отново Подарък за новородено Бижу

  • 23 955
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 457
Явно си решила вече да купиш гривничка - купи. Само не знам за тези допълнителните висулки, които искаш да слагате за рождените дни  newsm78...трябва да ти кажа че за едно 1 или 2 годишно дете това не е никак безопасно...
Личното ми мнение е, да оставите накитите за по-нататък, нека порастне детето и тогава му купи най-прекрасното бижу ако искаш, но сигурността за едно бебе е далеч по-важна от някаква суета. Поговори със сестра ти все пак  Peace

# 31
  • Мнения: 2 011
Гривна с висулки си е опасно. Не вярвам сестра ти да сложи такава гривна на бебето. А и щом е по практичните подаръци, аз не виждам нищо практично в гривна за бебе. Идеята за монетите ми допада повече.

# 32
  • Мнения: 22 467
Славейче, има хиляди варианти за подарък за новородено бебе.....не виждам защо ти е точно бижу да му подаряваш?
А щом става въпрос за толкова близък човек то ще имаш достатъчно възможности през годините да и подаряваш бижута.
Моят съвет е да оставиш този подарък за по-късен етап, или просто разговаряй със сестра ти.
За мен обаче да сложа гривна на детето си все още ми е грозно и просташко, да не говорим за разни висящи неща по нея...

# 33
  • Мнения: 301

Аз всъщност нищо не съм решила - исках да  search и closed вашите мнения май все повече минавам на резервния ми вариант...
Но наистина не ми се искаше да  е подарък като на всички други... "А и ти ли си ни купила залъгалка/лигавник/пелени"  #2gunfire

 amiiii

# 34
  • Мнения: 22 467
Славейче, никой не ти говори за подобни подаръци - залъгалка, пелени.
Предполагам искаш да вземеш нещо по-голямо и стойностно, за това ти казах, че има достатъчно други варианти за това.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Славейче ,заложи на първия ти вариант-все пак подаръка трябва и на теб да допада.А не да те е срам,че си го подарила  Peace

# 36
  • Мнения: 301
Славейче, никой не ти говори за подобни подаръци - залъгалка, пелени.
Предполагам искаш да вземеш нещо по-голямо и стойностно, за това ти казах, че има достатъчно други варианти за това.


Залъгалките и пелените ги казах на шега... Наистина искам нещо стойностно да взема... все пак за първи път ще ставам леля  Crazy Но явно още ще го мисля... Практичния подарък вече съм го измислила, но исках и нещо... от мен да има  Thinking

# 37
  • Мнения: 610
Моята приятелка подари на дъщеря ми златна гривна на погачата.Гривната е с размер за възрастен,но модела е на кръгчета и може да се ползва и като бебе.Носихме я до годинката и сега съм и я прибрала,че ходи на детска и не е удачно да я носи.

# 38
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Подарявала съм злато на бебе, но не тип "бебешка" бижутерия.

# 39
  • Мнения: 2 658
Ама раzбира се, че е хубаво да подариш бижу някакво. Спомен е, при всички случаи. И иzобщо не обръщай внимание на това колко било гроzно и ужасно да се подари/сложи .. гривничка на бебе, например. Все едно не си ги прочела...  Wink
Даже не zнам zащо питаш тук, но каквото и да решиш, успех и много да ти харесат подръка  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 223
Не е лоша идеята.
Дреха, играчка или някакъв уред така и така новороденото не може да оцени, оценяват го родителите. Ако дадеш пари в брой – ще бъдат наместени на бързо. А златното бижу майката ще го вдигне и на подходяща възраст ще го даде на детето и ще му каже от кого е. Детето може да си го носи или да го замени с друго бижу. Дори е много добра идеята. Да не говорим, че цената на златото с годините расте.
Иначе бебе със златни накити ми е прекалено ориенталско.


 Peace Не бих сложила на бебе гривна по същите причини - струва ми се кичозно и ориенталско, но с идеята да му се даде като по-голямо не мисля, че е лош подарък.

# 41
  • Мнения: 2 658
Аz не съм раzбрала, трябваше да иzкаzваме мнения какво раzбираме като определение zа кич ли в тая тема? Ми добре тогава, не само че не е кич (от гривна до гривна има огромна раzлика), но и такива тесногръди мнения, дадени беz да са поискани са ми иzклчително смешни. Има иzключително красиви и стилни неща.
А иzвинете ме, ама някой непоzнат, чийто вкус иzобщо не поzнавам (въzможно е да няма такъв), да ми каже на мен.. кое било... кичоzно (че и ориенталско  Shocked ), беz да го питам, в никой случай (бих питала хора, които поzнавам, евентуално, и на чийто вкус със сигурност раzчитам. Но тука..... не, благодаря..).
Щом ще се обяснявам кое какво било, и аz да си кажа.
А и още нещо, аz ненавиждам кича по принцип. Но това могат да zнаят само хора, които ме поzнават.

# 42
  • Мнения: 3 456
Дъщеря ми има много подарени бижута. Не ги е носила, защото бебе/малко дете със злато/сребро на мен лично много ми циганее.  Но пък ми е приятно, че ги има...След време тя ще реши, какво да ги прави.
От всички подарени златни и сребърни неща ползва само една лъжичка, която й е любима.

Последна редакция: пт, 06 авг 2010, 16:22 от Ненагледна

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Дъщеря ми има много подарени бижута. Не ги е носила, защото бебе/малко дете със злато/сребро на мен лично много ми цигане.  Но пък ми е приятно, че ги има...След време тя ще реши, какво да ги прави.

И при нас е така. Каката има събрани вече няколко синджирчета, обеци, висулки. Не ги е носила никога, съхранявам ѝ ги и ще си ги ползва, когато стане на подходяща възраст( за мен това е някъде над 14-15 години, за носене на злато).

# 44
  • София
  • Мнения: 39 812
Моята няма никакво желание да носи каквото и да е. Това от една страна е ок.
Златни обици й поръчвах аз като бебе (2г+). У нас само мама носеше злато и то не много. Едвам събрах за тези обици. Носи ги малко. След това пожела сребърни. Но ги махна като започна да ходи на плуване в градината. Басейна беше опасен, гълташе все по една обица Simple Smile
Карах я поне кръстчето от кръщенето да си носи, не иска.

Но пък да си призная предпочитам да носи някой златен или сребърен ланец, или гривна, отколкото някоя Уинкс изгъзица. Баща й беше мрънкал, че дал повече от 50лв за тъпо колие и гривна на Уинкс. Скъпо, без стойност, в повечето случаи захвърлено някъде в кашона с играчките.

Общи условия

Активация на акаунт