ЮЛИ отмина и в "родени" скоро ще се мести нашата славна дружина!

  • 23 630
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен ! Благодаря на всички за прекрасните пожелания   bouquet  bouquet

 Честито на всички родили - не съм чела още назад, че времето засега не ми стига. Да са ви здрави бебчетата и много да ви радват!

Моето раждане мина доста бързо като цяло. На 21.07 към 6 сутринта разбрах какво е болезнена контракция ( нали все се чудех)  Shocked- то наистина боляло! През деня си продължиха, но аз си ги търпях вкъщи първо защото малко се надявах да е фалшива тревога понеже много ми се спеше, и второ защото исках да отида в болницата максимално късно. Следябяд контракциите бяха вече на 3-4 мин и по настояване на таткото и майка ми тръгнахме към болницата да видим какво става. Е, оказа се че съм с 6 см разкритие, веднага ме приеха и се обадиха на моята докторка да идва. Похвалиха ме, че съм свършила половината работа вкъщи  Flutter. Раждането продължи 2 часа и половина, от тях 25 мин. в родилна зала. Доста болеше, а след това ме хвана и една трсека, но мина и резултатът е най-прекрасното създание на Земята   Heart Eyes Heart Eyes.
Имахме и ние първоначалните проблеми с гърдите- надуха се, станаха силно болезнени и детето не можеше да засуче. След безценната помощ на една акушерка и много компреси, успяхме да ги облекчим, но малката така и не можа да се хване на гърдите ми, така че сега се кърмим със силиконов протектор. Малко се притеснявах дали и стига кърмата, защото изчеждам по много малко с помпата, но си пълни редовно памперсите, така че се надявам да се нахранва. Силвена по цял ден спинка, обаче последните три вечери ни разказва играта- по цяла нощ плаче и единственото, което я успкоява е да ми виси на гърдите. Да, ама те и без това са с разранени зърна, че се чудя какво да правим. Мислите ли, че това са колики? Снощи даже се скарах жестоко с майка ми, защото без да ме пита топнала един биберон в мед и и го дала - като разбрах побеснях и повече не си дадох бебето на никой- нито на нея, нито на баща й  Close .

# 61
  • Мнения: 16
Здарвейте и честито от нас на Всички мами, да са ви йиви и здрави бебчетата и късмет в живота.

Да представя нашата госпожица се казва Виолета родена на 21 .07- 3050 кг.
За коликите давах Еспумизан но детето сега се запече и се чудя какво да го правя, сега смятам да купя чай на хип.

Някой може ли да ми каже как да преодолеем запека

# 62
  • Мнения: 4

Cvetusha, честита ти бебка Виолета - жива и здрава, голяма хубавица да стане!

AngelV, много добре си направила, че си изчакала достатъчно дълго, за да стоиш максимално кратко в болницата.
 Peace

За коликите - давах няколко пъти лефакс, но от тях нашият бебо яко ака и пръцка и реших да не го тормозя и след като аз пия HIPP чая за кърмачки, в който има копър и анасон, вероятно бебчо получава от тези билки през кърмата и е по-спокоен

Скарли, тази случка с памперса на малката госпожичка много ме удиви.
Аз също ползвам Pampers и нямам засега никакви оплаквания.
Препоръчвам ти горещо крем за подсичане Penaten след като оправите гъбичките, да я мажеш профилактично.
Няма да сбъркаш.
 Peace
Ние наддаваме по 200 гр. на седмица и се надявам като отидем на 10-11,08 за консултация да не се караме с педито.

  bouquet

# 63
  • Мнения: 361
Запис Hug

Пума,чудна е темичката Heart Eyes

Влизам да видя за нови бебоци-Ивка,Пуси,Анди.......стискам палци момичета Heart Eyes

Ние сме добре,пу-пу.Вчера оставих Алекс да се гледат с баща му,аз мръднах малко с каката на вън-поуспокои се душичката,че пак съм нейна.Много ми е сладка,обаче е твърде разлигавена след едномесечният престой TiredХем ми е жал да й се скарам,хем ужасно прекалява.Иначе се радва на Алекс за сега,все поватря "мамо,не искам да плаче" Heart Eyes
Да минава и тази седмица и да тръгваме дружно по разходки,че и тук не се стои по цял ден Crazy

Тира,моят таз след миналият път се възстанови горе-долу за 6 м,та даже и по-маък размер дрехи носех след раждането.ега обаче,не знам кога ще стане.Все още когато ходя,имам усещането,че имам топка м/у краката Crazy

Отивам на баня,докато спи Hug

Последна редакция: пн, 02 авг 2010, 12:14 от ***Ади***

# 64
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Ох, изчетох ви  Crazy
Да ви кажа, че нашето змейче вече тежи 3700гр. Това означава, че за 17 дена сме качили 1050гр  Shocked Ама добре си хапва малката ламя  Heart Eyes С коликите последните 2 дни престанах да давам каквото и да било и сме доста по-добре. Не знам дали е съвпадение, но съм доволна. Имам един въпрос. От родилно ни изписаха с лека жълтеница и отделяхме уреати (така мисля се казваха) с урината. По тази причина давах глюкоза след хранене. Малкия си я пие с охота. Засега не ни пречи на кърменето, но се чудя да предлагам ли още глюкоза, да мина на преварена водичка или да спра да давам допълнителни течности? Особено ме притеснява, когато повръща и е изпил млекцето и от двете гърди. Тогава предлагам гл'коза. Иначе избягвам  Naughty

# 65
  • Мнения: 925
За майчетата, които се притесняват от проблеми със запек и нередовно акане при бебенцата (на кърма) - една полезна статийка.
И мен ме касае донякъде, та го изрових и реших да споделя   bouquet

# 66
  • Мнения: 7 424
   Клер,мила!Честито и тук!И още веднъж!  Grinning   bouquet    bouquet  bouquet
  
   Раждането ти е било доста нетрадиционно.Ще го споделиш ли и с бг-маммите,когато имаш време?  Hug

  Честито на всички нови мами!Да ви радват сладките ви бебоци!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

  Евридик@,благодаря за статията!   bouquet
  

# 67
  • Мнения: 4

Ади, ха добре си си дошла!
Много се радвам да те видя пак във форума.
Като имаш повече временце, пиши Simple Smile

  bouquet


# 68
  • Мнения: 4

Започвам леко да се притеснявам, че моят малък мъж е качил досега само 500 грама ориентировъчно.

Обаче, намерих тази информацийка и сега съм по-споко Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=995

  bouquet  bouquet  bouquet

# 69
  • Мнения: 2 369
здравейте,аз нямам много време тези дни,защото ме "подгониха" грижите:) ама не са толкова страшни де.просто и моето бебе е от тези,дето много обичат да висят на цица и за мое нещастие това е нощно време. колики нямаме! запек нямаме! подсеченото дупе го излекувах с миене и крема на Кико(незнам от крема или от миенето,но засега единствено тази комбинация действа),но после пак с еизчерви покрай разходките ни навън.навън нито го мажа,нито го мия,а само избърсвам  смокри кърпи,защото да намажа пак м ие неудобно в тясната количка:( в събота бяхме 4080 грама (роди се 3500гр). имам кърма,имам всичко,но и моите гърди пак се поразраниха и ме боли:( тази нощ направо ми се дорева и през ума ми мина набързо като светкавица мисълта "дали да не мина на АМ нощем?...но разбира се сега не мисля така,след като се понаспах). аз открих как да спя по-добре. той неиска в креватчето си нощем. иска да е до мен. ами предадох се и вдигнах ръце.слагам го до мен,но го отдалечавам,като го ограждам да не падне с възглавницата за кърмене,а и люлката му съм придърпала до леглото точно.и аз отивам на другия край (на спалнята сме) и си спим така.....тази нощ дремнах:) таткото ни вече си спи отделно,което мен много ме трови,ама засега докато не с енапаснем такаще е и ще стискам зъби. има ли още някой татко дето е вазирал?Simple Smile

искам да ви кажа,че тук капките против колики Лефакс май са ги спрели от продажба. незнам колко сигурна е тази информация,защото мъжа ми ми я донесе,а той пита вече на две,три аптеки.

ето малко снимки от нас. това правихме тези два дена:)

http://mariasolitario.snimka.bg/baby/31-07-2010-razhodka-na-cyur … koto-ezero.522658

http://mariasolitario.snimka.bg/baby/01-02-2010-razhodkata-ni-ok … do-lyucern.522664

аз съм от-вра-ти-тел-на,но да с енадявам,че ще ми дойде стимул да се стегна. все пак съм пресно родила и още ненагласили се с бебето и кърменето. простено ми е,но....немога да се гледам баш:(

ах юях да забравя!

ади честито!!  Hug Hug Hug

пуме,пожелавам ти съвсем скорошно оздравяване и съжалявам,че се налага да търпиш здравословни проблеми!! надявам се не са много страшни!   bouquet Hug

(ако съм забравила нещо важно моля д аме извините.четох темата снощи и чак днес отговарям)

# 70
  • Мнения: 24
ние преди малко се прибрахме от разходка нахранихме се и сега спим  да попитам аз за пъпчето мисля че днес ще падне че виси  колко дни след това може да се изкъпе бебето както си трябва лекарката ми беше казала да не го мокря да не се възпали и само леко обливане с водичка сме правили до сега и да ви питам каква козметика ползвате за бебето по скоро мажете ли с нещо след къпане

# 71
  • Мнения: 4

Маритке
, много хубави снимки, бравос!
Езерото е страхотно и природата е идеална за гледане на бебе.
Нищо ти няма бре, ще отслабнеш, нали кърмиш сега.
Бебчо е много сладък, как се е сгушил като си го сложила на рамо. Нашият и той прави същата поза Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4
ние преди малко се прибрахме от разходка нахранихме се и сега спим  да попитам аз за пъпчето мисля че днес ще падне че виси  колко дни след това може да се изкъпе бебето както си трябва лекарката ми беше казала да не го мокря да не се възпали и само леко обливане с водичка сме правили до сега и да ви питам каква козметика ползвате за бебето по скоро мажете ли с нещо след къпане

Здрасти, Габи,

Аз ползвам Себамед и олиото на Hipp.
Кремът за лице на Себамед е много хубав.

  bouquet

# 73
  • IT
  • Мнения: 3 704
Клер, наистина страхотна снимка, честито.
Марита много сладък бебока. Устаноеих, че моето дете не иска да си спи в кревата, защо матрака на самият креват на първото ниво е много твърд. Не му сложих допълнително купеният, защото става много високо, а му сложих под чаршава една пелена и тази нощ си е спал на кревата.
Не че не искам да спи при мен, напротив, но ме е страх да не го смачкам без да изкам като се отпусна и заспя.
 И моят корем се поприбира -лекичко е поиздут, но не издържам все още много да се разхождам-максимум 15-20 минути и ме заболява-имам още един конец не паднал-само се кани според мен.

# 74
  • Мнения: 24
мерси Тея а не е ли по добре да е мляко че знам от топлото олиото загряжа и има вероятност от прегряване тожа само съм го чула де

Общи условия

Активация на акаунт