Плоден сак без точица

  • 42 359
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте мили мамета

Имам закъснение от 7 дни и 3 положителни теста за бременност,днес бях при моя док,гледа ме екораф,но се видя само миниатюрно плодно сакче,каза ми ела след 4 дни пак д ате видя,било още рано?Тъй като това е дълго чакана и желана бременност,след една нуспешна в късен месец и сега мн се притеснявам.Мислите ли ч ее нормално,колко време след закъснение откриха така желаната точица при вас?

# 1
  • Мнения: 299
Не се притеснявай , просто се успокой. Наистина е много рано да се види точицата . Тя се забелязва едва към 7г.с , а доколкото разбирам ти си в по-ранна. Чакала си доста време и ми е ясно , че сега не можеш да мислиш за друго , но позитивните мисли са единственото нещо , което ще ти помогне лесно да изчакаш още няколко дни.
Пожелавам ти търпение , хубава и лека бременност и накрая едно сладко и пухкаво бебче  Hug
П.П. Ще чакам да се включиш с добри новини   bouquet

# 2
  • Мнения: 403
Ами то още е рано.... няма как да се види "точица". Тя ще се види след 14-15 дни закъснение Simple Smile Там някъде трябва да се хване и сърдечната дейност на "точица" Simple Smile
Честито и леко бременеене Hug

# 3
  • Мнения: 588
Аз също мисля, че е рано за точка. При мен на около 10 дневно закъснение се видя само плоден сак, а една или две седмици по-късно и точица със сърдечна дейност  Peace
Успех ти пожелавам  Hug

# 4
  • Мнения: 2 865
Като бях бременна ходих за първи път на ехограф на 3 седмици закъснение и се видя сак с ембрион 6 мм. Преди това мисля че е рано. Изчакай още 2 седмици най-добре.

# 5
  • Мнения: 445
Успокой се!  Hug Много е рано още. Нормално е само сакче да се вижда. Аз съм ходила на лекар най-рано след 15-20 дни от закъснението.
Ще чакаме да се похвалиш.

# 6
  • Мнения: 9 436
Прекалено е рано!
При мен и двата пъти се видя на около 15-20 ден от закъснението Peace

# 7
  • Мнения: 72
Момичета,благодаря ви много,давате ми такова успокоение,и дано този път господ бъде с мен и всичко тръгне добре,ще отида пак след дни и дано този път точица се появи,така жерана,така мечтана и изстрадана Hug Hug HugБлагодаря ви още веднъж от цялото си сърце
Надявам се скоро да бъда му вс вас в този клуб и нещата да са ок

# 8
  • София
  • Мнения: 23 079
При мен при 10 дневно закъснение се видя точица, а два дни по-късно с вагинален ехограф се установи и сърдечна дейност. (За скептиците уточнявам, че съм заченала веднага след като ми свърши цикъла).
mar4elamp, стискам ти палци и непременно се включи пак с хубави новини  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 424
При мен точицата се забеляза 7г.с. и имаше вече и сърдечна дейност. Успокой се и мисли позитивно. Успех и да се похвалиш с  добри новини Hug

# 10
  • Мнения: 4 615
Е, видяло се е сакчето. Дайте ми обяснение за "точицата". На 7 дни закъснение какво трябва да се види ембрион ли? ooooh! Аз и не разбрах защо след 4 дни пак трябва да ходи момичето на лекар. Потвърдена е бременността. Ако няма проблем то тогава е редно да се отиде след две, три седмици за да се чуе/вид сърчицето, да се регистрира бременността в ЖК  и да се назначат изследвания.

Лека и успешна бременност!

# 11
  • Мнения: 356
И при мен на първия гинекологичен преглед се видя само плоден сак.В последствие се чу сърдечната дейност и се видя ембриона.
mar4elamp,спокойно!Всичко ще е наред!Лека и успешна бременност ти желая.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 214
Важно е, че има плоден сак- сърдечната дейност малко по- късно. Потърпи мъничко  Hug И успешна бременост  Peace

# 13
  • Мнения: 2 447
mar4elamp , много се радвам за теб.Успокой се и ще видиш,че всичко ще е наред.
При мен - при закъснение повече от 2 седмици,на първия преглед се видя само плоден сак.След още 10дни се видя и сърдечна дейност.Аз обаче съм с късна овулация.

Стискам ти палци,този път всичко да завърши със здраво бебче на ръце... Hug

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте имам няколко въпроса.
Имах леко кървене в средата на миналия месец отидох на лекар и казаха че сам бременна.Лекарката ми изписа утрогестан и но  шпа.На второто посештение при лекаря трябваше да прати за изследвания но каза че има някакив проблем и да отида след два дни пак да ме види.Понеже се притесних и отидох за второ мнение.Лекарката каза че е визможно да се развива по бавно и затова да има проблем.Когато отидох при моята лекарка тя каза че плодния сак отговаря на седмиците спря ми утрогестана и ми назначи изследвания които взех още същия ден и казаха че са в норма.
Въпросот ми е има ли някои с подобен проблем?И ако имам проблем не би ли следвало незавесимо дали сам на лекарства или не да имам някакви симптоми че нещо не е наред?
Благода придварително на тези които ми отговорят

п.п.
Септември месец имах един спонтане оборт и много се притеснявам да не се повтори
 

Общи условия

Активация на акаунт