Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 868 023
  • 3 925
  •   1
Отговори
# 3 405
  • Мнения: 44
Консулирайте се с лекар за тези лекарства и добавки. Баща ми беше с нисък хемоглобин, преди да го диагностицират и пиеше малтофер и още някакви добавки за вдигане на показателите. Когато поставиха диагнозата, ни казаха, че с тези добавки "сме нахранили рака". Cry
AnMary, сигурна ли си, че точно Маолото е имал предвид вашият онколог?

# 3 406
  • Мнения: 10 618
Това са докторски приказки. Никой не знае с какво се храни ракът, освен с въглехидрати. Листовки на Маоло в момента има в много онкокабинети. Преди две години само бяха чували за него и го отричаха. Сега започнаха да го препоръчват. На майка ми й повлия отлично.

# 3 407
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Нахранили сме го с желязото от малтофера и другите добавки.. (не помня какви бяха тогава)
 Маоло не сме давали.  Peace

# 3 408
  • Мнения: 10 618
Аз написах в нета желязо и рак, и пише само хубави неща.

# 3 409
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Аз написах в нета желязо и рак, и пише само хубави неща.

Може и така да е. Аз споделям от опит какво са ни казали лекари. Тогава се почувствахме ужасно.
 Може да не са били прави, но съм длъжна да го споделя и отново да посъветвам, че една консултация с лекар не е излишна.

# 3 410
  • Мнения: 10 618
Какви лекарства се приемат при нисък хемоглобин? Маоло, Малтофер или нещо друго е по-добрия вариант? Майка ми е със 113 hb преди третата вливка. Преди втората беше със 118 hb., и започнахме да даваме Маоло /2 таблетки дневно/, но явно не е достатъчно...
Това не е чак толкова лош хемоглобин. Майка също е падала до 113. Консултирайте се по телефона с д-р Смилов за дозата, но имайте под ръка цялата кръвна картина, тъй като той ще пита и за другите показатели.
Може да хапва червено цвекло (или да пие сок от него), както и да взима кръвен здравец.

Аз искам да питам някой ползвал ли е стимуланти за стволови клетки StemFLo на фирма Stemtech? Препоръчаха ми ги, но нещо не ми вдъхват доверие... А и трябва да се пият поне шест месеца, което значи над 2 хил. лв.

# 3 411
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Баща ми пиеше "Герисан" и никога не е имал нисък хемоглобин по време на химията. Все пак, попитайте дали не пречи на действието и.
https://apteka.framar.bg/30035385/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%81 … 0-%D0%BC%D0%B3-30

# 3 412
  • София
  • Мнения: 401
ние стигнахме момента , в който лекарите не могат да направят нищо за мама. В момента , каквото и действа добре това приема. Тя е адекватна и знае какво и действа добре, защото го чувства. Въобще не смятам да я ограничавам или назидавам. Медицината не и помогна особено , даже напротив влоши състоянието и в борбата с гадната болест. Визирам химиотерапията и тежките последици от нея и абсолютната и безмисленост в нейния случай. Кураж и сили на всички близки около засегнатите от болестта.

# 3 413
  • Мнения: 75
Здравейте, бях писала в друга тема, но понеже тук е по-активна ще пиша и тук.
Майка ми беше оперирана на 04.12 по верт хайм. В момента е изписана и си е вкъщи, храни се със супички, червено цвекло, коприва като целим да и вдигнем имунитета. След операцията ни казаха, че е на 1B статдий и оттук нататък трябва да правим лъчетерапия която трябва да започен в началото на януари, ако се прави 1 месец след операцията.

Ние сме от Враца и в момента най-голямото ни чудене е къде да правим лъчетерапията и къде уредите са най-щадящи. Ако може да препоръчате болница за терапията и някакви цени, ако си спомняте. Другите ми въпроси са:
1- С какво да се храни сега и след лъчетерапията ?
2- Какво да пие за покачване на уминитета, че сега е и зима и една идея по-трудно ?
3- В момента се храни със супички, червено цвекло и моркови. Може ли да продължи така или преди лъчетерапията се налага да направим промени в храненето?

Всякакви съвети относно лъчетерапията ще ни бъдат от полза.
Благодаря предварително за отделеното време и помощта.

# 3 414
  • Мнения: 5 892
Вижте в кои градове има линеен ускорител- той е най-щадящ. Лъчетарапията е безплатна, както и химиотерапията.  Аз бих я хранила с месо...

# 3 415
  • София
  • Мнения: 401
В СИТИ КЛИНИК имат линеен ускорител и работят по здравна каса. Шеф на лъчетерапията е Д-р Хаджиева - много пряма и естествена дама.

# 3 416
  • Мнения: 75
Ние четохме, че в Исул София и във Враца има линейни ускорители, като този във Враца е от 2015 година, но дали е нов не се знае, в Исул разбрахме, че се плаща допълнително там и не знаем точно в какъв порядък ще е. Затова и в момента търсим най-щадящото понеже, като четем в интернет на доста места пишели, че прекалявали или апаратурата влошавала състоянието на пациента и сме пред страхотни дилеми. Навсякъде има и положителни и отрицателни мнения за заведенията... И не може да се провери в единна база данни къде са най-новите уреди, написали са, че имат линеен ускорител, но нито модели нито от коя година, то и влаковете ни постоянно ги сменят, но са 20 годишни от чужбина и знае ли човек....

# 3 417
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Моя приятелка от Сандански преди години точно във Враца си прави лъчето. Беше си взела квартира даже. Защо трябва да търсите другаде?

# 3 418
  • Мнения: 75
milmich- благодаря. Колкото и банално да звучи като сме от по-малък град и не сме сигурни в специалистите тук и апаратурата, понеже по София трябва да е по-добра според нас. Но затова питам и тук, ако има хора правили лъчето във Враца да изкажат мнение, понеже нямаме кой да ни посъветва накъде да се насочим конкретно Simple Smile

# 3 419
  • Мнения: 1 536
Един въпрос  newsm78
Лекарства ,които са предписани от лекуващият онколог,за черен дроб,захар,желязо и много други , не би ли трябвало да се плащат от здравната каса?
Баща ми си купува всичко сам . Това нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт