Плоден сак без точица

  • 42 522
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 356
mar4elamp,и моя съвет е да не бързаш с аборта.Наистина два поредни кръвни теста биха дали светлина по въпроса с точицата,но щом не искаш не ги прави,но изчакай,мила,поне още седмица-две преди следващия преглед и тогава ще решиш какво да правиш.Лично аз се надявам на добър край,въпреки притесненията ти тези дни.
mila50,и ти не се притеснявай излишно.Ще видиш че на следващия преглед всичко ще е наред!

# 61
  • Мнения: 4 615
То няма нищо за решаване! Просто трябва да се радва на бременността си и да вярва, че този път всичко ще е наред. Няма НИКАКВА основателна причина за да се мисли за аборт... освен лекар, чиито амбиции са в 6 г.с. да види пулсации. Съвсем не е задължително да успее.


СЕГА ЧЕТИ:
Цитат
Ето и времето, в което могат да се установят ранните етапи на бременността.
- Плодният сак се вижда около 4.5 – 5 седмици след последната менструация.
- Ембрионът се установява в 5.5. – 6 гестацоионна седмица.
- Сърдечна дейност на плода може да се види 6-7 г.с.

И да не си посмяла да направиш аборт! 6-7, а дори в по-късна. Зависи и от техниката. Може да го покажеш и на гинеколога, който те е наплашил. Извадката е от сайта на "Майчин дом"- Варна. Техниката им е отлична.

Последна редакция: пт, 13 авг 2010, 14:57 от Raffaella Sanzio

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 817
mar4elamp, на първо място искам да ти кажа, да сперш със лекари, изследвания и т.н. Успокой се! Разбирам, че е трудно да го направиш, след  загубата, но с притесненията си не си помагаш, точно обратното - можеш да навредиш. Това, че един лекар ти е казал, че бебето няма пулс изобщо няма никакво значение. Пулс се вижда най рано 6-7г.с. това означава 2-3 седмици след закъснение, но от голямо значение е кога е била овулацията. Нормално е да се види и на по късен етап. Факта, че пулс не се вижда  не означава че го няма, нали? Зависи от това кой гледа, не само от апаратурата. Ехографите не дават напълно точна информация. Понякога дават отколонения от 1-2 седмици, и за това не може да им се доверим напълно.  Немалко са случаите подобни на твоя, когато лекари назначават абразио при напълно нормално развиващ се ембрион. ПО ГРЕШКА . Благодаряние на търпението на мамаите и компетентно мнение на други специалисти, тези "неразвиващи се без пулс" ембриони, сега спинкат сладко в прегръдките на мама и татко. Изчакай колкото време е необходимо, и когато отидеш за второ мнение при друг лекар, не му казвай с какви съмнения отиваш защото може да го подведеш. Просто отиди на преглед. Стискам ти палци всичко да е наред и се моля с теб  Praynig . Не взимай прибързани решения, имай търпение ..... кураж  Hug Ще следя темата и ще чакам да се похвалиш   bouquet

ПП: Не си отбелязала от кой град си, но във Варна лично аз се сещам за един от тези "светила" - д-р Явков - "Майчин дом", със сигурност не е единствения. В здравния справочник (мисля - ако греша да ме коригират) имаше "Черен списък на лекарите" Провери твоя лекар да не е сред тях.

Последна редакция: пт, 13 авг 2010, 15:08 от Miss Dior Cherie ®

# 63
  • Мнения: 2 478
марчела, изчакайте до 7 г.с. и не се поддавайте на паниката. С първата си бременост отидох на лекар в 5г.с. и също се виждаше само плоден сак, нищо друго. Сега съм решила да не ходя по-рано от 7 г.с.

# 64
  • Мнения: 7
сега пък аз започнах да се притеснявам отново..........казвате на Марчела да изчака до 7 г.с., а аз вече съм в 7-ма според ехографа Sad

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 817
сега пък аз започнах да се притеснявам отново..........казвате на Марчела да изчака до 7 г.с., а аз вече съм в 7-ма според ехографа Sad

Той ехографа може да каже много неща. А според последния ти цикъл в коя си? Небързайте с притеснията, това не е математика а жив оранизъм. Всеки се развива различно. Има някакви ориентировъчни параметри, но не може да е еднакво всичко при всеки

# 66
  • Мнения: 7
последния беше на 5 юли, но знам със сигурност че съм забременяла м/у 15 и 18 юли

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Т.е. според последния ти цикъл в момента си 5-та г.с. обикновено в толкова ранна седмица малко специалисти виждат бременността, а какво да говорим за пулс и др.

Да се коригирам - днес е 13-ти, значи си е първия ден от 6-тата седмица Simple Smile


Тук можеш да се увериш Simple Smile) http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-bre … /menu-id-157.html

# 68
  • Мнения: 4 615
Miss..., тъкмо си писала пък аз смятах.
Мила, как ги сметна седмиците? Според цикъла си в 5-6 г.с.  newsm78

# 69
  • Мнения: 72
Благодаря за милите и успокоителни думи момичета,дано сте прави.Всичко ще се разбере др седмица на 18 вечерта имам час за док,тогава трябва да съм вече 7 с. и 3-4 дни.Днес бях на църква,помолих се на Богородица,занесох олио и сега се оставям в божиите ръце,само много ме яд на моята изстрадала психика,че все мисли негативно,сякаш ме е страх да повярвам,че всичко ще е наред.
Ще ви информирам,до тогава няма да ходя пак п одр лекари,стига вече.
Мila 50 незнам дали точно аз мога д ати дам кураж,но стискам палци и за теб,дано вс е ок и др седмица този клуб се сдобие с 2 нови майчета.Дай боже Praynig Praynig Praynig.Благодаря още веднъж за подкрепата

# 70
  • Мнения: 7
 Simple Smile благодаря ти за куража който ми даваш, и аз знам че е рано , но днес като видях изражението на доктора се уплаших. после като поговорихме и той каза че няма от какво да се притеснявам  ама...............все го мисля

на снимката от ехографа пише 7 г.с. newsm78

Последна редакция: пт, 13 авг 2010, 15:54 от AnMary

# 71
  • Мнения: 4 615
+,- 1-2 седмици. Зависи от формулата за изчисление, която е зададена. Според цикъла обаче си в 6 гс. и няколко дни.

# 72
  • Мнения: 7
оххххххххх извинявайте, ама нали съм си шматка и няма кой да гледа хубаво..4 сед и 4 дни, а тогава защо доктрора беше малко притеснен и каза че ще трябва всяка седица да се виждаме? вярно е че имам и един спонтанен аборт преди 4 год, в началото на 4 мес........... Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 72
Във вторник вечерта когато бях на вагиналния екограф показа 6 с и 3 дни,док видя малък ембрион,но без пулсации,на др ден пак на вагинален този път жена доктор каза в 6 с. си има време д одругата,изчакай.Така че Мila 50 винаги има разминаване, а и е странно как ти ще си в 7 с. като казваш че твоя последен цикъл е бил началото на Юли,моят беше 25.Юни и сега съм към края на шеста,влизам в 7

# 74
  • Мнения: 2 478
..4 сед и 4 дни, а тогава защо доктрора беше малко притеснен и каза че ще трябва всяка седица да се виждаме?

Зависи от доктора. Ако е д-р Давидков от Варна е нормално да ти всява паника и да те вика всяка седмица, все пак прегледът му е оценен на 150лв.

Общи условия

Активация на акаунт