Отговори
# 720
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен!

Това с отпуските  newsm78 не съм много сигурна, но при бременност и раждане... не виждам как ще можеш да си използваш отпуските  newsm78 защото дори и когато си в майчинство ти се трупат въпреки че не си на работа,какво става с тях? ти няма как да ги използваш... защото си в отпуск по майчинство?  newsm78 мисля че за нас не важи, и че не може да ти ги отнемат... поне така си мисля аз  newsm78  но и аз трябва да се консултирам със счети....

2) В коремчето на мама бебенце расте, което щъркела през МАРТ ще донесе
/Tasha/ аз мисля че то най отговаря за сега ... другите са за по нататък.... още въпреки ... всичко не ни е толкова голям корема, нито усещаме ритане....  Hug така поне мисля аз         bouquet  

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Това с отпуските  newsm78 не съм много сигурна, но при бременност и раждане... не виждам как ще можеш да си използваш отпуските  newsm78 защото дори и когато си в майчинство ти се трупат въпреки че не си на работа,какво става с тях? ти няма как да ги използваш... защото си в отпуск по майчинство?  newsm78 мисля че за нас не важи, и че не може да ти ги отнемат... поне така си мисля аз  newsm78  но и аз трябва да се консултирам със счети....
Това е от кодекса на труда - трупат се, докато си в майчинство и се ползват наведнъж в годината, в която се върнеш.
"Отлагане на ползването
Чл. 176. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. и доп., бр. 25 от 2001 г., изм., бр. 58 от 2010 г., в сила от 30.07.2010 г.) (1) Поради важни производствени причини работодателят може да отложи за следващата календарна година ползването на част от платения годишен отпуск в размер не повече от 10 работни дни.

(2) Ползването на платения годишен отпуск може да се отложи и когато през календарната година, за която се отнася, работникът или служителят не е имал възможност да го ползва изцяло или отчасти поради ползване на отпуск за временна неработоспособност, за бременност, раждане и осиновяване или за отглеждане на малко дете. В този случай платеният годишен отпуск се ползва наведнъж в календарната година, в която е отпаднала причината за неползването му.

(3) Правото на работника или служителя на платен годишен отпуск се погасява след изтичане на две години от края на годината, за която се полага този отпуск. Когато платеният годишен отпуск е отложен при условията и по реда на ал. 2, правото на работника или служителя на платен годишен отпуск се погасява след изтичане на две години от края на годината, в която е отпаднала причината за неползването му."

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте момичета!Да се включа най-после и аз, че от мнооооого време не съм писала, но гледам да ви чета най-редовно.За темичката и аз гласувам за:3)Мама хубавее, с Мартенско тумбаче се гордее.Аз съм на ФМ и БХС на 9 септември при доктор Дскалов в Пловдив.моля, някоя от пловдивските мами все пак да каже впечатления, ако е ходила при него, та дори и при някой друг.Нвговият апарат е 3Д, но си мисля дали не е по-добре 4Д.Само дето не знам къде в Пловдив може да има 4Д.
Здравей Хели, аз да се включа по темата. АЗ ще ходя на седми септември при Даскалов, два дена преди теб и тогава ще дам инфо от първа ръка, макар че не е много по-рано от теб, ама все пак. До колкото съм чела /и чула/ той наистина е много добър специалист и реално дори и да няма най най висшата форма ехограф, неговия е достатъчно добър, за да може да преценява адекватно. То реално в Пловдив само той и Кръшков мисля че беше в  Селена правят фетални морфологии. Ти БХС пак там ли ще правиш, или ще си го пускаш в София? Мисля, че ти беше от София, може би си избрала този вариант. Други мами са споделили за много обърнато внимание и старателност от страна на доктора при феталната, така че няма за какво да се притеснява. Освен това, до колкото подпрочетох тук някъде, в момента обучавал още 2 или трима млади лекари, които може би ще са с него по време на процедурата, което за мен е добре, тъй като три глави са повече от една, а и това е гаранция, че като им обяснява на тях, ще е още по- съсредоточен за всичко. Важното е всичко да е наред. Лек ден на всички. Heart Eyes

# 723
  • Мнения: 24
Момичета току що гледах новините....  Shocked и казаха че в частните клиники, нямали необходимата апаратура и програма за правилен анализ на БХС  #Crazy  newsm78  може би за това излизат по различно време  newsm78 охххх ама че работа.....
Commelina мерси за инфото  Hug

# 724
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте момичта, аз гласувам за 3)Мама хубавее, с Мартенско тумбаче се гордее

Днес ми хрумна това:
Коремчето личи си вече, а мама се чуди,  принц или принцеса ще е малкото човече.
Може като предложение за следващият месец Simple Smile

mausidreams, благодарим за изчерпателната информация за Марковс, аз ще ходя във вторник при тях, но при доктор Павлова, дано и тя да е добра Simple SmileМежду другото в техният сайт има за всеки идин специалист работещ там информация, нещо като автобиография(cv) Peace

Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 12:32 от maiski3

# 725
  • София
  • Мнения: 181
Момичета току що гледах новините....  Shocked и казаха че в частните клиники, нямали необходимата апаратура и програма за правилен анализ на БХС  #Crazy  newsm78  може би за това излизат по различно време  newsm78 охххх ама че работа.....
Commelina мерси за инфото  Hug


Да, сигурно за това ги взимат в различни клиники, но ги пращат за изследване в Майчин дом.
А след това зависи от това, от къде точно е изпратена пробата, ако е от провинцията и за това излизат по различно време като дни.

# 726
  • Мнения: 0
И аз искам да гласувам за 3)Мама хубавее, с Мартенско тумбаче се гордее  Mr. Green

# 727
  • Мнения: 179
Момичета, не се притеснявайте и не се впрягайте 3D или 4D - двете са еднакви, просто освен измеренията по X, Y и Z (което е 3D, където Z е дълбочината) се добавя и "реално време" като някакво измислено четвърто измерение ... На практика 4D е 3D в реално време. Но тогава какво ли е 2D (X и Y) като и то е в реално време, и въобще това е супер подлъгващо наименование според мен 4D.  Crazy За да звучи по-скъпо и по-яко ...  Money

Забравих да допълня, че на ФМ ни пуснаха и сърчицето да чуем, а и за пола питахме - др. Атанасова изказа предположение, но каза, че след 14г.с. ще може да се каже с точност, ако се вижда. Също така за прегледа, зависи и от килограмите на бременната - колкото е по-слабичка, толкова по-добре се вижда бебето. Иначе има мнооого тъкан за преодоляване за видеозона, за да се види едно мъъъъничко бебе ... Който е учил дебела математика и антени, ще може да си обясни всичко това.

Хайде, стига съм философствала!  Hug Успешен ден, момичета!

# 728
  • Мнения: 0
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Моят термин е 10 март , ще се радвам да ме включите в групата Simple Smile

# 729
  • София
  • Мнения: 181
mausidreams-толкова се развълнувах от разказа ти за феталната морфология, чак нямам търпение до вторник Grinning Малко се притеснявам,че съм в рискова възраст(37г), но силно се надявам,че всичко ще е  наред Praynig
За пола на бебето: още малко и всички ще знаем, но най важното е да си имаме здрави бебчета на финала Peace
Като бъдеща мама на трето детенце от собственият си опит знам, че няма дете което да не се обича, независимо дали е момче или момиче. Hug

Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 13:21 от maiski3

# 730
  • София
  • Мнения: 181
нъфка , добре дошла при нас!  bouquet

# 731
  • Мнения: 24
maiski3 аз говоря за софия , не за другите градове. В св. "Петка" излизало за 1-2 часа БХС-то . А в МД където уж ги носят всички за 3 дни?  #Crazy  newsm78 А и интервюто беше с Кременски, който е шефа на лабораторията, и той каза че в частните клиники / не всички/ си правят сами изследванията, но нямат необходимата апаратура за това и се получават неверни резултати, вече имало такива случаи с бременни жени...  newsm78, които след това отиват пак в МД за да си направят още веднъж изследванията  Shocked
нъфка добре дошла  Hug   bouquet

# 732
  • София
  • Мнения: 181
maiski3 аз говоря за софия , не за другите градове. В св. "Петка" излизало за 1-2 часа БХС-то . А в МД където уж ги носят всички за 3 дни?  #Crazy  newsm78 А и интервюто беше с Кременски, който е шефа на лабораторията, и той каза че в частните клиники / не всички/ си правят сами изследванията, но нямат необходимата апаратура за това и се получават неверни резултати, вече имало такива случаи с бременни жени...  newsm78, които след това отиват пак в МД за да си направят още веднъж изследванията  Shocked
нъфка добре дошла  Hug   bouquet



mama_vessy , тогава всичко това на мен ми изглежда доста тревожно(неверни резултати) Shocked, как лесно биха побъркали някоя бременна #2gunfire
Сега се сещам, преди два дни се ровех в сайта на Токуда и там пишеше, че изследванията за БХС се правят или в тяхната лаборатория или в Майчин дом Rolling Eyes
Извода е, поне за мен ,само в майчин дом!!!

Последна редакция: пт, 27 авг 2010, 13:30 от maiski3

# 733
  • Мнения: 1 919
нъфка   smile3525 Добре дошла!

# 734
  • Мнения: 341
нъфка  добре дошла сред нас  Hug
maiski3, и аз съм рискова - 37, не се бой, мойто свеки е родила мъжа ми на 38, а третото си дете на 42, така че имаме време. Тук в тази възраст всички изследвания са безплатни, но амниоцентезата е задължителна  Sad.
За заглавието на темичките бих предложила да ги запазите на 1-ва страница, понеже всичките са удачни и много мили. За следваща коремчето е подходящо наистина.
Моето нещо взе да спада, но последните 2-3 дни намалих водата. При миналата бременност в отчетните течеше дискусия, дали изпитото количество вода се отразява на количеството околоплодни води. Така и не се стигна до резултат кое е правилно и вярно, но аз тогава за всеки случай (и по съвет на доки) пиех по 3 литра вода. Този път нещо изоставам с плана, дали заради това ми намаля коремчето  newsm78, в смисъл имам си го, но миналата седмица беше по-голямо, тази - болна седмица намаля, то може и от липсата на апетит да е.
mama_vessy, и аз имам по малко кръв в носа, но то си показа, гадната настинка напредва прогресивно, така че се пази и за всеки случай вземи предварителни мерки с бабини илачи - лЮмон с чай и подобни, позволени ни в дадената ситуация.
За работата за сега сама съм си шеф, та шефа първи разбра. За по-лесно написах на скайпа и така и повечето клиенти разбраха, та така си реших проблема. Сега като поръчват, първо питат как съм и дали ще мога до ... да свърша.
Имам едно морално въпросче към повторните мами. Имате ли усещането, че по-малко внимание му обръщате на това бобче. Някак ме гризе съвестта. При първото се пулехме в корема с часове, галехме го, масажи му правехме, скачахме на всяко пробождане, даже в трети месец вече убедено твърдях, че го чувствам  hahaha, а сега май най-въодушевен е малкия и той най-често ми гали корема. Той се сеща най-често за бобчето и покрай него всички знаят че "той щял да си има бебе". Малко ми е тъжно, че нямаме толкова време, пък и не чувстваме такава нужда да поглезим малко и това мишоче. Дали като се роди ще имам повече време и възможност? Милото каза, че това даже ще е още по-ухажвано и глезено, понеже сега сме 3-ма и всичките заедно ще му се радваме, но малко ме плаши това, дали ще съумеем да му обръщаме толкова много внимание и да му дадем толкова любов колкото на първото?
Бягам да готвя, че много философско стана.

Общи условия

Активация на акаунт