Любители на кучета-14

  • 48 693
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
Мили момичета, загубихме нашето хъски  Ричи- аз рядко пиша, но ви чета, дори ни има на колажчето Heart Eyes
Преди 2 дни се откачил от карабинера си- гледаме го в двор- и избягъл. Не сме на себе си, поболяхме се, търсим, лепим обяви, но го няма. За Търново става дума. Утре пак ще обикаляме. Дано успеем.
Поздрави на всички кученца и стопанките им.  bouquet

Пуснете обява в дог бг  или фейсбук, дано го намерите Peace
в тази тема имаш по-голям шанс, някой да ти помогне: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=488799.0

# 91
  • Мнения: 1 312
Надявам се вече сте намерили Ричи Praynig Praynig -дано всичко е наред :pray

Аз имам кокерче,казва се Рафа и е на 10 мецеса....Много е хубав,много е смешен,но според мен има нужда от обучение или лечение   Confused. Струва ми се ,че има проблеми с нервите... Запазихме му опашката,не сме я разяли,но някъде към 4-ти месец започна много да си я гони...Когато ходих при различни ветеринари,всички ми казваха ,че това е нормално кокерско поведение...Да,но на Рафа това му стана като тик-примерно лежи си на земята през деня,а аз чета...в момента,в който си променя положението (стана,протегна си ръката или издам какъвто и да е шум),той скача и започва неистово да се върти в кръг....
Същото е и когато го пусна  парка ,в който се срещаме с други кучета....те си играят заедно,въргалят се ,а моя сладур се върти отстрани в кръг.... Затова когато излизаме си взимаме една гумена топка и го карам непрекъснато да я гони....не че като я хване не започва да се върти,но поне тича.....
Много ми е мъчно да го гледам така,понякаога когато се върти ,си удря сладката главичка.....
Ще съм ви благодарна ,ако ми дадете съвет къде да го заведа....
  Хубав ден ви желая!!!
И хъски Ричи да си спинка у дома тази вечер!!

# 92
  • Мнения: 1 312
Мдамм,а току -що открихме ,че е изял блистер Валидол.....само едно хапче е останало ooooh!...Звъня на етеринаря-телефонът му е изключен... newsm78   

# 93
  • Мнения: 247
ЗаписТ  Mr. Green .
Ето ме отново тук сред вас. Аз бях на почивка няколко дни и бързам сега да ви изчета.

# 94
  • Мнения: 247
Мдамм,а току -що открихме ,че е изял блистер Валидол.....само едно хапче е останало ooooh!...Звъня на етеринаря-телефонът му е изключен... newsm78   

 Shocked
А нямаш ли телефон на някой друг ветеринар. Според мен трябва да го заведеш някъде възможно най-скоро.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 789
daryl hana, стискам палци да се намери!  Praynig

Sserendipity, провериха ли му аналните жлези?

# 96
  • Мнения: 1 312
Мдамм,а току -що открихме ,че е изял блистер Валидол.....само едно хапче е останало ooooh!...Звъня на етеринаря-телефонът му е изключен... newsm78   

 Shocked
А нямаш ли телефон на някой друг ветеринар. Според мен трябва да го заведеш някъде възможно най-скоро.
Ами нямам Embarassed,ама да си призная -кучо си е ок Rolling Eyes...Валидола пише ,че нямал странични ефекти при предозиране....и това ме успокоява Naughty  Дадох му повече храна от обикновено и да си лизне два пъти от пръста ми кафе,за да не му се намали прекалено сърдечния ритъм..(все едно ще помогнат тези две лизки  Sunglasses
А аналните му жлези са проверявани-и ми казаха,че не са проблемни.
Ама съвпадение-тъкмо ви се оплаквах тука ,че кучо е нервен и той си се самолекува с валидол!!
Миличкото ми.. Hug

# 97
  • Мнения: 1 335
... Малка ли е? Всички казва, че обучението е хубаво да се започне веднага щом започнат разходките...

Ми бебе си е още  Grinning  Това за "домашното" обучение си е точно така. Не! Поправям се. Обучението започва в момента, когато кученцето влезе у вас.
Истинското обучение, поне създаващо трайни навици и пр. се върти около пубертетната възраст на кучето.

mmmshushy80, на каква възрас и каква порода сте? Извинявам се, че съм пропуснала.

daryl hana, късмет! Дано скоро се намерите!

Sserendipity , нека някой от родителите ти  да потърси ветеринар. Потърсете в Гугъл който и да е  ветеринарен кабинет. Има хиляди. Никой няма да откаже да даде мнение

# 98
  • Мнения: 1 312
мхм...обадих се на един вет в Павлово-много мил  Peace. Каза ми да му дам 2-3 таблетки активен въглен и по-късно през деня някакво слабо слабително...
arcana,това с родителите беше много мило....наистина Hug

# 99
  • София
  • Мнения: 1 691
Sserendipity, и ние запазихме опашката на кокерката ни, но е едва на 4 месеца и от време на време си я гони, нооо... като си играе.
Иначе съм чела, за такива проблеми с опашката, стига се даже до здраво хапане с рани и кървища... дори отхапване на част от опашката.
Може и да е кожен проблем или просто скука... невроза също... вероятно е да не я приема за част от себе си и да се страхува от нея... помисли.

Пък това сега го прочетох, но не знам колко актуално е:
Цитат
При породите на които доскоро им режеха опашките се среща деформация на опашни прешлени, които притискат нервните окончания в областта и водят до усещане за болка или сърбеж.
Ако кучето си гризе опашката на една и също място бих ви посъветвала да направите рентгенови снимки в две противоположни проекции на засегнатата област.

http://forum.dog.bg/topic/12742-%D1%85%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D … 1%88%D0%BA%D0%B0/ [/b]

# 100
  • Мнения: 850
arcana , ние сме мини пинчер и на 9.08. ще станем на 5 месеца ето ни http://shushy80.snimka.bg/animals/ronald.511751.19903046

# 101
  • Мнения: 1 312
Sserendipity, и ние запазихме опашката на кокерката ни, но е едва на 4 месеца и от време на време си я гони, нооо... като си играе.
Иначе съм чела, за такива проблеми с опашката, стига се даже до здраво хапане с рани и кървища... дори отхапване на част от опашката.
Може и да е кожен проблем или просто скука... невроза също... вероятно е да не я приема за част от себе си и да се страхува от нея... помисли.

Пък това сега го прочетох, но не знам колко актуално е:
Цитат
При породите на които доскоро им режеха опашките се среща деформация на опашни прешлени, които притискат нервните окончания в областта и водят до усещане за болка или сърбеж.
Ако кучето си гризе опашката на една и също място бих ви посъветвала да направите рентгенови снимки в две противоположни проекции на засегнатата област.
 Виж,това е интересно newsm78  ,  Благодаря ти ,че го сподели тука
А Рафо не си гризе опашката,не му е за цел да я докопа....аз лично залагам на скука и невроза....
http://forum.dog.bg/topic/12742-%D1%85%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D … 1%88%D0%BA%D0%B0/ [/b]

Последна редакция: пн, 02 авг 2010, 22:04 от Sserendipity

# 102
  • Мнения: 1 335
mmmshushy80, Ох вярно бе! Вчера гледах снимките и мислех да моля най-любезно да спрете да качвате снимки на кучета с такива уши и снимки като последната с пупата. Имам фетиш кум уши и шкембета явно ...  Crazy
Сега сериозно. Тестисите слизат в скротума на 4-5 ден от раждането на кученцето, най-късно до 10-тия би трябвало да са си на мястото. Иначе състоянието се нарича крипторхизъм (едностранен/двустранен).
Ще е добре да се консултираш с док. Предвид, че е дребосъче, може да не ги намираш с палпация, сръчен ветеринар може да ги намери. Според мен си трябва опитна ръка, защото се сещам за питбул, за който можех да се закълна (а и не бях само аз), че е крипторх, а се оказа, че си е наред момчето.

С риск да бъда груба, моля да не цитирате безумия като това за притиснатите нервни окончания! Подобни твърдения като това за сърбежа, защото не е отрязана опашката са повече от ... идиотски!

# 103
  • Мнения: 1 312

С риск да бъда груба, моля да не цитирате безумия като това за притиснатите нервни окончания! Подобни твърдения като това за сърбежа, защото не е отрязана опашката са повече от ... идиотски!
  Ами добре,но тогава каква е причината поради която режат опашките на тези сладури?? Thinking  Някой има ли обяснение?

# 104
  • Мнения: 1 712
Здравейте,
отдавна не съм писала,но редовно ви чета.Всички кучовци са страхотни  Hug

Искам да попитам вашите кучета имат ли ваксина срещу лаймска болест?И някой ако знае подробности кога се бие и т.н

Общи условия

Активация на акаунт