Против уроки

  • 66 314
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 272
По-тесногръд коментар не бях чела!

п.с. Аз лично не съдя хората за избора им в какво да вярват и в какво не! Не всичко е математика и химия и теория за еволюцията на човек от маймуната до наши дни!

Хубава вечер  Peace

# 16
  • Мнения: 46 641
Във всяка такава тема предупреждавам - не поставяйте нищо по децата си, опасно е!
Аз не вярвам в подобни неща, но заради майка ми сложих червен конец на ръката на детето. Беше успяла да го махне и да се задави, повръщаше мляко и се даваше с конеца в гърлото й ...
Дръжте всякакви върви, топченца, сини очи и др. дребни неща далеч от децата си, няма да помогнат, но със сигурност са опасни!

# 17
  • Мнения: 299
Няма нищо лошо да се вярва в бабините деветини. Още повече , че един червен конец нищо не пречи. Връзва се на лявата ръка , защото според бабите лошата енергия влизала точно от там.  Peace И моето дете носи още от изписването му от болницата. Освен това , на креватчето има оченце против уроки. Може и да не помага , но и в никакъв случай не вреди.

# 18
  • Мнения: 519
Иначе против уроки може да се сложи и скилидка чесън под матрака
Ужас!!!
кое му е уж Thinkingасното
Ужасно е съвремена млада жена да вярва на бабини деветини и да е суеверна. Ужасно нелепо е, да се връзват каквито и да било конци по ръцете на децата и да се вярва, че това ще им "донесе" здраве и ще ги пази от "уроки". Ужасно е да си съсипеш скъпият детски матрак, напоявайки го с миризма на чесън и да принуждаваш детето си да спи в тая смрад. Това е му е ужасното.
А за тези, които не знаят, това с връзването на червен конец е останало от едно време, когато като са се раждали близнаци, бабата (акушерката)  е връзвала червено конче на ръчичката на това бебе, което се е родило първо. Просто за да ги различават. Има го това в нета, на който му се търси- може да го прочете. Не знам обаче, кога този прословут червен конец се е превърнал в средство против "уроки", тъй като първоначалната му идея не е била такава  Peace
без думи просто smile3532

# 19
  • Мнения: 320
И моето момиче имаше конец на ръката но на няколко пъти се опита да го изяде Rolling Eyes и го махнах

# 20
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Няма значение на коя ръка е конецът.
Другото, което съм чувала и виждала да се носи е синьо мънисто.

# 21
  • Мнения: 9 471
Двете с дъщеря ми носим червените кончета на лявата ръка!Не знам,обаче защо Sunglasses

# 22
  • Мнения: 1 424
Синът ми  от родилното има червено конче на ръката - на лявата. Peace

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
За предпочитане е да бъде само конче без мънисто, че може да го глътне.

# 24
  • Мнения: 920
И аз му бях сложила на моя син конче, по - точно баща му оплете нещо като гривничка, после само падна и не съм му слагала нищо повече. Сега ако трябва да решавам за конеца - няма да му сложа. Наистина няма смисъл.
Не се сърди, човече  това което ви се е случило е ужасно.

# 25
  • Мнения: 3 241
На малко дете не се слагат НИКАКВИ връвчици, бижута и други глупости.
Камо ли чесън, който да вземе да си сложи в устата.

Как ги измисляте тези неща - направо не знам  ooooh!

# 26
  • Мнения: 943
А , като го носите урочасват ли пак децата ви.и ние сме с конче , но няма никаквъв ефект , все е урчасана , аз вярвам в лошите очи , бебето ми много плаче , ако е урчасана и когато и се бае спира след 10 минути и греива като слънце.добре че майка ми бае и чука яйца - ако сте чували и за това.златна е на много бебета е помогнала.

# 27
  • Мнения: 920
Mоето момче се съдираше от рев,когато беше бебе, майка ми веднага реши че е урочасано, дойде някаква баячка - шаманка и му бая. резултатът беше - никаква промяна. все си се съдираше от рев. дотам бях с приказките за урочасване. с или без конец, все си ревеше. като поотрасна се успокои, говоря за към 9-10 месеца. свеки каза, че мъжът ми е бил такъв ревльо, ни баячки, ни конци са му помогнали.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 932
На дъщеря ми мама й върза червен конец, даже беше с мънисто. След като успя да го свали, го махнах и го завързах на леглото й.
Не помня на коя ръка го завърза мама.

Не знам дали има значение на коя ръка се връзва. За щерката мама сама й го върза. За синът ми нямаше възможност, настоятелно "пишеше" по скайпа за какво ли не.

# 29
  • Мнения: 186
Няма нищо лошо да се вярва в бабините деветини. Още повече , че един червен конец нищо не пречи. Връзва се на лявата ръка , защото според бабите лошата енергия влизала точно от там.  Peace И моето дете носи още от изписването му от болницата. Освен това , на креватчето има оченце против уроки. Може и да не помага , но и в никакъв случай не вреди.

Напротив има лошо,по-точно бих казала,че няма нищо хубаво,всичко това е култ към предмети,риск да навредите на здравето на децата и прочие,не че лошото го няма,но ако не вярваш,че сам Бог те пази,как би могъл да те опази един конец или скилида чесън.Жалко е,че хората учат децата си да вярват на тези мерзости,а не учат децата да вярват в Бог,че Той винаги ще ги закриля и ще им помага.И ако вземете да прочетете една Библия ще разберете колко лошо има във всички тези неща

Общи условия

Активация на акаунт