Какво се случи с нас?

  • 9 803
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 595
А мъжът ти няма ли си родители, роднини, при които би могъл да отседне ако го натириш за известно време? Аз лично ако съм в твоята ситуация бих му казала, че ако няма намерение да си преосмисли поведението да си намери къде да отиде за седмица-две, месец и ако  и тогава не осъзнае грешката си просто да не се връща. Несполучливият брак се отразява много, ама много по-зле на едно дете от самотното родителство. Казвам защото аз съм такова дете, което след като приключиха драмите и скандалите в семейството и родителите ми се разделиха се почувствах като освободена от огромно бреме, което дори и на 7 годишната ми възраст доста ми тежеше и спираше нормалното ми развитие.

А това с магиите... мислех, че само по най-дивите села още има баби дето вярват в тях, но явно съм се излъгала... много фентъзита гледате, момичета  Laughing И само хипотетично - като направиш такава магия, а после ти омръзне този човек и искаш да се оттървеш от него какво правиш? Тръгваш си и го оставяш да си доизживее живота омагьосан и вечно влюбен ли  hahaha

# 46
  • Мнения: 1 408
Според мен, мъжът ти е изпаднал в апатия и депресия. Явно напрежението и безпаричието са му дошли в повече и ти си превърнала в удобната мишена, за да избива всичките си комплекси и недоволство. Много хора постъпват така, навън и сред чужди са мирни и тихи, а злобата и негативизма пазят за вкъщи. Има нужда от едно яко раздрусване, за да му се поизбистрят приоритетите. Според мен, ако му покажеш вратата категорично, след няколко дни ще се е осъзнал и ще започне да се старае.
Не бих могла да го кажа по-добре. Нещата леееко се промениха през последните часове.Поне разменихме няколко думи,което все е нещо на фона на леденото мълчание през последните дни. За раздрусването-моето поведение през тези дни след последния скандал,а и поведението на детето,което започна да го избягва,според мен му действат като раздрусване. Аз ясно показах,че повече няма да се моля за внимание и че мога да се справя и сама. Той е достатъчно интелигентен,за да схване посланието и промяната в обичайното ми държание след скандал. Което беше-вид на мъченица,едва сдържани сълзи и настояване за безкрайни разговори,в които бях готова да поемам вината за какво ли не,само и само да спре да се цупи. Сега бях напълно спокойна,усмихната с детето,него все едно че го нямаше.Не казвам,че ми беше хубаво,напротив. Но се надявам,че съм била достатъчно ясна,и с думите си при последния ни разговор,когато обяснявах какво искам,и с поведението си.
А мъжът ти няма ли си родители, роднини, при които би могъл да отседне ако го натириш за известно време?
Не. Не поддържа връзка с родителите си,а и при роднини няма как. Но се надявам,че няма да се наложи.
Благодаря на всички,които ми писаха! Прегръщам Ви!

# 47
  • Мнения: X
Това за съжаление се случва много често.....
Разделят се и "поколението" се оправя само, или какво  newsm78
Понеже хомо сапиенсът се е развил доста, има дял от правото наречен Семейно право и той уговаря отношенията на родителите към непълнолетните деца, независимо дали живеят с тях - родителят е длъжен да издържа детето и има право да го вижда /ако желае/. Кратко, точно и ясно.
Иначе, с поста ти, за съжаление, съм склонна да се съглася. Много ми е неприятно като гледам хора, които са семейство и се карат, за чушките примерно, или за музика, телевизия, шезлонга на плажа или каквото там - ами тъпо, смешно и жалко е....

# 48
  • Сливен
  • Мнения: 145
Това за съжаление се случва много често.....
Разделят се и "поколението" се оправя само, или какво  newsm78
Понеже хомо сапиенсът се е развил доста, има дял от правото наречен Семейно право и той уговаря отношенията на родителите към непълнолетните деца, независимо дали живеят с тях - родителят е длъжен да издържа детето и има право да го вижда /ако желае/. Кратко, точно и ясно.
Иначе, с поста ти, за съжаление, съм склонна да се съглася. Много ми е неприятно като гледам хора, които са семейство и се карат, за чушките примерно, или за музика, телевизия, шезлонга на плажа или каквото там - ами тъпо, смешно и жалко е....
Тъпо е,но се случва и тези дребни скандали са породени от предишни скандали,имам чувството,че и невинните леки скандали никога не спират Thinking

# 49
  • Мнения: 1 578
 Hug
Стискам палци, нещата при вас да се оправят  Praynig
Успех!

# 50
  • Мнения: 1 253
100% съгласна с Есме.

Харесва ми последния ти курс на поведение, но трябва да продължиш.
Той не се интересува от теб, ОК, не се интересувай и ти от него.
Освен това стани по-суетна, започни да излизаш сама, не давай обяснения, изглежай щастлива.
Мисля, че действа почти като магия...

По принцип, бих предложила да му събереш багажа, но ти не искаш.
Такива шокове чудесно помагат на хората да разберат колко ценят това което имат.
И може изведнъж да се почувстваш мноооого желана.

И в други теми съм го писала, но приемането за даденост е един от най-големите унищожители на любовта. Прекалено добра и загрижена си била. Трябва да го стреснеш, че може да те загуби.

# 51
  • Мнения: 426

Такива шокове чудесно помагат на хората да разберат колко ценят това което имат.
И може изведнъж да се почувстваш мноооого желана.
Трябва да го стреснеш, че може да те загуби.
Да, за малко обаче - до следващият път. Мъже, които се държат така по правило, много добре знаят, че жена им е склонна на компромиси и отдавна не приемат на сериозно "шоковете" които тя им сервира. Номера е, не да прилагаш заплахи, която самата знаеш че няма да изпълниш Wink, а никога да не позволяваш да те приемат за даденост, да хленчиш, да молиш за внимание, да оставяш у мъжът си впечатление, че без него си загубена... Стигне ли се дотам, вече за мене нещата много трудно възвратими, за съжаление...

# 52
  • Мнения: 15
 Промени нещо в себе си. Не само във външността, но и в начина по-който реагираш на определени ситуации. Изненадай го. Той си мисли, че те познава изцяло. Нека разбере, че греши.  Laughing

# 53
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 099
Ще насоча разговора в малко по-друга посока. Казваш, че няма друга жена. А напълно сигурна ли си? Това поведение ми напомня на човек, изневеряващ поне емоционално.

# 54
  • Мнения: 1 804
Sad woman, някой ти е написал, че всички връзки след 10 години стигат до този етап. Това ме накара и аз да се включа по темата. Не знам от позицията на колко годишен семеен опит го е написала дамата. Не съм съгласна въобще. Имам около себе си достатъчно здрави и хармонични семейства за пример. Връзката между двама дущи е нещо живо и развиващо се, преживява спадове и подеми. Тя е нещо, за което човек трябва да се грижи и да полага усилия. И когато е положил достатъчно усилия, тогава му е още по-скъпа. Хубаво е човек и да си направи равносметка на добрите и лошите страни - може да си ги запишеш някъде. И да прецени доколко компромиси може да понесе. Мисля, че проблемът на ежедневието на една двойка е, че  хората обикновено малко говорят за чувствата си. Не става въпрос за обяснения в любов, а за анализиране на определени ситуации, в които сме се чувствали неразбрани, обидени или наранени. И когато това премълчаване се натрупа, в един момент избухва със страшна сила. И конфликта е неминуем.
Не мисля, че с показване на незаинтересованост можеш да постигнеш нещо. Напротив ще се отдалечавате все повече. Говори с него, но не когато сте раздразнени или ядосани.

# 55
  • Мнения: 1 253
Да, за малко обаче - до следващият път. Мъже, които се държат така по правило, много добре знаят, че жена им е склонна на компромиси и отдавна не приемат на сериозно "шоковете" които тя им сервира. Номера е, не да прилагаш заплахи, която самата знаеш че няма да изпълниш Wink, а никога да не позволяваш да те приемат за даденост, да хленчиш, да молиш за внимание, да оставяш у мъжът си впечатление, че без него си загубена... Стигне ли се дотам, вече за мене нещата много трудно възвратими, за съжаление...

Съгласна съм, че най-добре би било, но в случая се е стигнало вече до някъде.
Идеята ми не беше да прилага номера, а наистина да се поотдалечи, поне емоционално, да се ядоса даже, и да мисли повече за себе си.

# 56
  • Мнения: 1 408
Аз само външно показвам незаинтересованост. Това всъщност е промяната в сравнение с всички останали такива случаи през годините назад. Поведението ми,поне според мен,ясно говори,че повече няма да се моля за внимание и не съм склонна да правя всякакви компромиси в името на мира в семейството. Разумни-да,но не на всяка цена,както често съм правила. За външната промяна-да,старая се. Не заради него,заради мен самата. Твърде малко хубави неща ми се случват напоследък и се опитвам поне като се погледна в огледалото да имам повод за усмивка. Е,доста съм далеч от желаната визия,но полагам усилия.
Мисля, че проблемът на ежедневието на една двойка е, че  хората обикновено малко говорят за чувствата си. Не става въпрос за обяснения в любов, а за анализиране на определени ситуации, в които сме се чувствали неразбрани, обидени или наранени. И когато това премълчаване се натрупа, в един момент избухва със страшна сила. И конфликта е неминуем.
Не мисля, че с показване на незаинтересованост можеш да постигнеш нещо. Напротив ще се отдалечавате все повече. Говори с него, но не когато сте раздразнени или ядосани.
Да,това се опитвам да направя всеки път. И както вече написах,при последния подобен разовор ми беше казано,че няма да получа обяснение или извинение за постъпката му. Която беше изключително грозен скандал пред детето за нищожен повод.
Убедена съм почти на сто процента,че няма друга жена,поне не физически. За емоционално-кой знае...Нямам представа срещу какво трябва да се боря,за да се мобилизирам в тази посока.

# 57
  • Мнения: 817
И както вече написах,при последния подобен разовор ми беше казано,че няма да получа обяснение или извинение за постъпката му. Която беше изключително грозен скандал пред детето за нищожен повод.


Просто не е готов да ти каже каква е истинската причина за това му държание. На почти 100% съм сигурна, че ти спестява истинската причина, за да не те нарани.

И далеч не е задължително това да бъде друга жена. Аз по скоро имам други съмнения, но няма да ги споделя за сега.
Ти работиш ли? Той, казваш няма подкрепа и от роднините си, няма връзка с тях? Само той ли ви издържа финансово? В работата му как вървят нещата? Кризата усети ли се при тях? Напрегнато ли е много?

И да си кажа, че по принцип, според всичките ми познати съм феминистка  Mr. Green, така, че бъди сигурна, че не искам да го оправдавам, но си мисля, че човека, въпреки ужасното си държание се опитва да те предпази от истинските си чувства и мисли.

# 58
  • Мнения: 191
Защо не се опиташ да му помогнеш финансово и ти, щом безпаричието така го травмира. Аз също съм израснала в сравнително бедно смесйство и сега безпаричието ми е страшна фобия. Именно поради този факт не спирам да бачкам, на няколко фронта при това. Замисли се върху започването на работа, покажи му, че си готова да му бъдеш опора, мъжете понякога се уморяват да носят цялата отговорност за изхранването, чувстват се застрашени, че ако нещо се случи с работата им семейството им ще остане гладно и това ги кара да изпитват тревожност.

По отношение на магиите, искам да попитам Делюжън каква черна магия направи - смърт на любовницата или... Това е пълна лудница, не мога да повярвам, че една жена може да бъде толкова жалка, че да се занимава с магии били те руска или бла бла традиция... И ако толкова вярваш в магии не си ли се замисляла, че лошото може да ти се върне на теб или по-лошо на децата ти??? Сигурно такива хора като теб, ако са сигурни, че деянията им няма да бъдат разкрити, биха прибегнали до крайноси, стига да имат и малко смелост. Горкият ти мъж, наистина си му направила черна магия

# 59
  • Мнения: 817
мъжете понякога се уморяват да носят цялата отговорност за изхранването, чувстват се застрашени, че ако нещо се случи с работата им семейството им ще истане гладно и това ги кара да изпитват тревожност.

 

Не само мъжете. Всеки човек би "изпушил", ако е притиснат от "криза", от мисли за това, че семейството му разчита само и единствено на него, в случай, че нещо с работата му не върви както трябва.
Все си мислим, че мъжете ни са длъжни да ни изхранват, иначе какви мъже биха били. Мъжете са хора като нас, обаче. И при тях се случва да изпаднат в затруднено положение, да намалее работата, тази криза съсипа нервната система на много хора.

Общи условия

Активация на акаунт