Малко трудна тема...за болестта - РАК!!!

  • 868 186
  • 3 925
  •   1
Отговори
# 3 900
  • Мнения: X
  В такава ситуация аз чувствах ,че  ако не приема , че най-лошото е възможно и да се примиря с това, просто ще се взривя от мъка и притеснение. Хората сме различни - най-много ме боли  от попарени надежди. Тогава  рухвам и не мога да бъда полезна .Трябва мен да утешават, а не обратното. Затова като беше болна майка и се разбра диагнозата и ,аз вътрешно се подготвих за най-лошото. А при нея болестта се развиваше с дни . За три седмици си отиде - след рецидив отпреди 20 г.  Първия път, когато дойде ракът, бях млада и за мен беше най-естественото нещо, че се е излекувала след онкологична операция. Така, че всеки има свой начин за справяне с нещата. Мама изкара трите седмици в болница - грижи и внимание положиха лекарите , но състоянието и беше неспасяемо .Така,че случаи, близки всякакви и не може така да се съди и отсъжда на кой колко му е мъката.

Последна редакция: сб, 04 авг 2018, 18:41 от Анонимен

# 3 901
  • Другата България
  • Мнения: 37 365
Жената писа, че има нужда от подкрепа, а не от набиване на канчето, както често става в тази тема.
За времето, в което съм писала и пиша в тази тема никога не съм попадала на "набиване на канчето", напротив, затова съм изненадана да го прочета като заключение, че и често било. Разбира се, изключвам последните постове, което не е учудващо предвид чие творение са. Tired
Но като цяло в темата винаги съм намирала съчувствие, подкрепа, адекватни мнения и съвети. Темата е достатъчно тежка и няма нужда от подобни пререкания и разправии. Всеки е с болката си и ако няма какво и с какво да помогнем, можем поне да си мълчим, вместо да си мерим ...акъла.
ananas, съжалявам за загубата ти. Hug

# 3 902
  • Мнения: X
...................... ами примирявайте се и си прежалвайте, все пак те са си ваши близки.
Аз спирам до тук с вас.

Не си права.
В някои случаи бих предпочела да ме прежалят и да се примирят, отколкото да ме влачат по лекари, операции и гадни терапии, само за да се чувстват като добри роднини и с чиста съвест.
Има различни случаи, възрасти и различни стадии на рака. Едно е първи-втори дори трети стадий гърда или простата на 50г. възраст, друго е глава или бял дроб или стомах на 70г. възраст, нали...

# 3 903
  • Мнения: 2 199
Нямаше да пиша повече по темата, но за мен възрастта няма значение.
Баща ми почина на 69 още не съм го прежалила. Съпруга ми е на 60, значи трябва да се примиря и да го прежаля....
няма повече какво да ви кажа.

# 3 904
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не може да се казва "трябва", когато имаш някакви чувства. Те не излизат по задължение. За един е едно, за друг е друго. Когато някой жалее, не е нужно да набива канчето на друг, който се чувства различно. Не разбра ли? Това трябва си го запази за себе си, налагай си колкото искаш жал.

# 3 905
  • Мнения: 2 199
Лилянке, случайно да ти наложих мнението си?

# 3 906
  • Мнения: 10 628
Айде стига с тая жал!
Момичето се отчаяло след един ден ходене по доктори.
За мен си имаше нужда от "набиване на канчето" - да се стяга и да започват да лекуват човека. Ако той не желае да се лекува - това е негово право. Да не говорим, че още преди 4 години е трябвало да го лекуват, но това е минало заминало и не може да се промени.
Лиляна, ти като видя, че момичето има нужда от помощ и подкрепа - с какво точно й помогна?

# 3 907
  • Мнения: 35 978
Моля, някой да пусне нова тема.

# 3 908
  • Мнения: 4
Здравейте нова съм в групата и се извинявам ако има някъде тема а аз не съм я открила! Имам нужда от съвет къде да проведем  химиотерапията в гр. Плевен? Майка ми е с рак на стомаха оперирана преди две седмици с диагноза: Високо диференциран аденокарцином  на стомах; скенер - без разсейки; 17 броя лимфни възли без метастази. Тя е много отслабнала яде по 2-3 лъжички пасирана супа 6-7 пъти на деня, прави по няколко крачки и трябва да седне. Моля за съвет!

# 3 909
  • Мнения: 2 760
Кажете ми моля какво означава клас 4 b по birads? Мамографията е с това заключение, а хистологията ще е готова след няколко дни. В нета само на английски намерих резултати, а се обърквам с медицинските термини. Благодаря, дано някой да ми помогне.

# 3 910
  • Мнения: 10 628
Анабел, попитай в тази тема:
http://m.bg-mamma.com/?topic=1055512.135
Там има доста момичета с рак на гърдата и може да знаят.

# 3 911
  • Варна
  • Мнения: 89
Здравейте. Не съм писала отдавна но следя темата, защото пак съм потърпевша от тази болест, този път с майка ми. За щастие тя е добре. Много пъти съм искала да споделя мнението си за алтернативната медицина и рака. Но не го правех, защото не исках да убивам надеждите на хората. Все по-често обаче чета, че пациенти отказват медицинско лечение и се лекуват с хранителни добавки и билки. Това е пълно безумие. Моя опит по повод лечението на мъжа ми с хранителни добавки/популярните за рак-Натанал, вит. В17,гъби, отрова от син скорпион и т.н. измислени лекарства с единствено търговска цел/ и билки е плачевен. Изхарчени хиляди левове- над 1000 на месец и ефект нула. Но никога не ми е минавало на ум и нямаше да позволя да откаже медицинско лечение. Мъжа ми почина миналата година. Операцията и химиотерапията удължиха живота му с 1 година. От нищо друго нямаше полза. Никаква. Накрая и той го разбра...за съжаление. Като имате пари за харчене и за ваше успокоение давайте на близките си, но не отказвайте операции и химиотерапия. Да не говорим, че по време на химия не се допуска алтернативно лечение.
  На майка не давам нищо и тя е добре. Но благодарение на консервативното лечение.
Успех, кураж и с най-добри пожелания.

# 3 912
  • Мнения: X
Кажете ми моля какво означава клас 4 b по birads? Мамографията е с това заключение, а хистологията ще е готова след няколко дни. В нета само на английски намерих резултати, а се обърквам с медицинските термини. Благодаря, дано някой да ми помогне.
BIRADS е класификация на находките при мамография. При клас 4 има 20 - 40% вероятност находката да е злокачествена и трябва да се направи биопсия. С 4В се означава "умерено" съмнителна за злокачественост находка.
Тук има подробно разяснение - https://breast-cancer.ca/bi-rads/
Скрит текст:
"Category 4 Suspicious or Indeterminate abnormality
 
A BI-RADS category 4 mammogram is where concern for breast cancer risk begins to increase. Your breast cancer physician should recommend a biopsy with BI-RADS category 4. Typically, a lump is present, but does not initially appear to have the morphological characteristics of breast cancer.

Therefore, there are 3 sub-categories of BI-RADS category 4 and these are as follows:-

BIRADS 4AThere is a low suspicion of malignancy.
BI- RADS 4B There is a moderate suspicion of malignancy.
BIRADS 4C There is a high suspicion of malignancy.
Findings typical of BIRADS category 4 include:

Asymmetric, localized or evolving hyperdensities with convex contours.
Indeterminate microcalcifications appearing amorphous and indistinct particularly if in a cluster or heterogeneous and pleomorphic
Round or oval non cystic opacities with microlobulated or obscured contours
Scientists estimate that the positive predictive value (the chance of a real cancer) of BI-RADS 4 mammograms to be around 20-40%."
Споко, ракът на гърдата се лекува, не е страшно, не се шашкайте.

# 3 913
  • Мнения: 2 760
Благодаря, Фри! Flowers Hibiscus

# 3 914
  • София
  • Мнения: 96
Момичета дайте съвет,съпруга ми започна 5-ти курс химиотерапия и започнаха да го болят краката,коленете по-точно.Лекуващата каза да пие милурит и фурантрил.Няма кой знае какъв ефект.Да ми препоръчате нещо за мазане?

Общи условия

Активация на акаунт