154 НЕМСКА тема

  • 33 421
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 138
здравейте мацки. аз малко се позагубих, ама сега пак наминавам.
на село съм от два месеца и довъшвам ремонтите. 1 торба с пари и 5 с нерви, ама яки.
всички майстори са идиоти Mr. Green
а аз съм техният мениджер. обаче си имам нов покрив и голяяяяяяяяяяяяяяма баня. даже две. питаха ме едни за какво са ми за две бани 4 тоалетни Joy
ама аз без биденце не искам пък.
оставам до края на октомври тук, да строя и ремонтирам.

# 31
  • Мнения: 1 584
Мате, айде де, толкова нови се навъдиха в темата - няма кой да събира кебабчетата и ракиите.

Къде сте изчезнали всички  Rolling Eyes

Аз бях на рожден ден снощи до посред нощите и не питайте как избутах работния ден ooooh! Сега мисля да ударя бира и бретцел и да лягам с децата да спя  Laughing

# 32
  • Мнения: 382
Аз съм си тук, къде да ходя... Но сега ще си изпрося една малцова бира без брецел

# 33
  • Мнения: 4 138
бира консумирам онли безалкохолна Mr. Green и въобще спрях алкохола, поради защото инак ще убия без много да му мисля някой майстор в нетрезво състояние.

# 34
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Мамацки, бихте ли наели бебегледачка чрез интернет обява. Моя приятелка трябва да започва работа скоро, бебето е на 4месеца, търсила е и чрез Arbeitsagentur и лепи обяви наред из градините тук и досега не намира подходящата. Та какъв е рискът, ако платиш там някаква сума за да ти дадат данните на кандидатките или да не си хаби парите?

# 35
  • Мнения: 9 052
в югендамт дават списък и то по градове и квартали и пр.

# 36
  • Мнения: 3 521
Алоха.

Бибит, на патерица да ти пожелая да ви е живо и zдраво бибит4ето. Чуден е станал. Човек и половина. Laughing

Благодаря zа честките момичета. На Шехи пожеланията особено ми допаднаха. На Сърфов, обаче, не ососбено Mr. Green Laughing .

Във вторник трясна гръмотевица и ни иzгоряха двата компуфтара, ТВ и телефона. Та сега съм мобилно_интернетна до второ нареждане ooooh! . Преоткрих 101 zабравени романа Mr. Green . Та в тоzи дух да препоръчам книжката Mieses Karma _ 1а четиво Laughing .

Отлитам. Паzете се от неидентифицирани облаци  Mr. Green Hug

# 37
  • Мнения: 7 605
Лелееее......сега знам защо дърпам щепсела на всякаква техника щом като има буря!
Но телефон и ние нямаме, още от петък  Mr. Green

Вижте каква селска идилия е тук:  http://milenawied.posterous.com/da-sind-schafe-auf-der-strasse   Flutter

Пуснах 23 (!!) аукциона в ибей с дрехи от 62ти до 110ти размер, ако някой има нужда от есенни дрехи за децата, нека види http://shop.ebay.de/falalifalala/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ … amp;_trksid=p3686  Wink

# 38
  • Мнения: 3 880
Като им гледам прическите май се връщат от фризьор Laughing

# 39
  • Мнения: 962
Здравейте момичета, имам нужда от малко помощ и си помислих, че мога да се обърна към вас.  Може ли някоя от вас да ми помогне с калкулатор на заплата бруто нето, Steuerklasse 1? Интересуваме, дали 40 000 евро годише доход е достатъчен за живот в ФФ на Майн  само за мен, т.е. 1 човек и колко е нетото, отделно не съм сигурна, дали е много или малко за позиция Kaufmänische Leitung na 2 училища в Германия.

Мерси много   bouquet

# 40
  • Мнения: 166
petita от 40 000 остават около 23 00 нето.Виж тук

Според мен това са достатъчно пари за сам човек за живеене и може да си осигуриш нормален начин на живот. Не мога да кажа как е заплащането за тази позиция, защото не съм в този бранш, но за начална заплата според мен е доста добре, но пак казвам, че аз изхождам от запати за стр. инженери. Някой в икономическия бранш може да даде повече инфо.

# 41
  • Мнения: 230
Интересуваме, дали 40 000 евро годише доход е достатъчен за живот в ФФ на Майн  само за мен, т.е. 1 човек и колко е нетото, отделно не съм сигурна, дали е много или малко за позиция Kaufmänische Leitung na 2 училища в Германия.
http://www.gehalt-tipps.de/Gehaltsvergleich/Gehalt/Kaufmaennisch … -Leiter/7659.html
http://www.handelsblatt.com/karriere/was-kaufmaennische-leiter-verdienen;1424627
 

# 42
  • Мнения: 962
Момичета, страшно ви благодаря за бързите отговори. Оказа се, че добре съм се ориентирала и сега ще оставя времето да покаже, дали германия отново си ме зове.

Поздрави и лятно настроение на всички  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 584

От първия линк - това сериозно ли е?

    * Das niedrigste Gehalt als Kaufmännischer Leiter in Hamburg beträgt 50000.00 € brutto pro Monat
    * Das Durchschnittsgehalt als Kaufmännischer Leiter in Hamburg liegt bei 50000.00 € brutto pro Monat
    * Der Topverdiener als Kaufmännischer Leiter in Hamburg verdient 50000.00 € brutto pro Monat


 Shocked

# 44
  • Мнения: 166

От първия линк - това сериозно ли е?

    * Das niedrigste Gehalt als Kaufmännischer Leiter in Hamburg beträgt 50000.00 € brutto pro Monat
    * Das Durchschnittsgehalt als Kaufmännischer Leiter in Hamburg liegt bei 50000.00 € brutto pro Monat
    * Der Topverdiener als Kaufmännischer Leiter in Hamburg verdient 50000.00 € brutto pro Monat


 Shocked

Според мен става дума май за годишни заплати. Защото ако е месечна веднага се преквалифицирам  Mr. Green
Ама и в двата линка има май доста различни данни. В единия пише 80 000 годишно в другия 3500 на месец. Това е почти 2 пъти по-малко.
Аз не знам колко може да се вярва на такива страница. Сигурно дават някакви рамки, ама заплата от 40 000 до 105 000 годишно е много широка рамка.  Shocked

О Мате все забравям да ти кажа Здрасти след забягването ти. Хайде сещай се по- често за нас и не им се дразни толкова на майсторите. Вичките са калпазани.

Нещо съвсем се изгубихте последните дни, да не сте хукнали всички по почивки?

Общи условия

Активация на акаунт