Деца с увреден слух - 9

  • 184 305
  • 608
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 353
tinna_st,правихте ли БЕРА и ако да,къде?
. Да правихме Бера в Плевен в клиника Авис Медика. Детето ми е с отличен слух,и ме насочват към София в психиатричната клиника Св. Никола за обследване за Аутизъм

# 466
  • Мнения: 3
Вчера бяхме на ТЕЛК в Първа градска болница и парадокса, който се зароди е че ни свалят процентите, защото сме били слухопротезирани. Мисля да обжалвам пред НЕЛК, но въпроса ми е дали и на другите слухопротезирани деца свалят процентите или избирателно?

# 467
  • Мнения: 438
Е това просто е уникално  #Crazy
Но като знам нашата драма и перипетии в първа градска изобщо не се учудвам че са достигнали до  това велико решение.

Има ли някой впечатления от децката градина за деца с увреден слух
И

Може ли някой да ми препоръьча слухово речев рехабилитатор за софия. Може и на лс.
Предварително благодаря  bouquet

# 468
  • Мнения: 1
Здравей, на колко години е детето? Препоръчвам "Яника" за слухово-речева рехабилитация.

# 469
  • Мнения: 32
Вчера бяхме на ТЕЛК в Първа градска болница и парадокса, който се зароди е че ни свалят процентите, защото сме били слухопротезирани. Мисля да обжалвам пред НЕЛК, но въпроса ми е дали и на другите слухопротезирани деца свалят процентите или избирателно?
До колкото знам на всички свалят процентите,но една докторка ми каза,че трябва да се обжалва,защото в момента ,в който свалиш апарата,детето пак си е глухо.

# 470
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен. От 3год. възраст имам проблем със слуха, който ескалира в пубертета. В момента съм на 22. Слухопротезирана съм от 4 години. Пред мен стои опцията КИ, тъй като съм с диагноза слухов неврит и прогноза един ден да се събудя напълно глуха. Завършила съм училище с нормално чуващи, университет също. Но не познавам никого с този проблем. Изчетох почти всички теми , поместени на първата страница.
Ако някой има някакви въпроси, можем да обменим опит Simple Smile

# 471
  • Мнения: 965
Здравейте!

Много съм объркана и разтроена. преди да прочета темата, бих желала да споделя и попитам нещо.
Дъщеря ми е на 4,5 години и е с диагноза неврит на двете ушета. Не знам какъв процент е загубата на слуха, но ще й слагаме слухов апарат /Отикон/, предписан от ИСУЛ. Всичко това след добри тимпанометрии, лоши аудиограми, изследване под упойка и скенер. Най-вероятната причина е Амикацин от родилното отделение, но слухът се влоши последните месеци!

Първото ми притеснение е естествено как ще приеме тя нещата, как ще приемат това и децата около нея. Дали, ако им обясни, че не чува ще се подиграват, дали ще се свие в черупката си....?! Просто не знам как да подходя, имам нужда от вашата помощ. Опитах да й обясня, че както някои хора не виждат добре и имат очила, така други не чуват добре и имат на ушичките като очила също.

Второ, въпросите са хиляди може би, но основните - дали наистина ще намалява слуха през годините, въпреки апаратчето и някой пробвал ли е или да е разпитвал за алтернативи - билки, барокамера, транплантация на стволови клетки? Знаете ли добри специализирани клиники, където да пусна преведени изследванията с надежда, че все пак има оправия този нерв Sad
Много благодаря предварително!

# 472
  • Мнения: 7
Здравейте!

Много съм объркана и разтроена. преди да прочета темата, бих желала да споделя и попитам нещо.
Дъщеря ми е на 4,5 години и е с диагноза неврит на двете ушета. Не знам какъв процент е загубата на слуха, но ще й слагаме слухов апарат /Отикон/, предписан от ИСУЛ. Всичко това след добри тимпанометрии, лоши аудиограми, изследване под упойка и скенер. Най-вероятната причина е Амикацин от родилното отделение, но слухът се влоши последните месеци!

Първото ми притеснение е естествено как ще приеме тя нещата, как ще приемат това и децата около нея. Дали, ако им обясни, че не чува ще се подиграват, дали ще се свие в черупката си....?! Просто не знам как да подходя, имам нужда от вашата помощ. Опитах да й обясня, че както някои хора не виждат добре и имат очила, така други не чуват добре и имат на ушичките като очила също.

Второ, въпросите са хиляди може би, но основните - дали наистина ще намалява слуха през годините, въпреки апаратчето и някой пробвал ли е или да е разпитвал за алтернативи - билки, барокамера, транплантация на стволови клетки? Знаете ли добри специализирани клиники, където да пусна преведени изследванията с надежда, че все пак има оправия този нерв Sad
Много благодаря предварително!

Слуховите апарати се слагат с цел да се стимулира остатъчния слух, който човек има. При слухов неврит има тенденция слуха да намалява през годините, но е добре да намерите специалист, който да ви го потвърди, за да не се тревожите излишно.
Алтернативите са витамин В и барокамера, но те  няма да излекуват неврита, тъй като той няма лечение, а само ще запазят нивото на слуха.
Моят съвет е да не лъжете детето или да скривате нещо от него - бъдете искрена, кажете й, че както някои имат проблем с очите, така тя има проблем със слуха. Обяснете й, че ще трябва да се грижи за себе си, да не се стресира излишно, да избягва шумни места. Позволете й да бъде активна по отношение на себе си, защото докато е в детска възраст, е по-лесно да изгради навици. Слуховият проблем ще бъде част от нея, но в никакъв случай не допускайте да попречи на социалното и развитие и комуникацията с другарчетата й. Децата са лесно податливи на нова информация - достатъчно е само да кажете, че ушенцата са крехки и трябва да се говори внимателно, да не се вика, за да може ги пази.
При мен ситуацията беше сходна, но няма да ви натоварвам по празниците, но ако искате, може да ми пишете на лично, ще се постарая, ако мога да ви дам отгворите, които ви вълнуват Simple Smile

# 473
  • Мнения: 438
Не знам дали е уместно, но все пак да споделя.
Има слухови апратчета които се слагат в ушната мида и са  толкова малки че са почти незабележими.
Да вярно скъпички са, но ако детето наистина изпитва някакви негативне емоции , срамува се или почнат комплекси може да му спестите тези неща.

# 474
  • София
  • Мнения: 119
Здравейте!
Интерсува ме изследването във ВМА при д-р Дончев колко време продължава? Майката къде е по време на изследването? И колко време е престоя в болницата?  Лесно ли се събужда детето след анестезията? Питам за стволовите евокирани потенциали?
Виждам,че има майки които са били там, моля за повече инфо.
Благодаря!

# 475
  • Мнения: 453
Не знам дали е уместно, но все пак да споделя.
Има слухови апратчета които се слагат в ушната мида и са  толкова малки че са почти незабележими.
Да вярно скъпички са, но ако детето наистина изпитва някакви негативне емоции , срамува се или почнат комплекси може да му спестите тези неща.

Много е важно  да  се покаже на детето, че няма нищо унизително, защото ще му се налага да обяснава, че има апарати, това че чува с тях не значи, че ще е перфектно. Иначе сега ако крие ще развие по-големи комплекси и като трябва да се разкрие ще се чувства още по-ужасно и хората около него ще се чувстват некомфортно също. Ако средата в която се намира има интелигентни хора ще го разберат и ще се държат нормално. Винаги има откачалки, които да се заядат дори да не е за слуха за нещо друго ще е.

# 476
  • Мнения: 965
Преди седмица сложихме СА, детето чува по-добре, не е перфектно, но ще преценим още малко дали да се усилят. Първият ден в градината са събрали всички деца, сложили са я нея по средата и са им обяснили, че има апаратчета на ушетата, които й помагат да чува по-добре, да ги пазят, да не ги дърпат.

Някой интересувал ли се е от Скенар терапия. Една позната на мъжа ми каза, че има голям шанс да се оправи нервът, нищо, че е нелечимо по принцип  newsm78

# 477
  • Мнения: X
  .

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 16:54 от Анонимен

# 478
  • Мнения: 453
Здравейте! Момиче съм и съм ученичка,  със слухова загуба на двете ми уши. Уча в гимназия, не там в по-специалните училища, ако е от значение. Имам няколко въпроси, на които не успявам да намеря отговори. След няколко години ще завършвам 12 клас и трябва да помисля какво мога да правя по-нататък. Не искам да съм безработна и не искам да харча парите на майка си след завършването. Та, въпросите ми са: как мога да разбера кои специалности в университети са допустими за като мене, т.к хора със слухови проблеми? Защото търсих в нета и нищо не намерих. От значение ли е колко е слуховата ми загуба? Вие и порасналите ви деца продължихте ли след 12 клас някъде? Ще се радвам да отговорите каквото и да е. Благодаря!

Здравей! Колко процента ти е загубата? Носиш ли слухови апарати? Няма значение в каква специалност или университет ще влезеш, тоест няма законово ограничение относно това. Съвсем спокойно можеш да предупреждаваш преподавателите, че имаш проблем, няма да ти откажат помощ. Ако не можеш да се справяш с лекциите, да слушаш диктовките, може да вземаш от колегите да преписваш. Обикновено колегите създават ел.поща или фейсбук група, където пускат съобщения оттносно програми и най-различни неща. Освен това ще си намериш компания, на която може да разчиташ. Въобще не се притеснявай затова, пожелавам ти да си все така мотивирана и да намериш специалност, която да ти допада!  Simple Smile

# 479
  • Мнения: X
.

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 16:58 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт