отново Подарък за новородено Бижу

  • 23 946
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Според мен е въпрос на избор,това че евентуално ще подариш гривна,не значи,че родителите ще са съгласни то да я носи.На първия си рожден ден моята племеница получи няколко гривни,но доста бързо ги скъса

Разбира се, че родителите ще решат. Качествените бебешки гривни или синджирчета не се късат от дърпане  Peace

# 16
  • Мнения: 22 437
Не бих избрала подобен подарък за новородено бебе.
Не бих и сложила на дъщеря си нищо подобно, както и не съм докато беше бебе, включително и сега.
Така че ако ще си даваш парите за нещо подобно, първо се консултирай с родителите.
Ако няма да го сложат на детето, така ще си стои и ще събира прах, защото ако е малка, бебешка гривничка ще е неизползваема след време.

# 17
  • У нас
  • Мнения: 304
Подариха на нашия син за годинката нежна златна гривничка,която той носи без да я дърпа,яде и т.н Бих казала ,че му стои сладурско на ръчичката,като разбира се тя е достатъчно малка като грамаж ,за да изглежда кичозно и снобарско например  Naughty Но все пак това е въпрос на личен избор.Относно подарък аз бих ти предложила нещо ,което аз сама си то подарих на Йоан ,макар и да не беше новороден.Става въпрос за сет с две сребърни кутийки и малка рамка за снимки в комплекта. На едната кутийка има надпис "моето първо зъбче",а на другата "моята първа къдричка".Всичко това е в кутия в тъмно синьо кадифе и разбира се опаковано подходящо. сантиментален подарък ,който може да се предава от едно поколение на друго .Но все пак всичко зависи от човека (майката) на когото го подаряваш ,всеки би оценил  това по различен начин.

# 18
  • Мнения: 186
pipi_lota много интересно,не съм виждала такива,според мен е много оригинален подарък Peace

# 19
  • Мнения: 7 160
Не бих купила гривна с идеята да се носи от бебето, защото аз не бих сложила на моето подобно украшение. Не ми харесва. Лично мнение! Peace

Но идеята ти не е лоша в случай, че искаш да направиш нетрадиционен и оригинален подарък.
Ако не държиш гривната да бъде изненада, говори предварително с майката на Бижу-то.
Успех!

# 20
  • Мнения: 299
Аз също не съм привърженик на каквито и да е дрънкулки закичвани по бебетата. И моето не носи. Все пак говори с майката- тя може да харесва и наистина по ателиетата има много следки гривнички за бебета. За кръщенето на моя син купих гривна с кръстче , но не бебешка ,ами голяма . Просто ще оставя избора на него-като порастне сам ще реши дали да я носи.
Успех с подаръка  Hug

# 21
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Бижу върху бебе - никога.   Naughty  Доста простее.

# 22
  • Мнения: 6 713
Има комплект за бебе - монети от банката. Много красиви комплекти - сребърно или златно. Това би бил моя избор, а не други гривни и т.н. Peace

Давам случайни примери от Интернет като написах в гугъл.

Последна редакция: чт, 05 авг 2010, 21:35 от AnMary

# 23
  • Мнения: 672
Когато се роди вторият ми син, шефът ми му подари златна монета с лика на Исус Христос. Изключително стилен подарък според мен. Бижу не бих купила на бебе, нито бих сложила на моето.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
за мен е опасно. току виж се закачило някъде и я прежилило, я прерязало

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Идеята за монета ми харесва.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 771
Идеята с монетите е хубава. Аз бях гледала тези в ПИБ. Сега имат и някакви нови.

# 27
  • Мнения: 301
Благодаря ви за отзивите  Hug

По принцип става въпрос за племенничката ми, която живот и здраве ще се роди скоро скоро. Идеята ми всъщност е да взема гривна, на която на всеки рожден ден да добавям по едно медальонче - детелинка за късмет, сърчице за любов, ключе и т.н. Ще ми се да стане като малка традиция - всяка година с ново медальонче.
Принципно лично аз си мисля, че не е много добра идея бебе да носи някакъв вид бижу. Но пък не искам да подаря нещо, която да се сложи евентуално след 10-20 години...
А и не знам за какъв кич говорите... няма да подарявам златна верижка като от казанче на тоалетна  Sick По скоро нежна гривничка от бяло злато, на което аз съм почитателка.

П.П. Леко отклонение, но винаги съм мислила, че няма по-грозно от червеното злато. Обаче преди няколко години в един турски златарски магазин видях уникално красиво колие направено от бяло, жълто и червено злато. От различните злата бяха направени отделни цветчета. Наистина сама не повярвах колко е красиво...  Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 30 142
родителите ми подариха на сина ми златни монети ("к-т Бебе"). След години нека си прави каквито иска бижута. То за момче няма много избор де, ама да си реши Simple Smile

# 29
  • Мнения: 301
Има комплект за бебе - монети от банката. Много красиви комплекти - сребърно или златно. Това би бил моя избор, а не други гривни и т.н. Peace

Давам случайни примери от Интернет като написах в гугъл.



Идеята е хубава, но тези монети... могат само да стоят в някой шкаф...  Thinking а и сестра ми е доста практична и не мисля, че ще й допадне идеята... За мен символиката е доста важна, докато за нея - как може подаръкът да се използва  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт