метален мост или металокерамичен мост :)

  • 13 851
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 174
Мост се слага само на липсващи зъби само когато има празно място..

# 46
  • Мнения: 174
Има ли някаква вероятност понеже зъба е счупен след паднала коронка и има части към бузата да се запълни дупката, да се доизгради и да му се сложи коронка или задължително  се слага мост?
 
 
Та значи короната паднала отиваш на зъболекар няма какво да чакаш..Според мен ако корена е здрав няма причина да неможе пак да се дозигради и да ти сложат корона ..А за да ти сложат мост.. това ще е евентуално ако от зъба ти нищо нестава и корена не е здрав в тоя случай зъба трябва да се извади..Това ще се установи със снимка на зъба когато се види какво е положението.Но аз небих бързала дори и да ти каже че трябва да се извади отиди при няколко стоматолога все някой може друго да ти каже.. Ако ти извадят зъба не е хубаво..пак оставиш ли празно място  зъбите се разместват..В случая е наложително да сложиш  изкуствен зъб!И моста се слага само на липсващи зъби демек като ти извадят зъб и мястото зарасне добре .. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 558
Благодаря!

# 48
  • Мнения: 397
didyordanova,защо ще ти слагат мост само на един зъб?Така май много се претоварва този,който ще носи висящото тяло  Thinking

# 49
  • Мнения: 174
за да пилят по малко зъби ... амии ще го пазя твърди неща няма да ям и без това не ям твърди работи Simple Smile от няколко месеца Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1
моят зъболекър ми е оставил под металокерамичен мост жив зъб и сега трябва да бъде свален за да се лекува зъба и наново цялата процедура нов мост  и тн така че сами преценете  newsm78

# 51
  • Мнения: 174
Ами за това преди да се сложи мост на даден зъб  първо зъба се гледа дали няма някакъв проблем и се лекува и тогава се прави за мостоносител..Трябва зъба да няма никакви проблеми за да се постави мост на него...

# 52
  • Мнения: 690
    Доколко зъбът  има някакви проблеми преценява единствено зъболекаря.  Щом той е преценил, че зъбът може да остане жив, има своите важни основания затова. В редица случаи, мостът трябва да се свали и да се проведе лечение на зъба, като се отстранява неговата пулпа. Това пак е част от лечението, защото не винаги пациентите отиват на време при зъболекарят. В такъв случай, зъболекарят предпочита да премахне пулпата на зъба, след като последният е толкова възпален, че не може да остане жив. Критериите затова, дали зъбът да остане жив или не се предмет на сложна наука която се изучава от лекарите по дентална медицина. След като пациентите нямат нужните знания, за да определят критериите за лечението е по - добре да не оспорват мнението на университетският авторитет. Зъболекарите изучават тези неща 6 години, преминават редица квалификационни курсове, струващи много средства и пак не могат да кажат с категоричност доколко един зъб трябва да остане жив или да се лекува. Важно е зъбът да се наблюдава и ако зъболекарят реши  го лекува, като му премахва нервите. Може последният да направи това предварително. Преценката се извършва по сложни критерии и е смешно пациента да дава мнение за тях. Това не значи, че зъболекарят се мисли за по - велик от пациента  и се надува.  Ако лечението се усложни, пациента трябва да го заплати, все пак става дума за здраве а не за покупко-продажба на акумолаторни батерии. Въпреки, че съзнанието на българският пациент е такова, че е по - склонен да заплати за последната без да възроптава.

# 53
  • Мнения: 174
И да се пъчиш , че един зъболекар ми учил 5,6 години и колкото и да е дипломата нищо недоказва!!!Това си е доказано по простата причина , че има куп зъболекари , които не си разбират както трябва от работата за това и пациентите нямаше да сменят зъболекари ако си разбираха от нещатата както трябва.Аз имам 2 зъба некъдърно лекувани и без тях си останах..Сега нямаше да имам грануломи по зъбите ако беше обратното..

# 54
  • Мнения: 690
И да се пъчиш , че един зъболекар ми учил 5,6 години и колкото и да е дипломата нищо недоказва!!!Това си е доказано по простата причина , че има куп зъболекари , които не си разбират както трябва от работата за това и пациентите нямаше да сменят зъболекари ако си разбираха от нещатата както трябва.Аз имам 2 зъба некъдърно лекувани и без тях си останах..Сега нямаше да имам грануломи по зъбите ако беше обратното..
   Пациента трябва да се интересува какво лечение ще му бъде извършено. Освен това ендодонтското лечение/ кореново лечение/, ако зъбът позволява да се направи качествено е доста скъпо. Поне 3-4 пъти по скъпо от лечението с евтини материали. Няма как евтиното лечение да е по -добро от скъпото. Това е все едно да си измиеш ръцете без вода и сапун.

# 55
  • Мнения: 174
Чакай сега гоовориш ми скъпо-евтино..В случая това няма значение цената ако ще и 3000 лева да е .. Въпроса е да се направи както трябва..А това става с добър зъболекар..в практиката.. Naughty Защото има такива пак си вземат скъпо ама пак нищо нестава от тях като зъболекари..За това нямаше да реват пациенти тоз ма осакти тоя ме "окипази" и т.н... или от неточни контрукции защото и това се среща... Laughing

# 56
  • Мнения: 420
ако отдавна е паднал зъба,преди 2 години примерно ще може ли да се направи мост?  newsm78

# 57
  • Мнения: 174
ами може и да може но нека стоматолог прецени след преглед аз съм пациент Naughty

# 58
  • Мнения: 397
Xylometazolin да ме извинява,ама ако иска да му покажа снимката на два зъба върху които стоматоложка УЧИЛА 6 ГОДИНИ ми сложи мост-резултата е,че тези зъби аз вече ги нямам,а тя въобще не ме беше уведомила за състоянието им.Сега АЗ ПАЦИЕНТА се научих да разчитам рент. снимки по-добре от някои учили 6 год.,защото не се знае  кой с колко си е взел дипломата,особено след като направиха обучението платено,и дали стимула да се вземе тя не е  единствено от финансов интерес,което напоследък мн.често се доказва от многото пострадали  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 174
Подкрепям те rol и с двете си ръце..Защото и аз съм много препатила от зъболекар..Сега ме лекува друг най-добрия  в града ни плащам като арабин но ще ме оправи и пак ме е страх..Да невярваш на зъболекари в днешно време... Cry

Общи условия

Активация на акаунт