конфликт на интереси ли е

  • 4 225
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 480

Ще се съгласиш, че детето на учителката и директорката е възможно да са в привилегировано отношение, нали? Нещо като децата на бабите, леличките, чистачките, парнаджиите и пр. персонал, чийто деца освен привилегировано отношение получават и 3т. при прием.
                    Разбрах къде точно ви е заболяло    Wink  Има свободни места и сега му е времето да кандидатствате за работа в ДЗ и да получите 3 -те т. Тогава и вашите деца ще са "привилигировани".
                    Само се питам  newsm78 ЗАЩО в частния бизнес не се взимат други освен деца ?"И те може да не стават за този бизнес и ткрябва да се вземат кадърни хора за да не пропадне "семейния" бизнес  Laughing
                    А на депутата и на кмета защо не са в привилигировано отношение?Първо ги приемат без 3т  Mr. Green и след това от тях зависят и финансите на ДЗ и всичко останало.Я, Кикимора,да ми обясни като е чела толкова много.

# 46
  • Мнения: 601

Ще се съгласиш, че детето на учителката и директорката е възможно да са в привилегировано отношение, нали? Нещо като децата на бабите, леличките, чистачките, парнаджиите и пр. персонал, чийто деца освен привилегировано отношение получават и 3т. при прием.
                    Разбрах къде точно ви е заболяло    Wink  Има свободни места и сега му е времето да кандидатствате за работа в ДЗ и да получите 3 -те т. Тогава и вашите деца ще са "привилигировани".
                    Само се питам  newsm78 ЗАЩО в частния бизнес не се взимат други освен деца ?"И те може да не стават за този бизнес и ткрябва да се вземат кадърни хора за да не пропадне "семейния" бизнес  Laughing
                    А на депутата и на кмета защо не са в привилигировано отношение?Първо ги приемат без 3т  Mr. Green и след това от тях зависят и финансите на ДЗ и всичко останало.Я, Кикимора,да ми обясни като е чела толкова много.

Съжалявам, че ще го напиша, но разсъждаваш твърде елементарно за претенцията, която имаш за себе си, професията си и професионалните си постижения.

Съществуването на една неправда не оправдава защитаването на друга. Когато ти си създадеш частна детска градина можеш да си назначиш и децата, и внуците, и племениците, и братовчедите си. До тогава за теб и всички останали СЪЩЕСТВУВА Закона за конфликт на интереси.

И друг път съм ти обяснявала каква е СЪЩЕСТВЕНАТА разлика между частния бизнес и предоставянето на обществено благо/услуга от страна на държавата/общината. Конституцията е тази, която вменява на държавата да действа равнопоставено по отношение на всички граждани и забранява привилегии основани на...и т.н.

Що се отнася до частния бизнес той се нарича СВОБОДНА инициатива и пак конституцията го поощрява. От написаното от теб става ясно, че и на йота не си проумяла. Вместо това отново ми пишеш недомислици. Пак ще повторя - въпрос на ориенталско мислене и манталитет.

Не желая моите деца да са привилегировани. Уча ги сами, разчитайки на собствените си възможности, да постигат успехите си и да надминават като малки гарички т.н. от теб "привилигировани деца". И все пак това не означава, че ще се примиря разни личности да се опитват да манипулират и да проповядват дискиримация.

Свободни места за учители има и в редица родопски села отдалечени от големия град, които често са без канализация. Какво ще кажеш преди на мен да предлагаш, сама да дадеш пример и там да се пробваш. Като Христо Ботев, който зарязва добри перспективи за да ограмотява българи в забутано бесарабско село. Успех!

Ти до кои компетентни органи си подала сигнал за нерегламентиран прием на деца?

# 47
  • Мнения: 7 480
               Благодаря за лекцията!Само,че с нападение и чесане на езици / в твоя случай на клавиатура/ проблемите не се решават. Mr. Green
              Казах вече ,че " някой като търси теле под вола "...може и да го намери ,но в твоя случай май няма да стане.Разбрах къде те боли,ама не ми се занимава с елементарни зубрачи!
              Лека нощ!

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре де, къде е интересът и облагата на детето? Ако има различно отношение, то веднага може да се коригира. Нито е на конкурс, нито е в проверка/одит, нищо. И без да е дете на госпожата, ревност и оплакване за липса на внимание могат да се появят.
Мисля си, че неправилно тълкувате понятието "конфликт на интереси" и по-скоро иска ви се да има такъв и търсите за да намерите.

# 49
  • Мнения: 184
Детето няма никакъв интерес да е в групата на мама или баба.Така то от малко свиква да е толерирано и дундуркано.Ако е по-чувствително,може и да се подтисне,да се свие,пазейки авторитета на близката си.А дали останалите деца ще слушат госпожата,ако тя е майка или баба на тяхно приятелче?!Тя трябва да е голяма професионалистка,жонглирайки между лични и служебни отношения.Както и да е,създава се ситуация,която залага непредвидими последици.Защо трябва да се стига до конфликти и по този повод!?Малко ли са проблемите в детските градини,та да се създават нови!?

# 50
  • Мнения: 3 456
Бях на почивка,затова не съм се включила.Изненадана съм от отговорите ви.В момента моя приятелка -детска учителка има проблем с родители по повод присъствието на детето й в нейната група.Става въпрос за сборна група.Преди години в детската градина на сина ми,директорката беше забранила подобна практика.Аз нямах мнение по въпроса,но сега родителите обвиняват учителката,че обръщала внимание само на детето си,а техните били пренебрегвани.Като имам предвид колко различни са децата,наистина мисля,че е по-добре да са в друга група.Искаше ми се да се включи някоя директорка на ДГ,която да обясни-как би убедила родителите,че се гледат еднакво всички деца,при положение,че например, собственото дете на учителката е обсебващо,иска повече внимание,ревнува,ей такива неща,които едва ли ви идват на ум ,когато ме корите за пуснатата тема.Продължавам да мисля,че въпросната практика не е правилна,независимо дали става въпрос за конфликт на интереси,или не.
victoriia99, пишете, че въпросната учителка е Ваша приятелка и колежка( от предишни Ваши публикации останах с впечатление, че също сте детска учителка). Пишета също, че преди сте нямала мнение по овъпроса, дали е редно или не детето на учителка да бъде в нейната група, но сега след появилите се проблеми на Вашата приятелка с родителите, смятате, че родителите са прави.
А сега бихте ли обяснила, защо пуснахте темата? За да сверите часовника? За да установите, кой прав, кой крив- Вие или приятелката? Или има някакъв друг проблем с "приятелката"?
Едно дете може да бъде обсебващо и без да непременно учителското.

# 51
  • Мнения: 184
Скъпа ненагледна,изобщо нямам намерение да ви давам обяснение за каквото и да е.Щом не ви е интересна темата, не я следете!А това лято се ненагледах и ненаслушах на плювки по детски градини и детски учителки във връзка със сборнте групи и големите отпуски на учителките!Бих искала да няма толкова скандали,заложени от непознаване на работата и недалновидни управленчески решения!

# 52
  • Мнения: 7 480
Бих искала да няма толкова скандали,заложени от непознаване на работата и недалновидни управленчески решения!
                Част от работата на учителката е да успява да избягва   недалновидните управленчески решения поради простата причина,че работи с деца и място за експерименти няма.Това може да го направи,ако си е на мястото във всяко отношение.Най-елементарното оправдание от страна на учител е "така ни наредиха..." или нещо подобно в тоя стил.Точно за това има добри учители,защото знаят да си защитят позициите и да си вършат работата така както трябва.Човек не е машина и като натиснеш копчето да работи по зададените "управленчески" решения.Нали трябва да помисли мъъъъничко дали е в интерес на работата му и на децата,а не да е безлична фигура гледаща деца.Без да се разпростирам на дълго и широко отново ще кажа,че работата на учителя се определя от неговите личностни качества.Не,че на друго място не е така,но тук се работи с деца и това никога не трябва да се забравя.
                 Мисля си,че не е необходимо да обяснява директорката,че "всички деца се гледат еднакво".Те,децата,сами си казват дали е еднакво или не!И си личи дори без да разпитваш детето си с часове.То само си казва къде му е добре и къде - не! Peace

# 53
  • Мнения: 67
Разбира се, че няма конфликт на интереси.
Има добри учители и обратно...........

# 54
  • sf
  • Мнения: 10 261
Къде е тук конфликтът на интереси?
Всичко според мен зависи от учителката, ако тя е професионалист няма да има никакъв проблем.
Преди години дъщеря ми беше в групата на баба си в градината. Ами нямаше никакво специалноотношение към нея, наричаше баба си "госпожо", а и повече от половината родители разбраха,че тя е внучка на учителката чак в трета група.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Ако учителката е добър професионалист - проблеми няма. Ако не е, то на дали детето и ще е единственият проблем.

Общи условия

Активация на акаунт