Професионални серии за коса - 11

  • 125 404
  • 750
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 718
Намесата ми в темата беше продиктувана само от добра воля и не мога да разбера тесногръдието и глупоста на някоѝ хора . Когато става въпрос за ПРОФЕСИОНАЛНИ СЕРИИ ЗА КОАСА  не беше лошо и някоѝ професионалист да даде мнението си , но за да не натоварвам невинни и кърмачки с негативите в тази тема се оттеглям и бих помолила ако някоѝ се нуждае от наистина ПРОФЕСИОНАЛЕН СЪВЕТ да ме пита на л.с. А аз ще наблюдавам и ще се забавлявам наѝ-искренно  Heart Eyes  bouquet Peace

# 376
  • Мнения: 3 675
Намесата ми в темата беше продиктувана само от добра воля и не мога да разбера тесногръдието и глупоста на някоѝ хора . Когато става въпрос за ПРОФЕСИОНАЛНИ СЕРИИ ЗА КОАСА  не беше лошо и някоѝ професионалист да даде мнението си , но за да не натоварвам невинни и кърмачки с негативите в тази тема се оттеглям и бих помолила ако някоѝ се нуждае от наистина ПРОФЕСИОНАЛЕН СЪВЕТ да ме пита на л.с. А аз ще наблюдавам и ще се забавлявам наѝ-искренно  Heart Eyes  bouquet Peace
Lauren , и аз не мога да  разбера желанието ти, да ни обиждаш!  Crossing Arms
Но поникакъв начин не може да ме обедите , че можете да боядисате и направите косата сами така както ще ви направи и наѝ-некадърния фризьор и по никакъв начин не може да ме обедите че нещата от ЗЛАТНА РИБКА  са ОК.
Първо бяхме некадърни, а сега и тесногръди и глупави ни изкара  ooooh!

П.П. Ако се нуждаеш от съвети, свързани с рекламата, то можеш да ми пишеш на лични, за да ти  дам  ПРОФЕСИОНАЛЕН СЪВЕТ  Joy

# 377
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Единственият продукт за който съжалявам, че си го купих е K-Pak Intense Hydrator. Очакванията ми бяха много високи, но за съжаление останах разочарована. K-PAK Reconstruct Conditioner ми се отразява много по-добре на косата от колкото K-Pak Intense Hydrator. Това ми се вижда много странно, но е факт.

Привет   bouquet ,

какво точно не ти хареса? Аз пък си взех течния реконструктор и нямаше любов от първа лъжица- нищо друго от марката не съм ползвала, за да имам наблюдения, но вероятно ще опитам още един 2 пъти и ако не се справя -ще го оставя да прашасва някъде до изхвърляне....

Чудя се - дали го ползвам правилно или няма "химия"- не се долюбват с косата ми.

Днес ползвах за първи път маската Аge densinforce - като се има предвид, че косата ми е пред боядисване- няма как да засияе, но ми се стори, че има блясък-в повече, а и нали Lauren – изрично обърна внимание – да очаквам естествен блясък – поне това мога да кажа – че беше точно такъв и някак – Слънчев – усмихнат Wink

Иначе – бих споделила, че съм изключително доволна от терапията с продуктите на Ева – вероятно защото беше пълна програма – ампули, шампоани, маска, емулсия ….от нищо до сега  косата ми не е била такава….

…но и има да опитвам още ….взех си infra гамата на CHI – приложих я след терапията на Ева  останах приятно доволна, само това „завършване” с течния реконструктор на K-Pak мисля, че „оцапа работата” или станаха – прекалено много протеини, въпреки доброто подхранване (слънцезащитната на Лореал).

Днес си попълних серията с цимент на Керастаз и имам всичко да започна при следващо миене ида видим Wink)))

хич не ми е зле косата в момента, без да се заблуждавам – самият косъм е „набъбнал” и на пипане е доста повече….което много ме учудва….

единствено тревожи –олесяването отгоре, което вече е по-изразено с кърменето, но…трябва търпение

Последна редакция: вт, 24 авг 2010, 22:19 от a.l.e.n.a

# 378
  • Мнения: 6
Taка като те слушам сякаш цимента не е за теб.  Thinking

# 379
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
ами ще разберем след няколко дена, но до терапията на Ева, косата ми беше по-слаба и фина, изрусяване, преса, сешоар....

имаше си нужда от нещо по-сериозно - тогава започнах и да чета темата....

# 380
  • Мнения: 36 174
момичета, спрете да се преследвате по темите и да се заяждате на дребно   Tired

# 381
  • Мнения: 3 675
От продуктите на Joico имам: K-Pak Shampoo (искам да си купя и K-Pak Chelating Shampoo - питах за него, но явно никой не го е ползвал ), K-Pak Daily Conditioner, K-Pak Intense Hydrator Treatment, K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor.
Реконструкторът съм го ползвала само веднъж и косата ми беше станала ужасна  Rolling Eyes, но аз стоях доста по-продължително време от това, което беше указано Blush След това бързо се оправи и за това бих казала, че съм доволна от него, но не бива да се прекалява.
От K-Pak Daily Conditioner и  K-Pak Intense Hydrator Treatment не съм впечатлена. Виждат ми се слабички за моята коса, особено K-Pak Intense Hydrator. 

# 382
  • Мнения: 171
La mademoiselle, видях в една друга тема косата ти, страхотна е.
Аз вече се похвалих в другата тема с новите си продобивки от Керастаз.  Flutter

Благодаря ти   bouquet Старая се уж ...Blush

На теб честити придобивки и да споделиш впечатления  Hug

# 383
  • Мнения: 171
Може ли да ми препоръчате професионална (но достъпна, т.е. има от къде да се купи) боя за коса - марка. Благодаря.

Меаn, лично аз до момента съм най-доволна от професионалните бои на Лореал, ползвам русата гама. Има ги тук .

# 384
  • Мнения: 6
Благодаря момичета, ще споделя впечатления веднага щом ги пробвам.  Peace
Сега имам един въпрос малко встрани от Керастаз.  Laughing
Много усилено си търся Paul Mitchell Super Skinny Serum, в опаковка от 25мл.  Praynig



Молбата ми е някой запознат да ми каже дали изобщо се продава в такава опаковка в България, колко струва и евентуално къде в Русе може да бъде закупено, или през интернет, но от български сайт.

# 385
  • Варна
  • Мнения: 140
Здравей те!  Бих те ли ми дали малко по вече информация за терапията на Ева, какво представлява за каква коса е, Извинявам се ако е коментирано вече. Моята коса е под раменете, с тънък косъм, бих казала нормална в корените и със сухи краища, да кажа че от три години не я боядисвам, но за сметка на това пресата и сешоара ги ползвам почти ежедневно.

# 386
  • Мнения: 3 675
Може ли да ми препоръчате професионална (но достъпна, т.е. има от къде да се купи) боя за коса - марка. Благодаря.

Меаn, лично аз до момента съм най-доволна от професионалните бои на Лореал, ползвам русата гама. Има ги тук .

Loreal имат доста различни видове професионални бои и за това си мисля, че не е лошо да бъдат обсъдени и сравнени, но не знам дали тази тема е подходяща за тази цел или трябва да се отвори нова, в която да се обсъждат професионалните бои за коса.

# 387
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Здравей те!  Бих те ли ми дали малко по вече информация за терапията на Ева, какво представлява за каква коса е, Извинявам се ако е коментирано вече. Моята коса е под раменете, с тънък косъм, бих казала нормална в корените и със сухи краища, да кажа че от три години не я боядисвам, но за сметка на това пресата и сешоара ги ползвам почти ежедневно.

Привет,

понеже май само аз тук в момента имам опит - ще отговоря аз - "терапията на Ева" - така накратко наричам това, което  ползвах за косата си от тази марка съвсем наскоро.
Иначе накратко - Eva Proessional е испанска компания, създадена през 1922г. Разработва линии проесионална козметика - нямат продукти за домашно ползване в супермаркетите.  Повече инфо тук- http://www.evaprofessional-bg.com/ Не съм виждала да се продават по сайтове - освен един латвийски.

Аз купувам продукти - директно то вносителя, доволна съм от обслужването, не се обръща на търгашлък - "вземи още" - дори напротив, консултират ме и ме предпазват от претрупване.

Имат продукти за различните коси. Аз ползвах за изтощена, химически третирана и след стрес, бременност….

Сега по същество за терапията:

Купих различни продукти но в терапията ползвах:

1. Ампули Intense Repairв една кутийка са 4 ампули- има описание на български, струват 60 лв., прилагат се на измита и подсушена коса по една – за 4 последователни измивания.Оставят се да действат до 2-3 минути. Прилагат се при изтощена коса – при смяна на сезони, стрес, след бременност. На сайта са долу в дясно червените => http://www.evaprofessional-bg.com/haircare.html

Копи-пейст от сайта:
Цитат
Витализиращ серум за суха, порьозна и с нарушена структура коса.
Мигновен ефект още след първата процедура.
Подходящ при често химическо третиране, при смяна на сезоните, след бременност и стресови ситуации.
Уникална формула базирана на картофени стърготини, пчелна вакса и зеленчукови протеини.
4 ампули x 115 мл

2. Маска за коса с какаово масло и вит. А – Repair mask Line Nutritive  На сайта в средата – първата в дясно от подхранващата серия за изтощени и химически третирани коси. Цената беше около 25 лв.

Копи-пейст от сайта:
Цитат
Маска за коса с какаово масло и вит. А
За изключително силно и бързо подхранване се препоръчва използване на 20 минутна терапия със загряване.
Мигновен ефект.
150 мл. / 500 мл

3. Хидро-липиден шампоан на Capillo (това е линия на марката) – шампоаните са най-отдолу в ляво до ампулите, повече инфо има и на сайта на компанията – това е сайт на вносителя.

4. Подхранваща емулсия без отмиване Line Nutritive На сайта в средата – вторият продукт в ляво от подхранващата серия за изтощени и химически третирани коси. Цената беше около 20 лв.

Копи-пейст от сайта:
Цитат
Подхранваща емулсия без отмиване.
Подходяща за много изтощени коси.
Обогатена с комплекс от витамини.
Косата става лесно податлива на обработка, придава еластичност, здравина и блясък.
Декспантеноловите молекули затварят кутикула на косъма, задържайки подхранващите вещества в него.
200 мл.

Като цяло как процедирах при терапията:

1.   На неизмита коса – нежно втривам в корените и по дължините на косата кокосово масло, поставям найлон – да не оцапам света после, леко затоплям със сешоар, слагам и домакинско олио –да пази топлото. Оставам така 2 часа.
2.   Измивам с шампоан.
3.   Нанасям ампула на подсушена коса – не търкам с хавлия, леко я обгръщам с кърпа и тя попива водата (да не капе вода от нея)
4.   Измивам с вода.
5.   Нанасям маска, процедурата с опаковане и затопляне се повтаря –оставам 20 минути.
6.   Изплаквам с вода, подсушавам, нанасям емулсията – леко с пръсти – масажирам косата. Горе долу с пръсти я разделям на кичури – все едно я реша – все едно пръстите ми са гребен (когато после ползвам дифузер.
7.   По краищата Bio Silk на CHI.
8.   Пръскам малко от термо-защитния спрей на CHI. - 44 Iron Guard.
9.   Сушене, преса и т.н.

Иначе съм си взела и противо-косопадните ампули (12 бр / 10 ml = 60 лв) , за които клиентки в различни салони-разказват чудеса, както и шампоана против пърхот (~ 30 лв / 400 ml). Преди това съм ползвала и хидро-липидните ампули – от които бях много доволна.

Намирам голяма  промяна след ползване на продуктите, може и маслата да са помогнали, но с нищо друго прди и след това не си чувствам косата толкова добре хидратирана, жилава и здрава.

Като усещане на пипане и на око – косъмът е по-дебел и по-здрав, като си хвана косата ми пълни ръката, а откъснат косъм видимо – не изглежда тънък.

Ако отидеш на място – предполагам ще те консултират – продават по цени на вносител, издават фактура. А се обадих по телефона, казах, че не съм салон, попитах дали продават на физически лица и така отидох. Wink

# 388
  • Варна
  • Мнения: 140
a.l.e.n.a много благодаря за бързия и изчерпателен отговор, много си мила  Hug, но за съжаление е съм от София и няма как да отида на място но смятам да  ги прослушам по телефона, за доставки по домовете, а другият вариант е да ги търся по салоните тук. 

# 389
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
еми - ако се съгласят да ти пратят с куриер - но няма как те консултират при избора, освен по телефона; и като цяло не знам имат ли такава практика, но пък сигурно с куриер изпращат до салоните в страната

другият вариант е аз да взема за теб, каквото избреш и да ти ги пратя, но това е в случай, че знаеш какво искаш

ти си прецени как ще действаш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт