Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 868 201
  • 3 925
  •   1
Отговори
# 3 885
  • Мнения: 345
Момиче, я се стегни! Чакането от днес до утре те убивало?!? Ами обадете се в някоя болница и си запишете час за прием като всеки пациент. Колко време очакваш да ти обърне хирург преди операция?!
Тоя, който нещо го убива е баща ти. Ти си жива и здрава, и той на теб се надява!
Сори, че съм толкова груба, но всички в тая тема знаем що е борба и на пръсти се броят такива, които се предават още от началото. Ти пък си първата, която директно признава, че е прежалила баща си
..
Не ,не е първата,която го е прежалила...И аз прежалих съпруга си:cry:Двамата знаехме,че умира-след поставена диагноза рак на белия дроб.Sob

# 3 886
  • София
  • Мнения: 96
Вчера на последната вливка на съпруга ми от 4-ти курс химия,лекуващата му е казала да си направи електромиография.Въпроса ми е дали задължително трябва да ни прати невролог,или може и платено.Звънях в "Токуда",звънях в "Свети Наум" за информация,но никой не вдига телефоните.

# 3 887
  • Мнения: 245
Здравейте!Включвам се сега с въпрос за моята свекърва.Оперирана е на 15 май от дуктален карцином на гърдата,отстранена е цялата жлеза и вече 2 месеца и половина продължава да събира течност на мястото на операцията.Лошото е,че няма никакви признаци да спира скоро.В началото ходеше в съседния град,където е и оперирана, за тази манипулация.Посещенията и бяха два пъти седмично,но докторът и е казал,че е добре да е всеки ден"точенето",за да залепнели тъканите и да заздравее по-бързо.Това не ми се вижда никак нормално толкова време да продължава секрецията.След операцията бяхме предупредени от хирурга,че при нея ще продължи малко по-дълго секрецията,понеже била "пастьозна",разбирайте пълничка.Но тя никак не е нещо извънаредно като килограми .Принудих се аз да извършвам тази манипулация всеки ден.Вадя по околло 50 сс течност и не падаме под това  количество.Лошото е,че и докторът няма обяснение за този проблем Rolling EyesНаправо не знам как да процедираме.
Ивинете ме,ако не задавам на правилното място въпроса си.Хубав ден ....и хубави резултати желая на болните ви близки! Hug

# 3 888
  • Мнения: 1 078
  m1ma , дамите в тази тема може би ще могат да дадат съвет или да споделят опит.    http://old.bg-mamma.com/?topic=1040186.msg37126917#new

# 3 889
  • Мнения: 245
Didi smile,благодаря!

# 3 890
  • SMOLQN
  • Мнения: 27
 Здравейте, майка ми я оперираха от карцином на стомаха преди 2 седмици. При нея нещата се развиха страшно бързо накрая. Отиде уж за операция на езофаренгиална херния, оказа се рак.Та 3 седмици изследваня и накрая беше толкова отпаднала, че дори не можеше да говори. Два дни преди операцията даже туморът и се беше спукал, установи се чак на операцията. Операцията беше тежка, отстраниха и целият стомах и лимфни възли.
 Разказвам ви всичко това, защото ми се иска хора, които са минали по този път да споделят как е протекло възстановяването им. Каква диета са спазвали?Аз се свързах с една диетоложка, която ми даде насоки, но все се питам дали са правилните?!
 Изчетох каквато информация намерих, макар и стара ми беше много полезна!
 За сега нещата вървят добре с възстановяването. Дано и следващите изследваня да са добри. Още онко комисията не се е произнесла ще има ли химио или лъче терапия.
 Ще бъда благодарна ако споделите своя опит или на ваши близки.Purple Heart

# 3 891
  • София
  • Мнения: 3 269
Мортишка, щом има отстранени лимфни възли, най-вероятно ще има лечение. Хистологията ще покаже дали има прорастване на капсулата на извадените лимфни възли, т.е. дали туморът е преминал в съседните тъкани..., какъв тип са клетките, и тогава ще се назначи допълнително лечение.

# 3 892
  • някъде там
  • Мнения: 16
Момиче, я се стегни! Чакането от днес до утре те убивало?!? Ами обадете се в някоя болница и си запишете час за прием като всеки пациент. Колко време очакваш да ти обърне хирург преди операция?!
Тоя, който нещо го убива е баща ти. Ти си жива и здрава, и той на теб се надява!
Сори, че съм толкова груба, но всички в тая тема знаем що е борба и на пръсти се броят такива, които се предават още от началото. Ти пък си първата, която директно признава, че е прежалила баща си
..
Не ,не е първата,която го е прежалила...И аз прежалих съпруга си:cry:Двамата знаехме,че умира-след поставена диагноза рак на белия дроб.Sob
И при мен беше така.Той така и не разбра какво му е,но още при първите признаци на отпадане ,без абсолютно никакви болки той знаеше че това е края.Няколко дни по късно направихме изследванията и когато чух думите Съмнения за рак на белия дроб, аз също вътре в себе си усетих,че това е края.Така си останахме само със съмненията,всичко се разви невероятно бързо, дори не стигна до бронхоскопия. Здрав,прав и без никакви оплаквания до момента мъж,докато разберем какво се случва, точно за един месец се срина и си отиде.
Съжалявам че така под поста го споделям, следя темата от няколко месеца, но все не намирах сили да се включа,а имах нужда да споделя. Това беше февруари, тази година.
Дай боже повече добри новини в темата, но има и случаи в които просто няма време да се реагира.
Desive78, напълно те разбирам.Много сили и късмет ви пожелавам

# 3 893
  • Мнения: 2 199
Много се извинявам, но вижте в тълковния речник значението на думата “прежаля”.
И после ми кажете как прежалване близките си.

# 3 894
  • Мнения: 801
Няма прежалване, ако питате мене. Колкото повече време минава, толкова повече е голяма болката.

# 3 895
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От контекста на поста се разбира, че "прежаля" е използвано в смисъл на примирение.
Няма смисъл, можеш да видиш какво значат думите "имам нужда от подкрепа", но не всяка поотделно, а заедно. Може да помислиш и над "Просто не мога да си събера главата".

# 3 896
  • Мнения: 10 629
Лиляна, ако нямаш какво да кажеш на момичето, защото ти до момента нищо полезно не й написа по казуса, може да ни спестиш уроците по четене. Не мога да повярвам, че и тая тема някой може да я прецака.
Особено като всички знаем какво значи 'прежаля' и без да сме учени от БАН.

# 3 897
  • Мнения: 2 199
От контекста на поста се разбира, че "прежаля" е използвано в смисъл на примирение.
Няма смисъл, можеш да видиш какво значат думите "имам нужда от подкрепа", но не всяка поотделно, а заедно. Може да помислиш и над "Просто не мога да си събера главата".
Жалко е, че не разбирате грешката си в използването на неподходящата дума, примирение..... ами примирявайте се и си прежалвайте, все пак те са си ваши близки.
Аз спирам до тук с вас.

# 3 898
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна, ако нямаш какво да кажеш на момичето, защото ти до момента нищо полезно не й написа по казуса, може да ни спестиш уроците по четене. Не мога да повярвам, че и тая тема някой може да я прецака.
Особено като всички знаем какво значи 'прежаля' и без да сме учени от БАН.
Аха, значи Лиляна да си спести уроците по четене, а удобно пропусна преди това пращането към тълковния речник.
Кой прецаква темата? Ти си тая, която начука канчето грубо и безпардонно на объркан човек.

Не мога да повярвам, че и в тази тема има някой който да си мери мъката и жаленето с другите.

# 3 899
  • Мнения: 19 309
Напълно подкрепям Лиляна. Ненужни заяждания. Смисълът на постовете прекрасно се разбира.

Общи условия

Активация на акаунт