъркват пред вас като в база сипват аромат - това не е оригинална декангска течност!

Hangsen /китайски/ - тук нямам много инфо, защото не съм купувала и не съм ги опитвала, но опитните потребители казват че са добри.

LA-Vape /български/ по мнения на потребители, добри течности и хубави аромати.

Ако пушите слаби до средни като сила тютюневи цигари, започнете с 6-11мг/мл никотиново съдържание.
Ако пушите нормални до средно силни "тютюнки", пробвайте - 11-18мг/мл, ако пушите силни "аналогови" цигари, пробвайте -18-24мг/мл течности.
Взимайте си първоначално малки разфасовки - 10мл, защото откриването на вашата течност не е лесно Simple Smile

Това са магазините, които предлагат качествени електронни цигари и консумативи за тях както и течности.

Бази и аромати:
Много от нас предпочитаме да си бъркаме сами течностите. За целта служат т.нар. бази и аромати, с които се овкусяват като по този начин, получените разтвори са с процентно съдържание на аромат и никотин според личните потребности.

Базите които се продават в чист вид (неовкусени) и готовите течности се състоят от няколко компонента.

PG - Пропилен гликол - дава добър удар на течността и са добър носител на аромата, но дава малко пара
VG - Глицерин - дава много пара, но носи по-лошо аромата (усеща се доста по-слабо) и не дава добър удар
VPG - смес от пропилен гликол и глицерин, в повечето случаи съдържа и % вода. Най-балансирана и най-предпочитана.

Бази и аромати за овкусяване продават FlavourArt и Inawera. Dekang НЕ продават отделно бази и аромати.
Много магазини хитруват и продават течности, които те са овкусявали като готови, фабрични, така че внимавайте от къде купувате!!!

http://www.gigadrinks.com/ Пловдивски магазин, доставя с Еконт до цяла България.
http://www.pv-bg.com/ Софийски магазин. Желателно е поръчките да се правят онлайн. Нямат официално магазин с изложени продукти, за това поръчките се доставят със Спиди или се взимат от офиса.
http://e-pushcom.net/ Варненски магазин. До колкото знам съвсем скоро са отворили "аналогов" такъв.

Никотиновите течности и бази са токсични и опасни за деца и животни, така че ги съхранявайте на недостъпно за тях място. Вие също трябва да внимавате, ако попадне течност върху кожата или в устата, изплакнете обилно с вода, а при забъркване на собствени течности, е препоръчително да ползвате ръкавици.

Не знам дали е коректно да се дават и адресите, за това за сега без, ако някой не може да ги открие, да свирка на лични ще обяснявам Simple Smile

# 1
  • sofia
  • Мнения: 114
mioki благодаря за новата тема  bouquet

От два ,три дни ,когато си мия зъбите ,венците ми кървят ужасно много ,небцето ми стана някак грапаво.Дали и вие сте имали такъв проблем? newsm78 Изпарявам от около 3 седмици и не мисля да се отказвам. Не съм пушила аналогова цигара от както започнах.

# 2
  • Мнения: 3 216
mioki, благодаря за новата тема   bouquet Много добре оформен и полезен първи пост  Peace

# 3
  • Мнения: 18 542
Каква концентрация изпаряваш?
Чела съм че от предозиране на никотин може да се получи такъв ефект.

# 4
  • Мнения: 172
mioki, много е хубава темичката и уводния ти пост. Благодаря   bouquet

# 5
  • sofia
  • Мнения: 114
11мг.около 2мл.на ден VG или VPG .. Четох преди малко,симптомите при отказване на тютюнопушенето и малко се успокоих,защото това е един от тях...но все пак още не знам коя е истинската причина.Преди това пушех кутия,кутия и отгоре розов Мерилин (понякога и две)

# 6
  • Мнения: 18 542
Вземи си някаква подходяща паста и виж как ще е още около седмица положението, ако няма промяна или се влоши, иди на зъболекар. Съмнявам се да е от електронната цигара, ако не е предозиране.
Можеш да пробваш да смениш течността. Не изпаряваш много, така че предозиране надали е.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 114
Четох ,че при спиране на аналоговите цигари срещан симптом. Досега не съм имала проблеми със зъбите и използвам уж добри пасти,но ще следя..дано не е сериозен проблем..

# 8
  • Мнения: 18 542
Напълно е възможно.
Стискам палци проблемът да е от спирането и скоро да отшуми.  Peace

# 9
  • sofia
  • Мнения: 114
 mioki благодаря  Hug

 Имате ли отзиви за този http://www.bgvape.com/  магазин и по-специално ,за каровете и течностите newsm78
Не мога да различавам картовете на картинка ,а май всеки си ги кръщава както иска. В момента мисля,че съм с Vision V3 със сменяеми глави-много съм доволна засега и го сменям с същия,но неразглобяем .Не са купувани от там,затова не знам дали са същите . Искам и малко повече инфо за мини виви нова.

# 10
  • Мнения: 337
Здравейте, Миоки благодаря за темата  Hug Откакто си имам ел. цигара за ден и половина съм изпушила само 3 аналогови  Blush Доволна  Mr. Green За същото това време съм "изпарила" около 1.2мл  Flutter Като доизпаря и другата половина от пълнителя ще пробвам Шадето  Peace Харесала съм си и Вишна и Ванилия от Голд колекцията на Деканг, но всичко по реда си  Whistling

# 11
  • Мнения: 18 542
Имате ли отзиви за този http://www.bgvape.com/  магазин и по-специално ,за каровете и течностите newsm78
Не мога да различавам картовете на картинка ,а май всеки си ги кръщава както иска. В момента мисля,че съм с Vision V3 със сменяеми глави-много съм доволна засега и го сменям с същия,но неразглобяем .Не са купувани от там,затова не знам дали са същите . Искам и малко повече инфо за мини виви нова.
Четох добри отзиви за него, но не съм пазарувала.
За Мини Вивито какво инфо искаш? Мога да споделя, защото ползвам него Simple Smile

secret, честито!  Grinning
Апетита идва с яденето  Wink

# 12
  • sofia
  • Мнения: 114
 Батерия 650мах ще го захранва ли достатъчно-разходен ли е на батерия и течност?Има ли къде да го видя на живо както се казва,че все пак да не стои като кюмбе на тази батерийка

# 13
  • Мнения: 18 542
Аз съм с такава конфигурация - его батерия 650мАч и си стои съвсем добре. Една идея е по-широк от диаметъра на батерията, но с декоративна капачка си стои идеално.
Харчи батерия нормално, защото си е с една намотка, не като DCT-тата които да дуал(демек два реотана). Разходен е на течност понеже е вкусен  Laughing но зависи и каква глава му сложиш. Тази от 1,8 ома е по-ламеста, другата от 2,4 ома гори по-малко течност.
За на живо не знам, може би в Гига ако си в Пловдив обаче, иначе мисля че не. В Сф не знам някой да го продава. Виждала съм го само в Гига и в този Лавайп

# 14
  • sofia
  • Мнения: 114
Малееее голяма зарибявка е това " пушене" smile3530 не спирам да търся какво още да купя. Карта V3 ми е доста по-харчалив на течност от V2 неразглобяемия.тези от инновейшъна не ги коментирам,защото не ми харесват ,някак все едно не са уплътнени.
Тености,който пробвах
Деканг:
-ананас-приятен ,лек аромат аромат,
-парламент-понеже е PG и ми идва малко силен и не мога още да го определя
-дъвка- много я харесвам-орбит
-давидиф-не ми допадна,но след известно време ще го пробвам пак,ще му дам шанс
-череша-нещо не ме впечатли
Инновейшън:
-Шейд-захарен памук примесен с нещо,което не мога да определя ,харесвам го и ще го изпарявам
-Кафе парадайз-това най-много ми допадна-доста плътен аромат
-Дъвка Хуба Буба-Не се пише така ,ама не се сещам как е точно-- средна хубост за мен,омръзва ми за половин ден.
-Кола-не ми хареса,въпреки хвалбите,има аромата на колата,но аз явно я предпочитам в течен вид.
-Ванилия-става,но май ще я ползвам за добавка към нещо.

Комбинацията между Шейд и Кафе парадайз е убииствена-върха е .

 Това за 3 седмици Sick
Няма да спра да опитвам,докато аз не започна да си забърквам горивото Grinning


Общи условия

Активация на акаунт