Не иска каша.Дайте съвет!

  • 6 447
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
 Споко и без каша може. Не насилвай детето, давай му нещо друго.

# 16
  • Мнения: 1 558
И какво като не иска каша? newsm78 Изобщо не е задължително да яде точно каша.Давай му това,което обича детето. Peace

# 17
  • Мнения: 10
Здравейте мами!Благодаря Ви за всички съвети!Изчаках няколко дена и сменихме кашата.За сега хапва с апетит....Не знам кое от двете проработи,но стана работата! Simple Smile Въпросът ми е,ако пак реши да не яде каши/което не ме притеснява/,с какво мога да заместя следобедното хранене?Още не сме стигнали до глутена.....

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 626
Не е никак задължително изобщо да заместваш хранене, нали знаеш?! Като не харесва каша, не даваш и толкова. Ако пак откаже кашата, освен за плодово пюре следобед не се сещам за друго, което можеш да предлагаш. Моето бебе е на 7 месеца и яде следобед през ден каша, иначе плодово пюре( въведени са 3 плода). Но пък винаги след това суче, така че проблем с количеството на твърдата храна нямам  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 15
Бебето ти може да предпочете домашна каша, която между другото със сигурност ще е и по-хранителна. Състои се от няколко счукани бисквити, малко мляко, бучка масло ( може и без мляко и масло ) и плодове по избор- круши, праскови, пъпеш, ябълки, банани...Желая ти късмет и ящно бебе ! Simple Smile Hug  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 39 936
Бебето ти може да предпочете домашна каша, която между другото със сигурност ще е и по-хранителна. Състои се от няколко счукани бисквити, малко мляко, бучка масло ( може и без мляко и масло ) и плодове по избор- круши, праскови, пъпеш, ябълки, банани...Желая ти късмет и ящно бебе ! Simple Smile Hug  bouquet
счукани бисквити - след въвеждане на глутен, което при тях все още не е факт (има и безглутенови, но едва ли имате предвид точно тях)
За масло също мисля, че им е рано. За някои от предложените плодове - също.

Преди да дадете съвет прочетете какво е писано по темата. Ако не сте информирани за видове захранвания, не дезинформирайте и останалите.

# 21
  • Мнения: 31 414
Не предлагай, изчакай малко и предложи пак. Ако не иска, не насилвай, а давай каквото обича.

# 22
  • Мнения: 35
За смяна  на  марката  и вида  каша съм съгласна  , има и нещо  друго и то е гъстотата
Може  да  пробвате  с по  рядка  каша , а  също искам да  каже  ,че моето  дете  не  яде  банан, възможно е и при  вас да е  така
За следобед щом не е захранено  с глутен , остава  плодово пюре  и мляко , в млякото може  да  слагате  по  лъжица каша ,но  така че  млякото да си остане  течно

# 23
  • Сф
  • Мнения: 10 786
Мойто дете по принцип не ядеше НИКАКВА попара, нито оризови каши, замествах с плодови пюрета и ам това хранене.
Ние също не харесвахме на Мулипа, изкарах с кашите на Хумана и то само ягодова и  нещо ванилено...
И до ден днешен не яде попари и крем, а кус куса сьс сирене и захар... Sick

# 24
  • Мнения: 10
Благодаря,мами!Много сте мили!   bouquet За сега всичко е ок ,но ако стане нещо ще давам мляко,като си и мислех.Ан Мари за теб специално-  bouquet Да са ни живи и здрави всички бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт