Професионални серии за коса - 11

  • 125 226
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 22
Ампулите за растеж по същия начин ли се нанасят - със затопляне, но без отмиване?

# 136
  • Мнения: 171
dimi, благодаря за отговора, но за жалост Пловдив ми е далече. Дано и в София има някой салон, който ги продава, ако някое от момичетата знае, ще се радвам да сподели.

Цялата глава увиваш с фолио, както правиш с хавлиена кърпа  Peace

# 137
  • Мнения: 171

Благодаря ти за линка   bouquet
Ефектът е възстановена, силна коса. Ползва се когато е много увредена и изтощена, особено от изрусяване. Възстановява и съживява косъма, запълвайки го "отвътре". Най-силният продукт от тази серия на Керастаз.

# 138
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
La mademoiselle,

а колко често е добре да се прилагат ампулите Resistance Vita Ciment Concentrate?

Предполагам една е достатъчна за едно прилагане а дълга коса?

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 259
Цитат
Ааа, аз съм си намерила моя флуид за тази работа и засега няма да го сменям.Постигам точно, каквото желая с него  Ей го на:
http://www.beautyofnewyork.com/shopping/ZGVY180409KZ0140.htm


И аз използвам същият   Доволна съм


Значи само аз не съм.  Изсушава доста косата и ефектът е нетраен.
И аз не съм фен. Също ми изсушава ,а при мен и "клечкосва", едва изтрайвам до другия ден да го измия, фризьорката ми работи с него . От този тип продукти харесвам най-много Framesi Frozen Glaze

# 140
  • Мнения: 171
La mademoiselle,

а колко често е добре да се прилагат ампулите Resistance Vita Ciment Concentrate?

Предполагам една е достатъчна за едно прилагане а дълга коса?


По принцип се прилагат веднъж месечно. При много изтощена коса може и малко по-често, веднъж на 3 седмици примерно. А може и по-рядко, ако косата не е чак толкова зле - на 1,5 - 2 месеца. Лично аз съм ползвала серията с цимента няколко пъти и само първия път слагах такава ампула всеки месец, тогава косата ми беше доста изгоряла. Следващите пъти я ползвах по-рядко - 2 или 3 пъти в рамките на 4 - 5 месеца. Според мен задължително е да се направи процедура с нея в самото начало на лечението, след това дали ще се прилага отново и колко често си е нещо индивидуално.

За дълга коса една ампулка е напълно достатъчна  Peace

# 141
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
La mademoiselle,

благодаря много за уточението.

Понеже в обяснението за прилагането на ампулите предлагаш задължително да се стартира с шампоан Bain de force- какъв точно ефект се постига с него; или респективно се губи,ако не се ползва.

Благодаря още веднъж, че се включваш - не оспорвам, как терапията е най-ефективна - само се "образовам"   bouquet

# 142
  • Мнения: 718
Здравейте, чета си аз във хубавата темичка и след като горе долу си спазих обещанието,да изхабя всички запаси дето бяха по рафтовете, вече идва ред и аз да поискам съвет от вас.Искам да си купя продукти на Керастаз и ви моля за съвет,тъй като досега не съм ползвала нищо от марката.Косата ми е дълга почти до кръста, гъста,но с тънък косъм.Много бухва и това много ме дразни.Чуплива е ,боядисвам я тъмно кестенява, но то си става черно.Изтощена е (преди година я обезцветих),суха е в краищата и мазна в корените.Искам косата ми да е жива, с блясък, подхранена.Чета тук за цимента,който е за късащи се коса,но не мога да преценя моята дали се къса, има ли начин да разбера това.Ами това е ако може някой да даде съвет за продукти ще бъда много благодарна.Иначе съм от Варна.
Здравей, препоръчвам ти вана дивалент или вана обем, маска хрома рич, или маскентанз сухи и финни коси. Като можеш да съчетаеш вана дивалент с двете маски, а вана обем само с маската на хрома рич. За блясък на толкова дълга коса, ти препоръчвам флуида на хрома рич,придава наистина страхотен блясък на косата и е много икономичен. Серията с вита-цимент съвсем  не се отнася за коса като твоята.


Скъпи дами,
препоръчайте ми професионална серия за коса специално за чупливи към къдрави коси.
Косата ми не е боядисвана, но е изтощена от годините с дифузери и пяна, постепенно естествени къдрици се оформят все по-трудно.
Имам нужда от възстановяване, а и косата ми е определено суха. Ако има някой със същите характеристики ще съм благодарна да сподели от какво е доволен.
 Simple Smile
Препоръчвам ти серията на Керастаз Олео Кърл, майка ми и сестра ми са с чупливо-къдрави коси, и са много доволни от серията. Друго което можеш да използваш е сатенената серия на керастаз, която е стандартно подхранваща серия. Подходяща серия за къдрави коси е Шайн кърл, от нея също има добри отзиви, но Керастаз е по-профилирана серия. При Керастаз имат серия за финни къдрави коси и плътни къдрави коси, докато Експерт една серия и за финни и за плътни. Ти можеш да решиш каква сума да отделиш за косата си.


dimi, Дано и в София има някой салон, който ги продава, ако някое от момичетата знае, ще се радвам да сподели.
Ще ме прощавате момичета, но това е ампула която е за употреба само във фризьорските салони които имат права да работят с Керастаз, никой уважаващ себе си специалист Керастаз, не би трябвало да ви продаде такава ампула, защото нанасянето е специфично, и така като виждам, вие сте си ги купили, но нямате представа за какво и как се нанасят.   bouquet

# 143
  • Мнения: 636
Lauren, нали има един комплект от 4 ампули с пулверизатор, който си е точно за продажба, а и наистина си мисля, че тези ампулки се продават свободно в салоните, поне досега не са ми отказвали никога в нито един салон и това ме учудва



# 144
  • Мнения: 171
La mademoiselle,

благодаря много за уточението.

Понеже в обяснението за прилагането на ампулите предлагаш задължително да се стартира с шампоан Bain de force- какъв точно ефект се постига с него; или респективно се губи,ако не се ползва.

Благодаря още веднъж, че се включваш - не оспорвам, как терапията е най-ефективна - само се "образовам"   bouquet
a.l.e.n.a, ами важно е и в салоните препоръчват продуктите от серията с цимента да се ползват в съчетание и да не се смесват с други. Шампоанът Bain de force, доколкото съм успяла да разбера от обясненията на консултантите, е много важен, защото отваря люспите на косъма и по този начин го подготвя да поеме максимално ефективно съставките на следващия продукт - маска или ампула. Ако косъма не е така подготвен, просто няма да има същия ефект. В сайта на Керастаз са показани различните серии и кой продукт с кой може да бъде съчетаван. Та оттам виждам, че освен Bain de force, като алтернатива може да се ползва евентуално само Bain Bio Recharge.

Аз и лично се убедих, че ако се ползва друг шампоан, няма същия ефект. Измих веднъж косата с матиращ, след това нанесох маската с цимент и честно ти казвам, все едно нищо не бях сложила, просто усещането беше коренно различно след това. Накратко, ако ще се ползва тази серия, смятам, че шампоанът е просто задължителен, преди маска или ампулка косата трябва да бъде измита с него Peace

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 10:53 от La mademoiselle

# 145
  • Мнения: 22
Цитат
Ааа, аз съм си намерила моя флуид за тази работа и засега няма да го сменям.Постигам точно, каквото желая с него  Ей го на:
http://www.beautyofnewyork.com/shopping/ZGVY180409KZ0140.htm


И аз използвам същият   Доволна съм


Значи само аз не съм.  Изсушава доста косата и ефектът е нетраен.
И аз не съм фен. Също ми изсушава ,а при мен и "клечкосва", едва изтрайвам до другия ден да го измия, фризьорката ми работи с него . От този тип продукти харесвам най-много Framesi Frozen Glaze

Точно - косата става на клечки и ефектът е 1 ден максимално. С други желета и флуиди се получава по-еластична прическа и издържа 2ри, 3ти ден с малко дооправяне.
На мен ми го препоръчаха на Панаира като едва ли не най-доброто. Купих си и една огромна маска от същия щанд, обаче установих, че само ароматът на йогурт й е единственото действие  Laughing 
Все пак ако смесиш флуида с някакъв балсам без отмиване, следпва по-малко и ефектът е по-естествен.

# 146
  • Мнения: 171
dimi, Дано и в София има някой салон, който ги продава, ако някое от момичетата знае, ще се радвам да сподели.
Ще ме прощавате момичета, но това е ампула която е за употреба само във фризьорските салони които имат права да работят с Керастаз, никой уважаващ себе си специалист Керастаз, не би трябвало да ви продаде такава ампула, защото нанасянето е специфично, и така като виждам, вие сте си ги купили, но нямате представа за какво и как се нанасят.   bouquet


Lauren, ами аз се опитвам да я нанеса по същия начин, както и в салона, ходила съм на процедури, дадоха ми указания как мога да се справя най-добре вкъщи  newsm78  Но това беше отдавна. След това престанаха да продават и ходех само на място. Естествено, че пак така ще направя, ако не намеря откъде да си купя, то си е приятно и вид релакс, да се позанимава някой с моята косица  Grinning  Лошото е, че понякога просто не успявам да си направя добра организация и минава повечко време преди да  отида на поредната процедура, главно от тази гледна точка искам да си купя ампулки и да ги ползвам в домашни условия  Peace

# 147
  • Мнения: 891
защото нанасянето е специфично, и така като виждам, вие сте си ги купили, но нямате представа за какво и как се нанасят.   bouquet

Аз наистина нямам представа как се ползва ампулата, но във форума има момичета които знаят доста повече
от фризьорите и затова питам точно тук.
Не виждам проблем, че съм си купила ампулата за да си я нанеса вкъщи,
за който е проблем да ходи в салона да му я нанасят !

# 148
  • Мнения: 636
И аз съм ползвала преди години това за къдриците и се присъединявам към недоволните  Grinning, но ако се разреди с балсам може би ще е по-добро  Grinning

За ампулките цимент,  сега чакам да ми донесат от чужбина една цяла кутия от 30 броя и смятам да си ги слагам вкъщи. Освен това да се похваля, че си поръчах днес от lookfantastic - deep fuel на Редкен, шампоан, маска и серума на олео  релакс  Grinning

# 149
  • София
  • Мнения: 941
Кой от двата продукта е по-добър според вас? Има ли отзиви за тези?  Rolling Eyes Балсами без отмиване: : http://www.tigi.bg/bg/?p=2017,1 или http://www.tigi.bg/bg/?p=2027,1.  И за фиксиране на къдриците с дифузера, кое от тези е по-добре:  http://www.tigi.bg/bg/?p=31,1 или http://www.tigi.bg/bg/?p=2015,1Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт