издутина върху коста над гърдите-

  • 14 774
  • 10
  •   1
Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
ами докато се къпех я напипах ,а и се вижда-над дясната гърда добре изразена издутина твърда не боли......все едно е кост но надута от другата страна пак има такава но е малка ,тоест нормална според мен...за разлика от това-продълговато твърдо нещо
къде според вас да отида-на рентген  newsm78  и някой имал ли е подобно нещо-направо ми се свива всичко вече.......само болести.....

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
На това му викат птичи гърди  Wink
Живея си с тях вече 40 години и всички доктори им се стряскат, имайки предвид заболяването, което имам. Само ги уведомявам, че го имам мноооооооооого отдавна, още преди да съм диагностицирана.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 205
Вариантите на гръдните деформации са многообразни. Птичите гърди са изпъкване на централната гръдна кост (стернум). Останалите изпъквания са на странични участъци на ребрата. Някои почти не се виждат, други са много изразени. Операцията е по козметични показания. Впрочем тези деформации се появяват още в ранна възраст и така нарастват, че към 12 -14 година се налага пластична операция. Зависи от личното желание и самочувствие.
Тези операции се правят, доколкото знам, основно в нашата детска хирургия на "Пирогов".

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 05:20 от доктор Оги

# 3
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
благодаря докторе-аз  се уплаших да не е нещо сериозно, защото имам две операции от доброкачествени тумори.............

# 4
  • Мнения: 397
подутината на реброто ли ти е и боли ли те там?

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
да върху реброто е и не ме боли-продълговата издутина е ..............
притеснявам се ,че ще ме обявят за параноичка ако отида при личната, обаче то с тези болести направо съм сатнала такава  Tired

# 6
  • Мнения: 397
И на мен скоро ми се появи такава.Чудя се и единственото с което го свързвам ,че известно време имах болки в рамото откъм неговата страна.И аз се  newsm78 да питам личната....Хич и не минава.

# 7
  • Мнения: 73
Виждам че темата е доста стара,но все пак ще попитам тук, преди две години мисля че станаха вече напипах случайно една подутина точно под гръдния кош в средата между гърдите и беше доста стряскащо,при което реших да отида при личната си лекарка,нейното мнение беше че е от слабост и така понякога изскачал някакъв хрущял.....гледах да не мисля за него да не го пипам умишлено,а и ми е доста неприятно да го пипам просто ме шашка самия допир, на моменти дори забравях за него но наскор реших да опипам мястото за някакви промени и ми се стори уголемена тази подутина и отново съм в паника дали това е заради слабост или е нещо друго което не трябва да подминавам,само да отбележа на 30години съм,жена,около 45-47 кг,тази подутина я забелязах няколко месеца след като родих,бях поотслабнала вече доста но ако някой е по запознат моля да сподели мнение,благодаря предварително.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 205
Ако подутината е точно по средата между гърдите, това най-вероятно е мечовидният израстък на гръдната кост, който често стърчи и се вижда при слаби хора. Не се притеснявайте излишно.

# 9
  • Мнения: 3 346
Здравейте напипах твърда продълговата издатина върху едно от ребрата на синът ми който е на 3г. Сякаш са ребро върху ребро. Говорих с личната му лекарка и тя каза че ще ни изпрати на ренген за да се увери какво е след като оздравее, че вмомента е настинал и каза че сигурно не е нищо сериозно. Успокоявам се като чета че и други имат подобни проблеми и не е сериозно. Надявам се и при нас да е така.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 205
Здравейте напипах твърда продълговата издатина върху едно от ребрата на синът ми който е на 3г. Сякаш са ребро върху ребро. Говорих с личната му лекарка и тя каза че ще ни изпрати на ренген за да се увери какво е след като оздравее, че вмомента е настинал и каза че сигурно не е нищо сериозно. Успокоявам се като чета че и други имат подобни проблеми и не е сериозно. Надявам се и при нас да е така.

Здравейте, понякога има аномалии на ребрата, които по принцип не са опасни. Но те не винаги се виждат на рентген (той трябва да е прицелен и многоосев). Ако има съмнение за такава аномалия най-подходящо изследване е скенер с виртуална реконструкция.

Общи условия

Активация на акаунт