Деца с увреден слух - 9

  • 184 406
  • 608
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 886
на мен на телк ми дадоха 60% при двустранна загуба  на слуха но не напълна

# 151
  • Мнения: 2 531
скъпо ли ви излиза операцията в чужбина, сигурно при тях пък кохлеарните импланти са по евтини
Ами нашата операция не е с поставяне на кохлеарен имплант, но пак не е проста. На мястото на увредените костички се слага пак имплант / или протеза може до се каже/ който нямам идея колко струва, тук ако го оперират ще трябва да си го заплатя, тъй като нашата каса не поема такива неща! А в Германия нормалната тарифа на операцията беше към 3500 евро. Друг е въпроса че ме накараха да платя вип-тарифа за избор на лекар за да го оперира шефа им  Wink

# 152
  • Мнения: 3 886
veni tuk kohlearnia impant e 350000 levaaaaaa  za men e mnojko Cry do 10 hil[di da e v 4ujvina dobre no pove4e :cry:n[ma kak

# 153
  • Мнения: 2 531
veni tuk kohlearnia impant e 350000 levaaaaaa  za men e mnojko Cry do 10 hil[di da e v 4ujvina dobre no pove4e :cry:n[ma kak
Да не си объркала нулите???? Имаше тук една мама която беше имплантирала детето си в клиника в Австрия, не помня но към 20 000 евро май им струваше всичко- операция, имплант настройки болничен престой!Защо не се поинтересуваш, бая центрове има в чужбинско!
А иначе кохлеарния имплант наистина е скъп , съжалявам че само за деца го поемат, ти интересува ли се по въпроса дали не е вид дискриминация това за теб???

# 154
  • Мнения: 3 886
обърках нулите една в пове4е сложих Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed :oops:35000  е

# 155
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
    Орхидея, ти обръщала ли си се директно към фирмите? Имам някакъв спомен, че имаше програми, разработени за възрастни, с някакви отстъпки или разсрочено плащане. Това, разбира се, може изобщо да не е вярно, но нещо ми се върти...

# 156
  • Мнения: 3 886
ДИректно към фирмите не съм.Сега   като бях болна ме удари пак в у4ите и ми се запуши слава богу се оправих с аб.нека мине малко  епидемията и ще отида да провера“Позор  Дори и  на разсрочено парите са ужасно много  нали се сешташ зимаш едно връщаш пове4е Cry

# 157
  • Мнения: 2 531
ДИректно към фирмите не съм.Сега   като бях болна ме удари пак в у4ите и ми се запуши слава богу се оправих с аб.нека мине малко  епидемията и ще отида да провера“Позор  Дори и  на разсрочено парите са ужасно много  нали се сешташ зимаш едно връщаш пове4е Cry
Ако фирмите дават опция за изплащане, то едва ли ще е на кредит с лихви  Thinking Ужасно е когато трябва да си купуваш здраве! За съжаление най- безценното понякога струва пари и то много, аз те съветвам да не се оставяш така а да си потърсиш правата като европейски гражданин!

# 158
  • Мнения: 554
Дива орхидея, малко по-назад и други мами ти дадоха съвет да говориш с фирмите, защото има възрастни хора с импланти и може да се измисли вариант. За мен лично това беше първото нещо, което трябваше да направя. Отиди и говори на място какви са възможностите, може да има и други по-приемливи варианти относно плащането.
Надявам се да не се обидиш, но наистина смятам, че преди всичко трябва да говориш с фирмите.

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 19:29 от terina

# 159
  • Мнения: 206
Дива Орхидея,
и аз като Терина мисля че трябва да се обърнеш направо към фирмите представители. Обади им се по телефона и си направи среща. Поне за това пари не искат!

Аз лично познавам двама възрастни с КИС. Единият е с MED EL, а другия с Кохлеар. И с двамата съм се запознала лично, и съвсем случайно, заглеждайки се ушите на хората- съответно на летището и в един МОЛЛ.
Ако проявиш интерес аз мога да се опитам да те свържа с единия човек. На другия нямам телефон!

Говори с фирмите! Може би трябва да говориш и с болниците...
Недей предварително да си мислиш, че няма да намериш подходяща схема на изплащане.
Информацията, която ще получиш от фирмите ще ти даде ясна престава за точната сума, която трябва да събереш, а не някаква демонична плашеща цифра. Ще си наясно поне  колко пари за импланта, колко за операция, колко за поддръжка и т.н.

Опитай!   bouquet

Не забравяй да питаш за цени и на по-старички импланти  newsm78. Предлагат ли се на пазара, каква им е цената като са "морално остарели" и т.н.

И не на последно място! Да намериш средства да се имплантираш е само едната спечелена битка. Другата по всяка вероятност ще е по продължителна... да се научиш да чуваш с КИС.

В тази връзка, Илона, няма ли да ни кажеш за някой друг филм? Аз често се замислям за този който ти превежда! Беше много ... човешки!

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 17:09 от bebonina

# 160
  • Мнения: 3 886
bebolina  яе се радвам да ме свържеш с 4овека много.Ми аз си 4увам затова мисля 4е ако се сложи докато е време ще свикна по лесно с КИ Embarassed Embarassed Embarassed ЩЕ ОТИДА ДО ФИРМИТЕ  спряла съм на кохлиър на БАХ

НЕЗНАМ КАКВА Е РАЗЛИКАТА НО ТОВА МИ ИЗГЛЕЖДА ДОБРЕ

# 161
  • Мнения: 2 543
DIVA_ORHIDEQ, аз също ти предлагах връзка с възрастни хора с имплант, но може би си го пропуснала. Трябва да говориш с фирмите и с операторите в болниците. Имам чувството, че се паникьосваш и не можеш да се организираш, за да събереш необходимата ти информация. Спокойно! Hug Аз пък вярвам, че нещата ще се наредят. Дръж ни в течение и ако имаш нужда от помощ, пиши!

Ирина, филмите на тази тематика ги няма много-много из нета, да не кажа хич. Аз затова и се хванах да преведа онзи филм, защото никъде нямаше нито английски, нито български субтитри, а самият филм го намерих в един торент-сайт, в който можеш да членуваш само с покана и не може всеки, който пожелае, да се регистрира, за да тегли. Намислила съм да преведа още един, но изобщо не съм сигурна, че скоро ще намеря време за тази работа. Confused

# 162
  • Мнения: 950
veni-b ,
 би ли споделила какъв точно беше вашия проблем и координати на клиниката ,може и на лични ,впрочем аз ти писах ,но не знам дали си гледала съобщенията  newsm78

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 10:00 от FEN

# 163
  • Мнения: 2 531
FEN прочетох го и писах всичко и линк има на прледната страница, пак ще го дам http://www.vivantes.de/kfh/hno/ усмихнатия д-р от снимката ни оперира

скъпо ли ви излиза операцията в чужбина, сигурно при тях пък кохлеарните импланти са по евтини
Ами нашата операция не е с поставяне на кохлеарен имплант, но пак не е проста. На мястото на увредените костички се слага пак имплант / или протеза може до се каже/ който нямам идея колко струва, тук ако го оперират ще трябва да си го заплатя, тъй като нашата каса не поема такива неща! А в Германия нормалната тарифа на операцията беше към 3500 евро. Друг е въпроса че ме накараха да платя вип-тарифа за избор на лекар за да го оперира шефа им  Wink

# 164
  • Мнения: 2 531
Момичета оставам с впечатление че някой от вас не правят разлика между средно и вътрешно ухо! Нормално е в предвид че това са медицински познания и затова ще ви дам линк ако някой иска да прочете повече за анатомията на ухото!
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D1%85%D0%BE

Средно ухо

Средното ухо започва от тъпанчето, което представлява еластична мембрана изградена от пръстеновидни и радиерни влакна. То има форма на фуния, чиито широк отвор е насочен навън, а с централната си част посредством специална сухожилна връзка се прикрепва към чукчето. Средното ухо е изпълнено с въздух и в тази среда се намира т.нар. лостова система: чукче, наковалня, мечовиден израстък и стреме. Те са свързани помежду си чрез стави, а към стената посредством връзки. тази лостова система осигурява връзката между тъпанчето и овалното прозорче и по този начин и предаването на вибрациите към вътрешното ухо и неговите структури.

Вътрешно ухо

Вътрешното ухо се състои от полуокръжен канал,нерв и охлюв

Накратко лекарите според слуховата загуба могат да разбират коя част от ухото не възприема звука! Съответно и методите на лечение са различни!
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B … D1%83%D1%85%D0%B0

Общи условия

Активация на акаунт