ДУФАСТОН

  • 5 292
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 535
Здравейте,

След 2 сп. аборта (късни) съм бременна в 8г.с. и знаех, че ще пия Аспирин и евентуално ще бия фраксипарин (имам ген за тромбофилия). Но днес на прегледа, док. ми изписа Дуфастон. Аз много се шашнах, да не говорим колко мразя разни силни лекарства и препарати, особено пък по време на бременност, и особено хормонални.... аз даже фраксипарина не съм почнала още, че по този отпускарски период нито с докторката, която ми го изписа мога да се свържа, нито с лекаря, който мислех да ме следи...  Доктора, при когото отидох ме увери, че може само да помогне Дуфастона, ама на мен май не ми стиска ей така да го почна. Има ли някоя от вас, която покрай другите лекарства е пила Дуфастон? Може ли да навреди нещо? Информацията из нета за Дуфастон е все свързана с менструация и други проблеми, но не с бременност  Thinking

Освен това, според доки мога да мина и само с Аспирин и Дуфастон, без фраксито  newsm78 Не знам вече... тотално се обърках, а май вече нямам много време за мислене...

Последна редакция: чт, 29 юли 2010, 20:46 от Zagorka

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 485
Дуфастонът е прогестерон, който само може да ти помогне. Сигурно 100% от жените с рискова бременност го пият. Аз също пих до 12 г.с. Не знам защо се чудиш и за фраксипарина, особено щом ти е препоръчан. Макар че аз нямах много индикации за нужда от него, също го слагах след два спонтанни аборта. Не съм си и помисляла да си спестя нещо, което само ще помогне, няма да навреди. Аз го започнах още в 6 г.с. Време за мислене наистина нямаш.

# 2
  • Мнения: 182
И с двете си бременности съм пила Дуфастон. Изписваха ми го след прокървяване в началните седмици. Не ми е навредил по никакъв начин.

# 3
  • Мнения: 1 335
Дуфастон (синтетичен прогестерон) се предписва за редица състояния, в т. ч. за задържане; в това отношение лекарят ти е изключително прав да го препоръчва. С нищо не би навредил на бременността. Що се отнася до терапията с Фраксипарин - не бих си и помислила да не се съобразя с назначеното лечение, особено предвид клиниката досега.

# 4
  • София
  • Мнения: 70
Според мен трябва да започваш с фраксипарина веднага.

# 5
  • софия
  • Мнения: 1 201
И аз мисля, че трябва да започваш и Дуфастона, и Фраксипарина моментално, особено предвид спонтанните ти аборти няма какво да го мислиш-аз съм на Фраксипарин още преди да разбера дали ин витрото ми е успешно, а прогестеронов гел съм слагала до 16-17 г.с

# 6
  • Мнения: 162
Момичетата вече са ти отговорили затова няма да ги повтарям.И аз съм на същата терапия и също ще пия и дуфастон до към 12 г. с.
Изобщо не му мисли тези лекарства само помагат.Аз започнах фраксито веднага след положителен тест.Не отлагай ,при нас той е животоспасяващ.

# 7
  • Мнения: 535
Благодаря ви, момичета, взех си Дуфастона и от днес го пия. Малко изчаквам с Фраксипарина, да се свържа с докторката, защото даже не знам каква доза трябва да е за мен. Дано да успеем да се чуем тези дни  Peace

# 8
  • Мнения: 2
zdraveite i ot men!predi mesec blizo razbrah 4e sam bremenna sled kato testa se okaza polojitelen bqhme v eoforiq az i maja mi mnogo zaradvahme poneje predi malko pove4e ot polovin godina se ojenihme ,i kato vsi4ki dvoiki sme iskali da si imame bebe no ne bqhme  go planirali.no kakto i da e prodaljih da rabotq ,rabota sv1rzana s tejak fizi4eski trud-gotva4 i sled sedmica,zapo4nah da karvq,po malko,no dni predi zapisaniq mi 4as pri genekologa polu4ih kravoizliv i otidohme vednaga v spe6noto. :cry:mnogo se upla6ih ,lekarkata tam mi kaza 4e tv1rde v1zmojno zaedno s sasiracite da e izpadnal i embriona,no sled kato me predleda  vidq 4e e tam no imalo razlepqne ,i tay kato bqh v samoto na4alo na bremennosta v 6 sedmica nikak ne me obnadejdi,kazami 4e dori i da se pazq ne e izkliu4eno da padne ,no ni6to ne se znaelo vse o6te ,trqbva da 4akame ,izpisa mi dufaston i taka.na drugiq den si vzeh bolni4ni  i samo legah.postepenno kravote4enieto mi spq.moq genekolog sa6to ne me zaradva s diagnozite napravi mi isledvaniq , izpisa otnovo dufaston,folieva kiselina i no 6pa i kaza, 4e postepenno 6te namalqme dozite na dufastona za da ne zapo4na da karvq otnovo 10 dni po 3,  10 dni po 2  i 10 dni po 1.imam nazna4ena p1rva konsultaciq na 25.08.2010 i se nadqvam da ne6tata da sa se podobrili,da 4uq ne6to okorajava6to!!!     http://www.bg-mamma.com/ticker/38034

# 9
  • Мнения: 1 335
Привет и моля те пиши на кирилица!
Отлепване може да има по различни причини. Не ти ли изписаха нещо като Но-шпа? Би трябвало.
Не бих чакала до 25 август. Ако сега си в 6 г. с. то следващата седмица фетуса ТРЯБВА да има пулс ако всичко е наред. Ще има и яснота какво се случва с отлепването.
Гледай да полежаваш повечко и не мисли страшни неща.
Иди на ехограф другата седмица.
Успех!

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте имам няколко въпроса.
Имах леко кървене в средата на миналия месец отидох на лекар и казаха че сам бременна.Лекарката ми изписа утрогестан и но  шпа.На второто посештение при лекаря трябваше да прати за изследвания но каза че има някакив проблем и да отида след два дни пак да ме види.Понеже се притесних и отидох за второ мнение.Лекарката каза че е визможно да се развива по бавно и затова да има проблем.Когато отидох при моята лекарка тя каза че плодния сак отговаря на седмиците спря ми утрогестана и ми назначи изследвания които взех още същия ден и казаха че са в норма.
Въпросот ми е има ли някои с подобен проблем?И ако имам проблем не би ли следвало незавесимо дали сам на лекарства или не да имам някакви симптоми че нещо не е наред?
Благода придварително на тези които ми отговорят

п.п.
Септември месец имах един спонтане оборт и много се притеснявам да не се повтори

# 11
  • Мнения: 535
vladi, аз много не разбрах какъв точно е проблема като са ти в норма изследванията  newsm78 Не си писала и в коя седмица си...

А колкото до това дали нещо може да се случи без да имаш симптоми - да не те плаша, но аз миналата година в 18 г.с. отидох на лекар и ми казаха, че бебето е без пулс и това се е случило преди около 2 седмици, без нищо да усетя, така че.... да, възможно е. Което разбира се не означава, че при теб ще е така. Просто за съжаление, никога не може да си сигурна  Tired

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 485
Как така си отговаря на седмиците, пък се развивало по-бавно??? Не знам защо са ти спрели утрогестана при положение, че си кървяла ooooh!
Не знам икакви са тези изследвания, които може да показват , че бременността е наред. Освен ЧХГ разбира се, макар че за да се разбере дали върви добре бременността, то се изследва  два пъти.
 Може и да нямаш симптоми в началото, че нещо не е наред. Аз си носих кухо яйце до 11 г.с. само с едно кафеникаво зацапване в 9-та.
Всъщност какъв е проблемът при теб?

# 13
  • Мнения: 1
Привет и от мен! Момичета така е лекарите трябва да се слушат и да се изпълнява всичко което се каже. Аз също съм с два спонтанни аборта в 7г.с и 12г.с.  направихме си няколко вида изследвания и се оказа че съм носител на генотип 4G/5G (тромбофилия) Сега отново съм бременна в 9 г.с и  още щом разбрах веднага почнах аспирина и фраксипарина без да губя време . Пия още нош-па, фолиева киселина,папаверин и дуфастон зареди болки и прецапване. Какво да кажа и за мик не съм си мислела да не взема нещо. Трябва да имаш доверие на лекаря си. Вече два пъти ходих и чухме сърчицето  Grinning Моля се този път всичко да е наред. От днес май ще почвам папаверин на инжекции пак имам контракции. Децата искат жертви  Simple Smile На 16 август съм на консултация стискайте палци.

# 14
  • Мнения: 162
 Честито за сърчицетоМихова,!:hearts:
Стискаме палци всичко да е наред! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Hug

Общи условия

Активация на акаунт