Имунизациите в САЩ и в другите страни

  • 3 817
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 212
Я да попитам тук. Моята щерка няма ваксина за хепатит Б понеже година преди да забременея боледувах от такъв. Лекарите ми казаха 4е имала ве4е самозащита Thinking
Оба4е тва няма да е до безкрай. Преди дни минава по у4илищата за да правят менингитната(която е задължителна тук) и за хепатит Б, на менингитната подписах, 4е е правена март месец а за хепатита подписах 4е не съм съгласна  да и я правят. .....оба4е се замислям дали няма да е по добре да и направят едни кръвни изследвания и да видим как е с антителата?Как мислите.

# 16
  • Мнения: 2 452
Я да попитам тук. Моята щерка няма ваксина за хепатит Б понеже година преди да забременея боледувах от такъв. Лекарите ми казаха 4е имала ве4е самозащита Thinking
Оба4е тва няма да е до безкрай. Преди дни минава по у4илищата за да правят менингитната(която е задължителна тук) и за хепатит Б, на менингитната подписах, 4е е правена март месец а за хепатита подписах 4е не съм съгласна  да и я правят. .....оба4е се замислям дали няма да е по добре да и направят едни кръвни изследвания и да видим как е с антителата?Как мислите.


А ти сигурна ли си, че си боледувала от хептит В? Той се предава по кръвен и полов път. Откъде ще я получи тя тази самозащита? Най-добре иди да и направят изследване за австралийски антиген (на теб също). Тогава ще разбереш дали изобщо си боледувала от хепатит В. Иначе ваксината е най-често комбинирана (А+В); може би затова са ви казали, че е с изграден имунитет; имали са предвид хепатит А, който се предава по въздушно-капков път.

# 17
  • Мнения: 146
На нас в 4етвъртък ни биха 3 ваксини-едната била много болезнена,ама не разбрах коя защото избягах-таткото го държеше-плака 5 мин, и заспа ама след 1 4ас какво му стана незнам,ама 4-5 4аса такъв рев и писаци му дръпна,4е щях да ходя в спешното.панадол давах-нищо не го успокои-така не беше плакал откакто се е родил Cry.После два дена беше като дрогиран и сега ве4е нищо му няма-клех се,4е пове4е няма да дам да го дуп4ат,ама като знам,4е е за негово добро...как ще ходя като стане на 4м. незнам Cry,и компреси слагах-нищо не ни помогна

# 18
  • Мнения: 3 880
Много ми е странно как ще бодат децата толкова пъти. Тук ваксините са комбинирати/ т.е. тези 6-те, ги бият с 1 боцване. 
На вас сигурно не ви правят всички от изброените.
....

Тук слагат съЩо Шесторната (Тетанус, Дифтерия, Pertussis, Hib, Хепатит Б, Полио) с едно боzване. Освен Pneumocоcal-a (против какво е това всъЩност) май няма други раzминавания, доколкото раzбрах от досега написаното. 4 боцвания наведнъж и на мен ми се виждат много, но Щом е такава практиката там... newsm78
На по_късен етап слагат и ММR, но тъй като не се zасичат на дъЩеря ми не й се е случвало да я боцкат повече от веднъж на имуниzация...

# 19
  • Мнения: 4 212
Лаури4ка, аз 90 година лежах в болницата за хепатит Б, бях много зле едвам ме върнаха от оня свят.З аразата е предадена от гинекологи4ната болница, не ми се говори за това де  Close Та 3 месеца изкарах заедно със студентите във варненското заразно. Преливаха ми кръвна плазма, кортизони ми биха, сега всяка година ми следят Сготите и Сгепететата , 4е от време на време ме понаболява 4ерният дроб и спазвам диета. След година забременях с Ванина и лекарите когато се роди не и биха ваксина за хепатит и ме предупредиха да казвам 4е аз съм боледувала , и също ми казаха, 4е имала вродена защита.Но аз си мисля 4е ще е до време това  Thinking и 4е един австралийски антиген ако проверя и на двете няма да е зле.

# 20
  • Мнения: 7 837
Добре а давахте ли им нещо за болката - на мен ми каза една приателка да им дам baby tylenol и да му направя компрес от разтвор спирт и вода за да не се втвърди крачето кадето са го дупчили .....
Давай сироп, само ако вдигне висока температура след ваксинацията, ина4е не.
Аз ли4но нищо не съм слагала на мястото на инжекциите и досега не се е подувало.

Друг е въпроса, 4е Самуил поне два дни след ваксинация е един кисел и мрънкащ  Confused

# 21
  • Мнения: 2 452
Лаури4ка, аз 90 година лежах в болницата за хепатит Б, бях много зле едвам ме върнаха от оня свят.З аразата е предадена от гинекологи4ната болница, не ми се говори за това де  Close Та 3 месеца изкарах заедно със студентите във варненското заразно. Преливаха ми кръвна плазма, кортизони ми биха, сега всяка година ми следят Сготите и Сгепететата , 4е от време на време ме понаболява 4ерният дроб и спазвам диета. След година забременях с Ванина и лекарите когато се роди не и биха ваксина за хепатит и ме предупредиха да казвам 4е аз съм боледувала , и също ми казаха, 4е имала вродена защита.Но аз си мисля 4е ще е до време това  Thinking и 4е един австралийски антиген ако проверя и на двете няма да е зле.

О.к. Аз не съм разбрала. Помислих, че говориш за последната си бременност и се учудих.

# 22
  • Мнения: 464
Много ми е странно как ще бодат децата толкова пъти. Тук ваксините са комбинирати/ т.е. тези 6-те, ги бият с 1 боцване. 
На вас сигурно не ви правят всички от изброените.
....

Тук слагат съЩо Шесторната (Тетанус, Дифтерия, Pertussis, Hib, Хепатит Б, Полио) с едно боzване. Освен Pneumocоcal-a (против какво е това всъЩност) май няма други раzминавания, доколкото раzбрах от досега написаното. 4 боцвания наведнъж и на мен ми се виждат много, но Щом е такава практиката там... newsm78
На по_късен етап слагат и ММR, но тъй като не се zасичат на дъЩеря ми не й се е случвало да я боцкат повече от веднъж на имуниzация...



Проив пневмония. Аз преди не бях чувала за нея.

# 23
  • Мнения: 2 452
Много ми е странно как ще бодат децата толкова пъти. Тук ваксините са комбинирати/ т.е. тези 6-те, ги бият с 1 боцване. 
На вас сигурно не ви правят всички от изброените.
....

Тук слагат съЩо Шесторната (Тетанус, Дифтерия, Pertussis, Hib, Хепатит Б, Полио) с едно боzване. Освен Pneumocоcal-a (против какво е това всъЩност) май няма други раzминавания, доколкото раzбрах от досега написаното. 4 боцвания наведнъж и на мен ми се виждат много, но Щом е такава практиката там... newsm78
На по_късен етап слагат и ММR, но тъй като не се zасичат на дъЩеря ми не й се е случвало да я боцкат повече от веднъж на имуниzация...



Проив пневмония. Аз преди не бях чувала за нея.

Всъщност е против менингит и ушни инфекции.  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 464
Цитат
Проив пневмония. Аз преди не бях чувала за нея.

Всъщност е против менингит и ушни инфекции.  Heart Eyes
Цитат
Цитат

 против пневмония, менингит и ушни инфекции !

# 25
  • Мнения: 563
На нас в 4етвъртък ни биха 3 ваксини-едната била много болезнена,ама не разбрах коя защото избягах-таткото го държеше-плака 5 мин, и заспа ама след 1 4ас какво му стана незнам,ама 4-5 4аса такъв рев и писаци му дръпна,4е щях да ходя в спешното.панадол давах-нищо не го успокои-така не беше плакал откакто се е родил Cry.После два дена беше като дрогиран и сега ве4е нищо му няма-клех се,4е пове4е няма да дам да го дуп4ат,ама като знам,4е е за негово добро...как ще ходя като стане на 4м. незнам Cry,и компреси слагах-нищо не ни помогна
с риск да ме нападнат мамите поддръжници на ваксините, поговори с личния си лекар преди да повториш ваксината. Из интернет намерих разказа на една майка който е копие на твоя ( с писъците ), тя го наричаше encephalitis scream. Естествено това е от сайт на хора противници на ваксините, не искам да разпалвам страсти по темата, но съвестта ми няма да е чиста ако си премълча. Самата аз чета всичко каквото ми попадне на тази тема, и въпреки че ме е страх ще ваксинирам детето си.  Такава реакция обаче мен лично би ме завела при личния лекар, просто за сигурност че не противопоказание за ваксинация.
Ето два цитата, описващи тези писъци.

"I've spoken with many parents /.They all tell the same story - Their child was not the same from the time they were vaccinated. They started sleeping more, they wouldn't eat, they had a high-pitched scream, etc. Some even had trouble breathing. These are classic vaccine reactions"
"Despite the fact that Katie exhibited a classic reaction to the oral polio vaccine, with fever, high pitched screaming, paralysis- all listed in the product insert and on the Report of a Vaccine-Associated Adverse Event Form from Health Canada.."

уведоми личния си лекар за тази реакция, от повече внимание няма лошо, особено когато се отнася за дете Simple Smile

# 26
  • Мнения: 464
Тук е задължително да седиш в клиниката 30 мин след ваксината, за да са сигурни, че бебо няма да направи "реакция". Нормално е след ваксини бебето да спи доста и да няма апетит за няколко дена. Аз си спомням ваксините от училище винаги ме караха да се чувствам уморена и т.н
: Hug

# 27
  • Мнения: 280
Днес говорих с медицинската сестра от офиса на доктора. Тя ми каза че проучванията показвали че имунната система на децата се справяла по-добре като се бият ваксините на веднъж (защото аз попитах няма ли начин да му се забива само 1 инжекция - тя ми каза че не можело да се комбинират ваксините в 1 инжекция и ако съм искала да съм ходила в различни дни за тези 4 ваксини било по зле за детето)....
Незнам дали това е пак пълната истина или пак гледат да ми замажат очите (нещо което установявам че тукашните лекари обичат да правят ... или те не знаят че в други държави комбинират ваксините с 1 боцкане или аз незнам .......

# 28
  • Мнения: 8 585
Днес говорих с медицинската сестра от офиса на доктора. Тя ми каза че проучванията показвали че имунната система на децата се справяла по-добре като се бият ваксините на веднъж
Няма такова нещо. Комбинираните ваксини леко отстъпват по резултатност в сравнение с класическите комбинации. Но много леко, което на практика не е значимо клинически. От друга гледна точка, цената на комбинираните ваксини и много по-висока в сравнение с класическите.
За повече подробности, моля вижте темата "Ваксини и ваксинационни практики" в клуб Здравеопазване, здравни проблеми, здравна каса. Там писах много подробности...

# 29
  • Мнения: 280
Днес говорих с медицинската сестра от офиса на доктора. Тя ми каза че проучванията показвали че имунната система на децата се справяла по-добре като се бият ваксините на веднъж
Няма такова нещо. Комбинираните ваксини леко отстъпват по резултатност в сравнение с класическите комбинации. Но много леко, което на практика не е значимо клинически. От друга гледна точка, цената на комбинираните ваксини и много по-висока в сравнение с класическите.

Birdie,
Аз не съм се изразила правилно - имах в предвид комбинирани - т.е да се бият 4те ваксини в един и същи ден, вместо в различни дни. Аз се тревожих че ще боцкат бебчо на 4 различни места през един ден и питах дали е по-добре да се бият през различни дни например - тогава сестрата ми каза че единственото което ще спечеля е да разрева детето повече пъти Sad

Днес му биха следните 4 инжекции:
1 -Polio
2-Diphtheria, tetanus & pertussis
3 - Pneumococcal Conjugate
4 - Haemophilus Influenzae type b (Hib)

Общи условия

Активация на акаунт