Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Ей, Наде, колко заглавия си имала в главата, а аз това колко го мислих #Crazy
Ние от два дни само се караме с Жоро, и сега така ме ядоса като ми каза сама да ходя в Истанбул на концерт на U2. Само съм мислела как да похарча пари, а не как да спечеля newsm78 Уф, много ми е объркано-хем бих отишла сама, хем в Истанбул в хотел да пренощувам сама ми се вижда страшничко...

# 16
  • Мнения: 24
Айде и аз тук на втора страничка  Grinning

Маринче нямаш ли някой познат дето ще ходи на концерта за да не си сама? Не ми се вярва да имаш проблем с нощуването в Истанбул , но все пак на мен би ми било скучно ако съм съвсем сама и то на концерт дето няма да има с кого да споделя емоциите

Колко са се променили всички бонбони  Crazyмного са сладки  Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 311
Заглавието е супер, Наде и твоите предложения са много яки! Снимките са разкошни!
Дорабела, и аз бих се замислила да пренощувам сама там - 2 пъти съм била в такива криминални дупки ... Все едно взети от някоя черна комедия (а в нета изглеждаха идеално Simple Smile ) Хващай някоя приятелка, а пък Жоро сигурно ще размисли, не се нервирай.
Аз пък от няколко дена съм в страшна дилема - имаме възможност да запишем Мишето на ясла, но трябва бързо да кажа... Евгени казва да я запишем, аз все търся повод да пропуснем... Против - болести, пък и до януари защо да я пускам, после грипен сезон..., а и винаги тя е набита, ухапана или оскубана на площадката... Абе не ми се иска, но живот и здраве като родя януари, като мине отпуската на майка ми, а Евгени се окаже много зает сигурно ще откача сама...Ще се превърна в неврастеничка, която само ще крещи по децата... Бременните мацки и тези с по 2 деца с малка разлика - какво мислите? А и още нещо - ако я запишем, това значи ли, че си прекратявам майчинството и ще трябва да се връщам на работа (да плащам осигуровки)?

# 18
  • Мнения: 2 829
mrm, не може ли да я запишеш а после да започнеш да отлагаш пускането- с бележки от доктор, по семейни причини? То в началото нали се пускат по половин ден, можеш просто да проточиш мноооого периода на адаптация, като се разболява да я държиш по-дълго вкъщи... Т.е. ако така или иначе ще я пускаш на ясла е само в неин плюс ако дълго време се адаптира, с по-малко часове в началото, спокойно лекуване вкъщи и т.н.

Това беше вместо запис Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 796
Добро утро!

Много хубава идея за снимките преди година и сега, аз ще се включа довечера, ако остане време.
мрм, Симона е от април на ясла, но не знам дали има и 30 присъствени дни, след тежката гнойна ангина, която изкарахме и стигнахме до болница я оставих месец и половина вкъщи да се постабилизира, от миналата седмица пак я пуснах и сега звънне ли ми телефона, все подскачам, но иначе се адаптира бързо, яде, спи, играе си, но повече с лелите, отколкото с другите деца.
Иначе доколкото знам, дадеш ли я на ясла, не ти се полагат 240 лв, нали сега има разправии на тази тема.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Иначе доколкото знам, дадеш ли я на ясла, не ти се полагат 240 лв, нали сега има разправии на тази тема.

не,не е вярно
дадеш ли я на ясла имаш законното право на 120 лв месечно,но трябва да се върнеш и на работа

има разправии за майките,които са ги дали на ясла,но са стояли вкъщи и са взимали 240 те лева

А и още нещо - ако я запишем, това значи ли, че си прекратявам майчинството и ще трябва да се връщам на работа (да плащам осигуровки)?

ако я запишеш на ясла да ходи,се разминаваш със застъпеното майчинство-за второто обезщетението за ти е колкота за първото.за да се възползваш от застъпването я пусни като ти издадат 45 дневния болничен.т.е може да я запишеш,за да се пази място,но не трябва да има присъствени дни и да я няма в списъка на присъствията,защото ще връщаш парите
ако я пуснеш на септември,трябва да се върнеш на работа/отпуск/болничен и ще получаваш 120 лв за нея майчинство

пробвай да я запишеш,но да не посещава и един ден яслата,а да я отложите по семейни причини,както Яна е предложила

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А и още нещо - ако я запишем, това значи ли, че си прекратявам майчинството и ще трябва да се връщам на работа (да плащам осигуровки)?

ако я запишеш на ясла да ходи,се разминаваш със застъпеното майчинство-за второто обезщетението за ти е колкота за първото.за да се възползваш от застъпването я пусни като ти издадат 45 дневния болничен.т.е може да я запишеш,за да се пази място,но не трябва да има присъствени дни и да я няма в списъка на присъствията,защото ще връщаш парите
ако я пуснеш на септември,трябва да се върнеш на работа/отпуск/болничен и ще получаваш 120 лв за нея майчинство

# 22
  • Мнения: 89
Елфи,по закон записаното на ясла дете има право на 30 дни отсъствия по семейни причини за цялата година.Ако е записано на ясла и си плащаш таксата("за да се пази мястото") се води,че е прието и няма значение дали ходи или не...Аз съм в същата ситуация от април и скоро ми се обадиха от яслата за да ми кажат,че ще идват проверки от НОИ и ако не съм си прекратила майчинството да действам.При мен това беше единствения начин да я приемат в яслата.Та сега ще видим дали ще ме арестуват за тези 3 месеца,в които съм получавала майчинство... ooooh!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
толо ,ако си плащаш цялата такса,ти водят детето в присъствения лист /за да оправдаят цялата такса/ и тогава вече става проблем с НОИ,да.Таня напримерно още март тази година я записах за юни 2011 г.И това не е проблем т.е тя е записана за бъдещата група през юни 2011г.МРМ трябва да говори с директорката и тя да й каже вариантите.
Няма да те арестуват за тези 3 м-ако стигнат до теб,ще върнеш парите

# 24
  • Мнения: 71
Привет сладурки, много ми липсвахте, но цяла тема изпуснах заради Яев.

Ей че хубави новинииии ....
Честито Пате, да ви е живо и здраво юначето!!! Голям и силен  да порасте  като татко си!!! Много да ви радва и вас и цялата фамилия!!!   bouquet

Сега за Яев - не ви го препоръчвам, там няма да стъпя повече. Не съм капризна, но не съм никак доволна - оказа се че има само 3 хладилника и не стигат за всички стаи, купиха още един, но пак не стигат ...
Още първия ден мъжа ми отиде да говори с управителката, че нямаме хладилник, обещаха за другия ден. Аз отидох да приспивам Михел и тамън успях иии... - 2 лелки буквално "влетяха" в стаята ни, носейки с гръм и трясък хладилник, говореха и на висок глас и не млъкнаха, естествено - събудиха ми детето. Даже ми правели услуга, че съм искала хладилник ...
Климатици имаше, но охлаждаха най-много до 25 градуса, това беше максимума им и в тези жеги не се усещаше много наличието на климатик.
По същото време, когато събудиха Михел,  в ресторанта се "вихреше" ремонт - тропаници, чуканици - всичко това между 2 и 4 часа, когато се предполага, че човек си почива, а децата спят ... Ремонта продължи няколко дни, освен това в една от стаите слагаха плочки в банята и цяла една сутрин се пилеха плочки на шлайф - няма да описвам шума, сещате се. За капак си подстригваха тревата точно когато обядвахме или си почивахме на хладина в градината - няма такава несъобразителност. В басейна идваха какви ли не външни посетители и през ум не ми мина да топя детето в бацило-развъдника.
Останах с впечатление, че персонала не държи много на спокойствието на почиващите в хотела, а по-скоро на посетителите в ресторанта и басейна, които вдигаха доволно количество шум в комплекса. Един от дните 2 мотора се паркираха под прозорците ни докато спяхме ... Няма да продължавам повече. Абстрахирайки се от тези неща, все пак си починахме и понаспахме, детето поигра на воля, но не е това, което очаквах и няма да отида там повече.
Ще кача утре снимки.
Ще гледам да наваксам и с четенето, очаквам само добри новини, здрави дечица и родители и прекрасни снимки от моренцето.
После пак ще се отчета,  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 83
Привет сладурки, много ми липсвахте, но цяла тема изпуснах заради Яев.

Ей че хубави новинииии ....
Честито Пате, да ви е живо и здраво юначето!!! Голям и силен  да порасте  като татко си!!! Много да ви радва и вас и цялата фамилия!!!   bouquet




Аз ли съм пропуснала нещо  newsm78

# 26
  • Мнения: 360
Привет сладурки, много ми липсвахте, но цяла тема изпуснах заради Яев.

Ей че хубави новинииии ....
Честито Пате, да ви е живо и здраво юначето!!! Голям и силен  да порасте  като татко си!!! Много да ви радва и вас и цялата фамилия!!!   bouquet




Аз ли съм пропуснала нещо  newsm78

 Laughingсигурно Бисерчето още не е прочела за Дидето Winkили се обърка...

Мечи,успех на изследванията,за краката ли отиваш?

Много хубави снимки сте пуснали всички Hug
Адашката,не  си сама,от мен по истерична бремена жена едва ли има,вече почнах и на себе си да крещя. Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 311
Мерси за съвтите за яслата и на  Елфи - специално за счетоводните въпроси. Не знаех, че може да се разбера за място в яслата напр. за март догодина без да я записвам newsm78. Ако е така супер, но не тръгват ли септември децата? Ох, много съм зле с тези работи.
Алхимикова, ти Пчеличката ще я пращаш ли на ясла, че не помня?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не знаех, че може да се разбера за място в яслата напр. за март догодина без да я записвам newsm78.

при нас е така-записваме ги децата в предстоящата група,защото иначе няма как да се доберем до място.но без да плащаме такса,без да нося изследвания-просто е записана за прием юни
питай как е при вас

# 29
  • Мнения: 71
Явно не съм прочела кат' хората, а отгоре-отгоре  Embarassed
Нищо де, може да е "на посоки" все пак ...
Чакаме

Общи условия

Активация на акаунт