Против уроки

  • 66 337
  • 160
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 884
Нищо лошо няма в един обичай като връзването на конец с мъниста.
Ами явно има...
Във всяка такава тема предупреждавам - не поставяйте нищо по децата си, опасно е!
Аз не вярвам в подобни неща, но заради майка ми сложих червен конец на ръката на детето. Беше успяла да го махне и да се задави, повръщаше мляко и се даваше с конеца в гърлото й ...
Дръжте всякакви върви, топченца, сини очи и др. дребни неща далеч от децата си, няма да помогнат, но със сигурност са опасни!
Защо в стремежа да предпазим детето от някаква хипотетична вероятност да бъде "урочасано", да го изложим на абсолютно реален риск?
Не съм връзвала конец и синът ми никога не е бил урочасван.

# 76
  • Мнения: 567
Конци,маниста и всякакви бабешки измишльотини не бих сложила на детето си.
Странно и смешно ми е като видя и голяма жена,майка на две деца например с вързано конче и тя  Joy
Просто изглежда смешно,упреквайте ме-това е мнението ми.
Анджелина Джоли и тя сигурно има конче,че я е страх от уроки  Wink

# 77
  • Мнения: 46 657
За Джоли не знам, но много други носят, секта ...
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=519&aid=12515

# 78
  • Мнения: 210
Извини ме,но нищо жалко не виждам. Човечеството от край време издига в култ какво ли не. Crazy Нищо лошо няма в един обичай като връзването на конец с мъниста. Ти сега и мартеницата заплю, защото и тя се е слагала,за да са бели и червени (здрави) децата  Peace
Реално погледнато, то и връзването на мартениците си е езически обичай, но поне символизира нещо хубаво. А пък честно казано тези, конци, мъниста с очи и т.н. ми изглеждат някак вещерски. Пък и аз лично, ако вярвам, че някаква висша сила ще ме пази предпочитам да вярвам, че това е Господ, а не добрият стар червен конец! Simple Smile
Хванах се за думата ЖАЛКО, жалко е да ти е гладно детето, да го малтретираш,да не се грижиш за него с обич и нежност. Нема нужда от толкоЗ силни думички май  Mr. Green
Уф ,какво хубаво, колкото един конец ще ти опази детето от болест, толкова и от "лоши очи". Crazy
Ако не ви се говори за уроки, нека говорим по-точно за намеса в енергийното поле, инфо на всякъде има за този феномен  Crazy
И хич не се чудя на известните, аз имах един възрастен колега преди години (беше ме харесал за снаха Crazy). Колкото пъти го срещнех, толкова пъти ме болеше глава Crazy Никак не го наричам това (и аз съм скептична), просто факт. След две години напусна, и от тогава спря този цепоглав Peace
Просто съм на мнение,че до прозрение се стига само ако не отричаш необяснимото (говоря в научен аспект и като цяло,не за тъпите уроки).
Дъщеря ми носеше конец до скоро, никога не й е падал, просто въпрос на хубав възел Mr. Green
На синчето не съм слагала, но вярвам твърдо,че хората са като телата на Нютон, когато не са в покой си взаимодействат Peace
Не знам на вас какво ви е смешно, но мога да ви кажа само,че много учени работят в тази област през годините, но така и не успяват да намерят обяснение на този феномен, говоря за физици,биолози,математици, не за български врачки и разни кукувици Peace
Ок, веднага се редактирам за "У"-то Wink

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 01:45 от margarete

# 79
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Абсолютно има такова нещо!
Има хора,които само като се доближат на 2-3 метра от мен,направо ме убиват с негативната енергия,която излъчват.
Най-лошото което можа да ми се случи е,че свекърва ми е т.нар. енергиен вампир и всеки път когато е наоколо  даже изпадам в кофти състояние,липсва ми желание да говоря и след това с часове ме боли галва.
И моля,без коментари от типа "Е,много ясно че така ще кажеш!",защото това е факт,колкото и да имам желание да се чувствам добре около нея.

Margarete,уроки е.    Hug bouquet

# 80
  • Мнения: 920
Всеки има право да вярва в каквото си иска.
Sarcasm™ точно свеки ли се намери да е енергиен вампир Mr. Green Това в кръга на шегата  bouquet  Grinning
Това за баенето, зная че се редят думички, които се степенуват по - големина. Най - често се нареждат животни, примерно котка, куче, кон нещо такова. Един вид важно е степенуването по големина, иначе ако ги чуеш реално говорят пълни безмислици,просто са важни думите и тяхната подредба. Доколото си спомням думите носеха някаква енергийна вибрация.
И аз съм попадала на енериен вампир, след няколко минути прекрани с него бях като парцал, веднъж една не припаднах. Беше адски неприятно, имах чувството че главата ми ще се разцепи от болка и световъртеж след среща с този човек.
Колкото до бебешкото уроки и съпътстващия рев - мога да посъветвам авторката на темата да търси и други причинми освен уроки, като например жажда, глад, топло, дискомфорт или просто понякога бебето може да има нужда да бъде гушкано, а не да му се бае.

# 81
  • Мнения: 46 657
...
Има хора,които само като се доближат на 2-3 метра от мен,направо ме убиват с негативната енергия,която излъчват ...

А забелязала ли си, че тези хора винаги по една или др. причина са ти антипатични, дали ще е с външен вид, поведение, отношение, но нещо те дразни в тях? Ти си настроена негативно и си убедена, че ей сега ще ти навредят. Самовнушението е много страшно и силно нещо. Ако сега седнеш и 2 часа мислиш как ще те заболи глава, вероятността наистина да стане е голяма.
След разходка или при превъзбуда от много нови впечатления за деня, бебето е в по-особено състояние, за него това е голямо натоварване, съчетано с една объркана и уплашена майка, която е под напрежение, нещата наистина стигат до рев. При умора или психическо натоварване едно освежаване с вода вътрешно и външно връща силите - това е ефекта от измиването на очите, не със светена, ами с всякаква вода, едно баене успокоява майката и когато тя вътрешно се убеди, че всичко е наред, бебето също е спокойно.
Всеки има право на избор в какво да вярва, но вие сами предизвиквате всичко това, каквото сам си направиш, никой друг не може ...

# 82
  • Мнения: 6 446
... едно баене успокоява майката и когато тя вътрешно се убеди, че всичко е наред, бебето също е спокойно.
Това е и моето обяснение за баенето.
Бебето/детето винаги усеща нервна майка.
Ако майката вярва на уроки/баене след като премине знае, че детето ще се успокои и тя е спокойна.

# 83
  • Мнения: 920
...

А забелязала ли си, че тези хора винаги по една или др. причина са ти антипатични, дали ще е с външен вид, поведение, отношение, но нещо те дразни в тях? Ти си настроена негативно и си убедена, че ей сега ще ти навредят. Самовнушението е много страшно и силно нещо. Всеки има право на избор в какво да вярва, но вие сами предизвиквате всичко това, каквото сам си направиш, никой друг не може ...
Не мога да се съглася, въпросния човек, който ме караше да се превивам от главоболие, беше един абсолютно непознат з амен човек - клиент, към който нямах отношение, на петата минута от разговора ми с него си фъфлех все едно съм се напила. Накрая станах и го прехвърлих на друг колега, който също се оплака от после от дискомфорт без да съм му казвала защо аз се оттеглям от разговора.
"Ако майката вярва на уроки/баене след като премине знае, че детето ще се успокои и тя е спокойна" Това е абсолютно вярно.

# 84
  • Мнения: 46 657
На всеки му се е случвало да блокира, на мен дори, когато съм била сама - ниско кръвно, жега, студ или др. моментно състояние, хиляди са причините, все пак сме хора.

# 85
  • Мнения: 920
На всеки му се е случвало да блокира, на мен дори, когато съм била сама - ниско кръвно, жега, студ или др. моментно състояние, хиляди са причините, все пак сме хора.
Да, но случаят за мен беше странен и се чувствах така  за първи път.
В крайна сметка, ти намираш рационално обяснение, аз залитам малко в друга плоскост и търся по - нестандартно обяснение. Нали затова всички сме различни Grinning

# 86
  • Мнения: 46 657
Да, така е Peace не мога да търся вина в др. човек за дадено мое състояние Blush

# 87
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Кефите ме, девойки.
Чули-недочули и чели-недочели връзвате конци и вярвате в тяхната защита.
И изобщо не ви хрумва, че този конец се връзва от определен човек на определена дата.
Излагате бебетата си на рискове следвайки странна модна тенденция.

http://www.btv.bg/news/story/134318

# 88
  • Мнения: 920
Кефите ме, девойки.
Чули-недочули и чели-недочели връзвате конци и вярвате в тяхната защита.
И изобщо не ви хрумва, че този конец се връзва от определен човек на определена дата.Излагате бебетата си на рискове следвайки странна модна тенденция.
http://www.btv.bg/news/story/134318
Това за първи път го чувам.Явно съм бая недочела и недочула.

# 89
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
...
Има хора,които само като се доближат на 2-3 метра от мен,направо ме убиват с негативната енергия,която излъчват ...

А забелязала ли си, че тези хора винаги по една или др. причина са ти антипатични, дали ще е с външен вид, поведение, отношение, но нещо те дразни в тях? Ти си настроена негативно и си убедена, че ей сега ще ти навредят. Самовнушението е много страшно и силно нещо. Ако сега седнеш и 2 часа мислиш как ще те заболи глава, вероятността наистина да стане е голяма.

В момента се сещам за един комшия,излизахме в една компания преди години.
Ами супер свежо момче,с чувство за хумор,интерлигентно...
Е,само като го видех,как да задава от ъгъла на блока и се скапвах.
Язък,за приятното момче.  Mr. Green

Sarcasm™ точно свеки ли се намери да е енергиен вампир Mr. Green Това в кръга на шегата  bouquet  Grinning

Да бе!  Flutter
Егати късмета!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт