4-та тема на чакащите

  • 111 132
  • 1 485
  •   1
Отговори
# 555
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Още в началото те разбрах.Но нали знаеш,че понякога и с фуния да наливаш...това аз имах предвид.Знаеш,че сега и аз подскачам като ужилена за "различните"в детската и затова реших да нося маслиновото клонче,ама май пак сбърках  Tired
И понеже искаш моето мнение:да,аз бих го дала да го прочете.

# 556
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аз много съжалявам ако съм обидила някого с кавичките, но не считам, че моите деца са по-малко българчета от които и да било други деца родени в България и български граждани.

И подкрепям Сисли - едно от моите деца вече може да чете и никак няма да ми е приятно да прочете, че завиждам на хората, осиновили "българчета". Защото това НЕ Е ВЯРНО.

Последна редакция: пт, 14 окт 2011, 15:50 от Форест Гъмп

# 557
  • Мнения: 1 325
Форест Hug
Тая майка дава ли си сметка как подобно твърдение, което на всичко отгоре не е вярно, но е заявено като абсолютната истина, би се отразило на едно 6-7 годишно дете, което освен, че е трябвало да асимилира факта, че е осиновено, трябва и да приеме, че не е било "мечтата" на родителите си. Ами са го взели щото е нямало от другите!
Авторката на съждението едва ли не иска да ни наложи точно тази теза.

Да, Джиджи, може и да й го покажа, за да знае, че има и такива хора и да се научи да отстоява себе си и същността си сама.

И разбира се, ние не делим децата на базата на техния произход, какъвто и да е той! Нито на базата родени ли са или осиновени! Но няма да допусна някой да омаловажава достойнствата на моето дете, само защото не е ентическо българче! Е няма да стане!

# 558
  • у дома
  • Мнения: 1 160
sislie  Peace
радвам се,че си ме разбрала. Hug

# 559
  • Мнения: 2 123
а давате ли си сметка, какво си мисли един новопоявил се форумец, след подобни мигновени сръфвания.
Тук останахме да пишем 10 души, които се самонаписахме разбиращи от всичко свързано с осиновяването и пръскащи знания навред. А някой напише нещо, дето не е в калъпа, а пляс през муцуната ...
Това какво ви дава питам се от известно време ...

То направо не се чете вече ... баси сектата

# 560
  • Мнения: 847
хора, да упрекваме точно Pany в расизъм е абсурдно просто. аз онемях на постовете на Трайкова, но си замълчах, дето се казва "или добро, или нищо", такава радост не мога да осуетя. ядосах се на Пани, но пак си замълчах и не посмях да пиша, щото просто реших, че е лапсус някакъв от нейна страна. Но принципно поста на Линдт изразява мнението, което така и се въздържах да споделя. Надявам се Пани да няма наистина резерви към своето дете или поне вече да няма ...

# 561
  • Мнения: 1 325
Фуси, Вела, не съм се задълбочавала в постовете на Пани! Това което обаче е написала е ясно и казано в прав текст.
Това не са мигновени сръфвания, а принципна позиция. Омръзна ми вече от тази тема и кавзам стига. Какво ще си помислят новофорумците е важно, но за мен е по-важно НЕЩОТО В КОЕТО ВЯРНА И ДЕТЕТО КОЕТО ОБИЧАМ.
И пиша само, когато има какво да кажа, не съм имала никога пертенцията за знам всичко за осиновяването - практически, емоционално или юридически.

Вела, сигурно си тактичен и деликатен човек и аз адмирирам това. Защото и аз се опитвам да бъда такава. Но не винаги. Не винаги.

# 562
  • София
  • Мнения: 787
Тук останахме да пишем 10 души, които се самонаписахме разбиращи от всичко свързано с осиновяването и пръскащи знания навред.

Е, чак навред. Или имаш предвид освен писането във форума и издаването на книги  Mr. Green

Последна редакция: пт, 14 окт 2011, 17:10 от Lindt

# 563
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ми то вярно, че форума си е цяла книга.

Форума си е форум, никой не знае кой с каква интонация пише и според което кой какво е искал да каже. Недейте така спори. Мамини рожби, а те биха се чудили, какво им става на мамите им.

Целувки на дечицата ви и се спрете вече да се ядете.  Някой като ме запознава с детето си, не го питам, дали той го е родил.

А знаете ли дали Трайкова да речем може да има по чапата рода и те да са и дуднали години наред за конкретен произход. Оставете ги хората да се радват на децата си, кой знае какво им е и защо така бързо си изля душата и някои мами се засегнаха.

Сещам се за един филм преди години казва се Пиратът в главната роля Франко Неро. Търся го навсякъде, но никъде не мога да го открия, та накратко две майки в пустинята - еврейка и арабка. Умира еврейката и детето на арабката и евреинът си дава детето и казва, че то има шанс да оцелее само при тях и то израства като арабин, мразещ евреите. Ами направих асоциация.

# 564
  • Мнения: 847
Сещам се за един филм преди години казва се Пиратът в главната роля Франко Неро. Търся го навсякъде, но никъде не мога да го открия, та накратко две майки в пустинята - еврейка и арабка. Умира еврейката и детето на арабката и евреинът си дава детето и казва, че то има шанс да оцелее само при тях и то израства като арабин, мразещ евреите. Ами направих асоциация.

айде, сега, ново двайсе ... не прави асоциации, моля те!

бел.: не се сърдя и не се заяждам, и няма да се обяснявам - разбирам чистосърдечните ви и добронамерени мотиви, просто е такъв животът ...

# 565
  • Мнения: 847
добре, де, неудобно ми е така само да се фръцна, та ще обясня, белким има някой полза.

нашите деца не са едни нови еничари! чак такъв антагонизъм като между евреи и араби между етносите на територията на БГ не съществува. във всеки случай, аз, а предполагам - не само аз, не мразя никого на етническа основа и няма да възпитам детето си в омраза на тази основа и не може да се очаква, че тя ще мрази "своите".  приемайки да осиновя дете от различен от моя етнос не съм си въобразявала, че то ще се превърне в мен и затова етносът няма значение - защото аз ще го възпитам в моята изключително извисена среда и по нищо няма да му личи, че е имало връзка с друг етнос, при това презрян. напротив, надявам се да успея да й дам вярна картина на корените й и необходимото за всяко дете самочувствие да се приема такова, каквото е, независимо от родителите си (мен в т.ч.), и да използва позитивно цялото многообразие, с което разполага като основа. притеснява ме обаче, че сме твърде далече от образа на първоизточника и на нея ще й бъде много екзотично всичко това, дори е вероятно да не я интересува. в този смисъл, има известна културна асимилация, макар и далеч не в степента, в която ти си асоциирала, която е неизбежна и ме натъжава, както за моето дете, така и за всички, които по една или друга причина, основателна или не, щастливо израстват далече от корените си.

# 566
  • София
  • Мнения: 787
Хей Вела  Hug Grinning
Къде го намери този носорог! Оправи ми вечерта.

# 567
  • Мнения: 80
  Супер сте мами!!! Чудесно е как защитавате децата си, но няма нужда да го правите от мен. Аз съм от вашия отбор. Ако някоя от вас си беше направила труда да прочете поне час от миналите ми постове щеше да разбере това. Няма нужда от нападки и толкова много нерви. Обичайте си децата и им се радвайте. Какво значение има какво казвам аз или някой друг, всеки си решава сам за себе си. Бъдете щастливи и не приемайте всичко толкова лично.

# 568
# 569
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами ако не е българче? То и моето беше чисто българче, ама какво се оказа - че малко се е изцапало по пътя newsm78

Книги по този повод няма да пиша, ама ми е интересно, как ги познавате чистите българчета-щото са ги изкъпали ли newsm78

Общи условия

Активация на акаунт