Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 868 395
  • 3 925
  •   2
Отговори
# 3 675
  • Мнения: 1 630
Мислех да не пиша повече, явно наистина обърках темата. Пратих ти ЛС, обясних някои неща, но явно ще трябва и тук да ги обясня, защото ме изкарахте най- лошата дъщеря на света.
Ако мама имаше само рак... оооо Господи, света щях да обърна, ако трябва и на луната щях да ида заради нея, със зъби и нокти както се казва, до последната капка кръв и надежда щях да се боря. Така или иначе този път съм го вървяла вече с нея.
Първо имам въпрос към всички, които ме нападат: Според вас, ако излекувам предполагаемия рак на мама, тя здрав човек ли ще е?
Така, сега някои пояснения:
1.Болестта на Алцхаймер и деменцията не се лекуват!!! В един момент болните спират да преглъщат, тя вече има затруднения в това. Не знае коя е, къде е, все по- рядко ме познава. Да добавим и това, че не вижда. Размазва изпражнения по стената... Тя не разбира когато й се каже "седни", "дай си ръката", "съблечи се", "ходи"... примерно. Не може да съдейства. 2 пъти съм я извеждала от дома за прегледи, тогава беше и по- добре, но след прегледа, след извеждането е още по- объркана, 2 дена тогава е яла с помощ, бълнувала е, халюцинирала е, 2 дена е не можела да се адаптира обратно към атмосферата в дома. На 3тия ден се пооправи, но пак не беше същата като преди. Тези хора имат много фин баланс, като бебенца, ако им се наруши рутината, блокират, което може да стигне до мозъчен ступор.
2.Наистина обърках темата. Аз си пиша и в другата тема за Алцхаймера, там момичетата са доста по- разбиращи, защото знаят какво представлява болестта, знаят я сякаш вече им е втора природа, пожелавам ти никога да не се сблъскаш с този АД. Защото оздравели от рак има, но от Алцхаймер- нито един!!! Дори и нар. лечител П. Димков, който има 3 тома лекарства за всичко, за Алцхаймера е смразяващо лаконичен "да се поддържа хигиената на болния"... нищо друго.
Извинявам се, че нахлух в темата ви, повече няма да пиша. Дано не ви се случва такъв ад. Най- тежко е за близкия, който трябва да реши да я мъчи ли по лекари (които между другото не се навиват много на дементноболни, лично имах такова преживяване, когато я заведох на очен, уж "светило" тук, преглед на частно, със заплащане, а беше толкова груб, само дето не каза "кво ме занимавате с един умрял мозък". Край на темата.

# 3 676
  • Другата България
  • Мнения: 37 430
Аз си пиша и в другата тема за Алцхаймера, там момичетата са доста по- разбиращи, ...
.......
Край на темата.
Тоест, ние не сме разбиращи? Защото те посъветвахме да заведеш майка си на лекар? Странно разбиране за разбиране имаш. Попитах те и в един от предните си постове, не ми отговори - ти какво очакваше, пишейки тези постове? Какъв съвет искаше, какво разбиране очакваше? Някой да постави диагноза тук, в темата, а друг да предпише лечение? Камалия ти го каза - тук пишем близки на болни от рак, минали през какво ли не, търсейки начини и методи, медикаменти и средства, с които да помогнем на близките си.
Ти описваш ситуация, доста тежка - съчувствам ти за което, и същевременно продължаваш с описанието на това как няма начин нещо да се случи, защото нямало начин да я изведеш от дома, в който си я настанила...ами не я извеждай тогава, но и не се сърди на всички, които реагирахме по този начин. Защото всяка една от нас е преминала и някои продължават да преминават през кошмара, наречен рак и отказването и "нямането на начин" са последното нещо, което би прочела тук, в тази тема. И повярвай, пишещите са доста разбиращи и помагащи хора, защото всички са водени от ...както и да е, няма смисъл да се обяснявам повече. Дано намериш покоя, който търсиш и да си в мир със себе си от решението или решенията, които ще вземеш. Дано и майка ти да е спокойна и да не я боли.

# 3 677
  • Мнения: 10 631
Може би и ние прекалихме с нападките, но тя трябваше да вземе предвид, че нашите близки са болни само от рак, а не и от Алцхаймер, и от самото начало да обясни защо няма начин да я изведе от дома.
Тогава директно щяхме да й кажем да заведе лекар там да я прегледа.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 19:00 от zigizagi

# 3 678
  • Мнения: 61
Валентин, не се шашкай! Камалия е права. Изследването е задължително, независимо, че лекарите са видели, че това е просто полип.
В някои държави в Западна Европа всяка година всички лица над определена възраст (55 мисля) получават по пощата контейнер и инструкции за даване на изпражнения за изследване. Така ракът на дебелото черво също се хваща лесно и в началото.
Не знам кога и тук ще се достигне такова ниво на профилактика...

Майка взима Б17. Купуваме го от Амазон, защото тук цените са ненормални.
Ще може ли да ми дадете линк,че досега се рових и само масло и ядки откривам.Ако не е проблем разбира се.

# 3 679
# 3 680
# 3 681
  • Мнения: 61
Намерих сайт за вит В17 на сносна цена.Ако някой има нужда

http://emedika.bg/vitamin-b17-kapsuli-bioherba

# 3 682
  • Мнения: 10 631
Таня, този е в десет пъти по-малка концентрация и от него трябва да се взимат по десет таблетки на ден.

# 3 683
  • Мнения: 368
Здравейте момичета. Може ли да ми препоръчате проктолог в София за първичен преглед?

# 3 684
  • Мнения: 61
Таня, този е в десет пъти по-малка концентрация и от него трябва да се взимат по десет таблетки на ден.
Главата ме заболя вече от толкова инфо,цени и фирми.Съвсем се обърках.Че и го поръчах,но ще го откажа утре.Иначе днес и взех ядки да яде докато намеря хапчета

# 3 685
  • Мнения: 10 631
Ако й харесват ядките - нека си ги хапва. Само проучи дали трябва да се накисват във вода предварително, защото за други видове ядки знам, че задължително се накисват, за да се активират максимално полезните вещества в тях.

# 3 686
  • Мнения: 61
Ако й харесват ядките - нека си ги хапва. Само проучи дали трябва да се накисват във вода предварително, защото за други видове ядки знам, че задължително се накисват, за да се активират максимално полезните вещества в тях.
За тези четох,че така се ядът ,но не повече от 5-6 на ден,а и в магазинчето продавачката без да знае за какво ги взимам ме предупреди да не мадвишавам количеството

# 3 687
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Валенце, стегни се... не мисля, че имаш право на предварителни притеснения... Накрая ти ще пострадаш.

**Elina** - голям ужас преживяваш и си преживяла... Много силна жена си, някак го усетих от написаното от теб. НЕ се засягай, едва ли някой преднамерено е искал да те обиди.
В тежко положение си... Аз лично идея си нямам как бих постъпила... дано не се мъчи майка ти, това само мога да пожелая...
Гес ху - съболезнования Sad
Лиляна, и при Вас е тежко... Кураж!

# 3 688
  • Мнения: 331
Момичета, покрай майка ми съм изчела темата и знам как всички се борихте и се борите за близките си. Аз за майка ми също и продължавам да се боря. За татко обаче не ми беше даден никакъв шанс. Неврохирурзите отказаха операция, защото метите са в ствола на мозъка, до центъра за дишане. Лъчетерапевтите и химиотерапевтите категорично отказаха лечение без хистология. Отвсякъде чувах, че нищо не може да се направи. Това ме съсипва, бездействието - да не мога да направя нищо. Да бяха ми дали сламка, за която да се хвана, щях. Аз тази борба за майка ми 6 години я водя, не ме е страх. Страх ме е от нищоправенето за татко, не е от липса на желание, а от липса на надежда. Той, миличкия, се влошава бързо. Краката му са като гумени, изпуска се, забравя, халюцинира. А ние стоим и чакаме- това е толкова жестоко. Мога да му дам само любов, прегръдка, целувка, ласка. Това са моите лекарства. Твърде недостатъчни, но само с тях разполагам.

# 3 689
  • Мнения: 49
Здравейте!Исках да ви разкажа за случая на татко ми .Всичко се случи за няма и 3 месеца ,приеха го за микроинсулт ,но след скенер на главата се видя образувание в мозъка.Оперираха го,сложиха изкуствена мозъчна кора и изчакахме хистологията.За съжаление се оказаха метастази.Аз изпратих материал за да се установи първоизточника,оказа се в белия дроб.Разказвам това не за друго,за да ви кажа ,че и при него не можеше никакво лечение да се приложи.Той беше на легло след операцията и така и не се оправи!Надявам се да е на по-доброто място!Кураж на всички!

Общи условия

Активация на акаунт