ЮНЧЕТА и мами дружно се молят, за добри новини за малката Ивана!-Тема 2

  • 26 229
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Смилянова  Praynig
Искам да попитам за столчетата за кола-по колко време на ден мога да го държа в него. Така не връща след като яде, а и кротува, но ме притеснява че е седнал на дупето си, да не му стане на гръбначето нещо, уж е за новородени, но все пак. Нали имаше нещо не повече от 2 часа?  newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 192
И Марин спи на възглавница.Гладя ,но не всичко.Стерилизирам много рядко,мия шишетата с препарат за бебешки съдове.
Марету от втора градска и не ни бяха казали дори не знам как се е случило,разбрахме едва на десетия ден,забелязах,че не движи лявата ръка извиках педиатъра и той ни каза,от там снимки в пирогов и консултация с  ортопед.Детето се скъсваше да плаче когато го къпех,когато спеше наляво ,а то го е боляло милото,аз мислех,че са колики,или че е ревлив.Но през ум ми минаха много по страшни неща от счупване,изцеждах по 180 грама кърма,за два дни имах 20 и от двете гърди.Не ги виня лекарите ,че е станало,а че не ми казаха за да пазя детето ,не да го натискам да спи наляво и той милия сам да се обръща.

# 62
  • Мнения: 864
Здравейте,
за гладенето - гладя всичко, до кога не знам. На баткото гладех доста дълго, но най-вече защото така ми харесват дрехите, не за дезинфекция. Сигурно и за дребния ще е така.
За възглавницата - не ползваме, но повръщаме, така че може да пробвам, щом казвате. В интерес на истината, бях решила да пробвам дали с възглавница ще повръща и даже ходих да търся да купувам. Харесах една на Чико, може да я купя.
За стерилизацията - стерилизирам като сетя, гледам да е веднъж на ден - двата биберона и шишето за чай.
И на мен ми се струва, че кърмата ми намалява. Днес се снабдих с българския лактогонен чай. Дано има ефект.
Диди, и аз знам, че повече от два часа не е добре да стои в столчето и то когато има нужда.
Накрая да потвърдя, че срещата с Елиса и Марчелка беше супер. Трябва да се повтори и потрети, а може и други да се присъединят.

# 63
  • Мнения: 40
Марету от втора градска и не ни бяха казали дори не знам как се е случило,разбрахме едва на десетия ден,забелязах,че не движи лявата ръка извиках педиатъра и той ни каза,от там снимки в пирогов и консултация с  ортопед.....
Милото бебенце... Направо нямам думи за неонатологията в тази болница, възмутена съм. И аз си имах недоразумения с тях, а това, че дума не обелват за състоянието на децата... нямам думи. На нас ни правиха антибиотик, дори не знам какъв и защо. Дали защото ми бяха зелени околоплодните води, или защото ми намериха бетахемолитичен стрептокок във влагалищния секрет... нямам идея и не знам кой да питам вече. Има и друго, но да не спамя темата излишно... Притеснявам се дали да вярвам на десетките им уверения, че с бебето ми всичко е наред.

# 64
  • Мнения: 19
Момичета здравейте. Прегледах темите, но няма юлска такава. Може ли да се присъединя към вас? Имам момченце родено на 02 юли, казва се Мартин, роди се 3,300кг. 52 см. Ще ми бъде приятно да споделяме хубавите моменти   bouquet

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Mama Velina, добре дошла!  Hug Има юлска тема, но още не е в "Родени", а в очакващи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=512241.0 , защото още не са се появили всички очаквани бебчета.  Peace Но ти може и да си стоиш при нас. Тъкмо тези дни си мисех, че нямаме Мартин  в темата.  Hug  
maretu, в епикризата не пише ли какъв антибиотик му е бил даван?  Rolling Eyes
За гладенето - сега гладя всичко на малкия и не знам до кога ще продължавам, но май няма да е дълго, тъй като нашите дрехи гладя само при нужда.  Mr. Green
За изваряването - правила съм го 2-3 пъти - 2 биби и шишето за чай, но Павел признава само цица и те си стоят неизползвани.  Mr. Green
Възглавница не ползвам, а слагам само калъфка, да не се цапа чаршафчето ако повърне.  Peace
Ние бяхме на разходка до преди малко. Пафчето си спинка сладко навън, а сега се криви. Времето е супер, не е като вчерашната жега. От нея ли или не знам от какво Павел изобщо не спа вчера следобяд както обикновено, а кратки дрямки по 5-10 мин. Пъпките стават все повече и все по-зле от топлото... аз се надявам да се рамине само с лайка и спирт... ама като гледам... Другото ми оплакване е, че след разходка отделя секрет от очичките, който става на гурли, педито каза, че не е конюнктивит, а от праха по улиците. И тях чистя с лайка.

Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 13:09 от mar4ela5

# 66
  • Мнения: 50
Здравейте момичета, и ние от снощи сме малко не спокойни, дано поне следобед се поупоскои малко  Rolling Eyes яе ми е такъв дерт, нали я боляха ушенцата , а съм забравила капките май в Стара Загора и сега като плачка си мисля дали не е заради тях,  newsm78 слагах от тях 5 дни дали са и минали ушенцата, как мислите?  Ох, ама и друго си е като си си вкъщи при своите си - мама и татти, даже вчера баща ми се бъзика , че нямал да не пусне с малката да си отидем  Hug  Laughing

Възглавница слагам , тя дори не се усеща , и мен ме е страх при повръщане да не стане беля,
За гладенето и ние гладим още , ама не съм решила до кога ще е
Изваряването през няколко дни изварявам бибите, шишетата и помпата ,
Диди аз пробвах орнзи ден нашето столче за кола ама сложих отдолу едно одеалце за да не е напълно седнала ,

# 67
  • Мнения: 0
Здравейте, мами и бебоци Simple Smile
Напоследък рядко имам шанс да се добера до компютъра, ама нали времето беше хубавко и само щъкахме по разходки с дребосъчката  1stroller

За гладенето на бебешките дрешки - аз не гладя, защото всяка нейна дрешка минава през сушилнята, а там се развиват невероятни температури Simple Smile Гладя само ако самата дрешка е много намачкана.
По въпроса с възглавничките - до първата годинка (ако не се лъжа) трябва да спи без, защото все още не е оформена S-образната извивка на гръбначния стълб, тя се оформя когато проходи. За наклона на матрачето - предиатъра ми каза 45 градуса. Иначе слагам една тензухена пелена под главичката, да попива когато се изпоти в големите жеги.
Видях, че обсъждате и кошчето за колата - нашата лигла напоследък изявява предпочитания да спи там, може би защото седи по-сгушена, както е била преди да се роди. Даже едната вечер след 7 часово будуване от 5 следобед до 12 посреднощ, кошчето беше едиственото, което я успокояваше и спа там доста спокойно. Явно крив период, кво да се прави Tired
Mama Velina, добре си дошла Simple Smile
maretu, странно ми е как няма да пише какъв антибиотки е даван на Ники в болницата, по принцип са задължени да опишат всяко нещо, което му е правено. В епикризата на Стела е описан АБ, който й даваха, също така и всяко едно изследване + резулатите от него.Как иначе ще се знае бебето в какво състояние се е родило, в какво е изписано и т.н.?!

В това кофти време umbrella  cold как ще си организираме срещичката в Младост   #Puppy dog

 Hug

# 68
  • Мнения: 16
Здравейте, мамчета  Simple Smile Отдавна не съм писала, ама нямам и много време - гледам в хубавото време да сме навън, а когато сме вкъщи да свърша нещо и то не остава време.
Ние сме добре. Още ни мъчат коликите, но горе-долу се оправяме с тях.
За гладенето - все още гладя - може би до 6 месеца ще е така.
За изваряването - изварявам шишето от чая и бибата всяка вечер, а помпата на 3-4 дни веднъж.
Възглавница имам, но не слагам. Спи на една калъфка, сгъната на 2.
Смилянова, стискам палци всичко да е наред и в четвъртък да ни пишеш с хубави новини  Hug
Приятен ден на всички и ще се опитвам по-често да ви пиша  Hug

# 69
  • Мнения: 19
Здравейте
Mama Velina, добре си дошла  Hug
Благодаря ви за отговорите сега и аз горе долу се ориантирах,скоро ще спирам с гладенето и аз тогава!А за стерилизирането ще видим до кога ще е! Peace

# 70
  • Мнения: 40
maretu, в епикризата не пише ли какъв антибиотик му е бил даван?  Rolling Eyes

Ми не, пише "Проведено лечение: първична кардиопулмонална ресусцитация, дозирана кислородотерапия в първите часове след раждането, инфузия на електролити и антибиотик." Това е то, иди разбери за какво иде реч. Кислородотерапия кога му е правена, не знам - докато ме шиеха той беше под лампата, после докато лежах с пясък в коридора, ми го донесоха вече облечен. Остава ми само да вярвам и да се надявам, че те си знаят работата и всичко е ок. Но епикризата... дори са объркали часа на раждането му, адреса ми и други уж дреболии.
Етке, и вие ли на антибиотик сте били. Сега разбирам. А защо - заради е-колите ли?
Мама Велина,  bouquet

# 71
  • Мнения: 539
Знаете ли откога бебетата се слагат в бебешката гимнастика?
И друго-тези които ползват капките Биогайа-помагат ли за колики или само за изхождането.защото ползвах Инфакол,но въпреки че я кърмя и си акаше нонстоп,сега само тръцва и така изпуска малко ако,много се мъчи и спрях капките,започнах да давам чай на Хип,но и с него е така,та сега мисля за тези капки?
Някой по-напред питаше за млечница и гърдите-на мен лекарката ми каза да си обливам гърдите с разтворена хлебна сода във вода.

# 72
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
за запека пак повтарям - Нукс Вомика 9 СН - по 5 гранулки разтворени във водичка, сутрин преди преди ядене - за 4-5 дни регулира прекрасно стомахчето   bouquet

# 73
  • Мнения: 50
за запека пак повтарям - Нукс Вомика 9 СН - по 5 гранулки разтворени във водичка, сутрин преди преди ядене - за 4-5 дни регулира прекрасно стомахчето   bouquet

Трябва ли да се изпишат от педиатър, че и ние имаме проблем с изхождането  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 13
Здравейте!  Grinning
За гладенето - мислех до 40-ия ден, но като четях колко примерно си гладят всички, ми стана срам. Но видях, че има и други мързелани като мен.  hahaha Това ми е най-омразната домакинска работа, препотявам се сто пъти, особено сега в тези жеги... Дрешките ги суша на югозападна тераса, където следобед надхвърля 40гр., стига им толкова.  Crossing Arms С каката гладих до годинката, ама вече ми е второ.
За стерилизирането - и аз нямам какво да стерилизирам - гърдите са му шишетата, зърната са му бибероните  Laughing
Възглавница - без, само с една калъфка, че често връща. Пробвах и вдигнат матрак, и столче за кола - повръща във всякакви пози, какво да го правя, ще го израсте.  Peace За задавяне не се притеснявам, като спи винаги си завърта главата настрани, ама и не повръща тогава, само след като яде 4-5 пъти за кратко време.
Столчето за кола - срещам различни лекарски мнения - от 2 часа до неограничено ползване. Борето изкарва един следобеден сън около час там и повече не иска. Но кака му израсна в такова столче - само там спеше до седмия месец. Няма никакви последствия.  Но според мен не бива да се слага пелена отдолу - все пак позицията на бебето в столчето е съобразена ортопедично за новородени, а една пелена/възглавничка/одеялце променят ъгъла на гръбначето.  Peace

Вчера ми беше ужасно криво и напрегнато и днес се разбра причината - оциклих се.  Mr. Green Еееех, бях позабравила ПМС-то, мъжо също, горкия  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт