Витекс....моля споделете

  • 157 621
  • 206
  •   1
Отговори
# 180
  • бургас
  • Мнения: 75
здравейте аз не вярвам на овулациите -забременях втория ден след като ми свърши цикъла-пробвайте и вие- искам да ви попитам от витекса надебелява ли се

# 181
  • София
  • Мнения: 36 129
........... искам да ви попитам от витекса надебелява ли се

Не

# 182
  • София
  • Мнения: 8 131
здравейте аз не вярвам на овулациите -забременях втория ден след като ми свърши цикъла-пробвайте и вие- искам да ви попитам от витекса надебелява ли се
Ами значи просто тогава ти е била овулацията! Няма как да забременееш без да си в овулация!

# 183
  • Мнения: 14
Здравейте , да попитам ако някой може да помогне с мнение - Този цикъл имах 4 поредни дни положителен тест за овулация,като и четирите теста бяха с една идея по-наситена тестова черта от контролната,а миналия цикъл бяха три. Та въпросът ми е - Възможно ли е това да е в резултат на прием на Агнес? Потърсих из нета някаква информация за подобна аномалия,разбрах ,че  не е добре тестовете да са положителни повече от 2-3 дни,но не разбрах за какъв проблем може да е индикация това. Ще съм благодарна на всеки който се отзове с мнение.

# 184
  • София
  • Мнения: 36 129
Здравейте , да попитам ако някой може да помогне с мнение - Този цикъл имах 4 поредни дни положителен тест за овулация,като и четирите теста бяха с една идея по-наситена тестова черта от контролната,а миналия цикъл бяха три. Та въпросът ми е - Възможно ли е това да е в резултат на прием на Агнес? Потърсих из нета някаква информация за подобна аномалия,разбрах ,че  не е добре тестовете да са положителни повече от 2-3 дни,но не разбрах за какъв проблем може да е индикация това. Ще съм благодарна на всеки който се отзове с мнение.

Да, повече от 3 положителни теста за О. може да показват проблем, най-вероятно ПКЯ.
Агнеса е слаб продукт, едва ли той създава проблем, по-вероятно е да имаш сериозен проблем и той да не може да помогне.
Проследи О. на УЗ.
Освен тестове за О. е добре да мериш и БТ
Тестовете само показват кога да очакваш О., докато БТ ти показва дали е имало или не О.

# 185
  • Мнения: 14
Благодаря за отговора . Проследяването на О предстои и явно ще има изненади  Sad

# 186
  • Мнения: 392
Zdraveite izkam da popitam dali moje da se priema VITEKS s L-Thyroxin poneje go piq 1 godima veche(imam problem sys shtitovidnata jleza) imah i visok prolaktin 918 no mi go stabiliziraha.Ot 2 godini iskame da imame detence s myjyt mi i vse ne se poluchava.Imam i zacapvane 10 dni predi cikyla koeto mi govori che pak ne6tata s hormonite moje i da ne sa nared a chetoh che viteksa pomaga za smykvane na polaktin. No neznam dali ima znachenie ako se priema s dr lekarstva kakto e pri men. Molq vi ako nqkoi znae ne6to po ?sa da pi6e :O)))

Последна редакция: вт, 09 апр 2013, 12:59 от iovis

# 187
  • Мнения: 124
Здравейте, и аз искам да попитам същото нещо. Може ли да се комбинират Витекс с L-Thyrokxin, защото сега ми го предписаха да го пия тъй като ТSH-то ми е леко завишено, а FT4 ми е на долна граница. Много ще съм благодарна, ако някой знае нещо да сподели мнение.

# 188
  • София
  • Мнения: 10 704
Здравейте, и аз искам да попитам същото нещо. Може ли да се комбинират Витекс с L-Thyrokxin, защото сега ми го предписаха да го пия тъй като ТSH-то ми е леко завишено, а FT4 ми е на долна граница. Много ще съм благодарна, ако някой знае нещо да сподели мнение.
Не знам как е с билки, но аз бих го пила да има интервал 2-3 часа след лтироксина.

# 189
  • Мнения: 1 501
На мен Агнес ми помогна да си регулирам цикъла и ми спря кървенето извън М , което лекарите не знаеха от какво е . Лекуваха ме за прогестеронова недостатъчност , не се оправи , после щит.жлеза , но само Агнес оправи нещата и забременях след 2 месеца прием. Просто той ми регулира цикъла и от там овулация , която може би преди е лиспвала с тоя цикъл през 40 дена я дойде я не.

# 190
  • Мнения: 105
момичета, нова съм и се записвам в темата.

Искам да ви попитам, Витекс е добре за висок пролактин само или?
днес си правих изследвания пролактина ми е
Prolactin   45.17   ng/ml   Ж (3.0 - 23.50); М (3.0 - 15.2)
Progesteron   10.61   ng/ml   Ж(фолик.-0.2-1.5, лутеална-1.7-27, менопауза-0.1-0.Sunglasses, М(0.2-1.4)
Testosteron   0.25   ng/ml   Ж (0.06 - 0.476); М (2.5 - 8.36)
другите хормони са ок LH, FSH i estrogen

Та после ще ида на гинеколог, но не знам дали ще се съгласи за витекса.
Предварително ви благодаря

# 191
  • София
  • Мнения: 36 129
момичета, нова съм и се записвам в темата.

Искам да ви попитам, Витекс е добре за висок пролактин само или?
днес си правих изследвания пролактина ми е
Prolactin   45.17   ng/ml   Ж (3.0 - 23.50); М (3.0 - 15.2)
Progesteron   10.61   ng/ml   Ж(фолик.-0.2-1.5, лутеална-1.7-27, менопауза-0.1-0.Sunglasses, М(0.2-1.4)
Testosteron   0.25   ng/ml   Ж (0.06 - 0.476); М (2.5 - 8.36)
другите хормони са ок LH, FSH i estrogen

Та после ще ида на гинеколог, но не знам дали ще се съгласи за витекса.
Предварително ви благодаря

Най-вероятно няма да се съгласи Simple Smile
Витексът няма да ти помогне.
Трябва  медикаментозно лечение - лечение по схема с определена доза, добавките не могат да повлияят тези нива на Пролактина
  Високите нива на Пролактина потискат О. - ако искаш бебе, послушай лекаря си и се съгласи на лечението, което ще ти предложи Simple Smile

# 192
  • Мнения: 9
Здравейте,
от 6 месеца сме на неуспешни опити и се чудя дали да почна да приемам някакви хранителни добавки (Витекс или Агнес ). Това дали ще помогне за да се регулира овулацията ми !!? и дали има възможност да навреди по някакъв начин.

# 193
  • София
  • Мнения: 36 129
Здравейте,
от 6 месеца сме на неуспешни опити и се чудя дали да почна да приемам някакви хранителни добавки (Витекс или Агнес ). Това дали ще помогне за да се регулира овулацията ми !!? и дали има възможност да навреди по някакъв начин.
Ако искаш да направиш  нещо Simple Smile - най-добре е контролен преглед при АГ + изследване на хормони:
ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ
Пролактин
Тестостерон, Андростендион
ТСХ, Т4
ТАТ и МАТ


Мери БТ и прави тестове за О.

# 194
  • Мнения: 1
здравейте аз сега ще започна да пия витекс на капсули. в капсулите има семки ще е по добре да ги пия така цели (семките) или е по добре да са на прах??

Общи условия

Активация на акаунт