Отговори
# 60
  • Мнения: 1 274
Здревейте!
Ох и аз така за коликата, имам две читави, но заради зимният кош май ще взема още една, пък и поне да има нещо ново за бебето, ние си имаме всико от преди две години и половина, всико ни е почти ново
С първото дете и аз все се хвърлях на скъпи покупки, но сега  не, като видях колко излишни неща накупих, които даже не съм използвала
Мама Ива, мен постоянно ме съветват да не смъквам температура до 38гр, организмът се борел с вируса и сам трябвало да се справи, ама пусто като не издържам, ако е вирус и с лекарсква и без ще премине, само температурата смъквай ако е висока.Иначе хапвате ли?Пие ли течности?

# 61
  • Мнения: 4
Може ли да помоля за малко помощ.
Канени сме на кръщене на 2годишно момиченце на наши приятели но не знаем какво да вземем за подарък.Дайте някоя идейка.

# 62
  • Мнения: 1 274
Може да вземета някой златна висулка, обички или пък дрешка-някой хубаво костюмче, на нас предимно това ни подаряваха за кръщенето на малката.

# 63
  • Мнения: 4
mari:) благодаря за предложенията и аз за това се бях замислила но все си мисля че злато бая ще и подарят бабите а и нали кръстницата трябва да и купи ,може би някакво костюмче.Никак не ми се ще да питам майка и от какво имат нужда но накрая май това ще направя че все пак в тея времена няма нужда от излишни вещи.

# 64
  • Мнения: 1 274
Така е по-добре да попиташ от какво има нужда детенце Hug

# 65
  • Мнения: 1 070
Може ли да помоля за малко помощ.
Канени сме на кръщене на 2годишно момиченце на наши приятели но не знаем какво да вземем за подарък.Дайте някоя идейка.
Незнам дали за кръщене е подходящ подарък,но на моята племенница и взехме от Практикер (10 или 15 лв струваше-на промоция е) надуваем басейн във формата на гъбка,има си и покрив и към него 2 надуваеми гъби,които си имат дупки отстрани на басейнчето за да се закрепят там и надуваеми пеперудки със лепенки велкро,които също може да се залепят на басейнчето. Да отбележа,че тя много се радва,басейнчето е малко с размери тъкмо за 2 годишно и ще бъде и използваемо,дори и в апартамент на терасата. Ако имаш интерес ще поровя за снимка да ти го покажа.
Мисля,че и на Пикадили го имаше в офертата,ама не съм сигурна.

# 66
  • Мнения: 4
Ще ти бъда благодарна ако намериш някоя снимчица.

# 67
  • Мнения: 7
Здравейте мили момичета!
helene8118,  аз мисля да раждам във Вита - живот и здраве, когато му дойде времето. Изборът ми е продиктуван от факта , че моята гинеколожка изражда там. По принцип често посешаваме болницата - там си имаме страхотен педиатър, при който водя синът ми, а също така и аз ходя там - ходила съм на вътрешни болест, УНГ и тн. Доволна съм - учтиви, мили и добри специалисти. Аз за АГ - Илиева е много добра. Ходих при нея редовно преди години. А сега ходя при Богословова- страхотна е!!!. Тя преглежда и води ЖК в частен кабинет, а изражда и прави др операции във Вита. Имам няколко приятелки, които раждаха във Вита - всички са доволни.

А сега да ви се пооплача!!! newsm45 newsm45 newsm45
Вчера бях на консултация. Бебето е по-малко с около седмица. В норма е, но е в долната граница. От горе на всичко околоплодните ми води са малко -  явно са намалели. И тези две неща, в комбинация според моята докторка не са добре. Според нея бебенцето не се храни добре. Каза ми да изпратя за една седмица синчето ми при баба му...аз да лежа, да почивам активно....да не извършвам никакви дейности....спокойствие и пълен покой. Да мисля само за бебето и да лежа една седмица и след една седмица ще проверим как се развиват нещата. Изписа ми Магнерот. Забравих да кажа, че имам упорита кашлица, която продължава вече 40 дни....това също не прави добра услуга на бебето според докторката.
И така сега съм в шок. Синът ми е при баба си от снощи. Той милият се справя добре. Ние не сме се отделяли до сега и на мен ми е много мъчно за него....макар че сме в един и същи квартал. Липсва ми ужасно.

Има ли други мамчета с намалели околоплодни води....как се справяте! Моля ви споделете....ошашкала съм се много...

# 68
  • Мнения: 1 274
augustas , чела съм сататии , когато околоплодните води изтичат малко по-малко, че трябва да се пият много течности , поне по 3литра на ден, те имали функцията да се регенерират.Твоят случай е по-добрият , пий повече водичка.
За да вишиш дали бебо получава всичко необходимо , поискай да ти направят един доплер, за да видят дали кръвотока между теб и бебето е добре, мисля, че една седмица не е фатално, та дори съм чела мами , на които бебетата изостват с две и после наваксват.Нали знаеш , че се правят измервания на главичката , на краченцата и на тази основа определят размерите на бебето, може пък и да си имала по-късна овулация.Не се притеснявай, може да отидеш и при друг специалист за второ мнение Hug
Аз ще заведа малката малко да поплува, ох то много горещо ама иска детето.

# 69
  • Мнения: 3
augustas , чела съм сататии , когато околоплодните води изтичат малко по-малко, че трябва да се пият много течности , поне по 3литра на ден, те имали функцията да се регенерират.Твоят случай е по-добрият , пий повече водичка.

Подкрепям mari:) .И аз така съм чувала.Много течности и почивка.А за бебо...според мен 1 седмица не е много и на мен ми бяха казали в 16 седмица че отговаря на 15 но сега вече си отговаряме на седмиците и всичко е ок.Не се притеснявай,пий водичка и почивай.
Дано всичко да се оправи baby_neutral и здраво бебче на края да зарадва мама.

# 70
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА! За бургаските мами в събота в 19 ч ще бъда на ФЛОРАТА!Нека да се запознаем !Целувки и леко бременеене! Hug

# 71
  • Мнения: 16
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА! За бургаските мами в събота в 19 ч ще бъда на ФЛОРАТА!Нека да се запознаем !Целувки и леко бременеене! Hug

по коремите ли ще се познаем  smile3503
аз съм за

# 72
  • Мнения: 83
augustas как така са ти казали в норма е  но в долна граница за това че изоставате с една седмица аз вървя още от началото с две седмици назад и нито един лекар не ми го е казал това всички казват че било нормално така че не се притеснявай.
kolibka аз също пия магнезий,при мен се получава едно схващане и парене на горната част на краката и като ме заболи направо немога и крачка да направя и затова ми го исписа на прахчета аз много се учудих като прочетох че е магнезий но го пия макар че няма голям резултат.

# 73
  • Мнения: 34
Привет от мен нямам сили да чета  ooooh! ooooh! ooooh!с тоя гръб ходих 2 пъти на масажист да ме пооправи малко и сега съм по-добре виждам лоши новини стискам палци всичко да се оправи

А  сега за срещата утре мамите от Русе не искате ли да се срещнем по-раничко да пийнем кафенце понеже след лекцията ще е много топло за да се разхождаме по горещините само го давам като идея ако някоя от вас иска там до Пантеона има барченца под дърветата може там да си одарим срещичка към 9 часа ако искате естествено Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 5
augustas, Богословова наистина е много добър специалист. Аз раждах първото си дете при нея в Шейново и съм страшно доволна, но за съжаление поне на този етап няма да мога да си позволя пак да раждам при нея т.к. във Вита цените са доста високи.
Относно покупките аз също имам всичко от баткото, така че ще купувам само дрешки и то по към края.

Общи условия

Активация на акаунт