4-та тема на чакащите

  • 111 113
  • 1 485
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 262
благодаря ви момичета,а относоно произхода реших че трябава да го напиша незанм защо ако нещо съм объркала извинете ме,

# 541
  • Мнения: 80
    Не си сбъркала, от голямото щастие е. Всички си мечтаем за дете от български произход, но знаем че е бавно, трудно и рядко осъществимо. Твоя късмет и силни емоции ни карат да ти завиждаме тайничко. Да не ти пука! Изживей си радостта, полага ти се. newsm44

# 542
  • Мнения: 262
не е трудно само трябва да чакаме малко по-дълго аз чаках 5г. за това дете но иначе имам предложения 3 пъти за ромчета и аз отказвах, знаех че моето ме чака някъде,има българчета не е че няма но са по-малко,ще видите как сърцето ви ще подскаже че това е вешето дете

# 543
  • Мнения: 262
някой ще ми каже ли дали има тема на хранене на осиновено дете защото незнам къде да търся

# 544
  • Мнения: 1 249
някой ще ми каже ли дали има тема на хранене на осиновено дете защото незнам къде да търся

Имаше доста писано, но в момента не намирам да ти пусна линк.

Честито и от мен ! Да сте здрави и много щастие да имате с детенцето !

Съветвам те да си намериш книжката на Фани Давидова-Пенева за осиновяването. Hug Peace Hug Там една мама, преминала през същите въпроси като теб, споделя своя реален опит за всичко, което би те интересувало за първите дни удома и за после.

Питай в дома как е хранено, но не взимай информацията за истина на 100 %.
Може да се наложи да започнеш всичко с храненето отначало, като бебе, но това да не те тревожи.
Въвеждай новите храни една по една и в спокойно темпо.
Съседи и роднини ще те затрупат със съвети и сравнения какво са яли техните деца на същата възраст, но ако това се разминава с действителността и уменията на товето дете, не се тормози.
Всеки е започнал различно живота и ти си майка само на това дете и не си на техните, така че за това дете ти си преценяваш какво и кога да яде.
Ако имаш добър педиатър, попитай дали да даваш квасено мляко, предполагам имате домашно.

С каквото и да го храниш все ще е по-добре в домашна обстановка от храненето в дома.

Пак честито !

# 545
  • София
  • Мнения: 787
    Не си сбъркала, от голямото щастие е. Всички си мечтаем за дете от български произход, но знаем че е бавно, трудно и рядко осъществимо. Твоя късмет и силни емоции ни карат да ти завиждаме тайничко. Да не ти пука! Изживей си радостта, полага ти се. newsm44

Моля, не използвай множествено число. Аз например не завиждам и не мечтая тайно.
По-скоро се отвращавам.
Обаче не пиша неща като: "ВСИЧКИ сме потресени от ширещото се тесногръдие и расизъм на гърба на децата..." Защото знам, че не сме всички.

# 546
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
не е трудно само трябва да чакаме малко по-дълго аз чаках 5г. за това дете но иначе имам предложения 3 пъти за ромчета и аз отказвах, знаех че моето ме чака някъде,има българчета не е че няма но са по-малко,ще видите как сърцето ви ще подскаже че това е вешето дете
Всъщност хубавото е, не че е от български произход, а че си намерила твоето дете. Честито! Ако друго те беше грабнало едва ли щеше да гледаш произхода/който изобщо не е сигурен/. Радвайте се и се обичайте!
Относно храненето - питай, но не се съобразявай напълно. Би трябвало да яде с лъжица обща храна и кисело мляко, но не е гаранция, че ще може. Спокойно, то само ще ти подскаже какво иска. Моя позната осинови момиченце на 2г. и 3м., което тежеше 7 кг. и ядеше с биберон. Бяха му сложили куп диагнози за изоставане, а сега - година и половина по-късно детето говори, порастна, отдавна е на твърда храна и качи 7 кг.
Пак е дребничко, но не може да се каже, че има здравословен проблем. Така че споко!  bouquet

# 547
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Трайкова, честита радост!   Hug

Дано се включат повече мами на осиновени "българчета", които да ти бъдат полезни!

# 548
  • Мнения: 1 325
Трайкова, най-чистосърдечто ти честитя!
Макар да не съм майка на дете от български произход и да не съм чакала 5 години, пък и ако сметнеш, че всички деца са си деца и се хранят по един и същи начин, с удоволстие ще ти споделя моя опит. Защото моето момиченце също беше на 1 год. и три месеца, когато го видях за първи път и съм наясно какво можеше и предимно не можеше да прави на тази възраст Peace

Pany, не позволявам с това си изказване да унижаваш достойнството и постиженията на моето дете, за което много хора могат наистина да мечтаят!!!!! И не заради произхода му, а заради собствените му качества и достойнства - и физически и интулектуални!Това, което си написала е чиста ГЛУПОСТ и няма да проявявам и грам толеранс към такива изказвания!

# 549
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Mомичета,да не почваме пак с произхода-всички сме чувствителни на тая тема.
Ганката,защо си ги сложила в кавички,нима според теб няма без кавички? Hug
Трайкова,честито!
Относно храненето в дома ще ти кажат най-добре,напълно им се довери,те са страхотни Peace

# 550
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Mомичета,да не почваме пак с произхода-всички сме чувствителни на тая тема.
Ганката,защо си ги сложила в кавички,нима според теб няма без кавички? Hug

 Hug smile3505

А честитенето си е най-искрено и ако мога да бъда полезна - и аз съм насреща.  Grinning

# 551
  • Мнения: 1 325
Аааа, Джиджи, не така! Тук няма да се съглася!
Разбира се, че поздравленията ми към Трайкова са най-чистосърдечни! Но повече, както казах, нито грам деликатност и толеранс към подобни абсурдни тези, като тезата на Пани! Ай де бе, ще ми третират детето, като такова, за което никой нямало да мечтае! Аз съм му майка и няма да търпя това! И от тук насетне, ако някой друг направи подобни изказвания подхода ми ще е същия. Ако и да ми спрат постъпа!

ТО МИ ОМРЪЗНА! ИЗОБЩО НЕ СЪМ ЧУВСТВИТЕЛНА, АМА ИЗОБЩО! ПРОСТО КАЗВАМ СТИГА!

# 552
  • София
  • Мнения: 787
И аз като Сисли, няма да подминавам коментари като на Трайкова и Пани. В 21 век в европейска (извинете) държава коментари със силно расистки уклон не бива да бъдат подминавани иначе се превръщат в норма.
Защото тук контекста е ясен. Няма друга причина да откажеш три ромски деца освен вярата в това, че ромските деца са по-малко "качествени" от българските.
 
Всеки може да си вярва в каквото иска, но не трябва да се чувства свободен да споделя вярвания, които уронват достойнстовото на децата.
Иначе се оказва, че едно дете може да каже в час, че циганетата са едни от големите замърсители на околната среда без следа от смущение и с известна гордост от проявеното остроумие. От кого мислите се възпитават тези деца?

# 553
  • у дома
  • Мнения: 1 160
sislie,всеки има право на мнение,нали?
Ти си приела поста на Пани лично,разбирам те и си права.
Само помолих за толерантност.
И на мен не ми хареса за "българчетата",но...
чувствителни сме и това е.
На всички МАЙКИ  Hug Hug Hug
 

# 554
  • Мнения: 1 325
ДЖИДЖИ Hug Тук не става въпрос за правото на човек да има мнение. Нека си има, но ако мнението му е обидно за достойнството на други човешки същества, да си го държи за себе си.

Моята дъщеря е трета подготвителна група в градината. По-догодина ще тръгне на училище и дай боже да сме живи и здрави, ще се е научила да чете. Да й дам ли да прочете поста на Пани, а Джиджи? Помогни ми, дай акъл! Да й го покажа ли?

Сега сещаш ли се за какво говоря?

Общи условия

Активация на акаунт