DHEA-S

  • 42 900
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 15
dheas    -  Референти стойности за жени  1,8  -   7,7
 

# 16
  • Варна
  • Мнения: 15
Momicheta stana , Shte stavam MAMA !!! Joy

# 17
  • Мнения: 54
Momicheta stana , Shte stavam MAMA !!! Joy

Честито! Лека и безпроблемна бременност!
 preggo

# 18
  • София
  • Мнения: 36 171
denitsa_vn 

Честито!
Лека и спокойна бременност Simple Smile

  bouquet

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Честито и от мен! Лека бременност!  bouquet

# 20
  • Варна
  • Мнения: 15
Благодаря ! Само търпение това е момичета търпение и вяра ! Успех на всички !!!

# 21
  • Мнения: 1 849
Честито и лека бременност! А вкара ли дхеас в норма преди да забременееш или и с високи стойности става?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 15
малко над нормата 9,48

# 23
  • Варна
  • Мнения: 15
Момичета 21 г.с. всичко е о.к вече ритаме яко ! И е момче!!!! Joy

# 24
  • Мнения: 6
Здравейте,
съжалявам, че подновявам стара тема, но немога да намеря достатъчно мнения и информация отностно DHEA-S. Ще обясня накратко, моята история е по-различна, носе надявам ако иманякой с подобен проблем да пише. Забременях от първи път естествено, без никакви гинекологични проблеми или хормонални нарушения.Проблемите започнаха да се проявяват през бремеността ми, когато качих 32кг. Да ненормално е, но някои хора ше кажат случва,се. Родих нормално,кърмих и т.н а проблемите продължиха- качването на килограми.Вместо да свалям продължавам да качвам. Година след като родих  аз бях по-дебела отколкото в 9тия месец. След година и нещо реших да отида на хормонални изледвания и се оказа, че именно този хормон беше с показатели 13. Страшно много се уплаших след като ми казаха, да се започне хормонално лечение.Моля, всяко едно мнение ще  ми бъде от полза.

# 25
  • Мнения: 1 849
Отиди при ендокринолог и го накарай да ти пусне пълни изследвания на щитовидна жлеза и обременяване с глюкоза. Може и всички мъжки хормони да ти пусне, както и кортизол.  Peace И после пак ще говорим.  Wink
А какво лечение прилагаш в момента, че не рабрах?

# 26
  • София
  • Мнения: 36 171
Здравейте,
съжалявам, че подновявам стара тема, но немога да намеря достатъчно мнения и информация отностно DHEA-S. Ще обясня накратко, моята история е по-различна, носе надявам ако иманякой с подобен проблем да пише. Забременях от първи път естествено, без никакви гинекологични проблеми или хормонални нарушения.Проблемите започнаха да се проявяват през бремеността ми, когато качих 32кг. Да ненормално е, но някои хора ше кажат случва,се. Родих нормално,кърмих и т.н а проблемите продължиха- качването на килограми.Вместо да свалям продължавам да качвам. Година след като родих  аз бях по-дебела отколкото в 9тия месец. След година и нещо реших да отида на хормонални изледвания и се оказа, че именно този хормон беше с показатели 13. Страшно много се уплаших след като ми казаха, да се започне хормонално лечение.Моля, всяко едно мнение ще  ми бъде от полза.

Защо се плащиш толкова - хормоните се влият от хормони. Ако има хормонален проблем - лечението е с хормони. Друг е въпроса, че ти трябва много добър Ендокринолог, който да приложи правилната схема с  точните дози Simple Smile.
Дори да е здрав човек - наднорменото тегло е предпоставка за хормонален дисбаланс, така че вземи мерки
Ще чакаме новини Simple Smile

# 27
Zdraveite,momi4eta,izviniavam se purvo,4e ne pisha na kirilica,no sum v ofisa i niamam takava. Kak bihte komentirali DHEA-S 8.89 pri 2.68-9.23 ?mol/l po metoda ECLIA. Izsledvahme go po 2 povoda-purvi kratuk cikul (na 19-ti den mi doide  i dosto obilno, obikonovemo mi e na 21-22 dena) i akne (ot godini se boria i vse o6te ne moga da se spravia)..Sad Izsledvanetop e vzeto na 4 den ot cikula.

Blagodarya,predvaritelno Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 36 171
Zdraveite,momi4eta,izviniavam se purvo,4e ne pisha na kirilica,no sum v ofisa i niamam takava. Kak bihte komentirali DHEA-S 8.89 pri 2.68-9.23 ?mol/l po metoda ECLIA. Izsledvahme go po 2 povoda-purvi kratuk cikul (na 19-ti den mi doide  i dosto obilno, obikonovemo mi e na 21-22 dena) i akne (ot godini se boria i vse o6te ne moga da se spravia)..Sad Izsledvanetop e vzeto na 4 den ot cikula.

Blagodarya,predvaritelno Simple Smile

ДХЕА е супер, но е добре да се изследва и 17ОН прогестерон - двата хормона показват как функционират НбЖ и дали те не създават проблем. Само единия хормон не е достатъчен.
17ОН Прогестерон се изследва на 3 ден от МЦ

# 29
  • Мнения: 246
Здравейте, момичета! Аз също имах завишени стойности на DHEA- S преди години, но с прием лекартсва- метфогамма и преднизолон ф влезна в норми. Не съм го изследвала от много време, та ми се иска да си пусна контролни изследвания. Не си спомням- той също  през 1- 3 ден от МЦ ли се изследваше? Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт