DHEA-S

  • 42 899
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 36 171
Здравейте, момичета! Аз също имах завишени стойности на DHEA- S преди години, но с прием лекартсва- метфогамма и преднизолон ф влезна в норми. Не съм го изследвала от много време, та ми се иска да си пусна контролни изследвания. Не си спомням- той също  през 1- 3 ден от МЦ ли се изследваше? Благодаря.

 За ДХЕА-С няма значение деня от МЦ.
Този хормон се пуска заедно с 17ОН Прогестерон, който трябва да се изследва на 3 ден от МЦ

Двата хормона показват как функционират НбЖ

# 31
  • Мнения: 246
Благодаря ти, Денис!

# 32
  • Мнения: 6
здравейте,
след много страх най-накрая се престраших и записах час при ендокринолог ( д-р Лозанов от Токуда) и започнахме проверки за моето наднормено тегло и причината.тази седмица ми предстоят около 12 изледвания  и скоро ще го посетя отново.Благодаря на всички за подкрепата,ще пиша резултатите,но съмненията са за инсулинова резистентност.

# 33
  • Мнения: 6
Само да си кажа какво се случи с моите изледвания - инсулинова обремененост тест- на 60мин-145( при норма 30) и 120 мин-122( пак при норма 30). започнах лечение по препоръка на доктора с метфодиаб.  Този път хормоните бяха наред. На контролен преглед съм след 3 месеца.

# 34
  • София
  • Мнения: 36 171
Само да си кажа какво се случи с моите изледвания - инсулинова обремененост тест- на 60мин-145( при норма 30) и 120 мин-122( пак при норма 30). започнах лечение по препоръка на доктора с метфодиаб.  Този път хормоните бяха наред. На контролен преглед съм след 3 месеца.

Не е страшно, не се притеснявай. Трябва освен лечение да спазваш и определен хран. режим.

# 35
  • Мнения: 3
Здрвейте!
Моето DHEA-S e 16.00  Rolling Eyes Доста над горната граница. Не знам дали трябва да съм много притеснена или е нормално при някои жени да се получава така. Казаха ми да си пусна изследването от 3 до 5 ден или от 20 до 22 ден от първия ден на цикъла.
Посещавам хомеопат и сега започвам лечение с хомеопатия и PrimRose Oil.

# 36
  • София
  • Мнения: 36 171
Здрвейте!
Моето DHEA-S e 16.00  Rolling Eyes Доста над горната граница. Не знам дали трябва да съм много притеснена или е нормално при някои жени да се получава така. Казаха ми да си пусна изследването от 3 до 5 ден или от 20 до 22 ден от първия ден на цикъла.
Посещавам хомеопат и сега започвам лечение с хомеопатия и PrimRose Oil.

Изследвай Тестостерона и  17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ и се консултирай с Ендокринолог
Маслото от вечерна иглика, няма да ти навреди, но няма и да ти помогне  в случая - не разчитай на него

# 37
  • Мнения: 3
Здрвейте!
Моето DHEA-S e 16.00  Rolling Eyes Доста над горната граница. Не знам дали трябва да съм много притеснена или е нормално при някои жени да се получава така. Казаха ми да си пусна изследването от 3 до 5 ден или от 20 до 22 ден от първия ден на цикъла.
Посещавам хомеопат и сега започвам лечение с хомеопатия и PrimRose Oil.

Изследвай Тестостерона и  17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ и се консултирай с Ендокринолог
Маслото от вечерна иглика, няма да ти навреди, но няма и да ти помогне  в случая - не разчитай на него


Благодаря за съвета. Маслото от вечерна иглика съм го споменала като нещо, което може да помогне, но не е основното, което вземам за проблема. Пия си изписаната ми хомеопатия. Като имам резултати ще споделя Simple Smile

# 38
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Здравейте,

изследвах си хормона DHEA-S, стойността е 1.48 mkmol/l при референтни стойности 2,68-9,23.
Има ли повод за притеснение?

Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 36 171
Здравейте,

изследвах си хормона DHEA-S, стойността е 1.48 mkmol/l при референтни стойности 2,68-9,23.
Има ли повод за притеснение?

Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

Не е нормално нивата на ДХЕА да са ниски.
Да не си на някаква много стриктна /без месо/ диета?
Повтори го и ако отново е висок - консултирай се с лекар - може да показва надбъбречна дисфункция,  намаляване или загуба на производствоти на хипофизни хормони  - които регулират производството и секрецията на хормоните на надбъбречната жлеза и т.н.

# 40
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Принципно месо не ям много, просто не ми е вкусно.
Говорих с ендокринолог, който каза, че проблем било ако стойността е висока, ако била ниска нищо не значело, но ако е така защо има долна граница?  newsm78
Kъм какъв специалист би ме насочила, denis_?

# 41
  • София
  • Мнения: 36 171
Принципно месо не ям много, просто не ми е вкусно.
Говорих с ендокринолог, който каза, че проблем било ако стойността е висока, ако била ниска нищо не значело, но ако е така защо има долна граница?  newsm78
Kъм какъв специалист би ме насочила, denis_?
Ендокринолог
Ако трябва се консултирай с още един лекар
Каква е причината да изследваш този хормон? Той се пуска заедно с 17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ

# 42
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Причината е косопад, с който се боря всяко лято Sad зимата всичко е ок и не мога да разбера какво и защо става.
Определено не съм пуснала изследването на 3тия ден, никой не ми е казал Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 36 171
Причината е косопад, с който се боря всяко лято Sad зимата всичко е ок и не мога да разбера какво и защо става.
Определено не съм пуснала изследването на 3тия ден, никой не ми е казал Sad
Трябва да се изследват всички хормони, защото те са свързани, влияят си един на друг и може не точно ДХЕА да е проблема. Сложно е. Трябва специалист - ендокринолог Simple Smile

# 44
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Пусках ПКК, Fe, TAT, MAT, ТСХ, тестостерон, чернодробни... всичко е в норма, само DHEA-S не е...
Ще се консултирам с ендокринолог  Peace

Общи условия

Активация на акаунт