Искам надеждна ютия

  • 11 660
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 312
За две години ми изгарят три ютии. Среден клас са, не са евтини, не са и от най-скъпите.
И трите по един и същи начин - докато гладя изгаря някаква защита и започва да тече вода. Предните две, след ремонта в сервиз вече за нищо не ставаха. Продължаваха да течат от където се сетите, на едната парата спря да работи, отидоха за резерва.
Сега и третата по същия начин.
Имах Bosсh, Rowenta,  Rohnson ми е последната. Междувпрочем макар да е най-евтина по нищо не отстъпва на другите. От Rowenta изобщо не бях доволна, течеше студена, загрята - няма значение.
Та много ми е важно да си купя надеждна ютия, в момента се колебая между Тефал и Филипс.
Майка ми има Филипс, не е мощна 1900 W е, обаче надживя и моите трите. Няма кой знае какви екстри, но глади перфектно.
Отдруга страна Тефал си е марка и сигурно са добри.
Има една в промоция в момента и се чудя дали да не се ориентирам към нея Тефал


Моля ви за съвет и препоръки!
Търсих с търсачката, но нещо не ми излязоха стари теми, а съм сигурна че многократно е обсъждано.

# 1
  • Мнения: 4 474
И аз имам един филипс от сватбата -повече от 15 г и не ще да се счупи та да си купя нов.Малко са му екстрите на фона на модерните модели,но марката ме е спечелила за постоянно.Изобщо няма да гледам други.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 773
Преди 5г. си купих Филипс с незалепващо покритие. Струваше 75 лв  и идея си нямам защо помня цената  Rolling Eyes До ден днешен никакъв проблем не ми е правила. Много съм доволна. Peace

# 3
  • Мнения: 4 312
Благодаря ви!
Забравих да спомена, че паргът като цена ми е 70 лв.
И най-важно ми е да глади и да не тече.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 398
Свекърва ми смени няколко ютии , не помня марки ама едната беше Тефал голям боклук, макар, че по форума доста я хвалят марката. Аз имам от 7 години Филипс и съм много доволна, сега мисля да я подаря на брат ми и да си взема пак на Филипс ама да има вертикално гладене  Embarassed та издирвам такава ако знаете да споделите модел  Peace

# 5
  • Мнения: 4 312
Сега ги гледам, че имам срок до утре да купя.
Ронсъна ще я мъкнем по сервиз, но до тогава трябва да имам налична.
Сега мернах тази
Филипс 2810

Вертикалната пара за какво ще я ползваш?
2820 пише, че има вертикална пара, разликата в цената е малка.

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 21:20 от *vera

# 6
  • София
  • Мнения: 4 398
Ами една мама тук във форума преди време пак в тема за ютии, беше споделила, че има с вертикална пара и си глади примерно риза на закачалката.
Аз искам да я ползвам за подобни неща , но парата трябва да е мнофо силна, примерно имам няколко панталона набрани и на дъска едвам се гладят, ако ги закача на закачалката и им пусна парата тези гънките и прехлупените работи няма да се намачката примерно ако гладя отпред те се мачкат отзад / ох, ама как го обясних аз не си разбрах/
Или друго сега се сещам мъж ми има доста ризки който като изпера и понеже слагам доста омекотител те излизат почти изгладени и като ги просна на закачалка са си почти изгладени и както са си така на закачалката ако им ударя една пара ще са ок. и ще стане по бързо отколкото да ги гладя и да ги обръшам.
п.п. сега се сещам , че мацката беше споделила , че си глади чершафите вертикално още докато са на вътрешна сушилка и ставало супер.
Дано ми разбра писаниците  Embarassed

# 7
  • Мнения: 6 031
Аз вертикалната пара съм я използвала единствено за пердетата.
За протокола с Тефал съм на 10 години, но харесвам и Филипс.

# 8
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
Ползвам една Тефал от 14 години и до сега не е имало проблем с нея.Но все пак да не забравяме,че днешните уреди не са толкова надеждни ,колкото от преди 10 години.

# 9
  • Мнения: 19 559
Няма значение марката /стига да не е от най-евтините ментета де/. Аз имах Мулинекс, работи около 7-8 години и все още не е развалена, но си купих Ровента с повече екстри, но беше към 200 лева май. И от двете съм доволна, гладят си. А това с вертикалната пара ме заинтригува, но досега си мислех, че е само рекламен трик.

# 10
  • Мнения: 4 312
Ползвам една Тефал от 14 години и до сега не е имало проблем с нея.Но все пак да не забравяме,че днешните уреди не са толкова надеждни ,колкото от преди 10 години.

Точно това е.
Не знаеш какво купуваш, въпреки марката и цената. Имам чувството, че са направени да изкарат 2-3 години, а някои и толкова не могат.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
Моята е Филипс от 10години-без никакви забележки.Освен това гладя абсолютно всичко.Това ми е релакс и почти през ден по една перялня с дрехи си  1ironing

# 12
  • Мнения: 19 559
Eх, де да беше и за мен релакс....

# 13
  • Мнения: 20
Аз повече от 2 години не мога да изкарам с една ютия.Имала съм Тефал,Мулинекс,Филипс,Ровента и какви ли не.Явно проблема не е в ютиите,а в мен Confused

# 14
  • Мнения: 4 312
Надявам се този Филипс, който купихме вчера да е като тези 10 годишните.
Омръзна ми да се разправям с ютии и поправките им.
Преди гладих и беше удоволствие за мен. Сега гладя, защото трябва Tired.
Избирам си следобяд или вечер и приготвям почти всички дрехи. Рядко вече гладя чаршафи и др.битови неща. Основно ризи и дрехите на мъжа ми, децата и моите.
Така се получава около час и нещо гладене, но е примерно веднъж, два пъти в седмицата.

На касата в магазина имаше една жена, която купуваше Браун ютия. Та коментираше, че и ако тая изгърми, вече трябвало професионална да си купува.
Явно Ния, не сме само ние късметлийки   Mr. Green.

Взехме Филипс 2820, доста повече функции има от описаните в нет-а. Вертикална пара има, глади леко. Въпреки, че е само 2000 вата, те са достатъчни за гладене на памучни блузи, ризи една ленена пола с които я тествах вчера.

Аз се надявам само да работи и то дълго, без проблеми.
Благодаря на всички ви за споделеното!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт