Можете ли да се гримирате със сенки и правите ли го?

  • 5 162
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
Слагате ли си сенки на очите?Какви цветове използвате предимно?
Кой ви научи/показа как става?Или го карате на самоучител?

Аз питам,защото много ми отива да съм гримирана,а до сега не съм го правила,но от скоро реших да експериментирам,от което мъжа ми е страшно доволен,много ме харесва премерено гримирана и ме кара да го правя по-често.Но съответно сега съм доста неопитна,но мисля,че с няколкото опита,които направих взех да се справям все по-добре и по-добре!

Иначе освен това си слагам молив,руж/арабски блясък,спирала и червило/гланц

Определно има разлика! Flutter

# 1
  • Мнения: 2 550
Много ми отива гримирана, но за съжаление сама не мога да се гримирам изобщо:)). Даже не мога да преценя кои зветове биха ми отивали.
Единствено гримьори са ме гримирали, но мен много ме мързи да ходя да ме гримират.... Embarassed. Ходя си натурална един вид Party

# 2
  • Мнения: 3 345
Да се гримирам ми доставя невероятно удоволствие. Е, не се вманиачавам особено - не бих се гримирала, за да отида до магазина, или когато ще съм си цял ден вкъщи... Но пък не бих отишла на работа, ресторант и т.н. без грим. Мисля, че когато е умело положен, гримът е в състояние да направи чудеса - да подчертае красотата на тези, които по принцип си изглеждат добре, и да направи "грозните патенца" много по-привлекателни и за тях самите, а и за околните...
А на конкретния въпрос - да, използвам сенки, но много умерено. Лесно може да се прекали с тях, особено за дневен грим. Научих се сама - никой не ме е учил, нито съм търсила специално някаква информация в тази насока. Просто заставаш пред огледалото и пробваш - сама ще разбереш кои са цветовете, които карат лицето ти да "светне". Всяко лице е специфично и не мисля, че могат да се дадат конкретни съвети. В началото е добре да се започне с по-неутрални и матови цветове - бледорозово, бежово и т.н., отколкото със синьо, зелено и тем подобни. Ако имаш конкретни въпроси, питай... Ще се опитам да ти помогна - поне от личен опит, тъй като не претендирам да съм специалист в тази област...

# 3
  • Мнения: 928
Аз пък ако тръгна натурална,хорат ще си помислят,че съм болна-много съм бозава и винаги излизам с лек грим.Спиралата и молива за вежди са задължителни при мен.Ако се налага да се гримирам по-така за вечерно излизане(не,че съм хукнала да излизам де.. Wink),задължително подчертавам очите си(сини) с кафеви и бежови сенки,като в основата на клепача нанасям светлият цвят,а към сгъвката- по-тъмният.Освен това разнасям сенките с пръсти,за да се прелеят самите цветове и да се получи по-добър визуален ефект.По принцип използвам натуралната гама от цветовете и никога не прекалявам с тях,за да не се получи ''ефекта на клоуна''. Grinning

Последна редакция: нд, 30 окт 2005, 18:58 от Маева

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, гримирам се със сенки почти ежедневно. Много ми е приятно и лесно да го правя, а чудесно подчертава очите ми.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Гримирам се рядко.Ползвам предимно гланц и спирала.Естествено,ако имам по такова излизане слагам и сенки-никой не ме е учил,ама то не може да се каже ,че съм научена де WinkОбщо взето като цвят и начин на нанасяне съвпада с този на  Маева

# 6
  • Мнения: 5 539
Мога да се гримирам и напоследък го правя ежедневно. Станало ми е нещо като хоби.
Когато излизаме вечер, си правя пълна програма - ФДТ, руж или перли, пудра, сенки, спирала, понякога молив за очи, червило/+молив/. Така звучи малко претрупано, но ако нюансите са правилно подбрани, ефектът е естествен и много приятен

# 7
  • Мнения: 6 155
Ползвам сенки, но не ежедневно. Мисля, че се справям добре... но има още какво да науча Wink

# 8
  • Мнения: 3 861
Да, но напоследък не ми остава време. Когато съм обаче в настроение и има кой да гледа дребчо - да гримирам се! Цветовете подбирам спрямо облеклото си в момента. Научих се преди няколко години от един гримьор, предишната ми работа изискваше професионален грим, но не всяка сутрин имаше гримьор и се налагаше да се справяме сами и така се научих Wink

# 9
  • Мнения: 5 622
Аз наскоро си купих от Ейвън сенки,които са 3 цвята в кутийката-кафяво,бежово и розово и се гримирам с тях.Става много естествено ,просто ми се подчертават очите.

Аз се канех да помоля някоя по-опитна дружка да ми покаже,но от канене,накрая сама се понаучих.Иначе знам правилата-къде светло,лъде тъмно и прочие,но по-трудно ми остава да направя и двете очи съвсем еднакви(както и двете скули с ружа/перлите) hahaha и да изтегля сенките достатъчно добре в посока веждите(дано ме разбрахте),но очеевидно е въпрос на тренинг Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз също се гримирам всеки ден,без събота и неделя/стига да не излизам някъде/.До такава степен съм свикнала,че се чувствам гола, когато изляза без грим.
За сенки слагам според цвета на дрехите и цвета на косата.Аз по принцип съм със зелено-сини очи и ми отиват доста цветове.В момента,обаче цветът на косата ми е един такъв...тъмно-русо-рижаво и това ме ограничава и не слагам сенки в розово и синьо. Наблягам на сиво и сенките в кафяво.

# 11
  • Мнения: 928
С времето ще станеш спец по гримирането  Wink...само малко желание и информираност се изисква.Много важно е също да се гримираш на добро осветление и пред голямо огледало,за да можеш да поставиш равномерно сенките и на двете очи.А и с малко въображение,може да се получи зашеметяващ ефект. Grinning

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
имам много големи очи и е грегхота, ако не ги подчертая. Да, слагам сенки. Ползвам розова гама, кафеникава, бажова и черно-сива

# 13
  • Мнения: 1 205
Аз пък ако тръгна натурална,хорат ще си помислят,че съм болна-много съм бозава и винаги излизам с лек грим.Спиралата и молива за вежди са задължителни при мен.Ако се налага да се гримирам по-така за вечерно излизане(не,че съм хукнала да излизам де.. Wink),задължително подчертавам очите си(сини) с кафеви и бежови сенки,като в основата на клепача нанасям светлият цвят,а към сгъвката- по-тъмният.Освен това разнасям сенките с пръсти,за да се прелеят самите цветове и да се получи по-добър визуален ефект.По принцип използвам натуралната гама от цветовете и никога не прекалявам с тях,за да не се получи ''ефекта на клоуна''. Grinning

И аз без грим изглеждам като измита и моите очи са сини и затова действам точно по твоя начин Hug

# 14
  • Мнения: 779
В библиотеката има един линк за книга за грима- изтегли си я , мисля, че ще ти е от полза ( на мен лично ми беше).
Аз много обичам да се гримирам. Имам толкова много гримове ( моливи, сенки, спирали), че някой от тях дори не успявам да използвам Embarassed. Не ползвам червило- не ми е удобно и бързо го изяждам Mr. Green. Наблягам основно на очите ( синьо-сиви) и използвам почти цялата гама от цветове ( без тъмно синьо  Naughty). Гримирам се спрямо дрехите , с които съм облечена. А формата на нанасяне зависи от цветовете и от това какъв ефект изкам да постигна. Комбинацията между сенки и по-тъмен молив от същата гама е много сполучлива .

# 15
  • Мнения: 5 577
Много обичам да слагам сенки, и го правя редовно.
Придават съвсем друг вид отколкото само молив и спирала.

Харесва ми, имам всякакви цветове, преди позлвах те4ни, но вече не.

Още от гимназията си слагам, там се учехме взаимно с другите момичета.

# 16
  • Мнения: 1 560
Да, сравнително често слагам перлени сенки (ако въобще съм гримирана), понякога ги подчертавам с подходящ перлен молив и явно добре ми се получава, защото гримирах и приятелка на сватбата й по нейна молба.

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Мога да се гримирам със сенки,но напоследък рядко го правя, за съжаление.Иначе използвам кафяво-бежово или пък само нещо по светло.Зависи колко време имам. Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Обичам сенките, но напоследък рядко се гримирам, иначе е голямо удоволствие.
Аз се научих като един ден само слагах грим, триех и пак слагах Rolling Eyes, и пак така....Докато не разбрах кой начин на гримиране и кои цветове най-много ми отиват! Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Да,слагам сенки,но не всеки ден и само за вечерно излизане.Не съм спец.Нося кафявата и розовата гама.Ползвам сенките на Чифели (прахообразни) и ги нанасям с малкия си пръст.А сега съм се навила да отида на професионален гримьор,че да се видя с опушения грим и ако се харесам ще трябва да се науча да го слагам,а знам че е трудничко и изисквал специална четка. Thinking

Последна редакция: нд, 30 окт 2005, 22:23 от deska74

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Мога, но много рядко правя пълен боен грим. Обикновено ползвам ружа и за сенки, рядко добавям щрихи със самите сенки.

# 21
  • Мнения: 5 539
Ползвам сенките на Черути (прахообразни)
Имаш предвид Чифели, нали? Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ползвам сенките на Черути (прахообразни)
Имаш предвид Чифели, нали? Wink

Да,поправих се. Wink

# 23
  • Мнения: 5 622
Деска,гледам си от Варна..какви са тези Чифели и колко струват?А от къде ги купуваш?Цветове има ли?С бялсък ли са,или не?

Много въпроси бе...... Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 6 810
Чифели,около 5-лв са единичните сенки,това са най-добрите сенки,които съм виждала някога!!!!С блясък са. В повечето магазини ги има. Ей,ама страааашни са !особенно има един цвят..лунен прах май се акзваше,малееее!
Иначе много обичам да се гримирам и съм спец,ама нямам време всеки ден да го правя,а почна ли да слагам изобщо грим се гримирам и със сенки,как иначе?  Rolling Eyes Само червило и спрала никога не съм слагала,то така...няма смисъл за мене.

# 25
  • Мнения: 10 758
Аз сенки слагам много рядко.Но иначе без молив, спирала, фон дьо тен, пудра и червило не излизам от нас. Мъжа ми все ме пита, как не ми омръзва всеки ден да се цапотя. Ми ей така...то като свикнеш и не ти прави впечатление.

# 26
  • Мнения: 4 390
Мога, но не го правя често.
Обикновено във вечерния грим вкючвам сенки, през деня почти не.
Ползвам бежов, кафяв, сиво-черен цвят (понякога включвам и друг за да си направя опушен грим).

# 27
  • Мнения: 165
Голямо удоволствие ми доставя да се гримирам и го правя ежедневно 4470този сезон ползвам сенки в бежаво-кафявата гама,светлият тон нанасям в началото на окото а тъмният към края,по средата ги сливам двата цвята-пробвай  може да ти хареса Hug

# 28
  • Мнения: 7 430
Честно казано въобще не ползвам сенки (имам една дузина), понеже не знам точно как да го правя, а и къде да ги сложа като ходя само до магазина и обратно Weary

Да си призна, че не ползвам нито ФДТ, нито молив, много рядко червило Sad
...а как ми се иска да се мацотя  4470

# 29
  • Мнения: 1 283
Дид,ми хайде да се намацотим,де Wink Правим се на красиви и отиваме някъде на кафенце,а?К'во ще кажеш? Sunglasses

# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Чифели са дъщерна фирма на "Пупа". Единични сенки са около 5 лв.Имат блясък и са лесни за нанасяне.Така както се гримирам аз сигурно един цвят ще ми стигне за няколко години. Simple Smile Имат доста цветове,но не във всички магазини във Варна ги има.Най-голямо разнообразие от тях има в магазина ,който е на гърба на "Дом на красотата".

# 31
  • София
  • Мнения: 9 534
О, мноого обичам да се сенкосвам! Mr. Green
Любимо ми е! Grinning
Много ми харесва ефекта на сенките и винаги се заглеждам в очите... Mr. Green
Сега, есената, наблягам основно на бежово и кафяво. Имам едни стари сенки на Орифлейм -двуцветни. И едни други - тъзмно маслено зелено с бежово. Подчертава добре кафевите ми очи.4470
Лятото си имам розови- 2 вида прахообрани. Ползвам и светло сини- компактни.
Сега си търся натурални- цвят естествен. И май съм се насочила към Севънтийн. newsm78

# 32
  • Мнения: 2 241
И аз всеки ден се сенкосвам, но понеже съм си консерва, ползвам само един цвят, който трудничко намирам - нещо средно между кафяво и сиво. Най-много ми пасва един цвят на Манхатън - № 41 Carbon, от тези с двоен ефект (на сухо са по-светли, а ако намокриш четчицата са по-наситени), но и в двата случая се получава страхотен "опушен" ефект.

# 33
  • Мнения: 305
Да, при това не само се сенкосвам, ами си се гримирам по всички правила на "бойното изкуство" - с основа, фон-дьо-тен, моливи за очи и вежди, сенки, руж, пудра, гланц за устни или червило... И все пак гледам да не приличам на маскиран индианец Mr. Green! И да се похваля - успявам Blush! То май наистина ти става навик и не му обръщаш внимание, а го приемаш като всекидневие, а и удоволствие - защо не? Така съм се усъвършенствала, че за около 10 минути съм във форма, така че според мен и липсата на време не е извинение за неугледен вид Naughty! Да не забравяме обаче, че само гримирано лице не стига - виждала съм и гримирани миризливки, раздърпани и мръсни, тогава ефекта е обратен Twisted Evil!

# 34
  • Мнения: 1 798
И аз се понамазвам,ама вече гледам да е всеки ден,че колко съм бяла,като олизана чиния съм без капка грим. ooooh!Много обичам розовата гама,доминант ми е,но се мацам и с кафяво.Очите ми са сини и сини сенки не слагам,грозно ми се вижда.Кажете марка перлени сенки,ама да не са много скъпи.Досега ползвах на Ейвън ,Орифлейм,и тук -там нещо друго,но не съм се захласнала по някои...Така ,че ако имате перлени  ,които ви правят нетразими,кажете марката!

# 35
  • Мнения: 6 155
Така съм се усъвършенствала, че за около 10 минути съм във форма, така че според мен и липсата на време не е извинение за неугледен вид Naughty! Да не забравяме обаче, че само гримирано лице не стига - виждала съм и гримирани миризливки, раздърпани и мръсни, тогава ефекта е обратен Twisted Evil!

Напълно съм съгласна  Peace
Не мога да си се представяда излезна от нас /че даже и в къщи да стоя/ без минимум молив за очи и спирала + гланц или червило. Тежката артилерия от пудри, ФДТ, сенки, коректор, руж , обаче са ми за по-специални случаи Wink Пък и не върви някакси да слезнеш да магазина или в градинката напудрен изоснови Mr. Green

# 36
  • Мнения: 6 315
Мога и не отивам на работа без грим. Ползвам различни цветове в зависимост от дрехите и настроението ми. Обичам кафявата гама, както и зелената (последната особено откроява цвета на очите ми  Flutter). Слагам и розово - лилави сенки понякога. Имах си гадже професионален гримьор и забележки от него относно грима си не съм получавала  Mr. Green. Научи ме на някой и друг трик и така. Аз обаче руж, пудра и фон дьо тен не ползвам, не мисля че има нужда за сега, а и кожата ми не понася.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Мога, никой не ме е учил, карам го на самоучител.
Но го правя все по рядко, само ако ще ходя накъде "по така" и то вечер. Тогава се гримирам както си му е реда.
През деня - спирала и червило или гланц.
Ползвам поне два цвята сенки от един нюанс (свети и по тъмни), перлени. Слагам първо черен молив (преди ползвах очна линия), и от горе туширам молива със сенките.
Очите ми са кафяви и цветовете които ми отиват - кафяво с жълно/златно, бяло с тъмно сиво, светло с тъмно зелено, лилави, бледо сини (с наситеното синьо изглеждам, като туко що бита).

Последна редакция: вт, 01 ное 2005, 10:26 от Миленика

# 38
  • Мнения: 7 430
Дид,ми хайде да се намацотим,де Wink Правим се на красиви и отиваме някъде на кафенце,а?К'во ще кажеш? Sunglasses

Оки, съгласна....само като се видим, да не да не можем да се познаем Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 5 828
В библиотеката има един линк за книга за грима- изтегли си я , мисля, че ще ти е от полза ( на мен лично ми беше).

Линка нещо май не работи  Sad

Иначе на работа без грим не ходя - фдт, пудра, спирала и червило.
Сенки слагам рядко, ако ми остане време, че сутрин все бързам.

# 40
  • Мнения: 582
Темите за гримиране и козметика винаги са ми били много интересни и затова с годините съм изчела много и така съм се научила. Разбира се и с пробване и опит. Почти всеки работен ден съм с леки сенки, съобразени с цвета на дрехите и донякъде модните тенденции в грима. Имам всякакви цветове сенки и обичам да пробвам различни съчетания Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 259
Много обичам да се гримирам и мисля,че го правя доста добре.Използвам сиви сенки,зелени,розови,лилави... Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 798
Естествето става с практика..Някои казват,че не им се отдава,няма такова нещо-мацаш,триеш,мацаш,триеш и така...Все някога ще стане. Hug
Гримът не е най-важната част от имиджа,но е парче от пъзела на добрата външност.  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 381
да мога. И мисля добре се справям , а също мога и други да гримирам - и две форумки съм гримирала доболни останаха. Научила съм се с практика а също и от списания и книги. Знам и някой трикове от професионални гримьорки. А също и са ме гримирали 2-3 пъти префесионалистки, а аз съм много схватлива и мога да повторя като видя нещо.
Ежедневно също се гримирам, а напоследък предимно със сенки. Преди повече с очна линия и молив, но със сенки си е цяло изкуство пък и резултата е много добър.

# 44
  • Мнения: 8 505
Не,не мога.Но това е много меко казано...абе,с две леви съм става ли въпрос за гримиране.Всъщност не се гримирам изобщо,та може би е заради това.При официални поводи насила слагам една спирала и това е.Червило-ц,само стика за устни.

# 45
  • Мнения: 5 140
Чат пат се гримирам със сенки,иначе слагам спирала,червило задължително или гланц,слагам и перли(по точно нанасям).
Решила съм от доста време  да се запиша на курсове по гримьорство.мОГА ДА НЕ СЕ ГРИМИРАМ ПЕРФЕКТНО,НО МЕ ВЛЕЧЕ  4470

# 46
  • Мнения: 671
Ох много рядко се гримирам по-принцип обичам но мисля че не се справям отлично Embarassed Сега преди седмица пак ме обзе манията по сенките и си купих разни ЙОФтинки и половинката ми ми каза че си помислил че съм получила някакви образувания по очите Shocked Confused и аз пак се отказах Blush

# 47
  • София
  • Мнения: 9 534
Така ,че ако имате перлени ,които ви правят нетразими,кажете марката!
Буржоа! Peace
Всичките им сенки са много хубави. И скъпички, обаче Wink. Погледни еденичните и праховите.  bowuu
Но и на Чифели има добри цветове- есенни. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 560
Така ,че ако имате перлени ,които ви правят нетразими,кажете марката!
Буржоа имат разкошни цветове, но като цяло основно ползвам една доста евтина марка, която предлага невероятна палитра и това е Ruby Rose. На чифели има прекрасни единични цветове, които са с ефект на хамелеон.

Последна редакция: вт, 01 ное 2005, 09:22 от kopche

# 49
  • Мнения: 5 647
Гримирам се всеки ден. Слагам молив за очи, сенки, спирала и гланц за устни. Сенките са в меки тонове, бледо розово, бледо бежово. Когато ходя някъде вечер слагам и по-тъмни сенки. Сега са много актуални сенките в лилаво, зелено, тюркоазено.

# 50
  • София
  • Мнения: 9 534
една доста евтина марка, която предлага невероятна палитра и това е Ruby Rose.
Да, наистина забравих за тях! smile3537
Имах преди време светло синя тройка сенки на Руби Роуз и наистина бяха много трайни и хубави. Peace

# 51
  • Мнения: 1 381
Ruby Rose и аз ги ползвам, даже още си кътам една палитра с пастелни цветове. Обаче не мога да си намеря такава подобна на някоя макра. Щото така или иначе ги ползвам дълго време и бих инвестирала в повече пари, но все попадам на единични сенки или дуо, тиро, в един нюанс.
Ако някой знае да сподели.

# 52
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Да се гримирам ми доставя невероятно удоволствие. Е, не се вманиачавам особено - не бих се гримирала, за да отида до магазина, или когато ще съм си цял ден вкъщи... Но пък не бих отишла на работа, ресторант и т.н. без грим. Мисля, че когато е умело положен, гримът е в състояние да направи чудеса - да подчертае красотата на тези, които по принцип си изглеждат добре, и да направи "грозните патенца" много по-привлекателни и за тях самите, а и за околните...
А на конкретния въпрос - да, използвам сенки, но много умерено. Лесно може да се прекали с тях, особено за дневен грим. Научих се сама - никой не ме е учил, нито съм търсила специално някаква информация в тази насока. Просто заставаш пред огледалото и пробваш - сама ще разбереш кои са цветовете, които карат лицето ти да "светне". Всяко лице е специфично и не мисля, че могат да се дадат конкретни съвети. В началото е добре да се започне с по-неутрални и матови цветове - бледорозово, бежово и т.н., отколкото със синьо, зелено и тем подобни. Ако имаш конкретни въпроси, питай... Ще се опитам да ти помогна - поне от личен опит, тъй като не претендирам да съм специалист в тази област...

Това все едно аз съм го писала. Поздравления sweet_gold    bouquet
Аз използвам предимно сенки на Чифели, а гланцовете за устни, спиралата и ружа са ми от Ейвън! Аз се учих да се гримирам, когато бях ученичка и все още нямах гаджв, така, че време колкото щеш, а пък имах и желание. Та, сядах вечер пред огледалото и пробвах и изтривах и така, докато резултата ми хареса. Сега гримирам близки и приятелки. До този момент съм гримирала 4 булки и себе си!

# 53
  • Мнения: 3 861
И аз имам една по голяма палитра на Ruby Rose и използвам основно нея и съм много доволна. Имам сенки, които съм поръчвала от  Орифлейм, няколко палитри и въобще не съм ги ползвала до момента, така си седят от сума ти време ooooh!

# 54
  • Мнения: 5 622
Чифели са дъщерна фирма на "Пупа". Единични сенки са около 5 лв.Имат блясък и са лесни за нанасяне.Така както се гримирам аз сигурно един цвят ще ми стигне за няколко години. Simple Smile Имат доста цветове,но не във всички магазини във Варна ги има.Най-голямо разнообразие от тях има в магазина ,който е на гърба на "Дом на красотата".

Я дай пак,но по-подробно този път,че не мога да се ориентирам къде на гърба на Дома на красотата има магазин за козметика и също къде точно беше този дом,по пътя за колхозния пазар ли беше? Embarassed

# 55
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Дома на красотата е в посока от Централна поща към Зимно кино  Тракия.До него има едно кафе "Формула" се казва.Та магазина е залепен за гърба на въпросния дом и до него има също така кафене.Все едно тръгваш към клиниката на "Темелков"(ако я знаеш де Wink). Ако и сега не ти се изясни мога да те заведа ако искаш. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 5 622
Разбрах вече  Peace
Голяма съм заспа  Twisted Evil,но вече вдянах Crazy

Знам я клиниката на Темелков,ще отскоча до там да го прослушам този магазин за козметика.И без това ще имам излизане,щот трябва боя за коса да си купя,та ще използвам момента  Flutter

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 5 929
Кажете марка перлени сенки,ама да не са много скъпи.Досега ползвах на Ейвън ,Орифлейм,и тук -там нещо друго,но не съм се захласнала по някои...Така ,че ако имате перлени  ,които ви правят нетразими,кажете марката!
дори са супер евтинки Ruby Rose, аз почти не се цапам, но имам няколко палитри на тази марка и съм доволна, много блестят и са почти прозрачни така, че доста трябва да се постарая за да успея да се намажа като индианец Peace

# 58
  • Мнения: 507
Цъ, с две леви съм и не мога.  EmbarassedА инъче и аз се харесвам със сенки Laughing

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 5 929
ей тв`а е. Те няколко човека преди мен споделили за тези сенки ама за като не съм изчела всичко, а бързам ....... направо топлата вода открих  Laughing
а иначе има доста линкове в библиотеката на форума, сома да ви се чете:
http://rozali.com/beauty.php?l=a&p=107
http://cosmeticmagazine.com/managearticle.asp?c=300&a=120
http://store3.data.bg/sooma/Knizhki/Kniga%20za%20Grimut%20-%20BG.pdf
http://www.maxima.bg/bg/library/zadoma/nastolnakniga/II.htm#grim

# 60
  • Мнения: 7 430
Момичета, какви сенки бихте ми препоръчали като цвят...да взема пък в къщи да се пробвам и да изненадам половинката.

С кафеви очи съм и руса коса - може да ме видите и на някой снимка Wink

Благодаря Hug

# 61
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз се гримирам ежедневно със сенки, - главно синъо, розово и зелено,и със цветни спирали, рядко ползвам черна ,  не слагам бежови цветове -все едно съм разплакана, защото съм руса със  светли очи.
ДидОнкА бОнбОнкА   на кафеви очи според мен отиват сини и лилави сенки, за да изпъкне цвета им .  bouquet

# 62
  • Мнения: 5 622
Според мен пък на кавяви чи не отиват сини сенки!
На кафяви очи(зависи колко са тъмни),отиват розови и сенки в бежовата гама.Може и злени.И най-вече какви сенки ще ти стоят добре зависи от цялостното ти излъчване,а не от цвета на очите  Wink

Моите са много тъмно кафяви,почти черни и ми стои добре най-много розово и кафяво.Спиралата ми е кафява,или черна,нищо цветно не ми отива  StopРужа е пепел от рози,или арабски блясък,който е в бежовата гама.Червило според сенките,но най-вече нося розово и бежово-розово(трудно бих определила цвета)

# 63
  • Мнения: 239
Според мен пък на кавяви чи не отиват сини сенки!
На кафяви очи(зависи колко са тъмни),отиват розови и сенки в бежовата гама.Може и злени.И най-вече какви сенки ще ти стоят добре зависи от цялостното ти излъчване,а не от цвета на очите Wink

Моите са много тъмно кафяви,почти черни и ми стои добре най-много розово и кафяво.Спиралата ми е кафява,или черна,нищо цветно не ми отива StopРужа е пепел от рози,или арабски блясък,който е в бежовата гама.Червило според сенките,но най-вече нося розово и бежово-розово(трудно бих определила цвета)
Точно бях решила да пробвам сините сенки и на моите тъмно кафяви очи и се разколебах.Толкова се писа за тях тука.Но определено не съм пробвала и розови,така че няма как -ще се ходи утре по магазините:)

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Дидка,Буба е написала това,което щях и аз да напиша .Само ще допълня,че може да се пробваш и със сиви сенки,с блясък.На мен поне ми стоят(само,че не съм руса Simple Smile).Хайде Дидонка,започвай с гримирането и давай по-ведро Hug.Ще чакаме и снимки,да знаеш! Wink

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 5 929
Сини сенки не съм слагала до сега (също съм с кафеви очи) и не зная как ще ми седи, но пък имам синя спирала, която седи супер на цвета им. Имам и зелена, която обаче е отврат (ама хич не ми отива). Харесвам се с: кафяво-бежово, бледорозово-бяло, тъмно сиво - сребристо бяло, лилавко - розово и лилаво-сиво и други комбинации ама не се сещам сега  newsm78. Зелени сенки слагам също много рядко (не че не се харесвам обаче нещо не ми се налага).
Обаче разни такива циклама и ярко розово ме правят като болна от очебол Twisted Evil

# 66
  • Мнения: 6 155
Според мен пък на кавяви чи не отиват сини сенки!
На кафяви очи(зависи колко са тъмни),отиват розови и сенки в бежовата гама.Може и злени.И най-вече какви сенки ще ти стоят добре зависи от цялостното ти излъчване,а не от цвета на очите  Wink

Моите са много тъмно кафяви,почти черни и ми стои добре най-много розово и кафяво.Спиралата ми е кафява,или черна,нищо цветно не ми отива  StopРужа е пепел от рози,или арабски блясък,който е в бежовата гама.Червило според сенките,но най-вече нося розово и бежово-розово(трудно бих определила цвета)

На мен също не ми харесва как стоят сини сенки на кафяви очи  Tired
Буба е казала вече всичко Peace Да допълня, че и златисти сенки биха стояли добре  Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 9 534
Според мен пък на кавяви чи не отиват сини сенки!
На кафяви очи(зависи колко са тъмни),отиват розови и сенки в бежовата гама.Може и злени.И най-вече какви сенки ще ти стоят добре зависи от цялостното ти излъчване,а не от цвета на очите Wink
БУБе, не си права за сините сенки! Naughty
Напротив!
Особено пък за кафеви очи се препоръчват много сините сенки. Wink
И ще ти кажа, защо е така.
Синият цвят се препоръчва за кафеви очи, защото така контраста е по-силен и така повече се подчертава бялото на окото, зеницата изпъква повече и гримът изглежда като цяло по-изразителен.
Малко объркано го обясних, ама това е накратко.  Simple Smile

Аз лично харесвам светло сини сенки и с отенъци към сивото. И аз не съм си слагала турско синьо, напр. Confused

# 68
  • София
  • Мнения: 5 828
И на мен много ми харесват сини сенки на кафявите ми очи, особено като сложа два цвята - тъмно и светло сини става супер.

# 69
  • Мнения: 3 423
аз много обичам да се гримирам и мисля ,че го правя добре.
относно кафевите очи и сините сенки-аз съм с кафяви и мисля ,че ми седи синьо ,според мен сини сенки не си пасват не с кафяви очи а с мургава кожа,когато съм с тен не мисля че ми отиват сини. а пък с розови изобщо не се харесвам .най обичам да си гримирам очите със сиво ,преливащо с бяло и тъмно сиво почти черно Mr. Green

# 70
  • Мнения: 6 155
Явно всичко зависи не само от цвета на очите /светло,тъмно кафяво/, а и от цвета на лицето, косата, самите сенки... Thinking

# 71
  • Мнения: 5 622
Ето,че се потвърждава това,което казах по-горе,че цвета на очите не е чак толкова определящ,а дали дадени сенки ще ти отиват зависи по-скоро от цялостното излъчване и комбинация от цвят на косата и очите,ако щете прическа и дрехи дори! Grinning

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Явно всичко зависи не само от цвета на очите /светло,тъмно кафяво/, а и от цвета на лицето, косата, самите сенки... Thinking

Точно! Аз съм с кафяви очи, черна коса и светло лице, и както писах по горе със сини сенки съм като бита.
Светло сини сенки в комбинация с бяло или сиво, или опушено синьо ми отиват, но морското синьо в никакъв случай.

Малко офф, но да не отварям друга тема: Някой ползвал ли е спиралата на Ейвън с ефект "Изкуствени мигли", да сподели дали се постига ефекта?

Последна редакция: ср, 02 ное 2005, 14:42 от Миленика

# 73
  • София
  • Мнения: 6 810
е,явно всичко е много идивидуално. Аз се гимирам със всякакви сенки,когато знаеш как точно да сложиш цветвете,да прелееш светло към тъмно и да смесиш понякога 2 цвята, според мен няма цвят,който не ти отива.  Naughty Обзалагам се,че мога да гримирам,който искате с точно този цвят,с който не се харесва и накрая ще ссе хареса! Peace Аз се гимирам според цвета на дрехите с които съм. Имам всякакви цветове сенки,защото нося всякакви дрехи. Единственият цвят,който много трудно стои на окото е червеният,защото окото изглежада адски изморено и все едно току-що сте плакали. Но...съм виждала невероятен грим в зелено и червено! Whistling Относно тъмният цвят на кожата-според мен на загоряла кожа,със златист тен,или пък с много тъмен отиват светли сенки-точно зелено-сини стоят страхотно! Розово също. Абе работата не е в цвета,а в начина на полагне,това е.  Hug

# 74
  • Мнения: 4 473
Не, не мога Embarassed, признавам си, ама и не съм се засилила да се уча  Crazy.Имам сенки колкото да не е без хич, но ей сега , ако трябва да ви кажа кога за последно ги използвах - няма да се сетя Blush

# 75
  • Мнения: 1 798
Не, не мога Embarassed, признавам си, ама и не съм се засилила да се уча  Crazy.Имам сенки колкото да не е без хич, но ей сега , ако трябва да ви кажа кога за последно ги използвах - няма да се сетя Blush
Ама ти си си мно-о-о-го хубава и без капка грим... smile3521../видно е от снимката!/

# 76
  • Мнения: 4 473
Не, не мога Embarassed, признавам си, ама и не съм се засилила да се уча  Crazy.Имам сенки колкото да не е без хич, но ей сега , ако трябва да ви кажа кога за последно ги използвах - няма да се сетя Blush
Ама ти си си мно-о-о-го хубава и без капка грим... smile3521../видно е от снимката!/
Embarassed Embarassed EmbarassedМного си мила, благодаря ти  bouquet
Това жена да ти направи такъв комплимент е впечатляващо Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 1 798
Чиста истина е! Hug

# 78
  • Мнения: 4 371
Изобщо не мога да се гримирам, много съм зле. А ми се иска. Имам много сенки, повечето са прахообразни, но ги клепам без грам чувство как точно трябва да бъде Blush
Искам някой да ме научи, да ми покаже какви точно са техниките за нанасяне, даже си мислех на курс по гримиране да отида.
Яна, благодаря за линковете, много ще са ми полезни  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт