Регистрация на фирма

  • 9 307
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 931
Благодаря, Tumba_lumba  Hug. Споделям изцяло мнението ти и в подкрепа на него ще си позволя да се самоцитирам, макар постът ми да е писан по повод друг казус. Всъщност той се отнася до всички, които търсят юридическа помощ във форуми:

Цитат
Хората без юридическо образование често бъркат понятия като дарение, наследство, договор за издръжка и гледане и пр. Адвокатът е видял документите. Предполага се, че неговото мнение е най-правилното. Винаги съм се опитвала да помогна, но тук могат да се дадат само общи насоки, и те може да са погрешни, поради погрешно подадена информация. То е все едно лекар да постави диагноза във форума само по думите на болния. Дамите са отговорили на въпросите така, както са зададени, но дали това са правилните въпроси, можем само да гадаем.

Пожелавам успех на авторката, както и да реши да постъпи. Но понякога спестяването на малко пари за адекватна помощ води до двойни разходи и много неприятни емоции.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 508
Аз също не бих се наела без адвокат,нямам толкова здрави нерви и време Simple Smile На нас една приятелка адвокатка ни помогна и не ни взе пари.Счетоводителката на мъжа ми беше предложила да се занимае срещу 500 лева общо,значи след ,като фирмата излезе 260,за нея 240 щяха да останат.Много ми се вижда!

# 17
  • София
  • Мнения: 5 606
Eдно не мога да разбера,  с всички тия въпроси свързани с квалифицирана юридическа помощ, какво искате да си спестите, 10-20 лв. за консулт ли....а после юристите били виновни....или на адвокат се ходи, когато всичко е така объркано от "всичкознаещия", чееее...вече няма как да му се помогне....Честно казано, щом е школа за танци ви препоръчвам Сдружение с нестопанска цел, а не ООД....но за такова сдружение ви трябват най малко 3-7(в зависимост от сдружението) физически/юридически лица и все пак това е най изгодния вариант във вашия случай....


Ти пък сега съвсем я обърка. Това си е чиста търговска дейност - момичето предлага услуги, срещу които ще получи съответното възнаграждение. Определено ти препоръчвам ООД, но също така ти препоръчвам и да ползваш услугите на адвокат, защото всяка една грешка в документите или съответно незаверен нотариално документ води до отказ от Агенция по вписванията. При отказ трябва пак да си попадеш документите, но пак плащат и таксата в агенцията. Намери адвокат с електронен подпис, той ще ви вземе по-малко пари, а и държавните такси ще са по-малки. Не правете дружеството с голям капитал - 50-100 лв., после винаги можете да го увеличите, ако се налага. Пожелавам ти успех. И ако все пак решиш да го регистрираш сама, ми пиши на ЛС.

# 18
  • Мнения: 170
Предполагам, че може би си чела някъде нещо newsm78... Laughing ....

С такива съвети на авторката наистина ще и трябва много късмет Peace!

# 19
  • София
  • Мнения: 5 606
Предполагам, че може би си чела някъде нещо newsm78... Laughing ....

Ако коментара ти е към мен, ами да бе простички сме  Embarassed, ама все пак нещо някъде и ние сме чули, чели Grinning , като въобще не се опитвам да оспорвам АВторитета ти в темата естествено!

# 20
  • Мнения: 170

Ако коментара ти е към мен, ами да бе простички сме  Embarassed, ама все пак нещо някъде и ние сме чули, чели Grinning , като въобще не се опитвам да оспорвам АВторитета ти в темата естествено!

Не съм искала да обидя теб или някой друг, макар, че наистина постовете ми в темата са  малко остри! Не съм искала да налагам авторитета си, имам си поле за изява, а това тук е просто форум, единствено исках да бъда полезна на авторката, както предполагам и всички останали писали в темата, но понякога некомпетентността(не казвам простотията)също може да бъде услуга от тип "мечешка", затова реагирах остро и с определен съвет авторката да се консултира с квалифициран кадър. Ами, ако я болеше нещо и т.к. няма изрично изискване по закон, ако те боли нещо, да посетиш съответния медик, така ли пак бихте я съветвали да се самолекува, щото видите ли и доктора взема пари....нали и да дадете някой съвет и да споделите опит, пак ще и препоръчате консултация с нужния специалист....нека всеки да си разбира от работата, но да не се опитва да бъде компетентен в чужди дела...така мисля аз....Хайде, предлагам мир Peace!

# 21
  • София
  • Мнения: 5 606
 Hug Абсолютно съм съгласна с теб за квалифициран кадър, както виждаш, самата аз съм я посъветвала същото. Но за Сдружението - наистина съвсем няма да се оправи, ти след като си адвокат знаеш какво представлява регистрацията, също недостига на хора за учредяването му, в последствие счетоводното обслуждане и т.н.  Hug

# 22
  • Мнения: 170
.....Но за Сдружението - наистина съвсем няма да се оправи, ...... знаеш какво представлява регистрацията, също недостига на хора за учредяването му, в последствие счетоводното обслуждане и т.н.  Hug

Тук и да искам Laughing Wink не мога да не се съглася с теб Hug! Права си Peace! И ето, това идва да покаже, че когато информацията е оскъдна(няма разговор, няма комуникация, не се изследват подробностите и желанията на клиента)-не може и да се даде качествен и адекватен съвет! Зависи от много неща, има съществени подробности, които могат изцяло да променят облика на правната форма към която се е насочил желаещия - поради тази причина съвета може да варира от ДЗЗД, през ЕООД/ООД, та чак до Сдружение с нестопанска цел!

Най лесно и най евтино е разбира се ДЗЗД-то Peace!

ПП Сега като се замисля май в случая на авторката ДЗЗД ще я устрои идеално, освен, ако в последствие няма да иска да продава да речем цигари и алкохол за което ще и трябва лиценз, а с ДЗЗД малко трудничко ще стане, и ще и трябва ООД, а ако пък ще иска субсидии от държавата ДЗЗД-то хич няма да и влезне в работа и тогава ще трябва да прави Сдружение Whistling! И ето как можем дълго време да се лутаме в теориите на вероятностите какво точно и трябва на авторката Thinking!

Последна редакция: чт, 22 юли 2010, 13:23 от Tumba_lumba

# 23
  • Мнения: X
Мили,съфорумки!


lori_loreta1 с темата си моли за помощ.

Чудесно е,че има съфорумки,които са юристи!
Ами помогнете й,а не да я пращате при адвокат и обсъждате хонорар.

Давам пример: в ODIT.info си помагат !

http://www.odit.info/?s=6&i=92481&f=2

Може би там е трябвало да си пусне темата авторката,
понеже счетоводителят води сметки,данъци и т.н. ежедневно,
месечно / справки ДДС/,годишно /отчети/,НАП,НОИ.

или в Econ.bg
http://www.econ.bg/forum/viewtopic.php?f=17&t=314

или в Lex.bg
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=16&t=37436

# 24
  • Мнения: 2 931
Мила PAV1, как точно да ѝ помогнем? Да поканим тук и съдружничката, и пост по пост да разпитваме двете как точно желаят да си регистрират фирмата, при какво участие, с какво представителство и т.н.? И преди това изнесем във форум БГ Мама подробни лекции на тема видове търговски дружества, СНЦ и пр. за да могат момичетата да се ориентират, какво точно да си изберат? А на края да изготвим документите и да ги пратим на лични, може би?
Тук съм един ник, кой ще поеме отговорността, ако възникнат проблеми между съдружниците в последствие, заради това, че не съм разбрала волята им. Ами ако не съм достатъчно компетентна и откажат регистрация, съответно се наложи повторно внасяне на такси, и вече и на адвокатски хонорар?
Има и друго - не всички юристи имат право да дават консултации, камо ли да изготвят правни документи на граждани. Могат само да помогнат на някого, като го насочат в правилната посока.

ПП Никъде в постовете си не обсъждам хонорар, само посочих държавните такси и разноски, които се дължат, без хонорара на адвоката, защото всеки колега си го определя сам, и няма как да го гадая.

# 25
  • Мнения: X

Хърмаяни,

То е ясно,че момичетата не са наясно как да го направят !  Simple Smile
Например аз какво бих препоръчала :
Първоначално да са на хонорар към някое читалище.
/читалището им изплаща % от таксата на обучаващите се/
Те не са зависими от наем помещение,ток,вода,данъчни и др
Ориентирайки се в обстановката след това да си правят регистрации на фирми и т.н
Е трябва да "направят име"! newsm78



http://asen-zlatarov.hit.bg/deinosti_bg.htm

# 26
  • Мнения: 170
Хърмаяни Hug, чудесен пост Hug! Така добре си обобщила и моите мисли Peace! И си много, много права Peace!

PAV1, казваш да помагаме, абе то няма лошо, ама.....както се видя от разстояние можем да помогнем само със съвет изграден върху теорията на вероятностите...Малко станахме като в оня виц за Иван Златоусти, дето се събрали апостолите да обсъждат как да стане непорочното зачатие и най накрая Иван Златоуст се обадил-"Вижте, сега, както и да я мислим, тази работа без МЪЖ няма да стане Mr. Green..." hahaha, та перефразирано, според мен де, работата на авторката без АДВОКАТ няма да стане Laughing....не и ако иска да получи най доброто като резултат.....

С друго, аз лично не мога да и помогна, а и в крайна сметка труда ми струва пари.....ако на някой му се работи за без пари и за слава, моля, терена е свободен за такава изява, аз обаче съм учила за това и с това си вадя хляба и като ида на магазина никой не ме пита имам или нямам нужда от помощ, а ме питат имам ли пари да си купя хляба, който предлагат.....и ако нямам, ме отпращат, а не ми помагат да си направя хляб в домашни условия, та такива ми ти работи.....Помагала съм много със съвети(дори наскоро посъветвах едно момиче от форума на лични, беше пуснала тема), но разбирате ли, всичко си има граници на приличие....Нищо лично към никого.....но пак казвам нека всеки си разбира от занаята и да получава нужното уважение и заплащане за това което върши Peace!

# 27
  • Мнения: 655
 Имам въпрос понеже гледам тук има компетентни  Wink
Днес подадохме заявление за ЕТ и ни казват, че Решенито ще излезе в срок от 1 месец. Понеже очаквахме да стане по-бързо ни казаха, че можело да се осъществява търговска дейност през това време и ако дойде данъчна проверка да предоставим Заявлението. Но как да я осъществяваме без касов апарат, който се купува след като получим Решението на фирмата.
 ooooh! ooooh! ooooh!

# 28
  • Мнения: 3
аз не изчетох цялата тема, но нека да си кажа, защото преди месец си направих фирма.
Личен цифров подпис - 60-ина лева.
С него в ТР си запазих фирмата -35лв.
След това онлайн пак с него си подадох документите - 110лв,
допълнително имах нотариално заверена декларация - 6лв.
Това бяха всичките ми разходи.
Фирмата излиза към 14дни (работни или както си ги смятат те).
След излизане на решението за фирма (няма да получите писмен отговор, че е създадена а само при отказ) 4лв за идване пак онлайн на актуално състояние.
Регистрация по ддс и декларация за започване на дейност - половин ден в НАП.
Учредителен договор и другите документи, може спокойто да ги разгледате от някоя друга фирма, всичко го има в ТР.
А забравих да кажа - собствен капитал - 2лв + 10лв за откриване на набирателна сметка (банката казвам на лични, знам че при други е по-скъпичко).
Малко нерви със самия ТР, но иначе всичко е готово когато трябва:)
Ако искате помощ  - лични Simple Smile

# 29
  • Мнения: X
аз не изчетох цялата тема, но нека да си кажа, защото преди месец си направих фирма.
Личен цифров подпис - 60-ина лева.
С него в ТР си запазих фирмата -35лв.
След това онлайн пак с него си подадох документите - 110лв,
допълнително имах нотариално заверена декларация - 6лв.
Това бяха всичките ми разходи.
Фирмата излиза към 14дни (работни или както си ги смятат те).
След излизане на решението за фирма (няма да получите писмен отговор, че е създадена а само при отказ) 4лв за идване пак онлайн на актуално състояние.
Регистрация по ддс и декларация за започване на дейност - половин ден в НАП.
Учредителен договор и другите документи, може спокойто да ги разгледате от някоя друга фирма, всичко го има в ТР.
А забравих да кажа - собствен капитал - 2лв + 10лв за откриване на набирателна сметка (банката казвам на лични, знам че при други е по-скъпичко).
Малко нерви със самия ТР, но иначе всичко е готово когато трябва:)
Ако искате помощ  - лични Simple Smile
  Peace

Личен цифров подпис - 60-ина лева. -препоръчвам,за да могат всички последващи отчети,декларации да се пускат по електронен път/не е обвързано с чакане по опашки !/  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт