Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 869 405
  • 3 925
  •   1
Отговори
# 3 810
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С колоноскопията няма да видят стомаха. Тя е за оглед на дебелото черво. За стомаха - гастроскопия.
Късмет, Спринг!

# 3 811
  • Мнения: 1 463
Искаме да отидем в болница "Токуда" в София и да направим диагностика - компютърна томография и ядрено-магнитен резонанс.
Личният лекар трябва да даде направление. Но за образна диагностика, доколкото знам, не се дава направление, а за специалист. Нали така?

# 3 812
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
Вземете направление за специалист, той може да ви даде за образна диагностика.

# 3 813
  • Мнения: 981
Образна диагностика на какво? Няма как да направите скенер и ЯМР на цялото тяло. Все пак това е и облъчване. Направление личния може да ви даде за конкретен специалист, а той от своя страна за образна диагностика. Какво стана с гастроскопията? Имате ли някакви оплакватия от страна на белия дроб? Отидете и си поискайте снимката от болницата където сте лежали. Трябва да я има в компютърната система и да ви я дадат на диск. При нас беше около 10лв.Може да я погледне и друг лекар. Как са останалите изследвания от болницата? Има ли ехо на коремни органи. Приемал ли е много АБ за бронхиолита? От тях също може да има оплаквания от стомаха.

# 3 814
  • Мнения: 10 693
Боряна ви е задала правилните въпроси. Да не би мъжът ти лесно да се шашка и да има склонност към хипохондрия?

# 3 815
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте, записала съм час на баща ми за онкологията в болница Надежда при Спартак Вълев. Той работи с проф. Тимчева, но за нея няма часове засега. Някой има ли мнение/ опит с болницата/ лекаря? От Коц Пловдив резултата от биопсията е възпаление на лимфните възли. Такива освен на слабините са видяли в корема и таза, хирурга се съмнява, че е възпаление иска да повтори биопсията. Според мен е по- добре да се повтори в друга болница. Вие какво мислите? Имам нужда от съвет...

# 3 816
  • Мнения: 10 693
Майка се лекува в Надежда. Д-р Вълев е млад, любезен и внимателен. Там болните нямат един лекуваш лекар - гледат го двама, най-често в присъствието на Тимчева.
Биопсията е хубаво да занесете за второ мнение преди да идете при Вълев. Аз съм носила в Трансхеликс  за второ мнение ( след това на Милев от софийската онкология).
Успех!

# 3 817
  • София
  • Мнения: 184
Много благодаря за отговора. Пловдивският доктор се съмнява не в разчитането на резултата от биопсията, а в материала, който е взел. Иска да отреже цял лимфен възел. Първата биопсия е взета със спринцовка. Затова не знам дали не е по- добре някой друг да вземе биопсия и нея да занесем в трансхеликс? От Пловдив не са ни дали материала за биопсията...

# 3 818
  • Мнения: 1 463
Образна диагностика на какво? Няма как да направите скенер и ЯМР на цялото тяло. Все пак това е и облъчване. Направление личния може да ви даде за конкретен специалист, а той от своя страна за образна диагностика. Какво стана с гастроскопията? Имате ли някакви оплакватия от страна на белия дроб? Отидете и си поискайте снимката от болницата където сте лежали. Трябва да я има в компютърната система и да ви я дадат на диск. При нас беше около 10лв.Може да я погледне и друг лекар. Как са останалите изследвания от болницата? Има ли ехо на коремни органи. Приемал ли е много АБ за бронхиолита? От тях също може да има оплаквания от стомаха.
Да, приемал е антибиотици. Сега има гъбички в устата и му изписаха Нистатин.
Да, трябва да вземем снимката от болницата.
За гастроскопия не е ставало дума. Само за колоноскопия.
Има ехограф на коремните органи.

# 3 819
  • Мнения: 981
Spring again , не си длъжна да ми отговаряш, но все пак питаш в тема за болни с рак, и искам да ти помогна , но отговорите ти са доста хаотични(не се заяждам).
На първо място защо мислиш , че мъжът ти има рак и на какво?
С какви оплаквания беше в болницата и те отминаха ли след лечението?
В момента с какви оплаквания е? Защо ще му правят колоноскопия- има ли други оплаквания освен болката и къде е тя в стомаха или в корема? Записали ли сте се за колоноскопия някъде или просто ви казаха да я направите?
След като са му правили ехо на корем има ли нещо описано или всичко е наред?
Как са останалите изследвания?
Пак казвам, че не се заяждам и искам да ти помогна! Но ще ви е по-лесно ако намерите точния специалист. Правенето само на различни изследвания ей така хаотично не ви помага, а и не значи, че ще открието нещо.

# 3 820
  • Мнения: 1 463
Spring again , не си длъжна да ми отговаряш, но все пак питаш в тема за болни с рак, и искам да ти помогна , но отговорите ти са доста хаотични(не се заяждам).
На първо място защо мислиш , че мъжът ти има рак и на какво?
С какви оплаквания беше в болницата и те отминаха ли след лечението?
В момента с какви оплаквания е? Защо ще му правят колоноскопия- има ли други оплаквания освен болката и къде е тя в стомаха или в корема? Записали ли сте се за колоноскопия някъде или просто ви казаха да я направите?
След като са му правили ехо на корем има ли нещо описано или всичко е наред?
Как са останалите изследвания?
Пак казвам, че не се заяждам и искам да ти помогна! Но ще ви е по-лесно ако намерите точния специалист. Правенето само на различни изследвания ей така хаотично не ви помага, а и не значи, че ще открието нещо.
Не правим ние изследванията, всичко е по препоръка на лекарите.
След едноседмично лечение в тубдиспансера и след 1контролен преглед лекарите пулмолози са на мнение, че няма нищо обезпокоително. На рентгеновата снимка няма сенки.
Още преди да влезе за лечение в тубдиспансера имаше болки вляво на нивото на пъпа. Затова личният му лекар му даде направление за гастроентеролог. След второто посещение при гастрото насрочиха за следващата седмица конолоскопия. Отслабнал е, въпреки че има апетит и се храни. Самият той казва, че смята, че е рак.
Личният му лекар го прати още и на уролог и нефролог.
На ехографията при гастрото не се вижда нищо обезпокоително. ПКК и урина са превъзходни!
Но е буди и изпотява в периода около 2-4 часа през нощта. Нощните изпотявания и болката вляво са всяка нощ и го изтощават.
На няколко пъти му прилошава и без малко да падне на улицата.
И на кардиолог беше пратен. Там също няма нищо обезпокоително.
Само дето човекът отпада от ден на ден. Бучи му главата. А нищо по-сериозно не е изследвано. Не знаем към какъв специалист да се насочим.
Има болка и тежест горе вдясно в дроба близо до шията. Казва, че като си поема дъх отвреме навреме усеща, че не поема кислорода.
А и не си е взел болничен. Защо е нужно да се напомня на личния лекар въобще при такова състояние на човека!!!

# 3 821
  • Мнения: 981
Не зная какво да те посъветвам! Явно няма анемия, но има ли някакви проблеми - промени в ритъма или характера на изхожданията, запек, кръв в изпражненията.
Изчакайте да мине колоноскопията и ако всичко е наред те съветвам да видите и щитовидната жлеза.

# 3 822
  • Мнения: 345
Не зная какво да те посъветвам! Явно няма анемия, но има ли някакви проблеми - промени в ритъма или характера на изхожданията, запек, кръв в изпражненията.
Изчакайте да мине колоноскопията и ако всичко е наред те съветвам да видите и щитовидната жлеза.


Тези нощни изпотявания= щитовидната жлеза...

# 3 823
  • Мнения: 1 463
Не зная какво да те посъветвам! Явно няма анемия, но има ли някакви проблеми - промени в ритъма или характера на изхожданията, запек, кръв в изпражненията.
Изчакайте да мине колоноскопията и ако всичко е наред те съветвам да видите и щитовидната жлеза.

Няма анемия!
Няма диария, запек и кръв в изпражненията.

# 3 824
  • Мнения: 10 693
Не мисля, че съпругът ти има рак.

Общи условия

Активация на акаунт