Какво означава титлата "Болница - приятел на бебето"?

  • 2 592
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 358
За съжаление, мога да потвърдя голяма част от казаното от мама Звярка за болницата в Шумен  Confused

На мен ми взеха бебето още 12 часа след раждането заради проблеми, но наблюдавах какво се случва с жената в моята стая. А и можеха да ми обяснят как да цедя, какво да правя, за да съхраня кърмата си, докато се съберем с бебето.

Непосредствено след раждането не получих бебето, въпреки че го поисках; това стана след 2 часа. Тогава ми беше казано да го сложа на гърда поне след още 2-3 часа, което аз не спазих, разбира се  Confused Докато бебето ми беше на лечение, имах желанието да ходя да го кърмя( не беше в кувьоз, нито на системи постоянно и според моите профански виждания, имаше възможност), но въпреки връзките, с които разполагах в болницата, това не се случи и мен ме изписаха цяла седмица преди бебето.
И още, и още... Много дълго ще стане, ако карам по всички точки, но определено болницата трябва да защити отново акредитацията си( аз изобщо много се чудя как е получена  Tired).

# 16
  • Мнения: 1 881
Откъде мога да видя актуализиран списък на болниците "Приятел на бебето" ? Намерих само тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351438.0, но тя е от 2008. Виждам, че Tanya пише за МД. Той изобщо сертифициран ли е или просто такава им е  практиката, като на болница "Приятел на бебето"?

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Кьолшес, ето тук са изброени: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351438.0 В МД май не всички етажи работят по тази програма, или поне нещо такова ми се върти като спомен, поправете ме, ако греша.

# 18
  • Мнения: 1 881
Бу, мерси  Hug ! Аз намерих същата тема Simple Smile . Според този списък за София само Втора градска е сертифицирана. Натам съм се и ориентирала да раждам, но си мислех, ако има някоя друга болница , за която не знам, не е лошо да имам избор  Heart Eyes.

# 19
  • Мнения: 1 072
Всъщност не знам дали МД София е сертифициран newsm78 Предположих, че е така, т.к. там има консултативен кабинет по кърмене и на 12-я етаж бебетата са с майките от самото раждане (ако е естествено) и от 1-я ден след излизане от реанимация (ако са със секцио). На 7-я етаж я карат по старата схема (дават бебетата на 3 часа). Затова коментарът ми беше, че не е достатъчно бебчето да е при майката от самото начало, но да няма подкрепа от квалифицирана акушерка по повод кърменето.

# 20
  • Мнения: 940
бях в такава "сертифицирана" болница - Втора градска. това ми беше най-кошмарното преживяване в живота, без да преувеличавам. разказах по-подробно в другата тема, посочена от Бу... да опази Господ от подобни "приятели" на бебето.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 237
 МД София, макар кабинета по кърмене да е там и доктор Попиванова, която се занимава с акредитацията да работи там, не е БПБ. Някои от етажите не отговарят на тези изисквания и затова не може да получи тази акредитация.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Да, значи правилно помня за МД Сф. Но все пак някои етажи се опитват да работят по тази програма, нали? Но вероятно човек няма избор на кой етаж да попадне?
Като цяло дадена болница може да работи по Десетте стъпки и без сертификация... но вариации има толкова много по темата, както доказват активните в момента теми Компании даряват адаптирани млека. Майки не кърмят........! и Майки, раждали в Болница - Приятел на Бебето, че човек наистина не знае какъв стандарт да очаква и на какво да разчита.

Общи условия

Активация на акаунт