Намаляха мокрите памперси!

  • 1 160
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 562
Здравейте,
ние сме на 4 месеца, само на кърма, храним се на около 3 часа - на поискване  Grinning Правим около 6 часа нощна пауза.
Днес бяхме на консултация - наддали сме 1кг. + 5см., пълним памреса редовно.
Това, което ме притеснява, че от 2 дни нощните памперси са почти сухи. Тя буквално не е пикала цяла нощ newsm78
Преди не беше така - сутрин памперса щеше да се разпука. Питах док, а той каза че след като няма разстройство няма проблем!
Аз обаче не съм сигурна, не ми се струва нормално 4 мес бебе да не пишка цяла нощ!
Освен това нали след 3 мес започват да наддават по-малко, а ние пак кило newsm78

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 12:18 от Рошл@

# 1
  • Мнения: 1 691
Това за пишкането и аз съм го забелязала - има нощи, в които направо подгизва, и други, когато се буди суха (или почти суха). Обяснение нямам, но и не се притеснявам, щом детето видимо е добре.

# 2
  • Мнения: 3 562
Благодаря ти Мата Космата , това че има и други, които не пишкат по цяла нощ ме успокоява, но вече сериозно се замислям да започна да давам вода!

# 3
  • Мнения: 468
 А през деня нормално ли пишка? Ако- да, аз не бих се притеснявала. Вода защо? Пълните пелени са показател за това, дали кърмата му е достатъчна, при вас очевидно е Simple Smile. По- сериозното наддаване може да означава, че изпива повече "задно" мляко, но не знам как това се отразява на пишкането. Пък и килограм четвъртия месец, май е често срещано( 900 гр, сочат данните при малката ми дъщеря), следващия ще е по- малко.

# 4
  • Мнения: 3 562
През деня ги мокри и пак не така като беше до преди два дни. Мисля си дали не е свързано с това, че аз доста намалих водата newsm78
Надявам се да спре да качва с такива темпове. Докато първия месец се борихме за всеки грам, сега ми се виждат много ...  ooooh!

# 5
  • Мнения: 190
Здравей,
Хич не се безпокой за пампитата. При нас също има нощи, след които памперса е сух - просто не е пишкал толкова. Не давай вода - тази, която се съдържа в кърмата е напълно достатъчна.
Сега колко тежи бебчо?

# 6
  • Мнения: 3 562
...Сега колко тежи бебчо?
Днес бяхме на консултация 6500-61см.-4м4дни, много сме дръпнали на см, за сметка на 3-тия месец - там бяхме слаба работа Wink
Миналия месец - кило, този месец - пак ooooh!

# 7
  • Мнения: 190
За 4 месечно бебе не мисля, че тези кила са много, нормални са. И ние бяхме горе-долу толкова на вашата възраст и никой не ми е казал, че са много. Освен това един месец да наддава повече, а друг - по-малко също е нормално явление. Не се безпокой. Карай си, както до сега, кърми на поискване, не пълни коремчето излишно с гола вода и така.  Peace

# 8
  • Мнения: 468
През деня ги мокри и пак не така като беше до преди два дни. Мисля си дали не е свързано с това, че аз доста намалих водата newsm78
Надявам се да спре да качва с такива темпове. Докато първия месец се борихме за всеки грам, сега ми се виждат много ...  ooooh!

 Може би яде по- малко, затова и пишка по- малко. Може и да се променя, защото пораства. А за килограмите е рано да се притесняваш, детето засега е идеално Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 3 562
edi_vet , Тиквен цвят благодаря за подкрепата. Аз сега търся мокри памперси, а не като в началото - наакани  Crazy
Ще прородължа както до сега - кърмене на поискване. Вчера мн се шашнах и започнах да давам вода, ама тя така я плюе и бута шишето с езиче навън ooooh! отказвам се, няма смисъл  Laughing

# 10
  • Мнения: 86
И аз да се включа набързо - и при нас беше така, че и досега има такива нощи, макар ние да сме без памперс (Така даже по- лесно се вижда какво става). И аз се безпокоях на моменти, че не и стига млякото и т.н., но като се насукваше без да изпразни гърдата и наддаваше - се примирих. Смятам, че както някой беше споменал по-горе, просто растат и се променят. В това отношение съм забелязала, че има различни периоди с различни навици т.е. ака 2 пъти на ден, после по веднъж, само следобед, после само сутрин, после дори през няколко дена; с пишкането пак така....яденето, спането...Наблюдавай си детенцето, мисля че няма нужда от притеснение обаче.  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 4 560
И при моя бебок беше се получило така. Няма как да не стига кърмата, защото още няма 3 месеца, а вече е удвоил рожденото тегло.
Но понеже е опериран спешно след раждането, много се притесних да не е станал някакъв проблем.
Говорих с консултантки по кърменето, писах и в блога на Хедра. И ме успокоиха, че щом детето изглежда спокойно, лигавицата на очичките и устата е ок, кожата също е ок, най-вероятно няма проблем. Просто с порастването на децата се променя и ритъма на изхождане.



# 12
  • Мнения: 3 562
Дано, да сте прави Praynig тази сутрин памперса пак беше сух  ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 715
И моето дете ако яде малко през нощта, е с малко намокрен памперс. Нормално е, според мен, при 6-часова пауза да не пишка нощем. През деня нали са достатъчно мокри?

# 14
  • Мнения: 3 562
..........През деня нали са достатъчно мокри?

Сравнявам с положението до преди 3 дни - мокри са, но не така, както тогава Thinking Успокояваме факта, че все ак пишка, но ...

Общи условия

Активация на акаунт