Можете ли да се гримирате със сенки и правите ли го?

  • 5 168
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Чифели са дъщерна фирма на "Пупа". Единични сенки са около 5 лв.Имат блясък и са лесни за нанасяне.Така както се гримирам аз сигурно един цвят ще ми стигне за няколко години. Simple Smile Имат доста цветове,но не във всички магазини във Варна ги има.Най-голямо разнообразие от тях има в магазина ,който е на гърба на "Дом на красотата".

# 31
  • София
  • Мнения: 9 576
О, мноого обичам да се сенкосвам! Mr. Green
Любимо ми е! Grinning
Много ми харесва ефекта на сенките и винаги се заглеждам в очите... Mr. Green
Сега, есената, наблягам основно на бежово и кафяво. Имам едни стари сенки на Орифлейм -двуцветни. И едни други - тъзмно маслено зелено с бежово. Подчертава добре кафевите ми очи.4470
Лятото си имам розови- 2 вида прахообрани. Ползвам и светло сини- компактни.
Сега си търся натурални- цвят естествен. И май съм се насочила към Севънтийн. newsm78

# 32
  • Мнения: 2 241
И аз всеки ден се сенкосвам, но понеже съм си консерва, ползвам само един цвят, който трудничко намирам - нещо средно между кафяво и сиво. Най-много ми пасва един цвят на Манхатън - № 41 Carbon, от тези с двоен ефект (на сухо са по-светли, а ако намокриш четчицата са по-наситени), но и в двата случая се получава страхотен "опушен" ефект.

# 33
  • Мнения: 305
Да, при това не само се сенкосвам, ами си се гримирам по всички правила на "бойното изкуство" - с основа, фон-дьо-тен, моливи за очи и вежди, сенки, руж, пудра, гланц за устни или червило... И все пак гледам да не приличам на маскиран индианец Mr. Green! И да се похваля - успявам Blush! То май наистина ти става навик и не му обръщаш внимание, а го приемаш като всекидневие, а и удоволствие - защо не? Така съм се усъвършенствала, че за около 10 минути съм във форма, така че според мен и липсата на време не е извинение за неугледен вид Naughty! Да не забравяме обаче, че само гримирано лице не стига - виждала съм и гримирани миризливки, раздърпани и мръсни, тогава ефекта е обратен Twisted Evil!

# 34
  • Мнения: 1 798
И аз се понамазвам,ама вече гледам да е всеки ден,че колко съм бяла,като олизана чиния съм без капка грим. ooooh!Много обичам розовата гама,доминант ми е,но се мацам и с кафяво.Очите ми са сини и сини сенки не слагам,грозно ми се вижда.Кажете марка перлени сенки,ама да не са много скъпи.Досега ползвах на Ейвън ,Орифлейм,и тук -там нещо друго,но не съм се захласнала по някои...Така ,че ако имате перлени  ,които ви правят нетразими,кажете марката!

# 35
  • Мнения: 6 155
Така съм се усъвършенствала, че за около 10 минути съм във форма, така че според мен и липсата на време не е извинение за неугледен вид Naughty! Да не забравяме обаче, че само гримирано лице не стига - виждала съм и гримирани миризливки, раздърпани и мръсни, тогава ефекта е обратен Twisted Evil!

Напълно съм съгласна  Peace
Не мога да си се представяда излезна от нас /че даже и в къщи да стоя/ без минимум молив за очи и спирала + гланц или червило. Тежката артилерия от пудри, ФДТ, сенки, коректор, руж , обаче са ми за по-специални случаи Wink Пък и не върви някакси да слезнеш да магазина или в градинката напудрен изоснови Mr. Green

# 36
  • Мнения: 6 315
Мога и не отивам на работа без грим. Ползвам различни цветове в зависимост от дрехите и настроението ми. Обичам кафявата гама, както и зелената (последната особено откроява цвета на очите ми  Flutter). Слагам и розово - лилави сенки понякога. Имах си гадже професионален гримьор и забележки от него относно грима си не съм получавала  Mr. Green. Научи ме на някой и друг трик и така. Аз обаче руж, пудра и фон дьо тен не ползвам, не мисля че има нужда за сега, а и кожата ми не понася.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Мога, никой не ме е учил, карам го на самоучител.
Но го правя все по рядко, само ако ще ходя накъде "по така" и то вечер. Тогава се гримирам както си му е реда.
През деня - спирала и червило или гланц.
Ползвам поне два цвята сенки от един нюанс (свети и по тъмни), перлени. Слагам първо черен молив (преди ползвах очна линия), и от горе туширам молива със сенките.
Очите ми са кафяви и цветовете които ми отиват - кафяво с жълно/златно, бяло с тъмно сиво, светло с тъмно зелено, лилави, бледо сини (с наситеното синьо изглеждам, като туко що бита).

Последна редакция: вт, 01 ное 2005, 10:26 от Миленика

# 38
  • Мнения: 7 430
Дид,ми хайде да се намацотим,де Wink Правим се на красиви и отиваме някъде на кафенце,а?К'во ще кажеш? Sunglasses

Оки, съгласна....само като се видим, да не да не можем да се познаем Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 5 830
В библиотеката има един линк за книга за грима- изтегли си я , мисля, че ще ти е от полза ( на мен лично ми беше).

Линка нещо май не работи  Sad

Иначе на работа без грим не ходя - фдт, пудра, спирала и червило.
Сенки слагам рядко, ако ми остане време, че сутрин все бързам.

# 40
  • Мнения: 582
Темите за гримиране и козметика винаги са ми били много интересни и затова с годините съм изчела много и така съм се научила. Разбира се и с пробване и опит. Почти всеки работен ден съм с леки сенки, съобразени с цвета на дрехите и донякъде модните тенденции в грима. Имам всякакви цветове сенки и обичам да пробвам различни съчетания Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 259
Много обичам да се гримирам и мисля,че го правя доста добре.Използвам сиви сенки,зелени,розови,лилави... Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 798
Естествето става с практика..Някои казват,че не им се отдава,няма такова нещо-мацаш,триеш,мацаш,триеш и така...Все някога ще стане. Hug
Гримът не е най-важната част от имиджа,но е парче от пъзела на добрата външност.  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 381
да мога. И мисля добре се справям , а също мога и други да гримирам - и две форумки съм гримирала доболни останаха. Научила съм се с практика а също и от списания и книги. Знам и някой трикове от професионални гримьорки. А също и са ме гримирали 2-3 пъти префесионалистки, а аз съм много схватлива и мога да повторя като видя нещо.
Ежедневно също се гримирам, а напоследък предимно със сенки. Преди повече с очна линия и молив, но със сенки си е цяло изкуство пък и резултата е много добър.

# 44
  • Мнения: 8 505
Не,не мога.Но това е много меко казано...абе,с две леви съм става ли въпрос за гримиране.Всъщност не се гримирам изобщо,та може би е заради това.При официални поводи насила слагам една спирала и това е.Червило-ц,само стика за устни.

Общи условия

Активация на акаунт