Юлски бебета-Тема 36

  • 23 259
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 113
Сириус, прегръщам те, миличка!  Hug Дано Стели бързо се оправя! И Мишо тази сутрин започна да повръща  Sad Няма температура, но явно много го боли коремчето и плака повече от час и половина. Сега май овладяхме нещата, от 9.30 не е повръщал повече. Наредила съм на масата 3 чаши с разтвори и на всеки 10 мин. му давам по лъжичка. Много е отпуснат, постоянно го унася, пък аз вчера си мислех днес да правим прощъпулник...  Tired

Сиси, може и от ваксината да вдига Влади Т. Ето тук има една тема, погледни я - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508537.0;viewResults. Дано вече отшумява реакцията и Влади да е добре  Hug И аз мисля да отложа ваксината. На 6.08. трябва да я правим, но на 11-ти тръгваме за морето и не ми се иска да съм на тръни там.

Джил, Инето ушенцата ли я болят?

Деянова, честити ходещи крачета на Кирил!  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 1 635
Не съм сигурна, че я болят. Но от време на време пипа едното. Пък докторката видя леко възпаление в другото. Затова капя и в двете, ама на... не мога да я накарам да застане на страна за пет секунди, пък за 10 мин. да не говорим.

Фелисити, не знам точно колко време им трябва на НОИ-то. Ама първо погледни дали вашите хора вече са я занесли.

# 17
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Днеска съм особено активна  Embarassed
Явявам се с въпрос. Купих на Габ сок от морков на Бейбилав. Дадох му го разреден с вода 50:50. Дотук е изпил 180мл, нещо невиждано до този момент. Изпива на екс по 50-60мл  Shocked Та, въпросът е - колко е горната граница мл сок на ден?  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 3 092
Привети и от мен!
Сириус Hug милата !пиши как сте.
Safo  Hug и за теб .Дано Мишо да е добре вече.Същото пожелавам и на Влади на Сиси  Heart Eyes
А от таз тема за ваксините ми призля...пфу не стига че и без друго си ме е страх от тях ...що ли ми трябваше да ги чета  smile3538
За сладкото Ине и Кайо виртуални гушки и те да се оправят бързо !
Ако съм пропуснала някое детенце съжалявам.Изпращам на всички ви много положителна енергия и хубави мисли!
Сега вече започвам с положителните емоции - до сега разглеждах снимки - няма такива сладури като юлчовците ни -нямам търпение да се върна в София , за да се видим с някой от вас.Милион целувки на сладурковците Hug
Деянова, честити и здрави ходещи крачета на Кирил! Laughing
Марулке с малко закъснение - Честит празник на Стефи !Тортата е прелест  Grinning
Аз да ви призная нещо от жегите ли това лято , от стремежа да реша едни си мой  проблеми ли взех да налитам на ....пъпеши CrazyСтанах сутринта и в 6,30 след като си направих кафе най-тържествено си разрязах и ометох цял един пъпеш.Много ми се услади  Laughing Според мама причината е по -прозаична -каза че вероятно ми е паднала кръвната захар и налитам на сладко - може би е права  newsm78 аз и без друго не хапвам почти никакви сладки неща , та пъпешите са добра алтернатива! Simple Smile
Влади смело ходи бос и по окосената трева в двора и по напечения асфалт и по камъчетата по улицата.Мрази откровено обувки  и с тях стъпва страхливо и смешно,за това няма да го насилвам да ги носи - като се приберем в София и се налага ще му ги обувам-засега нека си е бос и щастлив.

Карелия естествено че почивката ви ще е чудесна !Не се съмнявай в това Simple Smile

До писане от мен - отивам кафе да  си  правя че ми се спиииииииииииии bye

# 19
  • София
  • Мнения: 493
Цопаа..
Аманита и Георги пие сока на един дъх,но незнам колко е границата,засега е изпил около 250мл вода,докрая на деня сигурно още толкова ще изпие.И тук е зверска жега..
Джил как е Инето?
Фелисити и ние сме с хрема от една седмица вече..много е упорита..имаме хомеопатичен спрей за нос,но трябва насила да му го слагам,да му притискам ръцете и да му държа главата,защото иначе се мята като риба на сухо..
Жалко,че изпуснах срещата в Морската,вие видяхте ли се? Не виждам снимкии..

# 20
  • Варна
  • Мнения: 323
Аз исках да попитам нещичко. Някай има ли идея сега като пуснем декларацията за удължаване на майчинството, за колко време горе долу НОИ я обработват и пускат парите?

Нашето счетоводство примерно ще занесе въпросната декларация с болничните за юли, след подаване на дискетите..около 12 август....а след това НОИ кога ще се наканят...незнам...
Сега на 03/08 ще получим остатъка от обезщетението за бременност и раждане Peace, което дефакто е до термин, а не до дата на раждане.

Относно варненската мини мини мини срещичка - събрахме се аз, Радина и Карелия, и се запознахме с Емили, мъжа и, и сладката Изабел Heart Eyes Беше много приятно!

Аманита, Мони не пие грам вода, сока не го хареса, нооо за моя радост пие чайче на ХИП горски плодове. Има дни и по 400мл изпива, особено ако е навън цял ден на жегата. Не мисля, че има горна или долна граница...

# 21
  • Мнения: 5 253
Като не върви, не върви  ooooh! ooooh! ooooh! Тръгнахме днес за Смолян и малко след Айтос, колата ни изтрака нещо и спря. От там пътна помощ за Варна, организация, кой да ни върне...лудница. И викам така и така съм си в нас, да видя какво правите Wink

Варненската мини среща беше много приятна, снимков материал, очакваме от Емили, като се прибере в Пловдив. Изабел е една сладка и послушна малка госпожица  Hug
Елин от скоро започна да пие вода, може би от месец, като стана топло. Сок също пие, но няма кой да му даде  Blush

На всички болни бързо оздравяване  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 451
Сафо, Сириус, дано бързо се оправят момчетата. Аман от тези вируси.
Джилка, не са я занесли. На 3ти ще я носят. Аз на Кайо му капех капки в ушетата докато го кърмя. Първо в едното, после сменям млекоцентралата и капя и във второто.
Аманита, при нас е същото. Вода категорично не пие, ако обаче я смеся със сок пие, та така започнах да процедирам. На тези жеги по-добре да пие сок, отколкото да се обезводни. Не знам обаче колко сок на ден може да пият.
Кукумявче, той реално хрема няма. Но отвреме на време кашля – основно през нощта като се събуди. Оказа се, че има секрет малко, който се стичал в гърлото. Абе луда работа, ама сме така вече 2 месеца и не минава, и не минава. Какви ли не капки му капах.
Радина, ама че лош късмет...

# 23
  • Мнения: 1 113
Моето момче се сдоби с всички екстри на вируса, който е хванал - повръщане, разстройство и температура  Sad  Днес е на 2 ч. л. попара и нищо друго, но поне вода пие.

Фелисити, взехте ли второ мнение за тази задна хрема? На моя приятелка детенцето беше така - 2 мес. покашляше отвреме на време и също се съмняваха за задна хрема /и на него уж му виждаха секрет да се стича назад/, но отидоха при друг лекар за да се консултират и той чу леки хрипчета в гърдите. Направиха малко инхалации, пиха разни сиропи и детето се оправи. Било опашката на някакъв вирус, който е прекарало детето. Не казвам, че е същото, но направете още една консултация с друг специалист, че доста време се мъчи Кайче.

Радина, дано това да е било по-малкото зло, днес с колата. Понякога човек не знае от какво го предпазва някоя неприятност  Hug

Вили, Hug

# 24
  • Canada
  • Мнения: 649
Радина, много тъпо наистина! Rolling Eyes Надявам се проблемът да не е много сериозен и съответно да не струва много (въпреки че щом сте опряли до пътна помощ...) Оф ние всеки път като тръгваме за някъде уж минаваме майстор, ама то май никога не се знае... Абе всяко зло за добро - може да се окаже че не е трябвало да тръгвате днес... Peace
Сафо,  тези летните вируси са много гадни... Ама ти и няма защо да настояваш за храна, важното са си течностите.( и  електролитните разтвори)
А Варненската мини среща беше наистина много приятна. Съжалявам само че не можах много-много да опозная Емили, тъй като малчо искаше да ходи постоянно напред назад... Peace Иначе останалите обичайни заподозрени сме си ясни.... Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 1 635
Ооо, Сафо, гадост, гадост и пак гадост. Дано Мишето оздравява бързо и симптомите не го мъчат много. Калина не е яла нищо твърдо от четвътък насам, но поне съм спокойна, че суче на корем. На теб сигурно ти е по-притеснено, но пък май на всички болни дечица им липсва апетит. Силен гуш и чакам да кажеш, че е по-добре.

Радина, всяко зло за добро  Hug
Фелисити, и аз така процедирам с капките за уши, ама дребното трябва да е полузаспало, защото иначе ме дебне с едно око какво правя и веднага се размърдва, на мама клюкарката. Laughing За декларацията, хмм, имам спомен, че от НОИ-то обещаваха срок от две седмици за обработка на болничните за майчинство, предполагам това може да се отнася и за деклараците. Абе чакай си паричките в началото на септември. ooooh!
Аманита, хич си нямам идея за максималното количество сок на ден. Калина не иска и да помирише. В петък пробвах да дам малко разерден, ами днес се наложи да го изпие таткото, че го бях засилила вече към мивката. Вода успявам да я убедя за няколко глътки.
Вили, пъпеши, ех... хубаво е, че е лято. Трябва да си купя един и аз.

# 26
  • София
  • Мнения: 451
Сафо, според нашто педи, става въпрос разбира се, за ...алергична кашлица (нищо ново, нали, то според него всичко е алергия) – нямал хрипове, нищо. Пи сиропи, инхалации и нищо. Та го заведох аз на друг лекар за 2ро мнение, та тя видя въпросните секрети и също твърди, че няма хрипове, но той наистина покашля мнооого рядко, отвреме навреме...знам ли вече, даже имаше период, в който се оправи, но според мен татко му го простуди пак, с климатика в колата  ooooh! Бързо да оздравява Мишето, че хич не звучите на добре  Sad Hug
Вили  Heart Eyes
Джил, да, за съжаление и аз такива сметки си правя, за септември чак да ни огрее. Дано Инето бързо се оправи, милата бубулечка. Оооо, да се похваля, столчето ни е вече в употреба Hug

# 27
  • Мнения: 223
 Добра вечер.
Фелисити, сложи купа с вода в стаята и виж дали няма да спре всичко това.
Ние тези дни големи разходки правим, ходихме в Банкя, много хубаво беше. А днес си разчистихме коридора, свалихме голямата количка в мазето и сега ни е едно просторнооо.

# 28
  • USA
  • Мнения: 675
Чочи, мерси за темата  bouquet!
Радина, сигурно е било за хубаво!
Сиси, аз писах, но пак да кажа и Стейси имаше лека Т след ваксината, някъде седмица след това май newsm78. Дано Влади вече не вдига Т!
Сириус, Джил, Фелисити, Сафо, дано бързо да се оправят дечицата ви Hug!
Деянова, честито ви прохождане! То май всички проходиха, само ние не Laughing.
Марулка, честита рожденичка, да ви е жива и здрава! За тортата съм без думи!
 При нас нищо ново освен едно зъбче. Приспиването на Стейси стана повече от кошмарно. Слагах я за обедния сън в количката и само като докоснех да я бутам, започваше да се дере, не даваше и да я помилвам, все едно й пречех. Стигнахме до 5 часа мъки и накрая  реших да излизам от стаята и да я оставям. И първия път 5 мин. плака и заспа Shocked, чак не можах да повярвам. Седмица след това вече плаче точно по една минута и говори ли си какво прави, но заспива. Явно само сме се тормозели и двете ooooh!. Даже, да не ми се смеете Embarassed, но купих лавандулово олио, капвах на една кърпа и я слагах близо до кошарата, уж да й действа успокояващо. Поръчах й и играчка за спане, че си няма такава. Купих си и книга за приспиването, но не се стигна до нея Grinning. Абе всичко пробвах така да се каже. Така, хайде похвалих се, че имаме голям напредък и аз да отивам да си лягам. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 11 818
Влади вчера през деня не е бил топъл и даже вечерта не му дадох отново Осцилококцинум, реших че 1 опаковка е достатъчна (6 приема). Аз не вярвам по принцип на температура от никнене на зъбки, но такива чудовищни подутини, буци има в устата си, колкото орех.. Та съм склонна да мисля, че може и от това да е била температурата, нали беше ниска, а и други симптоми нямаше.. Няма значение - от ваксината, от зъбките, или просто съм парирала бързо нещо започващо..
Днес ще се уверя дали е напълно  добре, че искам тази седмица да направим още няколко дни на басейн и в неделя понеделник се качваме на планината. А за септември морето още не е уточнено, но това е защото не съм сигурна дали въобще да ходим.. Освен това трябва да съм в София, че нали ще се мъча да прехвърлям Юлиана в детската градина до нас..

Сафо, прегръщам ви силно! Дано леко го изкара Мишето и бързо  да събере сили за прощъпулника!! Hug
Джил, последният термометър, който тук купих ми хареса - секунден е, много бърз, в началото някак не можех да му се доверя, но очевидно работи. Наистина е прекрасна Инето, много е пораснала ми се видя! Hug
Фелисити, Hug
Radina, в такива моменти винаги си казвам, че явно така е трябвало да стане! Ще си организирате още по-хубаво пътуване. Wink
Маймунче, чудесно е, че имате напредък в заспиването! Hug

Хубава седмица на всички!

Общи условия

Активация на акаунт