kak обличате бебоците и как ги завивате?

  • 1 529
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
БЛАГОДАРЯ ти ели!аз съм на същото мнение за педито!лошото е че послушах маиките от квартала-всички сме при нея и тя се е главозамаяла!!!
аз откривам зелени парченца в акото?от какво ли са?
повечето от съветите ти съм ги изпълнила и са наистина полезни!

# 16
  • Мнения: 2 641
Температурата в стаята да е 18 градуса за спане може и по малко, но не повече. Ема спи по тънко боди и тънки ритинки. ЗАВИВАНЕТО ДА Е С ОДЕЯЛА ОТ ЕСТЕТВЕНИ ТЪКАНИ КОИТО ДА НЕ ПРЕДИЗВИКВАТ ИЗКУСТВЕНО ЗАТОПЛЯНЕ И ИЗПОТЯВАНЕ. ЕМА СПИ С ТЪНКО ВЪЛНЕНО ОДЯЛО.

# 17
  • Мнения: 3 663
на вашата възраст таня беше облечена с боди с къс ръкав, отгоре памучна блузка (тънка) и ританки. Т в стаята - 20 градуса. и денем и нощем спеше с такова облекло завита с памучно одеялце. да не те притеснява, че ръчъките може да са студени, на таня и бяха студени до 6я мес  Wink
в момента - боди с дълъг ръкав, чорапки и панталонки (не ватирани), Т в стаята е същата. сега обаче спим на доста по-студено - 16-17 градуса и таня е в тънък чувал, отгоре с едно одеялце (пак памучно)
винаги (откакто се е родила) на Т над 22-23 градуса е по къс ръкав

# 18
  • Мнения: 2 609
Когато бяхме колкото вас,обличах Яна сбоди с дълъг ръкав,ританки,блузка и терлички + понякога елече на 19-20С.Завивах я с олекотена завивка или тънко одеалце.А за на вън,върху дрешките отгоре слагах космонавт и шапка.

# 19
  • Мнения: 6 390
аз откривам зелени парченца в акото?от какво ли са?
Е това са сополките де, бебче нали неможе да духа, трябва от някаде да излизат  Wink то ги гълта и през червата в акуту.
Май по добре по бързо да задействаш преглед и с друг лекар, защото изглежда бебчо отдавна го торможят сополките щом са вече и в акуту.
Странно найстина за педито, всички я хвалят, а на вашето новородено да забрави ваксината и д2  newsm78 просто незнам какво да ти кажа  Rolling Eyes
Успех  Wink

# 20
  • Мнения: 3 537
19-20 градуса е при нас.Облечен е с боди с дълъг ръкав,не дебела блузка и понякога му слагам и елече отгоре.Надолу е с панталонки,термо чорапки.През ноща пак е с боди с дълъг ръкав,пижамка,ако е по хладно слагам чорапки и спи с ватирано дебеличко чувалче.Като е по хладно му мятам тънко одеалце отгоре.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
При нас температурата е 18-20 градуса. Спи по боди с къс ръкав в чувалче без ръкави и с леко одеалце да й пази ръчичките (не, че има полза от него всъщност  Thinking). През деня върху бодито слагам блузка с дълъг ръкав, панталонки и чорапки. Понякога и през деня седи по къс ръкав известно време.
Когато Т беше над 21-22 градуса, я оставях само по боди с къс ръкав.

# 22
  • на Север
  • Мнения: 503
За обличането преценявам по беба, обикновенно като й сменям памперса и веднага й изтиват ръчичките, стават направо ледени и веднага я увивам да се стопли, после остава пак с лека пеленка, а в стаята не е повече от 20 гардуса.
Да ти кажа за сополите и на мен така ми се струваше, че нещо все къркори вътре , някъде отзад в нослето. Обадих се на лекар и ми каз да давам 3 дни по половин ампула вит.С и да капя физиологичен разтвор в нослето. Така и нищо не направих по въпроса, защото всичко отшумя много бързо от самосебе си. Сега само сутри и вечер след баня ровя в нослето и вадя пипенца.

# 23
  • Мнения: 1 288
аз по-скоро да попитам нещо по въпроса, отколкото да отговоря. като бъдеща мама, напълно се обърках с дрешките, кое и как се облича. като се слага боди с дълъг ръкав, трябва ли отдолу да има камизолка с къс ръкав. и като се обличат ританки с петички, трябва ли да се слагат и чорапки върху тях. спално чувалче или олекотена завивка или и двете едновременно.  newsm78 много ще съм щастлива да ми помогнете, вече не знам нито какво да купувам, нито по колко. а бебка идва другата седмица  #Crazy

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ние също сме претоплени.Цялата е обрината и с пъпчици без ръцете и краката.Педито снощи каза да сменим праха,олиото/да преваря зехтин/ и шампоанчето.Взехме на Бюбхен,но аз все си мисля че е от претопляне.Завивах я с олекотено и пелената от изписването EmbarassedСнощи купихме цинкова паста и чакаме резултати.На 1 месец сме

# 25
  • Мнения: 35 967
децата са обечени и завити колкото мен, температурата у дома е 20-21 градуса, за да не е прекалено голямо разликата с вън
26 С ми се струва много, няма нужда от изнежване

# 26
  • Мнения: 179
аз и давах вит.С 6 дни,капвам и някакъв солен разтвор,дори пихме оспамокс и то само на 22 дни-явно аз съм за убиване че и го дадох!!!ама гарлото и беше леко възпалено,изкапахме 2 вида капки в нослето и като че ли отшумя.сега пак понахърква та и затова започнах темата все ми се струваше че и е студено и я разболявам-ръчичките и са все студени но вие ме окуражихте.а пък за пъпките не мабем с нищо но дали са от притопляне или от шоколадите които похапвам....

# 27
  • Мнения: 6 390
До три месеца внимавайте с лекарств , капки и сиропи  Praynig
Мецке,
и капките на нослето изсишават лигавицата в носа, и при прекономерно използване в толкова малка възраст може да му се повреди ... как се казваше това ... да познава миризмите  Confused поне на Олинит мисля че се казваше / детски капки/ го пише в упътването
хич не бързай с употребата на големи количества медикаменти  Wink

# 28
  • Мнения: 3 663
аз откривам зелени парченца в акото?от какво ли са?
Е това са сополките де, бебче нали неможе да духа, трябва от някаде да излизат  Wink то ги гълта и през червата в акуту.
Май по добре по бързо да задействаш преглед и с друг лекар, защото изглежда бебчо отдавна го торможят сополките щом са вече и в акуту.
т'ва сериозно ли ?

# 29
  • Мнения: 6 390
аз откривам зелени парченца в акото?от какво ли са?
Е това са сополките де, бебче нали неможе да духа, трябва от някаде да излизат  Wink то ги гълта и през червата в акуту.
Май по добре по бързо да задействаш преглед и с друг лекар, защото изглежда бебчо отдавна го торможят сополките щом са вече и в акуту.
т'ва сериозно ли ?
ами да  Laughing те си и приличат на сополки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт