Професионални серии за коса - 11

  • 125 230
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 22
Да, точно за това става въпрос.
Когато я приемах не съм пила коластра и ЕМК. Коластра се сетих да пия много по-късно, като разбрах, че едни приятели си отгледаха бебето с това.
ЕМК е съкращение от Есенциални Мастни Киселини. Пуснах тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=515444.0 , интересно ми е дали и други хора ги приемат.
ЕМК са едно шишенце с капки, които поръсвам върху салатата си.

# 166
  • Бургас
  • Мнения: 260
Моят скромен опит с косопада. Периодично, на няколко години косата сякаш се обменя, капе по-интензивно, после спира. Аз вярвам, че всички опити отвън трябва да са само допълнение към грижите отвътре за организма. Лично аз слагам за собствено успокоение, че правя нещо все пак , счукан на кашичка чесън. Да, смърди после при мокра коса поне 2 месеца  Grinning.
В късно лято и есен косата капе. Чела съм обяснение по въпроса с теорията, че в следствие на повишената ув радиация, във фоликула на косъма са натрупват токсини и той пада. После си изниква пак.
Специалиста , към който мисля, че трябва да се обръщаме при косопад над нашата си норма  е ендокринолог. Силно се надявам, че той няма да успее АЛЕНа да те откаже от кърменето, има много невежи медицински лица. Кърмих 2 год и 5 месеца и косата ми не пострада, нито зъбите, нито струва ми се и костите, това последното ще го проверявам скоро.
А, има ли някой ползвал нощна грижа за коса? Само това не съм опитала още в мъките си да послегна и поомазня тази моя свинска четина. Следващото , което остана е да обръщам взор към продукти за афро коси.
И още един въпрос. Понеже в Бургас Керастас се продава на само едно място и ми е много далече сега в тази жега да бия път до там, а и не мисля, че фризьр, който никога не е обработвал косата ми може добре да ме консултира само от един поглед или пипване на косата, искам сама да избера продукта си. Та в сайта на Керастас препоръчват за суха, плътна и непокорна коса шампоана  Олео Релакс и съответните към него грижи.  Някой има ли отзиви и преки впечатления?
Бих купила ползвани/неползвани и ненужни Шампоан Bain Satin 3 и Masqintense.
Странно ми е, че този шампоан не го препоръчват на нито един тип коса в английския сайт на марката, а във френския го дават за суха коса  newsm78. Англичанките верно имат масово едни тънки косици. И в този ред на мисли, смятате ли , че може да има разлика в продуктите продавани на различен пазар

# 167
  • Мнения: 636
Най-най-тежкото нещо, което съм ползвала е -

http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=150&products_id=931
http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=150&products_id=930

На който абсолюта му се струва тежък, да види това какво чудо е  Grinning Може би е точно за афро-коси, дори и за мен е прекалено тежка серия.

Олео-релакса е страхотна серия, взех днес колетчето от лукфантастик, нямам търпение да се омажа. Има 2 вида - за по-тънък и по-дебел косъм.

Нощната грижа я имам аз, само че на Лореал Проф., не на Керастаз.  Тя е по-скоро за коси, които се заплитат на кълбета, по време на сън. За по-фина коса мисля, че никак не е подходяща. Аз а забравям нощната грижа, още не съм свикнала с подобна рутина.

При последното ми измиване преди измиване сложих renew C, после ампула абсолют, после маскинтенс. След измиването сложих термично мляко, а след изсушаване маската без изплакване монои на Лакме. И косата ми заприлича на нещо. На някой може да му се стори всичко това за много тежко, но не и за моята коса.

Аз не смятам, че при професионалните продукти има разлика в качеството, защото не са толкова масови, колкото другите и са в един завод произвеждани.

# 168
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
....
Бих купила ползвани/неползвани и ненужни Шампоан Bain Satin 3 и Masqintense.
Странно ми е, че този шампоан не го препоръчват на нито един тип коса в английския сайт на марката, а във френския го дават за суха коса  newsm78. Англичанките верно имат масово едни тънки косици. И в този ред на мисли, смятате ли , че може да има разлика в продуктите продавани на различен пазар
Привет,

вчера, докато си взимах продуктите на Ева – споделих, че ползвам коприна и термо-защитния спрей на CHI – тогава ми обърнах внимание да избягвам американски продукти – защото са разработени а косите на местния пазар.

В този план добавиха, че Ева – разработва – различни продукти – за европейския, азиатския и т.н.пазари – с еднаква опаковка, но различно съдържание – според местните специфики…

Иначе – за косопада и кожните проблеми –и аз мисля – че причините са „от вътре”;)))
и от кърменето – разбира се – няма да се откажа…да не говорим, че почти месец си подържах лактацията – докато – малкият беше в болница ( имах много тежка бременност и едва изкарахме до 37 г.с.., когато се роди с  по-ниско тегло)…за разлика от останалите майки с нас…и ако някой е приучавал на кърмене 2 кг бебе, което трудно с справя и с шише –ще ме разбере – толкова труд – да успеем…по-скоро бих подходила с недоверие – ако някой ме посъветва да се откажа

# 169
  • Мнения: 6
взех днес колетчето от лукфантастик

Извинявам се за офф-а, но за колко време ти пристигна поръчката?
Май никой не е споменавал за серията за боядисана коса на Керастаз, някой има ли впечатления?
Например маската chroma riche?  Simple Smile

# 170
  • Мнения: 636
Маската хрома ричи е добра, ползвала съм я едно лято, но за изтормозена коса като моята е малко слабичка. От луукфантастик дойде за 3 поръчката

# 171
  • Мнения: 616
вчера, докато си взимах продуктите на Ева – споделих, че ползвам коприна и термо-защитния спрей на CHI – тогава ми обърнах внимание да избягвам американски продукти – защото са разработени а косите на местния пазар.
 

Има маааалко истина в това мнение, но не много, според мен Mr. Green Да, разработени са за американския пазар, но на американките косите не са чак толкова по-различни от на българките, лични наблюдения  Laughing  Бих приложила това правило само за продукти, разработвани за други раси - африканските и азиатските коси вече се различават съществено по мои наблюдения, и продуктите разработени за тях са доста по-различни. Някой нации наистина имат като цяло доста общи специфики на косите, но пък точно българската и американската са толкова омешани, че се срещат всякакви типове коси.  МНого по-полезен съвет е просто да вземаш продукти съобразени с твоя си тип коса, а не според това къде географски се намираш.

За косопада, всичко, което сте написали като причини е вярно - и стрес, и непълноценно хранене, и лекраствени препарати, и хормони, и т.н. сезонен косопад.
С възрастта, да, нооо 34г. е рано още за тази причина, обикновено коосопад и трайно разреждане се наблюдава паралелно с настъпването на менопаузата.
Като цяло, два курса от по 3 месеца годишно с добре балансирани добавки помагат значително, но ест. не са панацея. Хубаво е да се установи причината точно и ако може, да се бори директно (особено ако е признак на друг здравословен проблем, примерно проблеми със щитовидната жлеза)

Зелената енергия е чудесна добавка, но определно във вариант на друга фирма, Аквасорс имат неоправдано високи цени Naughty

# 172
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Привет   bouquet,

имам едно питане за ефекта от „възстановяващите терапии” ще си позволя с това обединяващо понятие  - съвсем „непрофесионално”- в името на удобството при изразяване – да „обединя” – протеиновите, циментовите и други терапии с такава насоченост.

Въпросът е:”В какъв момент – какъв ефект може да се очаква”.  newsm78

Въпреки, че MissNellie   bouquet го е описала много хубаво за протеиновите терапии, по-скоро въпросът е - кога във времето, тъй като недоволството и разочарованието – основно идват, освен поради неправилно прилагане – в голяма степен и с очакването на генерално, мигновено чудо.  newsm78

Дори някак не съм убедена, дали така видимо ще има ефект – или професионалист –при допир с косата може да прецени.

Аз току що прохождам в грижите с разбиране, до сега съм правила каквото ми кажат и съм си оставяла косата да и правят неща без да се интересувам, но …идва момент, в който разбирам колко много я обичам и явно любовта ми към нея минава през „мозъка”-неговия аналитичен център.
   bouquet bowuu  bouquet

# 173
  • Мнения: 636
Аз обожавам продуктите, които преобразяват косата. Вчера изпробвах deep fuel на Redken и това е продукт, който мигновено ми промени косата, преобрази я. Всички протеинови терапии имат временен ефект, "възстановяване" на коса не съществува.


Ако обаче се грижиш за нея постоянно и тя изглежда добре, какво ти трябва повече. Истината за красивата коса е в постоянството и в превенцията.

# 174
  • Мнения: 113
Здравейте, чета редовно темата, тъй като доста се дискутира Joico K-Pak серията, реших да напиша и моя опит с използването и. Аз имам и четерите продукта с отмиване - шампоана, балсама, реконструктора и интензивния хидрататор - Intense hydrator, когато използвам реконструктора, да той изсушава косата, но веднага след него има продукт, който е четвъртата стъпка т.е хидрейтора, след който няма и помен от сухата коса, даже напротив косата е перфектно хидратирана. Серията я използвам веднъж седмично след боядисване и обезцветяване на част от косата - кичури и действително е перфектна и прави чудеса. Редувам с абсолю репеър на Лореал и нутрив 2 на Керастаз.

# 175
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Аз обожавам продуктите, които преобразяват косата. Вчера изпробвах deep fuel на Redken и това е продукт, който мигновено ми промени косата, преобрази я. Всички протеинови терапии имат временен ефект, "възстановяване" на коса не съществува.

Ако обаче се грижиш за нея постоянно и тя изглежда добре, какво ти трябва повече. Истината за красивата коса е в постоянството и в превенцията.

Какъв точно ефект се получи?
Какво ползва - преди и след продукта и как точно ги приложи?
Мога да предположа, че косата ти не е била в  Peace "бедствено" положение и просто си полагала- добрите грижи за нея  bowuu ?

# 176
  • Мнения: 636
Първо - имаш страхотна косао, а снимката с кърменето е много мила!

Измих се със солар сюблим на Лореал, после върху влажна коса нанесох deep fuel . Постоях около 10 минути намазана обилно и изплакнах. След това нанесох и anti-usure на Керастаз.

Ефектът е на много здрава коса. На пипане стана твърда и плътна, затова експериментирах отгоре с анти-усурето, за да се улесня с ресането  Grinning
Косата не става мека и лигава, точното определение е здрава! След това сложих олиото на олео-релакс преди изсушаване

Това, което смятам да правя е след deep fuel да слагам маска или балсам за омекотяване, кооето е нещо като смесване на серии и ефекти, но това е решението за мен. Като ефект е по-силно от форсинтенс или джойко, а също и от циментовата ампула. Смятам да го ползвам това мое откритие на всяко трето измиване. Малко слепва косата и отнема от обема, което за мен не е проблем.

Зачетох се в коментарите на луукфантастик и една жена пише, че го е ползвала половин година и не е видяла промяна в косата си  Grinning
А според мен, ако и от един път не се види ефекта, значи просто този продукт е излишен.

Косата ми в момента е ужасно подстригана и филирана, изрусявам се и е природно чуплива и безформена, така че търся винаги някакви специални грижи, иначе е кошмар.

# 177
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 436
Благодаря за комплимента  за косата  bouquet , като знам аз колко повече изисквам от нея - явно човек, каквото и да има - все се цели по-нагоре bowuu
а кърменето ми е май - най-любимия момент сред лудницата от грижи и отговорности с малкия - тогава сме си само двамата и се обичаме "интимно"  bowuu

а за здравата коса - ми се струва, че когато я оставим по-твърда - имаме усещане за плътност и здравина; последния път- фризьорката - не знам какво ми сложи - само каза, че е нещо различно, че стана толкова твърда, че имах усещане за сила и плътност
после вкъщи като си направих първата терапия - я хидратирах и подхраних добре с маска и бе по-мека и лигава, което и на мен не ми харесва много, но мисля, че подвежда от гл.т. здравина - не може след 5 дена и повече грижи да отслабне-по-скоро твърдата коса създава усещане за здравина

от това, което описваш - ампула на Редкен + анти-усуре на Керастаз- имаш двоен протеин-един път от ампулата и веднъж от цимента, а после нямаш маска;
ако съдя от обясненията на МисНели – би трябвало да се получи точно твърдост – все едно е брониране – и усещане за здравина
тя именно – предлага да се продължи с маска – за омекотяване-както и ти правиш, както направих и аз, като си правих терапията

аз слагах ампула на Ева за интензивно възстановяване и 1000пъти ми акцентираха после да не слагам нищо друго – защото е много силна –затова и не „циментирах с нищо” – нито с нито бе отмиване – само маска и после хидрататор….

косата ми стана мека и леко тежка…..но вероятно, защото друснах и коприна накрая…..ама карай

и на мен ми беше интересно да експериментирам Wink)))

от това, което обясняваш за намерения – оставам с впечатление, че в резултат на опита си стигнала до изводите, които предлага МисНелли

какви впечатления имаш от слънце-защитните серии – аз имам маската от иексперт на Лореал, но не съм я ползвала още

от вчера си мисля за още блясък в косата и поръчах и маската с брокати (пак тук я препоръчваха) , та да видим
иначе четох, че блясък довнася и силикона в продуктите, но вече много ми се спеше и не дочетох…..та имам още една занимавка и ще питам и тук накрая Wink

# 178
  • Мнения: 4
Здравейте,момичета искам да попитам някоя от вас ползвала ли е шампоана на Лореал проф. Волюм експанд супер обeм.Искам да попитам също така дали е задължително шампоана и маската да са от една серия(както е при Керастас) Blush

# 179
  • Мнения: 636
То не е задължително, но ефектът ще е по-добър, ако се използват от една и съща серия.

Относно слънчевите серии - на Керастаз нещо не ми допадна, от тези на Лореал бих отличила маската солар сюблим.

Общи условия

Активация на акаунт